Levická futbalová mlaď

I. LSD
MFK Košice - FK Slovan Levice 1:0 (1:0)
Levice: Molnár - Horniak, Maslen, Drenka, Fogad, Huszár, Parrák, Torda, Maroš Kosorín, Kosák, Mlynárik (Boldiš, Čík)
Levičania cestovali na východ republiky bez štyroch hráčov základnej zostavy Dálnokyho, Martinčeka, Vargu a Pilinského a museli sa spoliehať na obrannú hru a prípadné brejky. Domáci začali zápas miernym náporom, ale Levičania ho postupne eliminovali. Našim nezostávalo nič iné, len súperovi kaziť hru, čo sa im dlho aj darilo. Domáci sa ujali vedenia dosť šťastným gólom, keď strelu jedného z domácich hráčov tečoval Kosák do opačného rohu. Domáci aj po zmene strán útočili, vypracovali si niekoľko dobrých streleckých príležitostí, ale Molnár v bráne Levíc už viac lôpt za svoj chrbát nepustil. Keďže si naši čistú gólovú šancu nevypracovali, domáci si za tesné víťazstvo pripísali tri body.
I. LMD
MFK Košice - FK Slovan Levice
3:1 (1:0), gól: Rakyca
Levice: Horváth - Konvický, Flídr, Fogad - Bogár, Meszáros, Tynák, Tóth, Jančo - Kotrus, Rakyca (Janšík, Novák, Kosmály)
Domáci začali zápas náporom a v prvej štvrťhodine si vypracovali tri čisté gólové šance. tie však brankár Horváth zneškodnil. Postupne sa hra vyrovnala, ale domáci sa 5 minút pred koncom 1. polčasu ujali vedenia po chybe v zadných radoch hostí. Levičania mohli v závere 1. polčasu vyrovnať, ale domáci sa ubránili. Na začiatku 2. polčasu domáci poistili vedenie druhým gólom. Potom Levičania znížili, keď lopta smerovala po osi Fogad, Janšík a Rakyca a posledne menovaný rozvlnil sieť domácich. Domáci odpovedali tretím gólom, ale naši neskladali zbrane. Opäť Rakyca vystihol zlú rozohrávku domácich, ale tesne minul bránu. A keď gól nedal ani Novák, domáci získali očakávané tri body.
I. LSŽZ
FKM Nové Zámky - FK Slovan Levice 0:2 (0:2), góly: Andrášik, Lešťan
Levice: Valkovič - Nasvady, Lešťan, Bôžik, Juhász - Šimonovič, Začka, Klačko, Solčiansky - Kotora, Andrášik (Vida, Hladík, Turčan, Vanya, Mladý)
Levičania mali počas celého zápasu hernú prevahu. Naši starší žiaci sa dostali do vedenia, keď Kotora vyviezol loptu a z následného prečíslenia dvoch na jedného zhruba z jedenástich metrov mieril Andrášik presne - 0:1. Ešte do prestávky si na rohový kop nabehol Lešťan a hlavou poslal loptu druhý raz za chrbát brankára domácich. Hostia hrali veľmi pozorne v obrane a domácich do čistej gólovej šance nepustili. Keďže aj Levičanom potom chýbala v rozhodujúcich okamihoch presnosť pri zakončení, zápas sa napriek tomu skončil hladkým víťazstvom zverencov trénera Szegénya.
I. LMŽZ
FKM Nové Zámky - FK Slovan Levice 1:2 (0:0), góly: Slúka, Molnár
Levice: Dúchaj - Macko, Rafael, Slúka, Chlpík - Sásik, Horvtáth, Nemček, Varga, Birdáč - Molnár (Balczárek, Šabler)
Levičania prišli do N. Zámkov potvrdiť posledné dobré výkony a nastupovali v úlohe mierneho favorita. To sa aj do prestávky snažili potvrdiť, ale zo štyroch sľubných možný gól streliť nedokázali. Domáci hrali viac zo zabezpečenej obrany a na brejky. po jednom z nich domáci nastrelili brvno Dúchajovej brány. Po zmene strán Levičania urobili chybu v strede poľa a domáci sa ujali vedenia. Levičania po inkasovanom góle prevzali iniciatívu na svoje kopačky. Slúka z priameho kopu, asi z 25-tich metrov, vyrovnal na 1:1. Levičania strhli víťazstvo na svoju stranu v závere zápasu, keď sa súperovou obranou preštrikoval Sásik a prihral loptu voľnému Molnárovi na 1:2. V úplnom závere Dúchaj chytil čistý gól domácich a tak sa z víťazstva radovali Levičania.
II. LSŽZ
FK Slovan Levice B - Nitra Chrenová 0:0
Levice: Kubinec - Génsky, Hagara, Bóna, Mazúch - Birdáč, Čejtei, Kyška, Tóth - Chudý, Tran Ahn (Sedmák, Bakači, Šipöcz)
Proti fyzicky lepšie stavaným hráčom hostí sa hral vyrovnaný zápas, ktorý sa napokon aj skončil spravodlivou remízou. Levičania podali kvalitný výkon, jeden z lepších počas jesennej časti. Domáci sa presadzovali kombinačnou hrou. Najväčšiu šancu zápasu spálil Tran Ahn, keď išiel sám na brankára, ale gól z toho nebol. Ďalšie šance domácich mali Čejtei, Birdáš, či Kyška, ale prekonať gólmana hostí nedokázali. Treba priznať, že aj hostia si vypracovali niekoľko možností na skórovania, ale Kubinec v bráne domácich bol tiež neprekonateľný.
II. LMŽZ
FK Slovan Levice B - Nitra Chrenová 2:3
(0:2), góly: Kováčik 2
Levice: Mészáros - Jasenek, Švirik, Múčka - Hypský, Gaži, Šebo, Hengerics, Predajniansky - Tóth, Kováčik (Mäsiar, Farkaš, Vrábel, Solmoši)
Hostia mali výborný vstup do zápasu, keď už v 1. min. išli do vedenia. Nitrania do prestávky mali hru pod svojou kontrolou a svoj náskok poistili druhým presným zásahom. Naši chlapci sa do polčasu nedokázali presadiť. Naopak po zmene strán sa obraz hry zmenil, levické nádeje prevzali iniciatívu, ale hostia strelili tretí gól. Potom sa dvakrát presadil Kováčik a šance našich vzrástli. Zatlačili hostí do ich pokutového územia, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Domáci podali lepší výkon, hrali agresívnejšie ako v posledných zápasoch, ale na bodový zisk to napokon nestačilo.
Text a foto: ROMANUHNÁK