Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky
VOLEJBAL

Žiarčanky vyhrali aj v Žiline!

Séria už šiesteho extraligového víťazstva vyniesla družstvo VK MŠK Žiar nad Hronom po základnej časti do skupiny o 1. – 4. miesto volejbalovej Extraligy!

Extraliga žien

18. kolo:
ŠK ŽU Žilina - MŠK Žiar nad Hronom 2:3 (20, -20, 20, -14, -17) za 120 min.
Rozhodcovia: Juraj Procházka z Popradu a Fedor Hnát z Martina.
Zostava MŠK: Adamicová, Hrdá, Drozdová, Nováková, Dobrovičová, Gregušová, Osvaldtová-libero, (Orišková, Bieliková, Bryndzová, Durkotová,). Nehrala Tobolářová, ktorá nemá stále doliečené koleno. Tréneri: Bieliková, Čurný.
Žiarčanky odchádzali do Žiliny s vedomím, že ak zvíťazia u súpera a Košice prehrajú na Slávii UK, tak budú hrať v nadstavbovej časti v skupine o 1. až 4. miesto Extraligy. Naviac naše hráčky chceli pokračovať v sérií víťazných zápasov - zvíťazili postupne v Púchove, doma s Malackami, s Juniorkami SR, v Košiciach a v domácom kvalitnom a dramatickom zápase aj nad Sláviou UK SLSP Bratislava. Domáce hráčky nastúpili v plnej sile (aj s Mizdošovou – Jakušovou) a tak diváci videli kvalitný, vyrovnaný, dramatický zápas, ktorý postupne gradoval. Začiatok zápasu aj koncovku 1. setu lepšie zvládli domáce hráčky. Žiarčanky zase dominovali v koncovke 2. setu a zdalo sa, že po slabšom začiatku sa dostali do správneho tempa. V 3. sete však Žilinčanky znovu dokázali, že vedia zabojovať, nechcú bez boja prepustiť body a vyhrali ho. Naše hráčky sa však nevzdávali a 4. set jednoznačne rozhodli vo svoj prospech. V rozhodujúcom 5. sete Žilinčanky viedli stále postupne o 1-2 body a za stavu 14:12 mali prvý mečbal. Naše dievčatá však odvrátili hroziacu prehru a aj nasledujúce 4 mečbaly domácich volejbalistiek. V nervy drásajúcom závere tajbrejku dve podania Adamicovej za stavu 17:17 rozhodli naše hráčky vo svoj prospech a tým aj celý zápas. Žiarski skalní fanúšikovia ich odmenili aslúženým potleskom, pretože týmto víťazstvom sa naše hráčky (po prehre Košíc na Slávii UK) kvalifikovali do skupiny o 1.- 4. miesto - teda medzi úplnú slovenskú extraligovú volejbalovú elitu. Naše volejbalistky znovu odohrali dramatický, pre diváka zaujímavý zápas s peknými volejbalovými výmenami, snahou od oboch súperov zvíťaziť, a tým si vylepšiť bodový zisk pred nadstavbovou časťou súťaže. Najbližší zápas odohrajú naše hráčky v sobotu 28. januára 2006 v Senici a v sobotu 4. februára 2006 o 16.30 hod privítame doma družstvo Doprastavu.
Ďalšie vylosovanie v nadstavbovej časti skupiny o 1. – 4. miesto (vždy v sobotu): 3. kolo – 11. februára 2004 – Slávia UK - MŠK Žiar nad Hronom, 4. kolo – 18. februára 2006 - MŠK Žiar nad Hronom – Senica, 5. kolo – 25. februára 2006 – Doprastav - MŠK Žiar nad Hronom,
6. kolo – 4. marca 2006 - MŠK Žiar nad Hronom – Slávia UK
Po ukončení nasleduje play off, do ktorého budú družstvá nasadené podľa postavenia v tabuľke. Pozývame všetkých fanúšikov športu a hlavne volejbalu, aby si prišli pozrieť extraligový ženský volejbal a povzbudiť naše dievčatá v boji o ligové body!

MŠK Žiar nad Hronom – Tesla Stropkov 3:1 a 3:1
Zostava: Monika Frindtová, Marcela Michňová, Zuzana Šárniková, Zuzana Škriniarová, Martina Michňová, Martina Zámorová, Ivana Repatá, Lenka Pacalajová, Lívia Kubíková, Katarína Novodomcová. Tréneri: Dobrovič, Adamicová, Franko

Naše juniorky zvíťazili nad menej skúseným súperom a ponúknutú príležitosť od Stropkovčaniek na víťazstvo v oboch zápasoch využili a vyhrali ich. Aj keď v zápasoch boli aj pekné volejbalové momenty, tieto sa striedali so základnými chybami, ktoré vyplynuli z menšej koncentrácie a sústredenia hráčok na hru. Každý bod môže rozhodnúť pri konečnom účtovaní k postupu do finálového turnaja o majstra SR a preto je potrebné hrať stále naplno a získať čo najviac lôpt vo svoj prospech. Naše juniorky majú stále možnosť kvalifikovať sa na záverečný finálový turnaj.
V 12. kole 1. ligy junioriek – východ odchádzajú naše dievčatá v sobotu 28.januára 2006 na dvojzápas do Svidníka.
1. L. Hrádok 18 17 1 53:12 35
2. Žilina 18 14 4 44:21 32
3. Vranov 18 13 5 44:17 31
4. Prievidza 18 10 8 36:33 28
5. Stropkov 18 9 9 34:36 27
6. ŽIAR 18 8 10 28:40 26
7. Kežmarok 18 4 14 22:45 22
8. K. N. Mesto 16 4 12 22:40 20