Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

HOKEJ I. LIGA MUŽI - Po výbornom zápase rozhodli až samostatné nájazdy

HK Levice - HK Lietajúce kone Prešov 2:1 TS (1:0, 0:1, 0:0), góly: 15. Švarný (G. Saliji, S. Saliji, (TS) Strapko - 33. Šoltís, vylúčení na
2 min.: 10:7, 5 + DKZ G. Saliji, rozhodcovia: Babeliak, Rohoň, Vojtek, divákov: 235
HK Levice: Dobrý (Šaling) - Scheibenreif, Strapko, R. Dilík, I. Švarný, Šimonek, Ševčík, Skála, Blickling - S. Saliji, G. Saliji, M. Pupák - M. Ozimák, Jágerský, J. Beňuš - Matejov, Vasiľko, Bartík - T. Pupák, T. Beňuš, Francisty, tréneri: P. Hričina, P. Révay
Levický dres si v tomto zápase obliekla pätica extraligových hráčov z Nitry, čo bolo na ľadovej ploche naozaj cítiť. Už v 1. min. sa S. Saliji rútil sám na bránu hostí, pokúsil sa o blafák, ale Gubík jeho úmysel vystihol. Levičania boli väčšiu časť 1. tretiny aktívnejší, ale streliť ďalší gól sa im nepodarilo. V 13. min. hrali hostia druhú presilovku a Baraník spomedzi kruhom mieril našťastie len tesne vedľa Dobrého brány. O dve minúty išiel sám na Dobrého Pavlovský, no mieril vedľa. Ešte v tej istej minúte sa po vhadzovaní v obrannom pásme Prešova dostal k puku Švarný a bombou do horného rohu otvoril skóre - 1:0. V závere 1. tretiny hrali hostia presilovku piatich na troch, ale naši hokejisti sa dokázali, ešte aj na začiatku 2. tretiny ubrániť. Pri vlastnom oslabení skúšal bekendom prekonať brankára Prešova Ozimák. V 2. tretine hostia prevzali iniciatívu na svoje hokejky a v 33 .min. po nenápadnej akcii vyrovnal Šoltís. Hneď o minútu po hrúbke Dilíka sa hostia takmer dostali do vedenia, na druhej strane G. Saliji doklepával vyrazený puk zblízka, ale tiež neúspešne. V 37. min. sa Dobrý nechal vylákať z brány, ale Velček mieril nad prázdnu bránu. V záverečnej tretine sa naši hokejisti opäť zobudili. V 46. min. bol Vasiľko sám pred brankárom Prešova Gubíkom, ale nastrelil len jeho betóny. Po ňom od modrej riadne prevetral súperovho brankára Strapko, ale G. Saliji už puk do siete nepretlačil. V 51. min. bratia Silijiovci rozkrútili kolotoč, ale Samir strieľal nad bránku. Keďže gól už nepadol, nasledovalo predĺženie, ale ani v ňom diváci gól nevideli. Rozhodnúť museli až samostatné nájazdy. Z našich bol najprv úspešný J. Beňuš a po ňom Strapko a Levičania si pripísali do tabuľky dva body po víťazstve na samostatné nájazdy.
Prehru sa Považskobystričanom vrátiť nepodarilo
HK 95 Pov. Bystrica - HK Levice
5:0 (2:0, 1:0, 2:0), góly: 13., 17. a 46. M. Stráňovský, 29. Zaťko, 53. Koleno, strely na bránu: 40:36, vylúčení na
2 min.: 4:6, rozhodcovia: Rakyta, Makový, Neuzer, divákov: 543
Levice: Račko (Dobrý) - Blickling, Ševčík, Scheibenreif, R. Dilík, Horváth, Skála - -Matejov, M. Ozimák, J. Beňuš - Vasiľko, Jágerský, T. Beňuš - Gajdoš, Petráš, Francisty - Sakala, tréneri: P. Hričina, P. Révay
Keďže v domácom zápase Levičania v nedohranom dueli súperovi podľahli, k súperovi cestovali s úmyslom pokúsiť sa o reparát. Cestovali však oslabení o hráčov základnej zostavy - Bartík, Šimonek a T. Pupák. V priemernom zápase boli naši hráči v 1. tretine strelecky aktívnejší, najväčšiu šancu mal Matejov, ale gólmana domácich neprekonal. Naopak domáci sa v 13. min. ujali vedenia gólom Stráňovského. Ten istý hráč o štyri minúty pridal druhý gól a domáci odchádzali do kabín spokojnejší. Aj v priebehu 2. tretiny mali mierne navrch strelecky Levičania, po ďalšej strele Matejova chýbal J. Beňušovi len kúsok na prekonanie brankára. Naši hokejisti si zaslúžili streliť gól, ale tentoraz sa im otočila chrbtom šťastena. Domáci v 29. min. poistili svoje vedenie tretím gólom, ktorého autorom bol Zaťko. V záverečnej tretine už domáci dominovali na ľadovej ploche a poistili svoje konečné víťazstvo ďalšími dvoma gólmi.