BK LEVICE – AC LB SP.N.VES 63:76 (20:23, 36:39, 53:62)
Levice: Bratič 19, Rončevič 17, Marič 11, Kucsa 7, Cehula 2 (Kollár 4, Blažek 2, Drapák 1, Pohánka 0)
SNV: Hovaňák 20, Kragič 17, Myrda 10, Demečko 9, Pešta 4 (Rašič 7, Bečarik 4, Czako 3, Repaský 2)
TH: 33/19 – 30/13, trojky: 4 – 5, 700 divákov, rozhodovali: Kuzmiak a Pipíška
Levičania nastupovali v 11. kole extaligy na palubovku s cieľom opäť naplno zabodovať, na druhej strane ambiciózni Spišiaci prišli do Levíc zopakovať výkon spred týždňa z Nitry a zvíťaziť. Oba tímy začali vo svižnom tempe, útoky prevyšovali obrany a mužstvá sa pravidelne striedali vo vedení. Prvýkrát sa odtrhli Spišiaci na štyri body v šiestej minúte (12:16), dobre hrajúci domáci však okamžite zareagovali o opäť ťahaní dvojicou Rončevič – Bratič o chvíľu vyrovnali skóre. Prvú štvrtinu nakoniec vyhrali hostia o tri body v pomere 20:23, keď využili nepozornosti v levickej obrane. Začiatok druhej desaťminútovky patril síce hosťom (14. minúta 24:29), ďalšie dve minúty však domácim, ktorí šnúrou 9:0 otočili skóre vo svoj prospech 33:29. V tejto časti hry mala hra vysoké tempo, veľmi dobrú úroveň na oboch stranách a diváci sa mali na čo pozerať. Hosťom vyšiel záver polčasu opäť lepšie a košom aktívneho Kragiča ho vyhrali o tri body 36:39. Začiatok tretej štvrtiny patril síce hosťom, keď sa rozstrieľal Hovaňák, následná osembodová šnúra však znamenala v 25. minúte vedenie Levičanov 48:45. Hostia však naďalej hrali veľmi dobre. Pod košom kraľoval Myrda, ktorý zblokoval množstvo streleckých pokusov domácich hráčov a strelec Hovaňák natiahol v posledných sekundách tretej štvrtiny náskok hostí na deväť bodov 53:62. Levičania sa dostali do herného kŕču, z ktorého ich neprebrali ani častejšie striedania ani oddychové časy domáceho trénera. Spišiaci hneď v úvode poslednej štvrtiny natiahli vedenie na rozdiel 13 bodov, domáci ho ešte na chvíľu stiahli na osem, svojimi vlastnými chybami sa však pripravovali o stiahnutie náskoku súpera. Streľba Levičanov v poslednej štvrtine bola katastrofálna, keď zo štrnástich pokusov z poľa trafili iba dvakrát! A to na v pohode hrajúcich hostí stačiť nemohlo. Tí si udržiavali jedenásťbodový náskok a hoci sa ani im nedarila streľba z hranice trestných hodov, na udržiavanie náskoku im to stačilo. Levičanom druhý polčas vôbec nevyšiel a prehrali druhý zápas na domácej palubovku za sebou.
Už najbližšiu sobotu privítame v Športovej hale o 19.00 hod. v derby zápase minuloročného majstra z Nitry. - lg-