Futsalové súťaže MÚMF Levice

Po prehre Mediny sa KaMi vrátilo na čelo tabuľky
Geodet Juhász - Šped-Trans 10:2
(7:1), góly: Mihálka 3, Bogár 3, Varga 2, Ukrop, Markus - Báťa 2
Áčko Šped-Transu hralo večer v Trnave a tak na zápas nastúpilo len s torzom hráčov. Geodeti si túto príležitosť nemohli a ani nechceli nechať ujsť a už do prestávky viedli rozdielom šiestich gólov. Útočná hra Geodetov slávila úspech, piati statoční súperi nemohli odolávať ich tlaku, aj keď po zmene strán Geodeti už súpera trošičku šetrili a strelili mu už len tri góly.
KaMi - Sporting-Sabrina 4:2 (2:0), góly: I. Bohunický 3, B. Hlôška - M. Šebeštín, J. Krivočenko
Vo vynikajúcom zápase obe mužstvá predviedli, že na futsal sa oplatí chodiť pozerať. Do prestávky mal presnú mušku jedine Bohunický a hlavne jeho zásluhou KaMi viedlo rozdielom dvoch gólov. Na začiatku 2. polčasu najprv Šebeštín prestrelil Barcíka v bráne KaMi, ale na druhej strane odpovedal sklzom Hlôška a KaMi opäť viedlo rozdielom dvoch gólov. Gólovú poistku obhajcu titulu na 4:1 zaznamenal opäť dobre hrajúci Bohunický. Krivočenko ešte znížil na 4:2, ale to bolo zo strany Sportingu už všetko a KaMi sa opäť dostalo na čelo tabuľky.
Medina - Dukla 1:4 (0:1), góly: Š. Kukuli - M. Štadler 2, Frajka, E. Szalma, ŽK: Šebo (Medina)
V tomto zápase sa zrodilo prekvapenie kola, keď favorizovaná Medina podľa Dukle. Štadler poslal Duklu hneď v úvode do vedenia a Dukla svoj náskok udržala až do prestávky. O vyrovnanie sa postaral Š. Kukuli a zdalo sa, že Medina preberá iniciatívu. Veľmi dôležitý tretí gól v zápase strelil Szalma a vojaci išli opäť do vedenia. A keď potom Frajka pridal tretí presný zásah, rysovalo sa prekvapenie. Medina síce útočila, ale brankár Bačík podal snáď životný výkon a prekonať sa viac už nenechal. Štadler potom štvrtým gólom podtrhol prekvapivé, ale zaslúžené víťazstvo Dukly.
Komat - VÚEZ 10:1 (3:0), góly: R. Meiling 4, T. Hlaváčik 3, Koláček, J. Kissimonyi, F. Fiam - Soják
Tentoraz sa nepotvrdilo, že VÚEZáci najsilnejším body berú, aj keď aj Komat stále patrí medzi tých najlepších v I. lige. Komaťáci sa nezišli v práve ideálnej zostave a to zrejme hráčov VÚEZu uspokojilo. Lenže od samého začiatku zápasu sa Komat ukázal byť lepšie pripraveným tímom a po trojgólovom vedení do prestávky sa jeho hra po obrátke ešte zlepšila. Čestný gól zaznamenali hráči VÚEZu až za stavu 8:0, čo bolo na brilantne hrajúceho súpera priveľmi málo.
Siwel - Deportivo 2:6
(1:2), góly: R. Minár, Gocian - B. Frajka 3, Bongya 2, D. Rafael
Deportivo viedlo pomerne rýchlo o dva góly po presných zásahoch Frajku a Bongyu. Gocian zo Siwelu potom síce znížil, ale po obrátke Deportivo išlo zásluhou Frajku do dvojgólového vedenia. R. Minár síce potom opäť znížil, ale to bolo zo strany Siwelu už všetko. Deportivo ďalšími troma gólmi nakoniec zápas dotiahlo do víťazného konca.
JHJ Kovex - LVT
2:8 (0:5), góly: Šmirina, T. Mlynárik - Sebelédy 3, Pekár 3, Lukáč, Lohyňa
Kovexáci nastúpili bez Palicovcov, čo malo veľký vplyv na konečný výsledok. Hráči LVT však aj tak podali veľmi dobrý výkon, keď hlavne do polčasu bol ich súper bezradný. V 2. polčase sa obraz hry zmenil, hráči LVT boli so svojim náskokom spokojní, naopak Kovexáci sa snažili znížiť. V priemernom 2. polčase LVT svoje víťazstvo ešte vyšperkovalo a nakoniec poslalo súpera domov s vysokou prehrou.
ŠKP - Help 6:1 (3:1), góly: J. Sovány 3, Kúdela, M. Jakubík, Račko - A. Szilva
Help nepotvrdil zlepšené výkony z posledných zápasov, naopak ŠKP podalo asi najlepší výkon počas jesene. Kombinačná a útočná hra policajtov slávila úspech a už do prestávky viedlo ŠKP rozdielom dvoch gólov. Hoci sa po obrátke Hepláci snažili znížiť, ŠKP štvrtým gólom Kúdelu definitívne zrazilo do kolien. Jakubík a J. Sovány potom v závere ešte prikrášlili výsledok na konečných 6:1.
MFC 04 Levice - Real Drink 5:11 (3:7), góly: Hudec2, M. Gabaš 2, M. Plašek - T. Krenčan 4, M. Sliačan 3, P. Varga 2, J. Začka, E. Zorád
Drinkáči sa počas jesene dokázali posilniť mladými hráčmi, ktorí ich hru výrazne oživili, čo jasne ukázal aj tento zápas. Drinkáči útočnou ľúbivou hrou rozleptali obranu Čížikovcov a pomerne rýchlo viedli 6:1. MFC síce do polčasu znížilo, ale Drinkáči boli aj po zmene strán neudržateľní a strieľali jeden gól za druhým. Hráči Drinku dokázali nastrieľať až 11 gólov, čo je najvyšší ich počet počas sezóny.

Šokujúce víťazstvo Eurosportu nad Slovanom
Hypernova - H. Seč 4:8 (3:5), góly: K. Straka 2, P. Turčan, P. Mikula - M. Sakoš 5, M. Horváth, Marföldy, Nádaždy
Sečania potvrdili úlohu favorita a rýchlo viedli o tri góly. Súper síce znížil, ale po ďalších dvoch góloch H. Seče viedol favorit už 5:1. Hypernova potom dvoma presnými zásahmi zdramatizovala zápas. Po obrátke, ešte za stavu 4:6 sa Hypernova snažila o zvrat, ale futbalovejší hráči súpera im to nedovolili a ďalšími dvoma gólmi definitívne rozhodli o svojom víťazstve.
Tlmače - Sampdoria 6:2 (2:2), góly: Jašek 4, Havran, Kinčok - Krenčan, Varga
Tlmačania do polčasu museli dvakrát naháňať náskok súpera, ale po zmene strán sa priebeh úplne zmenil. Jašek po dvoch góloch z 1. polčasu pridal ďalšie dva, na ktoré vlastne súper už odpovedať nedokázal. Kinčok s Havranom potom už len prikrášlili výsledok na konečných 6:2 pre favorizovaných hráčov Tlmáč.
Rapid - Dynamo - hráči Rapidu na zápas nenastúpili
Zápas sa skončí s najväčšou pravdepodobnosťou kontumačným víťazstvom Dynama.
Energo - Sektor 2:8 (1:3), góly: P. Suchánsky 2 - Markievič 3, M. Baranyai 2, R. Moravčík 2, J. Bogár, ŽK: Fazekaš - Moravčík
Hráči Sektoru začali zápas lepšie a viedli pomerne rýchlo trojgólovým rozdielom. Sektor hral útočný futbal a svojho súpera predčil hlavne v premieňaní svojich gólových príležitostí. Aj po zmene strán sa prakticky nič nezmenilo, Sektor ovládal naďalej dianie na hracej ploche a aj bez potrestaného B. Bogára dotiahol zápas do víťazného konca.
Eurosport - Slovan 11:2 (6:1), góly: Pišák 3, Lakatoš 3, Kozák 3, Mikulec 2 - J. Kaminský st. 2
Jednoznačným favoritom zápasu bol Slovan, ale posledný Eurosport sa na svojho súpera veľmi dobre pripravil. Prvý gól síce strelili Slovanisti a nič neveštilo ich krutú porážku. Lenže potom strelil Eurosport deväť gólov v jednom slede, keď súperovi nepomohla ani prestávka. Kto čakal jednoznačný priebeh, ten sa ho aj dočkal, ale s opačným výsledkom! Slovanisti vysokou prehrou šokovali určite aj sami seba.

I. liga 15. kolo 13.11.2005
III. ZŠ: 8.00: Sporting-Sabrina - Geodet Juhász, 9.00: Deportivo - Medina, 10.00: Help - JHJ Kovex, 11.00: VÚEZ - MFC 04 Levice
IV. ZŠ: 8.00: Šped-Trans - Komat, 9.00: Dukla - ŠKP, 10.00: Real Drink - Siwel, 11.00: LVT - KaMi
II. liga 14. kolo 12.11.2005 III. ZŠ
8.00: Slovan - Energo, 9.00: Sampdoria - Eurosport, 10.00: H. Seč - Tlmače, 11.00: Sektor - Rapid, 12.00: Dynamo - Hypernova
Text a foto: ROMAN UHNÁK

Zápisnica zo zasadnutia ŠTK a DK zo dňa 26.10.2005
Prerokované: ŽK a ČK
II. liga (12. kolo): ŽK/ČK - nikto
I. liga (13.kolo): ŽK - Pintér 0345 (Help), Števko 0229 (Help), Meiling 0052 (Komat), Jakab 0401 (Komat), Švec 0159 (Šped Trans), Nagy 0693 (LVT), Sovány J. 0367 (ŠKP), Tůma 0885 (Deportivo)
ČK - Horňák 0046 (Drink), HNS - prudké vrazenie do súpera
Rozhodnutia:
R 020: Horňák 0046 (Drink), prudké vrazenie do súpera - 2 MZ nepodmienečne, uhradené
R 021: Sakoš J. 0027 (H. Seč), HNS - prudké sotenie do súpera - 3 MZ nepodmienečne, uhradené
R 022: Bogár M. 0259 (Sektor), HNS - prudké sotenie do súpera - 3 MZ nepodmienečne, uhradené
R 023: ŠTK berie na vedomie úhradu mužstva Rapid R 017
R 024: ŠTK berie na vedomie úhradu mužstva Šped - Trans R013