Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

V dôležitom zápase napokon prehra

V deviatom kole 2. hokejovej ligy sa pred veľkou diváckou návštevou odohrával šláger kola medzi domácim HK MŠK Žiar nad Hronom a Novými Zámkami. Pred týmto kolom bola situácia v tabuľke veľmi zaujímavá. Naši boli na treťom mieste, len bod za Novými Zámkam

i, takže v prípade víťazstva v tomto zápase by sme ich predbehli. Ešte pred týmto stretnutím sa na zimnom štadióne v Žiari nad Hronom odohral súboj medzi Zlatými Moravcami a vedúcim Ružinovom, v ktorom favorit prekvapujúco zaváhal, a tak sa Zlaté Moravce tešili z prvého víťazstva v tejto sezóne. Súboj medzi Žiarom a Novými Zámkami sa začal dosť opatrne. Hostia dobre bránili a domácemu mužstvu nedovolili získať kontrolu nad zápasom. Naopak už v 6. minúte sa po krásnej strele Janeka ujali vedenia, čím domácich dokonale zaskočili. Tí sa snažili, ale súper hral v obrane veľmi pozorne. Šanca Sečkára sa gólom neskončila. V 15. min zahrmelo opäť na druhej strane. Pred Kleniarom sa najlepšie zorientoval bývalý ligista Marián Horváth a rozdiel bol už dvojgólový. Naše mužstvo bolo dosť zaskočené nepriaznivým vývojom zápasu a v prvej tretine sa už na gólovú odpoveď nezmohlo. V druhej tretine sme však na súpera spustili hotový uragán. Najprv pri presilovke vyrovnal dorážkou Michalek a o minútu neskôr vybojoval puk Dobrík a švihom ho zavesil do vinkla Rožníkovej bránky – 2:2. V tejto fáze zápasu sme jednoznačne dominovali a súper častokrát nevedel kam skôr skočiť. Ďalšie góly viseli na vlásku, ale šance Ragača, Ozoráka, či Mareka Dilíka, ktorý sa žiarskym divákom predstavil po dlhšej pauze, sa gólovo neskončili. V 34. min sa dostával do šance Béla puk mu však v poslednej chvíli skĺzol a tak sa potvrdilo staré známe nedáš – dostaneš. Hostia podnikli rýchly protiútok a po Kanichovej strele sa z gólu radoval dorážajúci Janek. Bola to jeho druhá trefa v tomto dueli. O dve minúty neskôr bol vylúčený Sečkár a hostia hrali presilovku. Pri stredovom kruhu bol faulovaný Ragač, ale keďže rozhodca zákrok nevidel, sily sa na ľadovej ploche nevyrovnali. V tej istej presilovke trafil od modrej čiary nechytateľne Vyskoč a znovu sme prehrávali o dva góly. Pre naše mužstvo to bola studená sprcha, z ktorej sme sa preberali len veľmi ťažko, aj keď v závere druhej časti hry mohol vyrovnať Dobrota. Nestalo sa, a tak nás v poslednej tretine čakala priam Sizyfovská úloha. Opäť sme však mali výborný vstup do tretiny a už v jej druhej minúte sme strelili kontaktný gól. Ozorákova strela skončila za chrbtom prekvapeného Rožníka, ktorý mal však zakrytý výhľad. Domácich gól vyburcoval k väčšej aktivite, avšak hostia po celý zápas výborne bránili, takže gólové šance sa rodili len veľmi ťažko. Naopak Nové Zámky hrozili z rýchlych brejkov a nebyť Kleniara mohlo byť už dávno rozhodnuté. Nevyužili sme ani presilovky, ani záverečnú power – play a tak nám Nové Zámky vrátili požičané z prvého vzájomného duelu.