Levická futbalová mlaď

I. LIGA 13. KOLO
Prvé dve mužstvá víťazne, ale s problémami
Komat - MFC 04 Levice 4:4 (1:3), góly: M. Jakab 2, J. Kissimonyi, M. Adam - Š. Dvornák 2, G. Gunič, M. Plašek, ŽK: R. Meling, M. Jakab (Komat)
Komaťáci mali lepší vstup do zápasu a ujali sa vedenia gólom Kisiimonyiho. Lenže potom prevzali kontrolu hráči MFC a postupne strelili súperovi tri góly, keď presne mierili Plašek, Gunič a Dvornák. Jakab síce znížil, ale Dvornák opäť zvýšil vedenie MFC na dva góly. V posledných minútach Komat vrhol všetky sily do útoku, Jakab strelil tretí gól a o konečnú remízu sa postaral Adam. Ďalšie šance už gól nepriniesli a tak sa zrodila zaslúžená remíza.
VÚEZ - Geodet Juhász 2:7 (1:1), góly: M. Vörösmarty, Krivočenko - Rakica 2, P. Ukrop 2, Pekarík 2, I. Bogár
VÚEZáci opäť potvrdili, že body berú väčšinou lepším mužstvám, ako sú oni. Do polčasu veľa vzruchu na ihrisku diváci nevideli, padlo len po jednom góle na oboch stranách. Po zmene strán predviedli na ihrisku doslova uragán a strieľali jeden gól za druhým. Ich aktivita sa zastavila, až keď viedli už 6:1. To však bolo pre hráčov VÚEZu veľmi neskoro a Geodeti si pripísali po výbornom výkone zaslúžené víťazstvo.
Šped-Trans - KaMi 1:3 (1:1), góly: G. Švec - M. Obický 2, I. Bohunický, ŽK: Švec (Šped-Trans)
Hráči Šped-Transu sa opäť nezišli v plnej sile, hoci stál na druhej strane silný súper. KaMi, uvedomujúc si, nie preto veľkú silu súpera, sa dosť dlho so svojim súperom trápilo a 1. polčas skončil nerozhodne. Do 2. polčasu nastúpilo KaMi s úmyslom strhnúť víťazstvo na svoju stranu, čo sa mu aj podarilo. Najprv strelil gól na 2:1 Obický a tretí presný zásah pridal Bohunický. Favorit napokon získal všetky tri body, ale výkonom vôbec nepresvedčil.
Sporting-Sabrina - JHJ Kovex 3:3 (1:2), góly: Alföldi, J. Krivočenko, M. Šebeštín - Šmirina 2, Budovec
V zápase dvoch kvalitných mužstiev sa hral dobrý a hlavne útočný futbal z oboch strán. Kovexáci sa na začiatku dostali do dvojgólového vedenia, keď autormi gólov bol dvakrát „Čiro” Šmirina. Sporting ešte do prestávky znížil gólom Šebeštína. Kovexáci mali lepší nástup aj do 2. polčasu a Budeovec upravil už na 1:3. Hráči Sportingu sa s prehrou zmieriť nechceli a najprv Alföldi znížil a po ňom Krivočenko vyrovnal na konečných, zaslúžených 3:3.
LVT - ŠKP 6:4 (1:2), góly: Meszáros 2, Šinko, P. Lohyňa, Nagy - J. Sovány 2, G. Csala 2, ŽK: Nagy - J. Sovány
V dobrom zápase bohatom na góly začali lepšie hráči LVT a viedli gólom Nagya. J. Sovány a Csala otočili skóre v prospech ŠKP a tak sa skončil polčas. LVT po obrátke otočilo skóre vo svoj prospech, ale opäť bolo potom vyrovnané 3:3. Za tohto stavu strelilo LVT tri góly za sebou, keď streleckú mušku oprášili Šinko, Pekár a Meszáros. Futsalisti ŠKP sa síce snažili zvrátiť priebeh, ale už len skorigovali na konečných 6:4.
Help - Medina 2:4
(1:2), góly: Patko, Andeanský - T. Pleva 3, Zoller, ŽK: A. Pintér, A. Števko (Help)
Helpáci sa chceli na lídra súťaže vytiahnuť, no na začiatku sa Medina zásluhou dvoch presných striel Plevu ujala vedenia. Patko ešte do prestávky znížil a Andreanský dokonca vyrovnal na 2:2. Favorizovaná Medina sa potom so svojim súperom trápila viac, ako by sa očakávalo, ale Pleva svojim tretím gólom opäť poslal Medinu do vedenia. Keď sa Helpáci pokúšali o vyrovnanie, Zoller víťazstvo Mediny spečatil štvrtým gólom.
Dukla - Siwel 5:4 (3:2), góly: L. Hinzeller 2, I. Tušan, E. Szalma - R. Minár 2, P. Minár, Ižold
Do polčasu sa hral len priemerný zápas, v ktorom každý chvíľku ťahal pílku. Najprv viedli Siweláci, potom vojaci skóre otočili vo svoj prospech. Keď už Dukla v 2. polčase po góle Dorníka viedla 4:2, zdalo sa byť rozhodnuté. Lenže R. Minár dvoma gólmi dokázal vyrovnať na 4:4. Snaha oboch o víťazstvo nakoniec priniesla gól z kopačky Tušana a Dukla si pripísala očakávané tri body.
Deportivo - Real Drink 3:3 (2:1), góly: P. Bongya 2, M. Tůma - E. Zorád 2, T. Krenčan, ŽK: M. Tůma -Horňák
Zápas lepšie rozbehli Drinkáči a išli do vedenia gólom Zoráda. Deportivo ešte do prestávky otočilo skóre vo svoj prospech po góloch Bongyu. Drinkáči po obrátke pridali, aj keď obe mužstvá v prvom rade útočili, ako bránili. O vyrovnanie s postaral T. Krenčan a Zorád bombou poslal Drink do vedenia. V závere sa Tůmovi podarilo streliť tretí gól, znamenajúci konečnú remízu a ďalšie šance na oboch stranách už gól nepriniesli.

V kole prekvapení prehry H. Seče i Slovana
Sektor - Eurosport 11:3(6:0), góly: M. Markievič 3, M. Bogár 2, P. Sádovský 2, F. Krako 2, M. Baranyai, R. Moravčík - Bobčík, Mokoš, Kozák
Sektoráci svojho súpera do polčasu doslova zmietli z hracej plochy, keď mu nastrieľali šesť gólov. Kanonáda Sektoru pokračovala aj po zmene strán až do stavu 10:0. Až potom sa dokázali strelecky presadiť aj hráči súpera, ktorí znížili na 10:3. A keď posledné slovo patrilo Krakovi zo Sektoru, zápas sa skončil vysokým víťazstvom Sektoru o osem gólov.
Sampdoria - Slovan 4:3 (3:2), góly: Adami 2, Krenčan, Varga - J. Kaminský st., J. Kaminský ml., V. Kováčik
Favorizovaný Slovan svojho súpera jednoznačne podcenil a to sa nemalo stať. po zlom úvode prehrávali Slovanisti 1:0. Potom síce otočili skóre vo svoj prospech na 1:2, ale ešte do prestávky Sampdoria viedla po góloch Adamiho a Vargu 3:2. Kováčik po obrátke vyrovnal na 3:3 a zdalo sa, že všetko bude v normále. Lenže Adami mal svoj deň, strelil aj štvrtý gól Hypernovy, ktorý bol nakoniec víťazný.
H. Seč - Rapid 5:10 (1:4), góly: M. Sakoš 3, M. Horváth 2 - Dubovský 4, Jágerský 3, Török, Klimko, Šipoš
V zápase prvého s priemerným Rapidom sa zrodilo ďalšie veľké prekvapenie. Sečania nastúpili na zápas akýsi nekoncentrovaní a rýchlo prehrávali o tri góly. potom síce znížili, ale Rapiďáci natiahli svoj náskok až na 1:7. Potom sa síce hráči H. Seče prebrali, znížili na 5:7, ale to bolo z ich strany všetko. Rapid tvrdo trestal každú chybičku súpera a ďalšími troma gólmi poslal Sečanov domov s nečakanou prehrou.
Tlmače - Hypernova 8:3 (5:1), góly: Jašek 5, Kinčok 2, Rafael - Turčan, Šimkovič, Titurus
Zápas bol vyrovnaný iba na jeho začiatku, potom už Tlmačania ovládli dianie na hracej ploche. Hlavne prvé tri góly Jašeka znamenali náskok, ktorý ešte do polčasu Tlmačania zvýšili až na štyri góly. Hráči Hypernovi síce po obrátke znížili na 6:3, ale súper si svoj náskok strážil, ba v ho v záverečných minútach zvýšil na konečný päťgólový rozdiel.
Dynamo - Energo
3:3 (2:1), góly: Andruška, Mucha, Varga - Krnčan 2, M. Suchánsky
Dynamo po celý zápas o gól viedlo a Energo vždy náskok súpera dotiahlo. Do prestávky boli síce na tom o čosi lepšie hráči Dynama, ale po nej to bolo pre zmenu naopak. Z astavu 2:2 strelil tretí gól Dynama Varga, ale Energo vrhlo všetky sily do útoku. Z následného tlaku dokázal vyrovnať polovlastným gólom Krnčan a zrodila sa zaslúžená deľba bodov.
I. liga 14. kolo 6.11.2005
III. ZŠ: 8.00: Geodet Juhász - Šped-Trans, 9.00: KaMi - Sporting-Sabrina, 10.00: Medina - Dukla, 11.00: Komat - VÚEZ
IV. ZŠ: 8.00: Siwel - Deportivo, 9.00: JHJ Kovex - LVT, 10.00: ŠKP - Help, 11.00: MFC 04 Levice - Real Drink
II. liga 13. kolo 5.11.2005 III. ZŠ
8.00: Hypernova - H. Seč, 9.00: Tlmače - Sampdoria, 10.00: Rapid - Dynamo, 11.00: Energo - Sektor, 12.00: Eurosport - Slovan
Zápisnica zo zasadnutia ŠTK a DK zo dňa 26.10.2005
Prerokované: ŽK a ČK
II. liga (11. kolo), ŽK: Moravčík 0457 (Sektor), Raček 0091 (Rapid)
ČK: nikto
I. liga (12. kolo), ŽK: Debrovský 0153 (Medina)
ČK: nikto
Rozhodnutia:
R 016: ŠTK kontumuje stretnutie 7. kola 2.ligy MUMF Levice RAPID - EUROSPORT 0:5, 5:0 (obojstranne)v dôsledku falšovania zápisu o stretnutí – stretnutie sa neodohralo.
R 017: Mužstvo Rapid – uhradiť poplatok za nenastúpenie na stretnutie (7. kolo), podľa bodu III.od.20 pís.c (na matrike, prípadne u predsedu MUMF) do 2.11.2005.
R 018: Mužstvo Eurosport – uhradiť poplatok za nenastúpenie na stretnutie(7. kolo), podľa bodu III.od.20 pís. c (na matrike, prípadne u predsedu MUMF) do 2.11.2005.
R 019: ŠTK predvoláva na najbližšie zasadnutie (2.11.2005 o 19.00h.) vedúceho mužstva Sektor
R 020: ŠTK predvoláva na najbližšie zasadnutie(2.11.2005 o 19.00h.) vedúceho mužstva H. Seč
ROMAN UHNÁK
LEVICKÁ FUTBALOVÁ MLAĎ
S Trnavou Levičania dvakrát vyhrali a dvakrát remizovali
I. LSD
Slovan Levice - Spartak Trnava 2:1 (1:0), góly: Maslen, Fogad
Levice: Molnár - Horniak, Maslen, Drenka, Fogad, Huszár, Parrák, Torda, Pilinský, Kosák, Martinček (Čík, Maroš Kosorín, Janšík)
Hostia si prišli do Levíc po víťazstvo, ale bojovnejší naši dorastenci im urobili škrt cez rozpočet. Hostia boli síce futbalovejší, ale futbalové srdiečko a konečne aj šťastena boli na strane Levíc. Levičania sa ujali vedenia gólom Maslena, keď jeho tvrdá strela vyvrátila prsty brankárovi Trnavy. Po obrátke unikol Martinček po krídle a po jeho centri hlavičkoval Fogad nezadržateľne na 2:0. Hostia potom vrhli všetky sily do útoku, ale stačilo to napokon len na konečné zníženie stavu. Naši dorastenci podali veľmi dobrý výkon a dokázali, že záchrana v súťaži nemusí byť nereálna. Favorizovaní hostia odchádzali preto z Levíc sklamaní.
I. LMD
Slovan Levice - Spartak Trnava 1:1 (1:0), gól: Tóth
Levice: Horváth - Konvický, Flídr, Fogad, Bogár - Tynák, Meszároš, Jančo, Tóth - Kotrus, Rakica (Kosmály, Lovícsek)
Zápas bol od 1. min. pomerne vyrovnaný, dlho si ani jedno z mužstiev šance vypracovať nedokázalo. V 20. min. po centri Kotrusa z pravej strany hlavičku Rakicu brankár hostí vyrazil na roh. Po rohovom kope sa Levičania zásluhou Tótha ujali vedenia 1:0. Hostia síce mali menšiu územnú prevahu, ale bez veľkej gólovej šance. Hostia po prestávke pritlačili našich pred svojho brankára, ale skórovať mohli naopak Levičania. Najskôr Kotrus neprehodil hosťujúceho brankára, potom zblízka Rakica, po štandardnej situácii, len nastrelil gólmana Trnavy. V závere zápasu, v nadstavenom čase rozhodca Gálik z Tlmáč nezmyselne nadstavoval už štvrtú minútu, hoci ukazoval len tri a hostia nezaslúžene vyrovnali na konečných 1:1.
I. LSŽZ
Slovan Levice - Spartak Trnava 3:0 (1:0), góly: Klačko, Lešťan (z 11 m), Andrášik (z 11 m)
Levice: Valkovič - Predajniansky, Budovec, Lešťan, Juhász - Nasvady, Klačko, Začka, Šimonovič - Andrášik, Kotora (Vida, Solčiansky, Turčan, Hladík, Vanya)
Levickí starší žiaci, doteraz piati v tabuľke, privítali v domácom zápase Trnavčanov, ktorí stáli o dva stupienky vyššie. Hneď v 1. min. sa Levičania mohli ujať vedenia, keď pred dobiehajúcim Nasvadym vykopli hostia loptu z bránkovej čiary. Hralo sa väčšinou na polovici hostí a Klačko krásnou strelou z rohu šestnástky otvoril skóre. Hostia sa síce snažili, ale čistú gólovú šancu si počas celého zápasu vypracovať nedokázali. Po zmene strán bol po signále faulovaný Kotora a Lešťan sa z bieleho bodu nemýlil - 2:0. Neskôr po prihrávke Nasvadyho vnikol opäť Kotora do šestnástky hostí, bol faulovaný brankárom a z následnej penalty Andrášik upravil na konečných 3:0. Kto čakal vyrovnaný zápas, musel byť samotným priebehom zápasu prekvapený, ale zároveň spokojný.
I. LMŽZ
Slovan Levice - Spartak Trnava 1:1 (1:0), gól: Slúka
Levice: Kučerka - Macko, Rafael, Slúka, Chlpík - Sásik, Horváth, Nemček, Varga, Birdáč - Molnár (Balczárek, Kalmán)
Od samého začiatku sa hral vyrovnaný zápas dvoch vyspelých mužstiev. Hostia, prví v tabuľke však vôbec svoje postavenie nepotvrdili a napokon mohli byť radi, že si z Levíc odviezli bod. Domáci sa ujali vedenia gólom po štandardke a Slúka hlavou poslal loptu do siete. Potom hostia zatlačili našich pred svoje pokutové územie, ale väčšiu gólovú šancu si nevypracovali. Po obrátke hostia prestriedali, zatlačili našich, ale tí hrozili rýchlymi protiútokmi. Po jednom z nich išli dvaja na jedného, ale finálna prihrávka Molnárovi na Nemčeka nevyšla. Hostia hneď z protiútoku odpovedali vyrovnávajúcim gólom, keď si center brankár Kučerka nešťastne vrazil do vlastnej brány. Do konca zápasu sa už viac bojovalo, ako hralo, ale naši mladíci si naozaj zaslúžili pochvalu a natiahli šnúru neprehratých zápasov v jednom slede na šesť.
II. LSŽZ
Raven P. Bystrica - Slovan Levice B
2:1 (1:1), gól: Kotora
Levice: Valkovič - Bóna, Lešťan, Šimonovič, Chudý - Blaško, Hagara, Génsky, Klačko - Čejtei, Kotora (Kyška, Szabó, Zoller, Buchel)
Levické béčko, posilnené o niekoľkých hráčov áčka cestovalo k lídrovi súťaže. V bojovnom a vyrovnanom zápase sa domáci ujali vedenia v 20. min. Päť minút pred koncom polčasu rýchlonohý Kotora vyrovnal. Po obrátke domáci, s evidentnou pomocou mužov v čiernom, prevzali iniciatívu, ale naši dlho držali skóre vyrovnané. V 60. min. sa domácim predsa len podarilo streliť druhý gól, ktorý sa neskôr ukázal byť ako víťazný.
II. LMŽZ
0:1 (0:1), gól: Gaži
Levice: Bielik - Šebo, Švirik, Jasenek - Hypský, Gaži, Zoller, Predajniansky, Hengerics - Tóth, Kováčik (Farkaš, Mäsiar, Páchnik, Šabler, Horváth)
Levickí druholigoví mladší žiaci sa na svojho súpera vytiahli. Už do polčasu prekvapili domácich dobrou hrou a zaslúžene sa ujali vedenia, keď presne mieril Gaži. Aj v ďalšom priebehu zápasu mali naši mladíci loptu viacej na svojich kopačkách, ale veľké šance Kováčika a Zollera zostali už nevyužité. Domáci sa potom snažili otočiť skóre vo svoj prospech, ale dobre hrajúca obrana Levíc im gól streliť nedovolila.