Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Víťazom Vianočného turnaja sa stali Rodisáci

V levickej športovej hale sa uskutočnil už IX. ročník Vianočného turnaja, ktorého usporiadateľom bol Peter Ševčík.

Tuhé súboje v skupinách určili semifinalistov a potom sa hralo vyraďovacím spôsobom. Vo finálovom zápase Rodis do polčasu vyhrával 1:0, ale pre roztržku fanúšikov a hráčov, už mužstvo ŠKŠT na druhý polčas nenastúpilo a prvenstvo si vybojovali Rodisáci. Za najlepšieho hráča bol vyhlásený Pavol Gabaš zo ŠKŠT, za najlepšieho brankára bol vyhodnotený J. Henžel zo Sabriny a najlepším strelcom sa stal E. Fulmek z Rodisu.
A skupina
Aida – Cicero 1:1 (0:0), góly: Gunič – Snop
Druhý zápas na turnaji veľa vzruchu nepriniesol. Obe mužstvá sa snažili najmä v defenzíve, čoho dôkazom je aj polčasové bezgólové skóre. Najväčšiu šancu mali „aidáci” v 11. min., ale nemierili presne. Skóre zápasu otvoril až v 21.min. Gunič, no Cicero dokázalo odpovedať o 30 sekúnd presným zásahom Snopa.
Ratufa – Rodis 1:2 (1:2), góly: Kokoška – E. Fulmek 2
V zápase plnom gólových príležitostí a dobrého nasadenia oboch mužstiev, sa ako prví tešili „rodisáci”, keď už v 3. min. presne mieril Fulmek. O dve minúty sa skóre opäť menilo, keď najlepší hráč na ihrisku B. Turčan našiel osamoteného Fulmeka a ten poslal svoje mužstvo do dvojgólového vedenia. “Ratufáci” odpovedali v 10. min. po kombinačnej akcii, na konci ktorej bol Kokoška a ten upravil na polčasových 1:2. V druhom polčase sa oba tímy spoliehali na obranu. Hráči si síce na oboch stranách vypracovali šance, no tie zostali nevyužité.
Rodis – Cicero 1:1 (1:1), góly: Janovský – Snop
Skóre zápasu otvorili už v 3. min. tlačiari z Cicera, keď Snopova strela skončila pod brvnom – 0:1. O štyri minúty „rodisáci“ odpovedali. Najlepší hráč na palubovke, Čech Janovský, vyrovnal po kombinačnej akcii na 1:1. Do konca polčasu mali viac z hry hráči Rodisu, no gól už nepridali. V druhej časti sa obraz hry nezmenil. „Rodisáci“ mali viac z hry, dostávali sa do väčších gólových šancí, no tie končili vedľa, alebo nad bránou. V 22. min. vystrašil gólmana Cicera Gonda, ale ani jeho strela neskončila v sieti.
Aida – Ratufa 1:5 (0:2), góly: Gunič – Ármai 2, Štrúbel, Kokoška, M. Gabaš
V prvom polčase mali jasne navrch “ratufáci” a už v 4. min. sa tešili z vedenia. M. Gabaš po vyšachovaní obrany otvoril gólový účet stretnutia. O dve minúty čaroval v bráne Ratufy Straka, aby o minútu neskôr Ármai krásnou strelou upravil na 0:2. V úvode druhej časti sa presadil Kokoška a bolo už
0:3. „Aidáci” sa v týchto fázach zápasu len bránili a v útoku boli takmer neškodní, preto Ármai svojim druhým gólom klincoval na 0:4. Gunič síce o minútku zaznamenal aspoň čestný úspech, no posledné slovo mal Štrúbel, ktorý do prázdnej brány upravil na konečných 1:5.
Ratufa – Cicero 3:3 (1:1), góly: T. Hlaváčik, Štrúbel, Kasana – Snop, Zórád, Polák
Účet stretnutia otvoril v 6. min. T. Hlaváčik, aby z vzápätí z brejku vyrovnal Zorád na 1:1. Potom začali obe mužstvá viac brániť ako útočiť, preto viaco gólov do polčasvého klaksónu nepadlo. V 17. min. išli hostia prvý krát do vednenia po Polákovej krížnej strele k žrdi. O minútu však korigoval Štrúbel, ktorý nedal brankárovi Cicera žiadnu šancu – 2:2. O dve minúty sa skóre opäť menilo, keď Snop bombou poslal svojich druhý krát do vedenia. “Ratufáci” sa nevzdávali, otvorili obranu a risk sa im vyplatil. Štyri minúty pred koncom upravil na konečných 3:3 Kasana.
Rodis – Aida 5:1 (3:1), góly: Zrubec, Turčan 3, Janovský, - Hinzeller
„Rodisáci” sa do svojho posledného zápau v skupine pustili s veľkou chuťou a Zrubec otvoril gólový účet. Po ňom sa presadil aj Turčan a Janovský. “Aidáci” sa aj napriek trojgóvému manku nevzdávali a bojovali. Vyplatilo sa im to a Hinzeller vykresal iskričku nádeje do druhého polčasu. Lenže v tom sa im už nepodarilo streliť kontaktný gól. Na druhej strane sa opäť darilo Turčanovi, ktorý svojimi dvoma gólmi v druhom polčase stanovil na konečných 5:1.
Tabuľka A skupina
1. Rodis 3 2 1 0 8:3 7
2. Ratufa 3 1 1 1 9:6 4
3. Cicero 3 0 3 0 5:5 3
4. Aida 3 0 1 2 3:11 0
B skupina
ŠKŠT Levice – TT Car 1:0 (0:0), gól: Krivočenko
V prvom zápase vianočného turnaja sa v prvom polčase obe mužstvá len „oťukávali”, preto sa aj zrodilo minimum gólových príležitostí na oboch stranách. Hra sa skvalitnila až v druhej časti, keď v 17. min. Jozef Molnár v bráne TT Car kryl Vrecníkovu dobrú príležitosť. O dve minúty však už kapituloval, keď hádam po najkrajšej akcii súbojov v skupinách Švec krásne našiel Krivočenka a ten sa nemýlil – 1:0. TT Car sa potom snažil vyrovnať, ale účastník II. futsalovej ligy západ už tesné víťazstvo udržal.
FC Podvrbie – Sabrina 0:0
Podvrbie nastúpilo na turnaj s niekoľkými ligistami, no aj tak sa nedokázalo gólovo presadiť. V prvom polčase mali obe mužstvé po dve-tri šance, no brankári boli pozorní. Na začiatku druhej časti v 15. min. vyskúšal pozornosť Henžela v bráne Sabriny
M. Kubala. O dve minúty opäť pálil E. Jenes, ale Henžel bravúrne zachránil. Podvrbie bolo v druhom polčase o niečo lepším mužstvom, no zápas sa nakoniec skončil „bez korenia”.
Sabrina – TT Car 4:0 (1:0), góly:
M. Špaňo 2, Kačmárik, Vydra
V kvalitnom útočnom zápase sa viac presadzovali „sabriňáci”, keď v 7. min. Špaňo krížnou strelou otvoril skóre. Šance sa potom striedali na oboch stranách, ale hráči TT Caru Henžela prekonať nedokázali. V úvode druhého polčase upravil Kačmárik z priameho kopu na 2:0, šance Vidru a Ivanča zostali nevyužité. V 20. min. sa opäť zaskvel Molnár, keď zázračne kryl Ivančovu bombu z piatich metrov. O minútu neskôr sa však Vydra už nemýlil a nekompromisnou strelou do šibenice poslal Sabrinu do trojgólového vedenia. Skóre zápasu upravil minútu pred koncom po samostatnej akcii Špaňo.
ŠKŠT Levice – FC Podvrbie 3:2 (1:0), góly: P. Gabaš, M. Krenčan, Pleva – Jenes, M. Pavlík
V prestížnom zápase plnom emócií sa začalo od úvodu na maximum. Hráči hrali tvrdo, ale v rámci fair-play. Už v 3. min. musel Šutlák v bráne Podvrbia na tri razy ratovať svoju svätyňu, ale o minútku neskôr už nemohol reagovať na Gabašovu krížnu strelu – 1:0. Hráči Podvrbia ku koncu polčasu pritlačili no vytúžený gól sa im streliť nepodarilo. Aj úvod druhej časti vyšiel lepšie „čížikovcom”. V 13. min. pálil Jenes do brvna, ale o dve minúty M. Pavlík trafil presne pomedzi Molnárove nohy a vyrovnal na 1:1. Hráčov ŠKŠT to ale vôbec nezlomilo, ba naopak, vyburcovalo ich to k bojovnejšiemu výkonu. Sedemnásta minúta sa ukázala ako rozhodujúca, keď prekonal Šutláka najskôr M. Krenčan a o dvadsať sekúnd po vyšachovaní obrany aj Pleva. V 19. min. síce Jenes z uhla znížil na 2:3, ale ŠKŠT umnou hrou už ubránilo tesné vedenie.
FC Podvrbie – TT Car 3:1 (0:1), góly: Simon – H. Taňaši, M. Kubala, Plašek
V prvom polčase pozahadzovali „čížikovci“ až príliš veľa šancí. Na začiatku ôsmej minúty sa TT Car dostal prekvapujúco do vedenia gólom Simona. Podvrbie nevedelo ani potom prerušiť streleckú smolu, preto sa prvý polčase skončil prekvapujúco 0:1. V druhom polčase sa ale prejavili väčšie skúsenosti a H. Taňaši vyrovnal na 1:1. V 15. min. sa presadil aj M. Kubala a Podvrbie prvý krát na turnaji viedlo. TT Car tento moment položil na kolená a na Kubalov gól hráči nedokázali odpovedať. Preto v 20. min. upravil Plašek na konečných 3:1.
Sabrina – ŠKŠT Levice 1:1 (0:0), góly: Krivočenko – Hrnčiar
V poslednom zápase v skupinách sa zrodila remíza, ktorá v tomto momente zabezpečovala obom postup do semifinále. Hráči oboch mužstiev podľa toho aj predvádzali svoje umenie na palubovke. Gólov sa diváci dočkali až v druhom polčase, keď najskôr presne mieril Krivočenko a na druhej strane sa gólovo presadil aj Hrnčiar. “Sabriňáci” si remízou v zápase zabezpečili postup do semifinále z druhého miesta a na tretiu priečku odsunuli Podvrbie.
Tabuľka B skupina
1. ŠKŠT Levice 3 2 1 0 5:3 7
2. Sabrina 3 1 2 0 5:1 5
3. Podvrbie 3 1 1 1 5:4 4
4. TT Car 3 0 0 3 1:8 0
semifinále:
Rodis - Sabrina 4:0 (1:0), góly: Fulmek 2, Turčan, Guťan
Po vyrovnanom úvode udrel tesne pred prestávkou Fulmek, keď z priameho kopu prestrelil brankára súpera. Po obrátke Sabrina v snahe vyrovnať otvorila hru a Turčan zvýšil na 2:0. Neskôr potom strieľaná lopta brankára Guťana skončila po teči za chrbtom brankára Sabriny - 3:0. V závere potom ešte Fulmek upravil na konečných 4:0 a do finále išliel Rodis.
Ratufa - ŠKŠT 0:1 (0:1), gól: Švec
Favoritom zápasu boli jednoznačne hráči ŠKŠT, ale hráči Ratufy im sťažili cestu za postupom. Hneď v úvode otvoril skóre krásnou strelou Švec, čo sa neskôr ukázalo ako rozhodujúce. Hoci bolo ŠKŠT o niečo futbalovejšie, Ratufa hrala umne a takticky a stále držala šancu na prípadné predĺženie. V závere zápasu mohol Kokoška krížnou strelou dokonca vyrovnať, ale do finále postúpilo ŠKŠT.
O 3. miesto: Ratufa - Sabrina 2:0 (1:0), góly: Kasana (pen), Ármai
Zápas lepšie rozbehla Ratufa, keď bol faulovaný v šestke Ármai a Kasana sa z bieleho bodu nemýlil - 0:1. Podobnú možnosť na druhej strane nevyužil Pekár, keď Straka jeho úmysel vystihol. Kokoška z Ratufy potom nastrelil brvno, ale po o brátke Sabrina mohutne finišovala. Ivančo, Špaňo a Kačmárik tiež mierili len do drevenej konštrukcie Strakovej svätyne a udrelo na druhej strane. Ármai využil brejk a z 3. miesta sa radovala Ratufa Levice.
Finále: Rodis - ŠKŠT Levice 1:0 - nedohrané, gól: Fulmek
Vo finálovom zápase sa hralo už na doraz, aj keď obe mužstvá mali síl už menej. Rodis posilnil R. Števko, ktorý dovtedy na turnaji nehral. Vo vyrovnanom zápase sa prezentoval strelou z diaľky E. Fulmek, keď prekvapil Molnára v bráne ŠKŠT. Šance sa potom striedali na oboch stranách, ale gól už do polčasu nepadol. Keďže pri schádzaní mužstiev z ihriska došlo cez prestávku k strkanici na palubovke, ŠKŠT už v zápase viac nepokračovalo a Rodis bol vyhlásený za konečného víťaza turnaja.
TOMÁŠ BAČÍK, ROMAN UHNÁK

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 2. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 5. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 6. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 7. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 8. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 9. Pomáhajte čítaním
 10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 1. Neodkladajte pre koronavírus vyšetrenie svojich očí
 2. BILLA podáva v kritickom období pomocnú ruku ľuďom z kultúry
 3. Vynovená predajňa v Smrdákoch
 4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 5. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 6. Pandémia spomaľuje inovácie. Spoločnosti šetria
 7. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 8. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 9. Pomáhajte čítaním
 10. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 31 877
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 23 200
 3. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 19 338
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 16 960
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 13 635
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 735
 7. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 10 951
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 836
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 690
 10. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 9 024
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Testovanie v Žiarskom okrese: Starostovia myslia aj na záložné tímy

V Žiari nad Hronom po znížení počtu testovacích dní len na dva prehodnocujú systém na zverejnených odberových miestach.

Ilustračné foto.

Vydra pripravila chovateľa o desiatky rýb v jazierku

Škody tak môže počítať v stovkách eur.

Vydra mu vyprázdnila jazierko.

Stredoslovenská energetika, a.s., prijíma nové preventívne opatrenia

S účinnosťou od 26. októbra 2020 do odvolania SSE, z dôvodu zhoršenia epidemiologickej situácie, zatvára svoje zákaznícke centrá pre verejnosť.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zomrel majiteľ známej nitrianskej firmy Turancar

Viliam Turan mal 66 rokov. Podnikať začal krátko po nežnej revolúcii.

Ako sa penzistom zvýšia dôchodky

Aj od januára budúceho roku môžu dôchodcovia počítať so zvyšovaním penzií o valorizáciu. V tom istom mesiaci sa zvýšené dôchodky začnú aj vyplácať.

Banská Bystrica zverejnila zoznam odberných miest ( + Zoznam)

Mesto sa pripravuje na celoplošné testovanie obyvateľov, sú známe odberné miesta. Bude ich 68.

Celoplošné testovanie v Nových Zámkoch a Šuranoch: ZOZNAM odberných miest

Testovať sa bude aj v kine či športovej hale. Fungovať bude aj pojazdné odberné miesto.

Už ste čítali?