Streda, 8. február, 2023 | Meniny má Zoja

Víťazom Vianočného turnaja sa stali Rodisáci

V levickej športovej hale sa uskutočnil už IX. ročník Vianočného turnaja, ktorého usporiadateľom bol Peter Ševčík.

Tuhé súboje v skupinách určili semifinalistov a potom sa hralo vyraďovacím spôsobom. Vo finálovom zápase Rodis do polčasu vyhrával 1:0, ale pre roztržku fanúšikov a hráčov, už mužstvo ŠKŠT na druhý polčas nenastúpilo a prvenstvo si vybojovali Rodisáci. Za najlepšieho hráča bol vyhlásený Pavol Gabaš zo ŠKŠT, za najlepšieho brankára bol vyhodnotený J. Henžel zo Sabriny a najlepším strelcom sa stal E. Fulmek z Rodisu.
A skupina
Aida – Cicero 1:1 (0:0), góly: Gunič – Snop
Druhý zápas na turnaji veľa vzruchu nepriniesol. Obe mužstvá sa snažili najmä v defenzíve, čoho dôkazom je aj polčasové bezgólové skóre. Najväčšiu šancu mali „aidáci” v 11. min., ale nemierili presne. Skóre zápasu otvoril až v 21.min. Gunič, no Cicero dokázalo odpovedať o 30 sekúnd presným zásahom Snopa.
Ratufa – Rodis 1:2 (1:2), góly: Kokoška – E. Fulmek 2
V zápase plnom gólových príležitostí a dobrého nasadenia oboch mužstiev, sa ako prví tešili „rodisáci”, keď už v 3. min. presne mieril Fulmek. O dve minúty sa skóre opäť menilo, keď najlepší hráč na ihrisku B. Turčan našiel osamoteného Fulmeka a ten poslal svoje mužstvo do dvojgólového vedenia. “Ratufáci” odpovedali v 10. min. po kombinačnej akcii, na konci ktorej bol Kokoška a ten upravil na polčasových 1:2. V druhom polčase sa oba tímy spoliehali na obranu. Hráči si síce na oboch stranách vypracovali šance, no tie zostali nevyužité.
Rodis – Cicero 1:1 (1:1), góly: Janovský – Snop
Skóre zápasu otvorili už v 3. min. tlačiari z Cicera, keď Snopova strela skončila pod brvnom – 0:1. O štyri minúty „rodisáci“ odpovedali. Najlepší hráč na palubovke, Čech Janovský, vyrovnal po kombinačnej akcii na 1:1. Do konca polčasu mali viac z hry hráči Rodisu, no gól už nepridali. V druhej časti sa obraz hry nezmenil. „Rodisáci“ mali viac z hry, dostávali sa do väčších gólových šancí, no tie končili vedľa, alebo nad bránou. V 22. min. vystrašil gólmana Cicera Gonda, ale ani jeho strela neskončila v sieti.
Aida – Ratufa 1:5 (0:2), góly: Gunič – Ármai 2, Štrúbel, Kokoška, M. Gabaš
V prvom polčase mali jasne navrch “ratufáci” a už v 4. min. sa tešili z vedenia. M. Gabaš po vyšachovaní obrany otvoril gólový účet stretnutia. O dve minúty čaroval v bráne Ratufy Straka, aby o minútu neskôr Ármai krásnou strelou upravil na 0:2. V úvode druhej časti sa presadil Kokoška a bolo už
0:3. „Aidáci” sa v týchto fázach zápasu len bránili a v útoku boli takmer neškodní, preto Ármai svojim druhým gólom klincoval na 0:4. Gunič síce o minútku zaznamenal aspoň čestný úspech, no posledné slovo mal Štrúbel, ktorý do prázdnej brány upravil na konečných 1:5.
Ratufa – Cicero 3:3 (1:1), góly: T. Hlaváčik, Štrúbel, Kasana – Snop, Zórád, Polák
Účet stretnutia otvoril v 6. min. T. Hlaváčik, aby z vzápätí z brejku vyrovnal Zorád na 1:1. Potom začali obe mužstvá viac brániť ako útočiť, preto viaco gólov do polčasvého klaksónu nepadlo. V 17. min. išli hostia prvý krát do vednenia po Polákovej krížnej strele k žrdi. O minútu však korigoval Štrúbel, ktorý nedal brankárovi Cicera žiadnu šancu – 2:2. O dve minúty sa skóre opäť menilo, keď Snop bombou poslal svojich druhý krát do vedenia. “Ratufáci” sa nevzdávali, otvorili obranu a risk sa im vyplatil. Štyri minúty pred koncom upravil na konečných 3:3 Kasana.
Rodis – Aida 5:1 (3:1), góly: Zrubec, Turčan 3, Janovský, - Hinzeller
„Rodisáci” sa do svojho posledného zápau v skupine pustili s veľkou chuťou a Zrubec otvoril gólový účet. Po ňom sa presadil aj Turčan a Janovský. “Aidáci” sa aj napriek trojgóvému manku nevzdávali a bojovali. Vyplatilo sa im to a Hinzeller vykresal iskričku nádeje do druhého polčasu. Lenže v tom sa im už nepodarilo streliť kontaktný gól. Na druhej strane sa opäť darilo Turčanovi, ktorý svojimi dvoma gólmi v druhom polčase stanovil na konečných 5:1.
Tabuľka A skupina
1. Rodis 3 2 1 0 8:3 7
2. Ratufa 3 1 1 1 9:6 4
3. Cicero 3 0 3 0 5:5 3
4. Aida 3 0 1 2 3:11 0
B skupina
ŠKŠT Levice – TT Car 1:0 (0:0), gól: Krivočenko
V prvom zápase vianočného turnaja sa v prvom polčase obe mužstvá len „oťukávali”, preto sa aj zrodilo minimum gólových príležitostí na oboch stranách. Hra sa skvalitnila až v druhej časti, keď v 17. min. Jozef Molnár v bráne TT Car kryl Vrecníkovu dobrú príležitosť. O dve minúty však už kapituloval, keď hádam po najkrajšej akcii súbojov v skupinách Švec krásne našiel Krivočenka a ten sa nemýlil – 1:0. TT Car sa potom snažil vyrovnať, ale účastník II. futsalovej ligy západ už tesné víťazstvo udržal.
FC Podvrbie – Sabrina 0:0
Podvrbie nastúpilo na turnaj s niekoľkými ligistami, no aj tak sa nedokázalo gólovo presadiť. V prvom polčase mali obe mužstvé po dve-tri šance, no brankári boli pozorní. Na začiatku druhej časti v 15. min. vyskúšal pozornosť Henžela v bráne Sabriny
M. Kubala. O dve minúty opäť pálil E. Jenes, ale Henžel bravúrne zachránil. Podvrbie bolo v druhom polčase o niečo lepším mužstvom, no zápas sa nakoniec skončil „bez korenia”.
Sabrina – TT Car 4:0 (1:0), góly:
M. Špaňo 2, Kačmárik, Vydra
V kvalitnom útočnom zápase sa viac presadzovali „sabriňáci”, keď v 7. min. Špaňo krížnou strelou otvoril skóre. Šance sa potom striedali na oboch stranách, ale hráči TT Caru Henžela prekonať nedokázali. V úvode druhého polčase upravil Kačmárik z priameho kopu na 2:0, šance Vidru a Ivanča zostali nevyužité. V 20. min. sa opäť zaskvel Molnár, keď zázračne kryl Ivančovu bombu z piatich metrov. O minútu neskôr sa však Vydra už nemýlil a nekompromisnou strelou do šibenice poslal Sabrinu do trojgólového vedenia. Skóre zápasu upravil minútu pred koncom po samostatnej akcii Špaňo.
ŠKŠT Levice – FC Podvrbie 3:2 (1:0), góly: P. Gabaš, M. Krenčan, Pleva – Jenes, M. Pavlík
V prestížnom zápase plnom emócií sa začalo od úvodu na maximum. Hráči hrali tvrdo, ale v rámci fair-play. Už v 3. min. musel Šutlák v bráne Podvrbia na tri razy ratovať svoju svätyňu, ale o minútku neskôr už nemohol reagovať na Gabašovu krížnu strelu – 1:0. Hráči Podvrbia ku koncu polčasu pritlačili no vytúžený gól sa im streliť nepodarilo. Aj úvod druhej časti vyšiel lepšie „čížikovcom”. V 13. min. pálil Jenes do brvna, ale o dve minúty M. Pavlík trafil presne pomedzi Molnárove nohy a vyrovnal na 1:1. Hráčov ŠKŠT to ale vôbec nezlomilo, ba naopak, vyburcovalo ich to k bojovnejšiemu výkonu. Sedemnásta minúta sa ukázala ako rozhodujúca, keď prekonal Šutláka najskôr M. Krenčan a o dvadsať sekúnd po vyšachovaní obrany aj Pleva. V 19. min. síce Jenes z uhla znížil na 2:3, ale ŠKŠT umnou hrou už ubránilo tesné vedenie.
FC Podvrbie – TT Car 3:1 (0:1), góly: Simon – H. Taňaši, M. Kubala, Plašek
V prvom polčase pozahadzovali „čížikovci“ až príliš veľa šancí. Na začiatku ôsmej minúty sa TT Car dostal prekvapujúco do vedenia gólom Simona. Podvrbie nevedelo ani potom prerušiť streleckú smolu, preto sa prvý polčase skončil prekvapujúco 0:1. V druhom polčase sa ale prejavili väčšie skúsenosti a H. Taňaši vyrovnal na 1:1. V 15. min. sa presadil aj M. Kubala a Podvrbie prvý krát na turnaji viedlo. TT Car tento moment položil na kolená a na Kubalov gól hráči nedokázali odpovedať. Preto v 20. min. upravil Plašek na konečných 3:1.
Sabrina – ŠKŠT Levice 1:1 (0:0), góly: Krivočenko – Hrnčiar
V poslednom zápase v skupinách sa zrodila remíza, ktorá v tomto momente zabezpečovala obom postup do semifinále. Hráči oboch mužstiev podľa toho aj predvádzali svoje umenie na palubovke. Gólov sa diváci dočkali až v druhom polčase, keď najskôr presne mieril Krivočenko a na druhej strane sa gólovo presadil aj Hrnčiar. “Sabriňáci” si remízou v zápase zabezpečili postup do semifinále z druhého miesta a na tretiu priečku odsunuli Podvrbie.
Tabuľka B skupina
1. ŠKŠT Levice 3 2 1 0 5:3 7
2. Sabrina 3 1 2 0 5:1 5
3. Podvrbie 3 1 1 1 5:4 4
4. TT Car 3 0 0 3 1:8 0
semifinále:
Rodis - Sabrina 4:0 (1:0), góly: Fulmek 2, Turčan, Guťan
Po vyrovnanom úvode udrel tesne pred prestávkou Fulmek, keď z priameho kopu prestrelil brankára súpera. Po obrátke Sabrina v snahe vyrovnať otvorila hru a Turčan zvýšil na 2:0. Neskôr potom strieľaná lopta brankára Guťana skončila po teči za chrbtom brankára Sabriny - 3:0. V závere potom ešte Fulmek upravil na konečných 4:0 a do finále išliel Rodis.
Ratufa - ŠKŠT 0:1 (0:1), gól: Švec
Favoritom zápasu boli jednoznačne hráči ŠKŠT, ale hráči Ratufy im sťažili cestu za postupom. Hneď v úvode otvoril skóre krásnou strelou Švec, čo sa neskôr ukázalo ako rozhodujúce. Hoci bolo ŠKŠT o niečo futbalovejšie, Ratufa hrala umne a takticky a stále držala šancu na prípadné predĺženie. V závere zápasu mohol Kokoška krížnou strelou dokonca vyrovnať, ale do finále postúpilo ŠKŠT.
O 3. miesto: Ratufa - Sabrina 2:0 (1:0), góly: Kasana (pen), Ármai
Zápas lepšie rozbehla Ratufa, keď bol faulovaný v šestke Ármai a Kasana sa z bieleho bodu nemýlil - 0:1. Podobnú možnosť na druhej strane nevyužil Pekár, keď Straka jeho úmysel vystihol. Kokoška z Ratufy potom nastrelil brvno, ale po o brátke Sabrina mohutne finišovala. Ivančo, Špaňo a Kačmárik tiež mierili len do drevenej konštrukcie Strakovej svätyne a udrelo na druhej strane. Ármai využil brejk a z 3. miesta sa radovala Ratufa Levice.
Finále: Rodis - ŠKŠT Levice 1:0 - nedohrané, gól: Fulmek
Vo finálovom zápase sa hralo už na doraz, aj keď obe mužstvá mali síl už menej. Rodis posilnil R. Števko, ktorý dovtedy na turnaji nehral. Vo vyrovnanom zápase sa prezentoval strelou z diaľky E. Fulmek, keď prekvapil Molnára v bráne ŠKŠT. Šance sa potom striedali na oboch stranách, ale gól už do polčasu nepadol. Keďže pri schádzaní mužstiev z ihriska došlo cez prestávku k strkanici na palubovke, ŠKŠT už v zápase viac nepokračovalo a Rodis bol vyhlásený za konečného víťaza turnaja.
TOMÁŠ BAČÍK, ROMAN UHNÁK

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 2. Európu sužuje chrípka nebývalých rozmerov. Ako sa chrániť?
 3. Nový diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 4. INDEX: Prečo stále nemáme diaľnicu do Košíc
 5. Vyšlo februárové Doma v záhrade
 6. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu
 7. Turisti ešte v Egypte neobjavili veľa miest, hovorí delegátka
 8. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 1. Chýbajúce zuby? Toto je trvácne riešenie, ktoré nebolí
 2. Na bezpečnom internete záleží
 3. Ako vyzerá inteligentný bytový dom? Tajomstvo je v technológiách
 4. Podporujme imunitu aj vysokočistým beta glukánom
 5. Môjobchod posilňuje svoju pozíciu v Košickom kraji
 6. Európu sužuje chrípka nebývalých rozmerov. Ako sa chrániť?
 7. Nový diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 8. O2 predstavilo novú generáciu O2 Paušálov
 1. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť? 5 631
 2. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu 3 963
 3. Dodajte vašej pokožke šťavu 3 265
 4. Chýbajúce zuby? Toto je trvácne riešenie, ktoré nebolí 3 165
 5. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery 878
 6. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model 699
 7. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka 661
 8. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to 387

Blogy SME

 1. Tupou Ceruzou: Norbert Bödör je obžalovaný v ďalšej kauze
 2. Júlia Piraňa Mikolášiková: Prišiel si pozrieť korupčný prípad Lipšicovho nominanta. Súd mu nariadil sledovať kauzy
 3. Jozef Stasík: EU a roboty
 4. Roman Daniel Baranek: Varíme s Medveďom - Tekvica + cuketa v jednom jedle
 5. Marek Mačuha: Falošný poplach - 2. Klimatické modely
 6. Pavel Macko: 8. február - deň, ktorý mal vojsť do dejín.
 7. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Nitrianska Blatnica
 8. Tomáš Vodvářka: Morálka nebo prachy?
 1. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq 30 011
 2. Štefan Vrátny: Pohľad zvonku na Budajove vzťahy s ŠtB 18 392
 3. Richard Sulík: Ako sme vyriešili najväčší problém tejto krajiny a teraz ponúkame reštart 9 343
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 7 021
 5. Jana Melišová: Vdýchava drevu nový život a dušu 4 611
 6. Igor André: Dve poznámky ku „rómskemu Kanaánu“ vo Veľkej Británii 3 288
 7. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 2 582
 8. Ľudmila Križanovská: Veľká Británia a USA sú najväčšie zlo na svete 2 510
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Východniarom tu čas beží rýchlejšie
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 56. - Arktída - Edmund Hillary, Neil Armstrong a ich výlet na severný pól (1985)
 3. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 4. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 5. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 7. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 8. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Miernemu svahu sa tešia hlavne rodiny s deťmi a začínajúci lyžiari.

Problémom naďalej zostáva prístupová cesta.


6. feb
MY | TOP správy z regiónov

Pozrite si výber TOP správ z regiónov.


4. feb
Ilustračné foto.

TOP 30 prináša ďalšie výnimočné príbehy.


31. jan
Ján Kožuško, zakladateľ projektu Programko.sk

Na samotných kurzoch sa lektori nevenujú len tematike, na ktorý je workshop zameraný, ale poslucháčov upozorňujú aj na nástrahy internetu. Veď pojem kyberšikana sa v našom slovníku natrvalo usadil. V internetových vodách číhajú na deti rôzne nástrahy.


31. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

O incidente informovala mestská polícia Liptovského Hrádku.


7. feb

Zákon zakazuje znečisťovať cesty.


10 h

Skúsený jaskyniar hovorí, že tak veľké objavy nečakali.


7. feb

Radnica by mala nariadiť celoplošný zákaz kŕmenia nutrií.


7. feb

Blogy SME

 1. Tupou Ceruzou: Norbert Bödör je obžalovaný v ďalšej kauze
 2. Júlia Piraňa Mikolášiková: Prišiel si pozrieť korupčný prípad Lipšicovho nominanta. Súd mu nariadil sledovať kauzy
 3. Jozef Stasík: EU a roboty
 4. Roman Daniel Baranek: Varíme s Medveďom - Tekvica + cuketa v jednom jedle
 5. Marek Mačuha: Falošný poplach - 2. Klimatické modely
 6. Pavel Macko: 8. február - deň, ktorý mal vojsť do dejín.
 7. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Nitrianska Blatnica
 8. Tomáš Vodvářka: Morálka nebo prachy?
 1. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq 30 011
 2. Štefan Vrátny: Pohľad zvonku na Budajove vzťahy s ŠtB 18 392
 3. Richard Sulík: Ako sme vyriešili najväčší problém tejto krajiny a teraz ponúkame reštart 9 343
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 7 021
 5. Jana Melišová: Vdýchava drevu nový život a dušu 4 611
 6. Igor André: Dve poznámky ku „rómskemu Kanaánu“ vo Veľkej Británii 3 288
 7. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 2 582
 8. Ľudmila Križanovská: Veľká Británia a USA sú najväčšie zlo na svete 2 510
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Východniarom tu čas beží rýchlejšie
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 56. - Arktída - Edmund Hillary, Neil Armstrong a ich výlet na severný pól (1985)
 3. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 4. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 5. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 7. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 8. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu