Hokej - Tribúna praskala vo švíkoch, Žiar je na prvom mieste

II. HOKEJOVÁ LIGA MUŽOV
6. kolo:
Žiar nad Hronom – Partizánske
9:7 (2:2, 3:1, 4:4)

Góly: 5. Dobrota (Michalek), 7. Šajban (Sečkár), 26. Ragač (Šauša), 29. Sečkár (Michalek), 38. Dobrota (Michalek), 48. Sečkár (Šauša, Ozorák), 49. Michalek (Mráz), 57. Ragač (Šajban), 60. Ragač (Sečkár) – 1. Káčer (Kováč), 20. Porubský (Varga), 25. Káčer (Kováč), 44. Náhlik (Bosák), 50. Varga (Náhlik, Porubský), 56. Náhlik (Varga), 60. Bosák (Porubský, Náhlik). Vylúčenia (2 min): 8 – 14, Dobrota (Žiar nad Hronom) 5 min + DKZ za udretie hlavou, Kutňanský, Náhlik, Kováč, Kostolník (všetci Partizánske) 10 min za nešportové správanie. Presilovky: 3-4. Oslabenia: 0-0. Strely na bránu: 35:34. Rozhodcovia: Majling – Hanko, Šaling. Zápas sledovalo 580 divákov.
ŽIAR NAD HRONOM: Kleniar – Šauša, Golian, Ozorák, I. Szilvasi, Mihók – Ragač, Šajban, Mráz - Michalek, Dobrota, Sečkár - Danko, Bahorec, Dobrík - K. Valko.
PARTIZÁNSKE: Kostolník – Kutňanský, Krchňavý, Tomka, Križan – Šupa, Porubský, Náhlik, Zelený, Bosák, Benko, Káčer, Varga, Kováč, Jakubík, Lukačovič
To bol teda zápas ! Kto prišiel v sobotu na zápas 6. kola II. hokejovej ligy medzi domácim Žiarom nad Hronom a Partizánskym, určite neoľutoval. Veď konečný výsledok hovorí za všetko. Veru 16 gólov sme v Žiari už dlho nevideli. Ale poďme pekne po poriadku. Hosťom sa v tejto sezóne pomerne darí, sú farmárskym mužstvom prvoligových Topoľčian, takže môže využívať aj služby hráčov ošľahaných I. ligou. Nebolo tomu inak ani v tomto zápase, mená ako Varga, Kutňanský, Bosák, Náhlik, či Zelený sa pravidelne objavujú v zostave spomínaných Topoľčian. Naopak domáci sa predstavili s novou akvizíciou Dobrotom, ale chýbali im zranení Béla a pracovne zaneprázdnení Šimák s Uhlíkom. Keďže Béla a Šimák sú obrancovia, pričom Uhlík je v prípade potreby tiež schopný hrať obrancu, nemal to domáci tréner Švantner so zložením zadných radov vôbec jednoduché. Partizánske sa ujalo vedenia už v 1. minúte po peknej kombinačnej akcii. V druhej minúte boli za vzájomnú potýčku dosť prísne vylúčení domáci Šauša a hosťujúci Náhlik, čo bol od hlavného rozhodcu jasný signál, že dnes veru trestná lavica prachom určite nezapadne. V 5. min si vymenili puk Dobrota s Michalekom a práve Dobrota v samostatnom nájazde nezaváhal - 1:1. V 7. min sme zase využili presilovku, keď sa po krásnej Sečkárovej prihrávke ocitol sám pred prázdnou bránku kapitán Šajban a jednoznačne zakončil – 2:1. Potom tempo hry trochu upadlo, viac sa vylučovalo ako hralo a veru niekedy bol dosť problém zorientovať sa, kto má hrať v akom počte. V 19. min bolo signalizované vylúčenie domáceho Mráza a pri následnej akcii hostí ešte fauloval aj Szilvasi, takže domácich čakala veľmi ťažká úloha a to ubrániť sa dvojminútovému oslabeniu o dvoch hráčov. Hostia poslali na ľad to najlepšie čo mali a pritlačili našich v obrannom pásme. Dve gólové šance im Kleniar zneškodnil, a keď to už vyzeralo, že v prvej tretine sa nič nestane, predviedli hostia ďalšiu peknú kombináciu, na ktorej konci stál Porubský a bolo vyrovnané. V druhej tretine sme začali aktívne. Po Sečkárovom úniku neskóroval Dobrota a po akcii Ragača sa zblízka nepresadil Mráz. Trest prišiel onedlho. Pri ďalšej presilovke hostí vypálil bombu od modrej čiary Kováč, Klenier puk síce vyrazil, ale len pred Káčera a druhýkrát sme prehrávali. Domácich to zdravo nasrdilo, zvýšili aktivitu, začali viac korčuľovať a výsledok sa rýchlo dostavil. V 26. min vysunul Šauša Ragača, ten si vychutnal celú obranu hostí a jeho strela švihom sa zatrepotala v Kostolníkovej šibenici. V 29. min sa pre zmenu predviedol Sečkár, ktorý obišiel dvoch obrancov hostí a zopakoval Ragačov kúsok - 4:3. Domáci mali v tejto fáze zápasu jasne navrch a hostia môžu byť radi, že neinkasovali ešte viac. Prišla však nepozornosť v zadných radoch a po samostatnom nájazde útočníka hostí zazvonila tyčka Kleniarovej svätyne. Žiarčanom toto varovanie nestačilo a už o minútu čelil Kleniar ďalšiemu nájazdu, avšak potvrdil svoje kvality a šancu zneškodnil. Hostia sa pomaly vracali do zápasu, ale pribrzdila ich hrubá chyba v 38. min, keď ich obranca nevedel čo s pukom a začal kľučkovať, Michalek mu však puk vypichol naservíroval ho Dobrotovi a ten strelil svoj druhý gól v tomto zápase. Za stav 5:3 sa skončila druhá tretina. Do tretej tretiny nastúpili domáci s jednoznačným cieľom udržať hostí na dištanc od Kleniarovej bránky a ak sa bude dať hroziť protiútokmi, pretože obrana hostí bola dosť citlivá hlavne na rýchlosť. V 44. min hrali hostia presilovku a opäť ukázali, že túto hokejovú situáciu majú veľmi dobre nacvičenú. Po ďalšej peknej akcii bol rozdiel už iba jednogólový. Hostia nabrali odvahu a neustále dobiedzali pred bránku domácich. V 48. min však spravili chybu vo svojom obrannom pásme, puk vybojoval Ozorák posunul ho na modrú čiaru Šaušovi, ktorého strelu po ľade usmernil do Kostolníkovej siete Sečkár. Celkove treba povedať, že druhý útok v zložení Michalek – Dobrota – Sečkár odohral vynikajúci zápas. V 49. min sa hralo štyria proti štyrom, hostia boli nasťahovaní v našom pásme, ale Mráz vybojoval puk, vysunul na červenej čiare striehnúceho Michaleka, ktorý svoj samostatný nájazd s prehľadom premenil. Desať minút pred koncom bolo 7:4, krásne zaplnené tribúny sa výborne bavili, celým štadiónom znelo mohutné „Žiar do toho“ a nikto nečakal, že by sa zápas ešte mohol zdramatizovať. V 50. min však hrali hostia ďalšiu presilovku a po individuálnej akcii Vargu bolo 7:5. Domáci zapli na vyššie obrátky, rýchly Danko však Sečkárovu prihrávku na gól nepretavil. Odpoveď hostí prišla v 56. min, keď opäť pekne zakombinovali a Náhlik sa zoči-voči Kleniarovi nemýlil. Hostia zacítili šancu a začali hrať buď - alebo. Veľmi rýchlo ich však schladil Ragač, ktorého vysunul Šajban a Michal sa po peknom blafáku pridal k dvojgólovým strelcom Dobrotovi a Sečkárovi. Hostia sa snažili ďalej, neustále dobiedzali, ale Žiar dobre bránil, takže skóre sa nemenilo. V poslednej minúte sa tréner hostí odhodlal zariskovať, odvolal brankára a hostia sa so šiestimi hráčmi snažili o zvrat v dramatickom zápase. Rovných päťdesiat sekúnd pred koncom vyhrali buly a z následnej akcie sa tešili z veľmi dôležitého gólu na 8:7. Potom však Žiar zabojoval, dostal sa do útočného pásma, kde bol faulovaný Ragač a tak sa hostia obrali o šancu na remízu. V presilovke v závere zápasu vybojoval puk Sečkár, ako na podnose ho posunul Ragačovi, ktorý šancu na hetrik nezavrhol. Aj keď šiltovky nepadali, všetci fanúšikovia sa náramne tešili a pokrik „Žiar do toho“ znel ešte mohutnejšie ako predtým. Búrlivý potlesk bol zaslúženou odmenou pre obe mužstvá, ktoré ukázali prítomným krásne predstavenie.

1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly: 15. Kukučka (Šulek) – 29. Bačík (Hulka), 33. Ftorek (Bľanda), 56. Krčula (Jaseňák, Mičian). Vylúčenia (2 min): 10 – 9. Presilovky: 0-1. Oslabenia: 0-0. Strely na bránu: 23:44. Rozhodcovia: Novák – Bachúrik, Šilhavíková. Zápas sledovalo 100 divákov.
ŽIAR NAD HRONOM: Paulík – Neupauer, Darmo, L. Bitala, Michník, Šiška, Košta – Mihálik, Šulek, Kukučka – Gálus, Vallo, Považanec - T. Bitala, Balco, Sondík - Mak
Chlapci nastúpili v tomto zápase proti jednoznačnému favoritovi, veď hostia bez prehry vedú tabuľku I. ligy. Naši sa však súpera nezľakli, zodpovedne plnili trénerove pokyny a veru boli mu viac ako vyrovnaným partnerom. V 15. min sa po góle Kukučku dokonca ujali vedenia. Súper neskôr výsledok otočil, ale že sa tu tak natrápi ho asi pred zápasom nenapadlo. Celé mužstvo podalo veľmi dobrý výkon, skvele zachytal Maroš Paulík, ktorý zneškodnil žilinčanom 41 striel, čo je naozaj vynikajúce. Tento zápas jasne ukázal, že kvalitná a trpezlivá práca trénera Chabadu sa začína prejavovať.

24. kolo:
Žiar nad Hronom - Prievidza
1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Po ťažkom sobotňajšom stretnutí privítali žiarski dorastenci opäť súpera z horných priečok tabuľky. Tak ako sa nezľakli Žiliny, nemali strach ani z Prievidze. Opäť hrali dobre a súper sa o výsledok dlho strachoval. Po góle do šatne vyhral prvú tretinu len najtesnejším rozdielom. Dva góly v 34. min našich na kolená neposlali a už o tri minúty v presilovke vyrovnával po prihrávkach T. Bitalu a Sondíka obrovitý Šiška. V záverečnej tretine sa chlapci snažili skorigovať stav a ešte zdramatizovať zápas. Naopak hostia chceli čo najskôr definitívne rozhodnúť. Šance boli na obidvoch stranách, výborne však chytali brankári. Či prievidzský Opáth, ktorý vlani chytal za nás, alebo domáci Maroš Paulík potvrdzovali skvelú fazónu. V samom závere sa ešte domáci pokúsili o hru bez brankára, ale stratili puk a hosťujúci Indryh zavŕšil hetrik.
Góly: 37. Šiška (Tomáš Bitala, Sondík) – 20. Sitár (Hanák, Šípka), 34. Indrych (Kováč, Štajnoch), 34. Indrych (Viedenský), 60. Indrych (Viedenský, Kováč). Vylúčenia (2 min): 6 – 6. Presilovky: 1-1. Oslabenia: 0-0. Strely na bránu: 25:50. Rozhodcovia: Babeliak – Rohoň, Vojtek. Zápas sledovalo 100 divákov.
Ostatné výsledky: 23. kolo: Nitra B - Prievidza 1:5, Senica - B. Bystrica 1:5, Hoba - Zvolen B 4:6, Topoľčany - N. Zámky 4:1, Piešťany - Levice 7:4, Michalovce - Kežmarok 3:8, D. Kubín mal voľno.
24. kolo: Nitra B - Žilina 3:4, Hoba - B. Bystrica 2:12, Senica - Zvolen B 3:1, Piešťany - N. Zámky 1:1, Topoľčany - Levice 9:1, Michalovce - D. Kubín 2:5, Kežmarok mal voľno.

1. Žilina 22 19 3 0 102:25 41
2. Topoľčany 23 19 1 3 127:39 39
3. Prievidza 22 17 1 4 105:41 35
4. B. Bystrica 22 16 1 5 112:52 33
5. Piešťany 23 12 4 7 92:67 28
6. Kežmarok 22 12 3 7 84:50 27
7. Senica 22 12 2 8 74:57 26
8. N. Zámky 22 10 5 7 80:56 25