Futbal - III. liga dospelých: Žiar v poslednom zápase víťazne

13. kolo:
Podbrezová B - Žiar nad Hronom
0:1 (0:0)
V rušnom stretnutí obe sa mužstvá snažili o útočnú hru. Domáce mužstvo malo počas celého stretnutia viacej z hry i viac gólových príležitostí. V úvode stretnutia Špulica prestrelil bránu hostí. V 18. min opäť Špulica prestrelil. V 29. min Žiak z 10-tich m vystrelil, ale brankár domácich vyrazil na roh. V 30. min lopta poskakovala po bránkovej čiare hostí, ale obrancovia stihli odvrátiť loptu do bezpečia. V 47. a 48. min prudké strely Sojaka a Pilka brankár hostí vyrazil na roh. O minútu na to Murín nastrelil brvno brány hostí. Z následného protiútoku sa dostal do šance Páleník, ale domáci brankár bol na mieste. Rozhodnutie prišlo v 58. min, keď Igor Obert hlavičkou strelil víťazný gól hostí. V závere stretnutia domáci vsadili všetko do útoku, ale strely Špulicu, Belka a Haviara chytil brankár hostí. Hostia mohli streliť druhý gól v 80. min, ale Ceplák prestrelil domácu bránu.
Gól: 58. I. Obert. ŽK: Hudík, Kitaš, Sojak - Ceplák. Rozhodoval Sikora, 220 divákov.
PODBREZOVÁ B: Vadík - Kitaš (70. Chrenovský), Libič, Belko, Pilko, Hudík (52. Boháčik), Murín, Špulica, Šrobár (23. Sojak), Haviar, Turňa. Tréner: Pilko Pavol
ŽIAR NAD HRONOM: Chalupka - Zelovič, Páleník, Macejko, Ceplák, Obert T., Číž, Obert I., Puliš, Hric (37. Kubík), Žiak. Tréner Karko František.
JURAJ CIBULA

Bytča - Dukla B. Bystrica B
3:2 (2:1)
Posledný zápas sezóny bol v Bytči dramatický a plný zvratov. Najprv dvakrát skórovali Bytčania. Už v 2. min poslal nezištnú prihrávku Šelmekovi Kadák a ten otvoril skóre stretnutia. V 13. min si táto dvojica úlohy vymenila. Pri centri zo šestnástky Šelmek šikovne odstavil obrancu a nikým nekrytý Kadák nekompromisne pod brvno skóroval. Kontaktný gól hostí prišiel v nadstavenom čase, keď strela Rusnáka prešla cez húštinu tiel do brány.
V úvode druhého polčasu mali hostia obrovskú šancu. Najskôr Rusnákovu gólovu strelu vyrazil Hájek na roh a z rohu nastrelili hostia žrď a potom brvno domácej brány. Hostia mali navrch a domáci vyrážali do rýchlych protiútokov. V 63. min z nevine vyzerajúcej príležitosti skóroval Kovalčík. Domáci však bojovali a v 73. min dostal aktívny Kadák loptu do behu a z hranice šestnástky opäť skóroval. Poistiť víťazstvo mohol v 80. min Gabaj, no v malom vápne zbytočne prihrával.
Góly: 2. Šelmek, 13. a 73. Kadák - 45. Rusnák, 63. Kovalčík. ŽK: Tvrdý - Úškrt, Rusnák. Rozhodoval Králik, 150 divákov.
DUKLA B. BYSTRICA B: Bohoš - Levický (76. Lettrik), Taško, Úškrt, Choma, Kovalčík, Rusnák, Chrappa, Bukač, Hrbek, Gibala. Tréner: Baláž.
DUŠAN BENÍČEK

K. Lieskovec - K. N. Mesto
3:2 (0:0)
Kysucké derby prinieslo v prvom polčase veľmi slabý futbal. Hra sa pohybovala v strede ihriska a za zmienku stojí až 32. min, keď sa do čistej gólovej šance dostal Matúš, ktorý z brejku strelil len vedľa brány.
V druhom polčase hra mala úplne iný charakter a už v 47. min domáci Kubala mieril hlavou vedľa brány. O minútu na to sa dostal do dobrej streleckej pozície Matúš a ten nezaváhal, prepasíroval loptu popod Ritnošíka. V 62. min Stančíka hostia faulovali v pokutovom území a Vojvoda z penalty zvýšil na 2:0. Potom prevzali iniciatívu hostia a v 73. min Padych strelou z 30-tich m znížil na 2:1. Šancu mal v 80. min Juraj Dančík, ale hlavou mieril nepresne. V 83. min Šibík bombou z 30-tich metrov vyrovnal na 2:2. O minútu neskôr v 85. min kopali domáci trestný kop, na ktorý si ideálne nabehol Macura a upravil na konečných 3:2. Hostia sa snažili vyrovnať, ale už sa im to nepodarilo.
Góly: 57. Matúš, 62. Vojvoda (11m), 85. Macura - 73. Padych, 84. Šebík. ŽK: Kubala, Macura, Timek - Šebík, Paulus, Ritnošík, Janiš. Rozhodoval Fizel, 300 divákov.
MILAN ČIMBORA

Rakytovce - D. Kubín
0:3 (0:2)
Diváci videli dva rozdielne polčasy. V prvom dominovali viac hostia, ktorí išli do druhého polčas s dvojgólovým vedením. Domáci spravili niekoľko chýb v obrane. Dve hrubé však potrestali v 13. min Dzúrik a v 29. min Kubáni. V druhom polčase chceli domáci zvrátiť výsledok, no napriek všetkému úsiliu sa im to nepodarilo. Zahodili vyložené príležitosti a naopak hostia z ojedinelého protiútoku zvýšili v 75. min opäť Dzúrikom na 0:3. Aj v tomto zápase sa ukázalo, že domáci na svojom trávniku nevedeli v druhej polovici jesene zdolať svojich súperov a tak sa im hralo vonku lepšie ako doma, kde nepremieňali šance a góly dostávali po školáckych chybách v obrane.
Góly: 13. a 75. Dzúrik, 29. Kubíni. ŽK: Móres. Rozhodoval Kučera, 100 divákov.
RAKYTOVCE: Vyskoč - Homola, Móres, Turák, Mala (46. Hanes), Fojtík, Schmidtmayer, Jobko, Hejčík, Michalička, Strelka (53. Turčan). Tréner: Targoš Miloš.
JOZEF KVASNA

Zvolen - Liptovský Mikuláš
4:3 (3:2)
Už z prvého útoku si vytvorili nebojácne hrajúci hostia čistú gólovú šancu, keď strelu Kašpara z 20 metrov Auxt vyrazil, ale v 2 minúte ho strelou z 25 metrov k žrdi prekvapil Húska. Domácich divákov i hráčov prekvapil znovu v 10 minúte keď sa dostal k odrazenej lopte v pokutovom území a s prehľadom zvýšil vedenie hostí. V snahe skorigovať výsledok sa dostávali potupne do šancí Borgoň, Bohuš i aktívne hrajúci Spišiak, ktorý po peknej kombinácii znížil vedenie Liptákov v 21 minúte a už o minútu vyrovnal stav stretnutia do prázdnej brány Bohuš. V nadstavenom čase polčasu sa v skrumáži v pokutovom území presadil Tyčiak a lobom prekonal prizerajúcu sa obranu i brankára hostí, ktorí v druhom dejstve pridali na dôraze a spresnili hru, čo prispelo v 58. min k vyrovnaniu po technickej strele Kašpara. V 60 minúte narazil Borgoň loptu Kučerovi a ten poslal centrovanú loptu do 16-tky hostí a nabiehajúci Kujan predskočil vybiehajúceho brankára Frigmanského a zabezpečil domácim vedenie. V závere stretnutia ešte mohol pohodlne vyrovnať Olejár, ale z 5 metrov prestrelil bránu MFK.
Góly: Spišiak, Bohuš, Tyčiak, Kujan - Húska 2, Kašpar. ŽK: Tyčiak, Konček, Banski, - Kandera M., Droppa. ČK: Bohuš (Zvolen). Rozhodoval: Kuzma, 320 divákov.
MFK: Auxt - Mihál, Tyčiak ( 88 Pavlík ), Konček, Spišiak ( 90 Cvejkuš ), Tužinský, Kučera, Banski, Bohuš, Borgoň, Kujan ( 70 Riska )
MILOŠ MASARIK

Ostatné výsledky: Bánová - Ružomberok B 2:1 (1:1), 45. Sedliaček (z 11m), 90. Vajda - 19. Pilár. ŽK: Ďuratný D. - Kapláň, Baran. ČK: Baran. Rozhodoval Ihring, 500 divákov. Čadca - T. Teplice 3:0 (2:0), 29. Gavlák, 45. a 81. Privarčák. ŽK: Kavuliak, Šidlo, Macášek - Ždimera, Kravárik, Šimček, Letrik. Rozhodoval Sabo, 1800 divákov. Kremnička - R. Sobota B 4:0 (2:0), 30. a 90. Keller, 20. Snitka, 88. Mati. ŽK: Kuric - Šaliga, Blaha. Rozhodoval Horák, 150 divákov.

1. T. Teplice 15 11 1 3 47:11 34
2. Bánová 15 10 2 3 25:17 32
3. Kremnička 15 9 4 2 32:15 31
4. Čadca 15 10 1 4 30:17 31
5. D. Kubín 15 8 3 4 27:22 27
6. Ružomb B 15 7 4 4 30:20 25
7. ŽIAR 15 6 3 6 25:18 21
8. Rakytovce 15 6 3 6 28:27 21