Utorok, 7. december, 2021 | Meniny má AmbrózKrížovkyKrížovky

Ani dva góly M. Krenčana na víťazstvo nestačili

Futsalisti ŠKŠT Levice prehrali v prvej polovici základnej časti len v Novom Meste a v poslednom zápase im chceli prehru spred niekoľkých týždňov vrátiť.

Do polčasu však Levice kľúč na prekonanie súperovej obrany nenašli, keď hrali až príliš zložito a nik nechcel vziať na seba zodpovednosť. Preto po prvej polovici zápasu hostia viedli rozdielom gólu. „Do polčasu sme naozaj nehrali dobre, keď hosťom vyšiel jeden protiútok a viedli. Hostia sa od samého začiatku zápasu zamerali na pozorné bránenie a naši hráči nepochopili môj zámer s výmenou miesta. Po zmene strán sme sa v tomto smere zlepšili a dokázali sme si vypracovať niekoľko gólových šancí. Mrzí ma, že keď sme na začiatku 2. polčasu vyrovnali konečne na 1:1, asi o desať sekúnd sme opäť prehrávali. V 2. polčase sme ale mali výraznú prevahu, no dopustili sme sa niekoľkých chýb, z ktorých rezultovali naše inkasované góly. Napriek všetkému si myslím, že sa ukázala morálna sila mužstva, veď sme vlastne trikrát dobiehali náskok svojho súpera,” zhodnotil duel tréner ŠKŠT Levice Jozef Duhony. Levičania sa hlavne do prestávky nedokázali presadiť individuálne a hostia ich pomerne rýchlo prekukli. „Vykartičkovaný Švec nám veľmi chýbal, lebo on je typ hráča, ktorý občas zasebčí a zakončí akciu inak, ako to robia ostatní. Stáva sa, že mu vyčítam prílišný individualizmus, ale keby bol hral v dnešnom zápase, som presvedčený, že ho vyhráme.” Strelcom všetkých levických gólov boli Krenčanovci. Prvý strelil Tomáš, ďalšie dva pridal Marko. „Nehrali sme dlho dobre, trvalo nám viac než polčas, kým sme súperovi dokázali streliť gól. Ja som sa obával, že zápas prehráme, ale podarilo sa nám aspoň ho zremizovať, hoci sme boli lepší, ako náš súper,” ťahali sme slová zo strelca dvoch gólov ŠKŠT Marka Krenčana. ROMAN UHNÁK