Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Basketbal: HLADKÉ DOMÁCE VÍŤAZSTVO

BK LEVICE – MBK PREVIDZA 83:64 (19:12, 44:19, 67:32) Levice: Bratič 22, Rončevič 22, Cehula 9, Marič 9, Kucsa 6 (Kollár 8, Halmeš 5, Urland 2, Pohánka 0, Červenák 0) Prievidza: Špiner 19, Gavran 13, Sýkora 8, Štorcel 4, Uhnák 0 (Jonas 9, Vansa 5, Biňovský 3, Vukovič 3) TH: 25/19 – 25/16, trojky: 6 – 8, 850 divákov, rozhodovali: Sudek a Pavelka V poslednom zápase basketbalovej extraligy mužov v tomto kalendárnom roku nastúpili proti sebe dva tímy, ktoré mali v tejto sezóne bojovať medzi sebou o záchranu. Levičania však tieto predpovede v predchádzajúcich zápasoch vyvrátili, no zlepšujúci sa Prievidžania chceli zvíťaziť a “namočiť“ domácich do boja o záchranu. Levičania začali skvele. Veľmi dobre bránili, v útoku rozoberali hosťujúcu obranu a presne zakončovali. Po štyroch minútach hry viedli 9:0 a hostia boli viac ako zaskočení. Ďalšie štyri minúty však patrili prekvapivo Prievidžanom a tak po druhej bodovej sérii viedli razom hostia v 8.minúte 9:11. Domácim však stačil oddychový čas na to, aby dokončili štvrtinu ďalšou šnúrou prerušenou jedným trestným hodom hostí a po trojkách Kucsu a Rončeviča vyhrali prvú štvrtinu 19:12. Začiatok druhej desaťminútovky patril jasne domácim. Skvelá obrana Cehulu na najlepšieho strelca hostí Uhnáka, ktorý nedal v zápase ani bod, a veľká útočná chuť Levičanov rozoberali hostí a tí nevedeli kam skôr skočiť. Medzi 10. a 15. minútou bodovali len domáci a ich náskok narastal veľmi rýchlo. V 15.minúte bol stav 34:12, v osemnástej 40:18 a domáci ponúkali divákom jednu lahôdku za druhou. Hostia boli zjavne prekvapení vývojom zápasu a v druhej desaťminútovke dali iba sedem bodov. Levičania tak viedli po dvadsiatich minútach hry 44:19. Ani prestávka ich však nezastavila a v druhom polčase pokračovali v načatej práci. Strelecky sa presadzovala hlavne dvojica Bratič – Rončevič, pod košom odvádzal výbornú prácu Kollár. Náskok žlto-zelených tak rýchlo narastal. V 25.minúte bol stav 50:25, v dvadsiatej ôsmej po trojke Rončeviča 61:27. V týchto chvíľach to bolo zo strany hostí na uterák a rozdiel medzi “kandidátmi na zostup“ bol obrovský. Levičania sa na ihrisku aj v hľadisku výborne zabávali, hostia sa naopak na každý kôš poriadne nadreli. Po tretej štvrtine hry bol náskok domácich 35 bodov (67:32), čo bolo jasným dôkazom, že o víťazovi zápasu nebolo pochýb. Domáci v poslednej štvrtine zjavne upustili z nasadeného tempa a ponúkli hosťom možnosť uhrať prijateľný výsledok. Tí hlavne zásluhou Špinera a Sýkoru začali znižovať hrozivý náskok oslavujúcich Levičanov. V drese domácich sa postupne dostali na ihrisko všetci hráči a hlavne v defenzíve sa vyskytlo niekoľko chýb, ktoré hostia potrestali. To však nič nezmenilo na tom, že po zápase sa tešili z víťazstva domáci hráči a hostia si svoju situáciu v boji o záchranu ešte viac skomplikovali. Levičania spravili ďalší krok vpred a tak môžu pokojne sviatkovať a pripravovať sa na ďalšiu časť sezóny. Najbližší zápas odohrajú 11.1. v Lučenci. - lg - BK Levice ďakuje všetkým svojím fanúšikom a sponzorom za podporu v roku 2005, praje im krásne Vianoce a šťastný Nový rok a teší sa na pekné chvíle prežité pri basketbale v Novom roku 2006.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
  2. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  5. Hygge ako životný štýl
  6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Testovanie v Žiari nad Hronom.

Obyvatelia využili aj možnosť online registrácie.

3 h
Momentka zo zápasu proti Púchovu.

Futbalisti Pohronia absolvovali ďalšie dva prípravné zápasy. Najskôr si zmerali sily so Žilinou, cez víkend doma privítali futbalistov Púchova.