Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Víťazom Vianočného turnaja sa stali Rodisáci

V levickej športovej hale sa uskutočnil už IX. ročník Vianočného turnaja, ktorého usporiadateľom bol Peter Ševčík.

Tuhé súboje v skupinách určili semifinalistov a potom sa hralo vyraďovacím spôsobom. Vo finálovom zápase Rodis do polčasu vyhrával 1:0, ale pre roztržku fanúšikov a hráčov, už mužstvo ŠKŠT na druhý polčas nenastúpilo a prvenstvo si vybojovali Rodisáci. Za najlepšieho hráča bol vyhlásený Pavol Gabaš zo ŠKŠT, za najlepšieho brankára bol vyhodnotený J. Henžel zo Sabriny a najlepším strelcom sa stal E. Fulmek z Rodisu.
A skupina
Aida – Cicero 1:1 (0:0), góly: Gunič – Snop
Druhý zápas na turnaji veľa vzruchu nepriniesol. Obe mužstvá sa snažili najmä v defenzíve, čoho dôkazom je aj polčasové bezgólové skóre. Najväčšiu šancu mali „aidáci” v 11. min., ale nemierili presne. Skóre zápasu otvoril až v 21.min. Gunič, no Cicero dokázalo odpovedať o 30 sekúnd presným zásahom Snopa.
Ratufa – Rodis 1:2 (1:2), góly: Kokoška – E. Fulmek 2
V zápase plnom gólových príležitostí a dobrého nasadenia oboch mužstiev, sa ako prví tešili „rodisáci”, keď už v 3. min. presne mieril Fulmek. O dve minúty sa skóre opäť menilo, keď najlepší hráč na ihrisku B. Turčan našiel osamoteného Fulmeka a ten poslal svoje mužstvo do dvojgólového vedenia. “Ratufáci” odpovedali v 10. min. po kombinačnej akcii, na konci ktorej bol Kokoška a ten upravil na polčasových 1:2. V druhom polčase sa oba tímy spoliehali na obranu. Hráči si síce na oboch stranách vypracovali šance, no tie zostali nevyužité.
Rodis – Cicero 1:1 (1:1), góly: Janovský – Snop
Skóre zápasu otvorili už v 3. min. tlačiari z Cicera, keď Snopova strela skončila pod brvnom – 0:1. O štyri minúty „rodisáci“ odpovedali. Najlepší hráč na palubovke, Čech Janovský, vyrovnal po kombinačnej akcii na 1:1. Do konca polčasu mali viac z hry hráči Rodisu, no gól už nepridali. V druhej časti sa obraz hry nezmenil. „Rodisáci“ mali viac z hry, dostávali sa do väčších gólových šancí, no tie končili vedľa, alebo nad bránou. V 22. min. vystrašil gólmana Cicera Gonda, ale ani jeho strela neskončila v sieti.
Aida – Ratufa 1:5 (0:2), góly: Gunič – Ármai 2, Štrúbel, Kokoška, M. Gabaš
V prvom polčase mali jasne navrch “ratufáci” a už v 4. min. sa tešili z vedenia. M. Gabaš po vyšachovaní obrany otvoril gólový účet stretnutia. O dve minúty čaroval v bráne Ratufy Straka, aby o minútu neskôr Ármai krásnou strelou upravil na 0:2. V úvode druhej časti sa presadil Kokoška a bolo už
0:3. „Aidáci” sa v týchto fázach zápasu len bránili a v útoku boli takmer neškodní, preto Ármai svojim druhým gólom klincoval na 0:4. Gunič síce o minútku zaznamenal aspoň čestný úspech, no posledné slovo mal Štrúbel, ktorý do prázdnej brány upravil na konečných 1:5.
Ratufa – Cicero 3:3 (1:1), góly: T. Hlaváčik, Štrúbel, Kasana – Snop, Zórád, Polák
Účet stretnutia otvoril v 6. min. T. Hlaváčik, aby z vzápätí z brejku vyrovnal Zorád na 1:1. Potom začali obe mužstvá viac brániť ako útočiť, preto viaco gólov do polčasvého klaksónu nepadlo. V 17. min. išli hostia prvý krát do vednenia po Polákovej krížnej strele k žrdi. O minútu však korigoval Štrúbel, ktorý nedal brankárovi Cicera žiadnu šancu – 2:2. O dve minúty sa skóre opäť menilo, keď Snop bombou poslal svojich druhý krát do vedenia. “Ratufáci” sa nevzdávali, otvorili obranu a risk sa im vyplatil. Štyri minúty pred koncom upravil na konečných 3:3 Kasana.
Rodis – Aida 5:1 (3:1), góly: Zrubec, Turčan 3, Janovský, - Hinzeller
„Rodisáci” sa do svojho posledného zápau v skupine pustili s veľkou chuťou a Zrubec otvoril gólový účet. Po ňom sa presadil aj Turčan a Janovský. “Aidáci” sa aj napriek trojgóvému manku nevzdávali a bojovali. Vyplatilo sa im to a Hinzeller vykresal iskričku nádeje do druhého polčasu. Lenže v tom sa im už nepodarilo streliť kontaktný gól. Na druhej strane sa opäť darilo Turčanovi, ktorý svojimi dvoma gólmi v druhom polčase stanovil na konečných 5:1.
Tabuľka A skupina
1. Rodis 3 2 1 0 8:3 7
2. Ratufa 3 1 1 1 9:6 4
3. Cicero 3 0 3 0 5:5 3
4. Aida 3 0 1 2 3:11 0
B skupina
ŠKŠT Levice – TT Car 1:0 (0:0), gól: Krivočenko
V prvom zápase vianočného turnaja sa v prvom polčase obe mužstvá len „oťukávali”, preto sa aj zrodilo minimum gólových príležitostí na oboch stranách. Hra sa skvalitnila až v druhej časti, keď v 17. min. Jozef Molnár v bráne TT Car kryl Vrecníkovu dobrú príležitosť. O dve minúty však už kapituloval, keď hádam po najkrajšej akcii súbojov v skupinách Švec krásne našiel Krivočenka a ten sa nemýlil – 1:0. TT Car sa potom snažil vyrovnať, ale účastník II. futsalovej ligy západ už tesné víťazstvo udržal.
FC Podvrbie – Sabrina 0:0
Podvrbie nastúpilo na turnaj s niekoľkými ligistami, no aj tak sa nedokázalo gólovo presadiť. V prvom polčase mali obe mužstvé po dve-tri šance, no brankári boli pozorní. Na začiatku druhej časti v 15. min. vyskúšal pozornosť Henžela v bráne Sabriny
M. Kubala. O dve minúty opäť pálil E. Jenes, ale Henžel bravúrne zachránil. Podvrbie bolo v druhom polčase o niečo lepším mužstvom, no zápas sa nakoniec skončil „bez korenia”.
Sabrina – TT Car 4:0 (1:0), góly:
M. Špaňo 2, Kačmárik, Vydra
V kvalitnom útočnom zápase sa viac presadzovali „sabriňáci”, keď v 7. min. Špaňo krížnou strelou otvoril skóre. Šance sa potom striedali na oboch stranách, ale hráči TT Caru Henžela prekonať nedokázali. V úvode druhého polčase upravil Kačmárik z priameho kopu na 2:0, šance Vidru a Ivanča zostali nevyužité. V 20. min. sa opäť zaskvel Molnár, keď zázračne kryl Ivančovu bombu z piatich metrov. O minútu neskôr sa však Vydra už nemýlil a nekompromisnou strelou do šibenice poslal Sabrinu do trojgólového vedenia. Skóre zápasu upravil minútu pred koncom po samostatnej akcii Špaňo.
ŠKŠT Levice – FC Podvrbie 3:2 (1:0), góly: P. Gabaš, M. Krenčan, Pleva – Jenes, M. Pavlík
V prestížnom zápase plnom emócií sa začalo od úvodu na maximum. Hráči hrali tvrdo, ale v rámci fair-play. Už v 3. min. musel Šutlák v bráne Podvrbia na tri razy ratovať svoju svätyňu, ale o minútku neskôr už nemohol reagovať na Gabašovu krížnu strelu – 1:0. Hráči Podvrbia ku koncu polčasu pritlačili no vytúžený gól sa im streliť nepodarilo. Aj úvod druhej časti vyšiel lepšie „čížikovcom”. V 13. min. pálil Jenes do brvna, ale o dve minúty M. Pavlík trafil presne pomedzi Molnárove nohy a vyrovnal na 1:1. Hráčov ŠKŠT to ale vôbec nezlomilo, ba naopak, vyburcovalo ich to k bojovnejšiemu výkonu. Sedemnásta minúta sa ukázala ako rozhodujúca, keď prekonal Šutláka najskôr M. Krenčan a o dvadsať sekúnd po vyšachovaní obrany aj Pleva. V 19. min. síce Jenes z uhla znížil na 2:3, ale ŠKŠT umnou hrou už ubránilo tesné vedenie.
FC Podvrbie – TT Car 3:1 (0:1), góly: Simon – H. Taňaši, M. Kubala, Plašek
V prvom polčase pozahadzovali „čížikovci“ až príliš veľa šancí. Na začiatku ôsmej minúty sa TT Car dostal prekvapujúco do vedenia gólom Simona. Podvrbie nevedelo ani potom prerušiť streleckú smolu, preto sa prvý polčase skončil prekvapujúco 0:1. V druhom polčase sa ale prejavili väčšie skúsenosti a H. Taňaši vyrovnal na 1:1. V 15. min. sa presadil aj M. Kubala a Podvrbie prvý krát na turnaji viedlo. TT Car tento moment položil na kolená a na Kubalov gól hráči nedokázali odpovedať. Preto v 20. min. upravil Plašek na konečných 3:1.
Sabrina – ŠKŠT Levice 1:1 (0:0), góly: Krivočenko – Hrnčiar
V poslednom zápase v skupinách sa zrodila remíza, ktorá v tomto momente zabezpečovala obom postup do semifinále. Hráči oboch mužstiev podľa toho aj predvádzali svoje umenie na palubovke. Gólov sa diváci dočkali až v druhom polčase, keď najskôr presne mieril Krivočenko a na druhej strane sa gólovo presadil aj Hrnčiar. “Sabriňáci” si remízou v zápase zabezpečili postup do semifinále z druhého miesta a na tretiu priečku odsunuli Podvrbie.
Tabuľka B skupina
1. ŠKŠT Levice 3 2 1 0 5:3 7
2. Sabrina 3 1 2 0 5:1 5
3. Podvrbie 3 1 1 1 5:4 4
4. TT Car 3 0 0 3 1:8 0
semifinále:
Rodis - Sabrina 4:0 (1:0), góly: Fulmek 2, Turčan, Guťan
Po vyrovnanom úvode udrel tesne pred prestávkou Fulmek, keď z priameho kopu prestrelil brankára súpera. Po obrátke Sabrina v snahe vyrovnať otvorila hru a Turčan zvýšil na 2:0. Neskôr potom strieľaná lopta brankára Guťana skončila po teči za chrbtom brankára Sabriny - 3:0. V závere potom ešte Fulmek upravil na konečných 4:0 a do finále išliel Rodis.
Ratufa - ŠKŠT 0:1 (0:1), gól: Švec
Favoritom zápasu boli jednoznačne hráči ŠKŠT, ale hráči Ratufy im sťažili cestu za postupom. Hneď v úvode otvoril skóre krásnou strelou Švec, čo sa neskôr ukázalo ako rozhodujúce. Hoci bolo ŠKŠT o niečo futbalovejšie, Ratufa hrala umne a takticky a stále držala šancu na prípadné predĺženie. V závere zápasu mohol Kokoška krížnou strelou dokonca vyrovnať, ale do finále postúpilo ŠKŠT.
O 3. miesto: Ratufa - Sabrina 2:0 (1:0), góly: Kasana (pen), Ármai
Zápas lepšie rozbehla Ratufa, keď bol faulovaný v šestke Ármai a Kasana sa z bieleho bodu nemýlil - 0:1. Podobnú možnosť na druhej strane nevyužil Pekár, keď Straka jeho úmysel vystihol. Kokoška z Ratufy potom nastrelil brvno, ale po o brátke Sabrina mohutne finišovala. Ivančo, Špaňo a Kačmárik tiež mierili len do drevenej konštrukcie Strakovej svätyne a udrelo na druhej strane. Ármai využil brejk a z 3. miesta sa radovala Ratufa Levice.
Finále: Rodis - ŠKŠT Levice 1:0 - nedohrané, gól: Fulmek
Vo finálovom zápase sa hralo už na doraz, aj keď obe mužstvá mali síl už menej. Rodis posilnil R. Števko, ktorý dovtedy na turnaji nehral. Vo vyrovnanom zápase sa prezentoval strelou z diaľky E. Fulmek, keď prekvapil Molnára v bráne ŠKŠT. Šance sa potom striedali na oboch stranách, ale gól už do polčasu nepadol. Keďže pri schádzaní mužstiev z ihriska došlo cez prestávku k strkanici na palubovke, ŠKŠT už v zápase viac nepokračovalo a Rodis bol vyhlásený za konečného víťaza turnaja.
TOMÁŠ BAČÍK, ROMAN UHNÁK

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Výpredaj zásob. Bezpečný nákup s garanciou dodania až k vám
 2. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 3. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 4. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 5. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 7. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 8. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 9. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 10. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 1. Neprekonaný VAM systém, ktorý zabráni krádeži vášho auta
 2. Výpredaj zásob. Bezpečný nákup s garanciou dodania až k vám
 3. Garmin predstavuje Lily, svoje najmenšie inteligentné hodinky
 4. Babylon Berlín: Najdrahší nemecký seriál
 5. Potravinové intolerancie bude KRAJ riešiť aj tento rok
 6. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 7. Závod zamestnáva 500 ľudí. Tatravagónka v Trebišove má 50 rokov
 8. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí, ako sa stravovovať zdravo
 9. Počas koronakrízy vzrástli obavy z dopadov práceneschopnosti
 10. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 20 088
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 18 684
 3. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí 18 208
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 18 092
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 8 018
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 697
 7. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci 7 303
 8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 7 258
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 238
 10. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 086
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Odberné miesto na covid.

Prišla len polovica ľudí, na ktorých bolo mesto pripravené.

6 h
2. celoplošné testovanie v Banskej Štiavnici.

Od dnes je negatívny test podmienkou.

13 h
Publikácia Zuzany Denkovej.

Kniha je dielom riaditeľky Slovenského banského múzea Zuzany Denkovej.

14 h
Chátrajúca budovy zmrzliny, v ktorej vznikne ekologické komunitné centrum.

Nevyužitý objekt by sa mal stať kontaktným bodom pre rôzne skupiny obyvateľstva.

16 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zvolen patrí medzi lepšie okresy.

26. jan

Pokiaľ ste nezvestné deti videli, kontaktujte políciu.

14 h

Mnohí vodiči odbočujú na Nedožerskej ceste v Prievidzi doľava, smerom do mestskej časti Necpaly. Podľa dopravnej značky to však robiť nemôžu, čo si mnohí doteraz neuvedomovali.

19 h

Poradia sa od včera zmenili.

7 h

Už ste čítali?