Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Futsal: Domáca strata po slabšom prvom polčase

ŠKŠT Levice - Javorina N. Mesto 3:3 (0:1), góly: M. Krenčan 2, T. Krenčan - Rusnák 2, Vavro
ŠKŠT Levice: P. Molnár - P. Marko, J. Ďurkovič, T. Pleva, J. Krivočenko - P. Gabaš, M. Krenčan, V. Hoľka, T. Krenčan, M. Sliačan, tréner: J. Duhony
Do Levíc pricestoval doposiaľ jediný premožiteľ našich v doterajšom priebehu II. ligy, mužstvo z N. Mesta. V úvode sa mužstvá len zoznamovali, prvú šancu mal v 4. min. Sliačan, no lopta skončila vedľa. Po ňom mohol dvakrát po sebe skórovať Gabaš, z diaľky skúšal šťastie Ďurkovič. Hostia odpovedali čistou šancou v 8. min., keď Molnár vyrazil loptu a opakovaná strela našťastie minula svoj cieľ. V 11. min. Pleva vypichol loptu súperovi, ale jeho pokus skončil len tesne vedľa brány hostí. Udrelo však na druhej strane a Vavro otvoril skóre zápasu, keď Levičania zle rozohrali svoj rohový kop a súper z rýchleho brejku trestal. Keď ani ďalšia strela Ďurkoviča si cestu do siete nenašla, hostia odchádzali do kabín spokojnejší. Začiatok 2. polčasu našim futsalistom naopak vyšiel a už v 22. min. Krivočenko našiel v šestke hostí T. Krenčana, ktorý strelou z prvej vyrovnal na 1:1. Lenže ešte v tej istej minúte hosťujúci Rusnák poslal svojich opäť do vedenia. Potom Marko nastrelil spoza hráča tyč brány hostí a tlak domácich naberal na intenzite. V 24. min. sa individuálne presadil M. Krenčan a vyrovnal na 2:2. Trvalo potom dlhší čas, kým si niektoré z mužstiev vypracovalo gólovú tutovku a tú hosťom zmaril v 32. brankár Molnár, keď s námahou vyškriabal loptu na tyč. O dve minúty Gabaš ani na dvakrát gólmana súpera neprekonal a neujala sa ani opakovaná strela M. Krenčana. V 36. min. sa hosťom vydaril brejk do odkrytej obrany Levičanov a Rusnák poslal svojich opäť do vedenia - 2:3. Viac než dve minúty pred koncom sa Levičania odhodlali k hre bez brankára a M. Krenčan strelou z diaľky vyrovnal na konečných 3:3.
Text a foto: ROMANUHNÁK

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji