Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Futbalový servis ObFZ Levice

Po jeseni prvá H. Vrbica, S. Tekov fasoval v Žemberovciach
Žemberovce - Starý Tekov 4:0
(2:0), góly: 4:0 (2:0), góly: 28., 42. a 70. Miloš Ármai, 93. T. Setey (z 11 m), (Zaimi B, Žirko, Zaimi J, D: Hengerics R)
Domáci sa rozlúčili s jesennou časťou tak, ako sa patrí. Žemberovčania mali územnú prevahu od začiatku zápasu, hostia svojim výkonom rozhodne sklamali. V 28. min. sa po centri Fiama zblízka dokázal presadiť Ármai a domáci viedli. Ten istý hráč pridal ešte do polčasu druhý gól Žemberoviec. Ármai zavŕšil svoj hetrik v 70. min. keď prešiel obranou hostí a obišiel aj brankára a do prázdnej brány upravil na 3:0. Hostia sa síce snažili hrať útočne, ale domáci ich v tomto smere predčili a streliť čestný gól im nedovolili. V nadstavenom čase odpískal rozhodca na pokyn postranného pok. kop, ktorý Setey bezpečne premenil, čo znamenalo pre hostí najvyššiu prehru v tomto ročníku.
Demandice - Kozárovce 1:0 (0:0), gól: 85. Muráni, (Ďurina, Kolev A, Lackovský, D: Konôpka)
V slabšom 1. polčase sa domácim príliš nedarilo a hostia pomerne ľahko odolávali ich útokom. Jedna z mála šancí domácich skončila na tyči bránky Kozároviec. Do 2. polčasu nastúpili Demandičania ako vymenení, s väčším dôrazom a nasadením. Zatlačili hostí pred ich pokutové územie a šance nenechali na seba dlho čakať. Domáci potom opäť nastrelili tyčku brány hostí, no naďalej dobíjali ich obrannú pevnosť. Keď sa už zdalo, že domáci odpor hostí nedokážu zlomiť, v 85. min. si nabehol na centrovanú loptu Muráni a hlavou poslal domácich do vedenia. Keďže hostia boli v útoku bezzubí, Demandičania si pripísali do tabuľky vydreté tri body.
Kalinčiakovo - Podlužany 4:1
(2:1), góly: 28. H. Taňaši, 43. Fürješ, 60. Šinko ( z 11 m), 75. Horňák - 2. Cziria, (Havran, Morvay, Klabníková, D: Drappan)
Zápas sa začal šancou domácich, ale hostia hneď z protiútoku otvorili skóre a viedli po góle Cziriu. Domáci mali do polčasu, ako aj po celý zápas jasnú hernú prevahu. V 28. min. sa postaral o vyrovnanie H. Taňaši a v 43. min. poslal domácich do vedenia Fürješ. Bolo vlastne len otázkou času, kedy domáci zvrátia výsledok a podarilo sa im to ešte v 1. polčase. Prevaha domácich pokračovala aj po zmene strán, domáci mali viacero gólových šancí. V 75. poistil vedenie Kalinčiakova Šinko gólom z penalty. Zaslúžené víťazstvo domácich podtrhol v 75. min. Horňák a fanúšikovia odchádzali zo zápasu spokojní s jasným víťazstvom, na ktoré stačilo domácim hrať aj na pol plynu.
Dolný Pial - Tlmače 3:4 (2:2), góly: F. Trgiňa 2, R. Zummer - Titurus 3 (1 z 11 m), vlastný (Vincze, Macho, Szelényi, D: Šafár)
Domáci mali impozantný nástup do zápasu a viedli už v 15. min o dva góly, keď dvakrát presne namieril kanonier domácich F. Trgiňa. Lenže potom sa domácim zranil stopér Lukáč a v obrane sa objavili trhliny. Titurus znížil na 1:2 a po spornej ruke v šestnástke domácich bol proti nim nariadený pok. kop, ktorý opäť Titurus premenil na 2:2. Domáci v 2. polčase pritlačili hostí, ale stačil ojedinelý protiútok a po následnom rohu si domáci nešťastne loptu zrazili do vlastnej siete na 2:3. O vyrovnanie sa neskôr postaral krásnou strelou z diaľky R. Zummer. V poslednej minúte vyrobil gólman domácich hrúbku, po ktorej Titurus zabezpečil hosťom tri body. Pre domácich to bol viac než smolný zápas, ktorý mali na začiatku rozohraný jasne vo svoj prospech, ale napokon sa z víťazstva tešili Tlmače.
Plášťovce - H. Kľačany 0:3 (0:1), góly: 7. a 90+ Švec, 80. Poláčik, (Gregor, Jakubcová, Skačan, D: Kubica)
Domáci sa na favorita zišli v celkom slušnej zostave a chceli hosťom zahatať cestu za troma bodmi. Hneď v úvode zápasu sa dokázal presadiť Švec a hostia viedli. Domáci potom vyrovnali hru, bojovali, ale v korektne hranom zápase gólmana hostí prekonať nedokázali, aj keď mali niekoľko sľubných príležitostí. Hostia pôsobili futbalovejším dojmom, ale napokon sa trápili až do samého záveru. V 80.min. Poláčik poistil vedenie hostí druhým gólom. Domáci to ťažko znášali a po nadávkach na postrannú rozhodkyňu Jakubcovú musel Žóka nútene pod sprchy. V nastavenom čase ešte Švec tretím gólom definitívne zabezpečil hosťom zaslúžené tri body.
V. Kozmálovce - Čaka 1:1 (0:0), góly: 70. Michal Trnkus - E. 52. Bielik, (Moravčík, Tóth, Petrík)
Do prestávky prítomní diváci na ihrisku veľa vzruchu nevideli, hral sa nezáživný priemerný futbal z oboch strán, hostia však dvakrát nastrelil žrď brány domácich. Čakania sa ujali vedenia v 52. min. krížnou strelou E. Bielika. Domáci potom vrhli všetky sily do útoku, vďaka čomu sa im v 70. min. podarilo vyrovnať, keď po prihrávke J. Muchu doklepol loptu do prázdnej brány Michal Trnkus. Hráči V. Kozmáloviec mali blízko k plnému bodovému zisku, ale samostatné nájazdy Martina Tarišku a I. Daniša už gól nepriniesli. Zápas sa preto skončil spravodlivou remízou, s ktorou museli byť obe musžtvá spokojné.
N. Dedina - H. Túrovce 3:3 (1:2), góly: Slosiar, Lohyňa (z 11 m), Ihász - Tóth 2, Nanias, (Pál, Szikora st, Szikora ml, D: Hengerics Š)
Hostia sa pomerne rýchlo ujali vedenia, ale odpoveď domácich nenechala na seba dlho čakať a Slosiar vyrovnal na 1:1. Hosťom sa podarilo opäť strhnúť vedenie na svoju stranu a do kabín odchádzali spokojnejší. Domáci mali počas celého zápasu prevahu, vypracovali si omnoho viac šancí, ako súper, ale ten bol pre zmenu efektívnejší. V dobrom zápase hostia strelili tretí gól a zdalo sa, že si odvezú všetky tri body, a to ešte domáci Pastier nepremenil penaltu. Lenže domáci zapli na vyššie obrátky a Lohyňa z ďalšej penalty znížil. O konečnú remízu sa postaral Ihász a domáci silou vôle vydreli aspoň jeden bod, hoci za výkon by si zaslúžili všetky tri.
H. Vrbica - Lok 4:0 (2:0), góly: A. Kačmárik 2, Peter Pilinský, Valentík, (Sekereš, Holman, Šimon)
V priemernom zápase sa domáci prispôsobili hre hostí, ale aj keď nehrali na 100 percent, aj tak poslali Lok domov so štyrmi gólmi. Skóre otvoril A. Kačmárik a ešte do polčasu pridal druhý presný zásah Peter Pilinský. Hostia sa pred bránu domácich vážnejšie dostali až po zmene strán, keď po rohu mohol znížiť hlavou Sebelédy. Domáci boli jasne lepší a tretí presný zásah zaznamenal opäť A. Kačmárik. Vrbičania potom úplne ovládli dianie na trávniku a Valentík upravil na konečných 4:0. Domáci si týmto víťazstvom zabezpečili vedenie v ObM, aj keď im na konci súťaže budú odpočítané tri body.

11. H. Túrovce 15 5 2 8 26:34 17 ( -4)
12. V. Kozmálovce 15 5 2 8 25:38 17 ( -4)
13. N. Dedina 15 3 6 6 23:31 15 ( -6)
14. Lok 15 3 1 11 15:32 10 (-14)
15. Podlužany 15 3 1 11 14:45 10 (-14)
16. Plášťovce 15 3 1 11 19:55 10 (-11)
V súboji dvoch prvých úspešnejšie Šarovce
P. Ruskov - Bátovce 4:1 (2:0), góly: Valach 2, Janko, Babec – Konček, (Benyo, Kopanicová)
Už za prvú štvrťhodinku domáci viedli 2:0. Hostia po góloch hru vyrovnali a v poli boli aj lepším mužstvom. No vo finálnej fáze im to akosi škrípalo. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci sa snažili ubrániť výsledok a vyrážali do nebezpečených brejkov. A keď z nich aj dva razy rozvlnili sieť za brankárom hostí o výsledku bolo rozhodnuté. Bátovčania zaznamenali aspoň čestný úspech v hodine dvanástej, keď v 90. min. prekabátil domácu obranu hosťujúci menovec rómskeho speváka zo SuperStar.
Tešmak - Čata 5:0 (2:0), góly: G. Saróka 2, K. Pásztor 2, A. Mihály (Dálnoky)
Hostia nakúpili v Tešmaku ako v supermarkete pri výpredaji. Domáci boli od začiatku výrazne lepším mužstvom a keď sa presadili aj strelecky o ich víťazstve nikto nepochyboval. Skóre sa menilo už v 5. min., keď využil obrovskú chybu gólmana hostí Saróka. O polhodinku spravil opäť hrúbku brankár Čaty a Saróka bol opäť v správny čas na správnom mieste – 2:0. V druhom polčase domáci hráči nepoľavili vo svojej aktivite a niekoľko dobrých šancí aj zahodili. Lenže potom prišli chvíle K. Pásztora, ktorý dvoma presnými zásahmi upravil na 4:0. Posledný klinec do čatanskej rakvy zaklincoval peknou strelou spoza šestnástky A. Mihály.
V. Túrovce - H. Trsťany 2:1
(0:1), góly: Z. Pásztor, Fógel – Píš, (Ďurica)
Zápas v Turovciach sa takmer začal pokutovým kopom. Lenže ten Zoltán Pásztor nepremenil, keď jeho strela išla nad svätyňu hostí. Domácich tento moment zaskočil, pretože hostia mali do prestávky naozaj viac z hry a v 30. min. sa prekvapujúco ujali vedenia v zápase. Lenže do druhého polčasu nastúpili Túrovčania ako vymenení. Hrali veľmi aktívne a hostia urobili chybu, že začali výsledok brániť. V 60. min. sa v skrumáži pred bránou hostí najlepšie zorientoval Zoltán Pásztor a odčinil zahodenú penaltu z úvodu zápasu – 1:1. Posledná polhodinka sa hrala prakticky na polovici H. Trstian. V 75. min. sa beckhamovským priamy kopom blysom Fógel a rozhodol o tom, že tri body ostanú vo Veľkých Turovciach.
Pukanec - I. Úľany 1:0 (1:0) – nedohrané, gól: Chlapečka, (Slabý)
Menším škandálom sa skončilo stretnutie v Pukanci. Ale poďme pekne po poriadku. Domáci otvorili skóre už v 5. min., keď sa presadil Chlapečka. Zápas potom prebiehal vo svižnom tempe, hostia hrali s domácimi otvorenú a vyrovnanú partiu, lenže vyrovnať sa im nepodarilo. To asi nezniesol hosťujúci stopér, ktorý si v 89. min. stiahol trenky, otočil sa smerom k domácemu publiku a takto vyjadril voči fanúšikom Pukanca svoj postoj. Potom sa strhla v hľadisku trma-vrma, do ktorej zasiahli aj hráči Ipeľských Úľan a preto musel hlavný arbiter predčasne ukončiť zápas, ktorý bude mať dohru za zeleným stolom.
Keť - Vyškovce 6:3 (3:2), góly: Mózsa 4, Farkaš, Németh – Kováčik, Gálik, Gerd, (Kolev I)
Hostia vyhrávali v Keti po 20. minútach hry už 2:0. Lenže potom sa uspokojili a mysleli si, že majú všetko za sebou. Opak bol však pravdou, pretože domáci hráči ešte do polčasového hvizdu dokázali nepriaznivé skóre otočiť vo svoj prospech. V druhom polčase sa hral už vyrovnaný futbal s množstvom nevyužitých príležitostí na oboch stranách, s tým rozdielom, že domáci hráči tri razy trafili do čierneho a preto vo svojom poslednom vystúpení v jesennej časti vyhrali.
N. Tekov - Rybník 3:1 (1:1), góly: Jašek, Kľučiar, Jančo – Šálka, (Kokavec)
O tom, že v Novom Tekove sa na hody len tak ľahko nevyhráva sa mohli presvedčiť v nedeľu aj Rybníčania. Aj keď úvod bol z ich strany veľmi dobrý, pretože po desiatich minútach hry Šálka po kombinačnej akcii poslal hostí do vedenia. Domáci sa však nevzdávali a v 45. min. roztlieskali prítomných divákov, keď Jašek iba doťukával do prázdnej brány. V druhej časti už boli domáci nebezpečnejší, ale ani Rybníčania nechceli odísť s prázdnymi rukami. Lenže hosťujúci Maroš Havran pálil z dobrej pozície nad. Novotekovčania potom dva krát vytrestali hosťujúce mužstvo za nepozorné bránenie a po dobrom zápase si pripísali tri body do tabuľky.
Šarovce - P. Vozokany 3:0 (1:0), góly: D. Horváth 2, L. Gáloš, (Urblík)
Šláger II. triedy sa hral v Šarovciach, kde domáci hostili lídra. Hostia sa zamerali na defenzívnu hru a vyrážanie do brejkov, lenže veľmi sa im nedarilo. Domáci ich zatlačili a bolo len otázkou času, kedy sa rozvlní sieť za hosťujúcim gólmanom. Diváci si mohli zakričať v 36. min. keď sa po centrovanej lopte do veľkého vápna presadil L.Gáloš. Domácich tento moment uspokojil a Vozokančania hru vyrovnali. Lenže skóre sa už do prestávky nemenilo. V posledných 20-tich minútach hry prišli veľké chvíle domáceho Horvátha, ktorý dvakrát z brejkových situácii rozhodol o domácom víťazstve a definitívne ukončil vozokanskú neporaziteľnosť.
1. P. Vozokany 14 11 2 1 34:11 35 (11)
2. Šarovce 14 11 0 3 38:14 33 (12)
3. P. Ruskov 14 8 1 5 29:20 25 ( 4)
4. Čata 13 6 5 2 25:18 23 ( 2)
5. N. Tekov 14 6 4 4 26:16 22 ( -5)
6. Vyškovce 14 7 0 7 42:38 21 ( 0)
7. Bátovce 13 7 0 6 33:30 21 ( 3)
8. Rybník 14 6 2 6 18:23 20 ( 2)