Basketbal: V druhom polčase vydreli Levičania víťazstvo

BK LEVICE- Slávia TU KOŠICE 80:77 (12:22,
39:40, 64:57)
Levice: Bratič 20, Rončevič 15, Kucsa 13, Marič 11, Cehula 8 (Kollár 8, Urland 5, Halmeš 0)
Košice: Zabavník 19, Bučák 16, Probala 10, Baťka 10, Mišinský 6 (Halahija 9, Kováč 7)
TH: 24/19 – 19/12, trojky: 7 - 4, 700 divákov, rozhodovali: J. Janáč a Šramko
Proti nepríjemnému súperovi z Košíc začali domáci Levičania vo vlažnom tempe a po dvoch minútach hry prehrávali 0:7. Hostia mali takmer stopercentnú úspešnosť streľby a proti spiacej levickej obrane si rýchlo vybudovali desaťbodový náskok. Aj keď sa domáci v útoku predsa len začali presadzovať, strácali veľa lôpt, čo rýchli Košičania okamžite trestali. Po 10-tich minútach viedli hostia až príliš ľahko 12:22. V posledných sekundách 1. štvrtiny sa im však zranil rozohrávač Mišinský. Začiatok druhej desaťminútovky mal podobný scenár ako v prvej. Aj keď domáci stiahli na začiatku z náskoku hostí šesť bodov (12. min 16:22), presne strieľajúci Zabavník natiahol ich vedenie v 16. minúte na 22:34. Oddychový čas a zmena obrany však Levičanom pomohla. Postupne zlepšovali pohyb v defenzíve a nútili Košičanov strieľať v časovej tiesni. V útoku tlačili lopty pod kôš, kde sa presadzovali Bratič s Maričom a náskok hostí sa bod po bode zmenšoval. V posledných sekundách 1. polčasu Cehula trojkou definitívne postavil Levičanov na nohy a stiahol vedenie hostí na jeden bod (39:40). Druhý polčas začali domáci ako vymenení. Skvelou obranou získavali lopty a rýchlymi protiútokmi otočili vedenie na svoju stranu. V 22. minúte viedli
44:40, v 24. už 51:44. Po trojke Kucsu v 28. minúte, ktorou zvýšil vedenie na
70:60 sa zdalo, že hostia už nemajú na odpor dosť síl, no nebola to pravda. Dvojica Bučák- Zabavník držala hostí stále v hre a nedovolila domácim sa vzdialiť na väčší bodový rozdiel. Naopak, v poslednej desaťminútovke začali hostia ukrajovať z domáceho náskoku. Sériou deviatich bodov v rade medzi 32. a 33. min. bolo zrazu 72:71 a začínalo sa akoby odznova. Výborná obrana na oboch stranách nútila strelcov zakončovať z ťažkých pozícií a preto v rozpätí troch minút padlo len sedem bodov. V 39. minúte za stavu 76:74 v posledných sekundách levického útoku zobral na seba zodpovednosť Rončevič a trojkou zvýšil vedenie na 79:74. Hoci hostia po strate lopty Levičanov ešte znížili na 79:77, domáci si víťazstvo ustrážili a po zbabranom 1. polčase zvíťazili rozdielom troch bodov. Najbližšiu sobotu nastúpia Levičania o 18.00 v dôležitom zápase na palubovke Komárna.
- lg -
Pavel Sooš: Úvod zápasu bol z našej strany akýsi ospalý a súper sa nám vzdialil o desať bodov. prakticky sme vôbec nebránili a v sprvoti sa nám ani v útoku nedarilo. Po viacerých striedaniach sme sa dostali do tempa a dokázali sme stav zápasu zvrátiť vo svoj prospech. V závere sme vlastnými chybami poslali súpera späť na nohy, našťastie sme koncovku duelu lepšie zvládli my a získali sme ďalšievíťazstvo.

1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. Hygge ako životný štýl
  9. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Testovanie v Žiari nad Hronom.

Obyvatelia využili aj možnosť online registrácie.

24. jan
Momentka zo zápasu proti Púchovu.

Futbalisti Pohronia absolvovali ďalšie dva prípravné zápasy. Najskôr si zmerali sily so Žilinou, cez víkend doma privítali futbalistov Púchova.