Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

Volejbal žien

Extraliga - ženy:
6. kolo: Juniorky SR – VK MŠK Žiar nad Hronom 3:2 (21, 20, -23, -23, 14) za 117 min.
Rozhodcovia: Juráček, Schimpl.
Zostava MŠK: Orišková, Gregušová, Dobrovičová, Drozdová, Bieliková, Nováková, Osvaldtová - libero, (Adamicová, Bryndzová, Durkotová, Tobolářová, Hrdá). Tréneri: Bieliková, Čurný.
V stredu hrali naše dievčatá v 6. kole Extraligy volejbalu vo Vrábloch s družstvom Junioriek SR. Po nepresvedčivom výkone v Malackách prehrali aj vo Vrábloch a napriek snahe prišli o ďalší bod. V divácky atraktívnom a dramatickom zápase sa Žiarčanky dokázali vzchopiť aj za nepriaznivého stavu 0:2 na sety, vyrovnali stav zápasu na 2:2 a v tajbrejku viedli 11:8. V koncovke však po vlastných chybách prehrávali 11:14, znovu vyrovnali na 14:14, ale nakoniec set prehrali, a tým aj celý zápas. Po ľahko vyhranom zápase doma s Púchovom sa zdá, že naše hráčky prežívajú hernú krízu, nemôžu nájsť hernú pohodu, trápia sa, nedokážu tvrdo a presne zakončiť, zablokovať útok súperiek, z čoho vyplývajú aj zbytočné chyby a nedorozumenia v hre v poli. Ukázali síce aj pekné volejbalové akcie, ale nižšou koncentráciou a sústredenosťou ľahko strácali body v rozhodujúcich chvíľach, čo súper patrične využíval.

7. kolo: VK MŠK Žiar nad Hronom – Slávia TU Košice 3:1 (17,21, -11,14) za 81 min.
Rozhodcovia: Fedor Hnát, Dušan Hodoň.
Zostava MŠK: Adamicová, Gregušová, Dobrovičová, Drozdová, Durkotová, Hrdá, Osvaldtová - libero, (Orišková, Bieliková, Bryndzová, Nováková, Tobolářová). Tréneri: Bieliková, Čurný.
Žiarčanky od začiatku stretnutia začali sústredene, koncentrovane, snažili sa vyvarovať vlastných chýb, a tým zobrali vietor z plachiet Kočiciam, s ktorými majú pasívnu bilanciu z minulej sezóny. Košičanky robili viac chýb a nedokázali sa presadiť stredom siete ani útokmi ukrajinských legionárok. Aj keď v 3. sete Košičanky zaskočili domáce hráčky a vysoko ho vyhrali, v 4. sete Žiarčanky viedli 9:1 a set, a tým aj celý zápas vyhrali. Naše dievčatá potvrdili, že vedia zahrať aj proti nepríjemnému súperovi. Treba však hrať stále sústredene, kolektívne, nesmie im chýbať chuť vyhrať a musia bojovať aj za nepriaznivého stavu a snažiť sa získať každú jednu loptu pre seba. Najbližší zápas odohrajú Žiarčanky v Bratislave v stredu 2. 11. 2005 o 17.00 hod so Sláviou UK Bratislava v hale Mladosť.

MŠK Žiar nad Hronom – K. N. Mesto 3:2 a 3:2
Zostava: Monika Frindtová , Martina Hrmová, Lívia Kubíková, Marcela Michňová, Ivana Repatá , Zuzana Šárniková, Zuzana Škriniarová, Martina Michňová, Martina Zámorová, Barbora Tobolářová, Jana
Durkotová. Tréneri: Dobrovič, Adamicová.
Juniorky odohrali dva päťsetové zápasy, ktoré dokázali vyhrať. Bojovali a podali kolektívny, sústredený výkon s cieľom zvíťaziť, aj keď im nevychádzali všetky akcie tak ako chceli. Koncentrovali sa však v rozhodujúcich chvíľach, čo im prinieslo radosť z víťazstva a 4 body do tabuľky, za čo im treba poďakovať.

Kadetky:
Žilina „B“– VK MŠK Žiar nad Hronom 1:3 a 0:3.
Zostava: Monika Frindtová , Martina Hrmová, Lívia Kubíková, Marcela Michňová, Ivana Repatá , Zuzana Šárniková, Zuzana Škriniarová, Martina Michňová, Martina Zámorová. Tréneri: Dobrovič, Adamicová.
Kadetky (odohrali svoje zápasy už v piatok) podali dobrý výkon a vyhrali oba zápasy vo svojej súťaži.