Piatok, 9. december, 2022 | Meniny má Izabela

Hokej: Trojhodinové hokejové predstavenie pre Trnavu

Trnava – Levice 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Góly: 13. a 28. Foltín, rozhodujúci sam. nájazd premenil Foltín – 8. M. Pupák, 30. Petráš, strely na bránu 38 - 38
Vylúčení: 11:8, S. Saliji 10 min., rozhodovali: Bodák, Stano, Tornay, 296 divákov.
HK Levice: Dobrý (Šaling) - Petrina, Strapko, Dilík, Penxa, Čulík, Fazekaš - M. Pupák, Nátny, S. Saliji - Bonda, Mračka, Beňuš - Matejov, Bačkor, Petráš.
Levice prišli do Trnavy posilnené o extraligistov, ktorí mali pomôcť získať mužstvu body pri záchrane v 1. lige. Domáci zas potrebovali získať body, aby mohli ešte stále pomýšľať na postup do play off. Vo vyrovnanom úvode zápasu sa ako prví tešili hostia. V 8. min poslal na nabiehajúceho Pupáka puk S. Saliji a hostia viedli 0:1. Domáci dupli na plyn a ohrozovali Dobrého zo všetkých uhlov. Ideálna príležitosť na vyrovnanie sa Gladiátorom naskytla v 13. min., keď hrali presilovku 5 na 3. Čo sa im nepodarilo pri prečíslení o dvoch hráčov, to sa im podarilo v hre 5 na 4. Strelou od modrej skóroval Foltín. Mimoriadne aktívny bol v ďalšom priebehu hru hosťujúci Petrina. Domáci gólman Račko však znova ukázal, že jeho forma každým zápasom graduje.
Druhé dejstvo patrilo hosťom, aspoň čo sa aktivity na ľade týkalo. Napriek tomu to boli domáci, ktorí sa v prostrednej tretine zapísali do streleckej listiny ako prví. Opäť to bol veľmi agilný Foltín, ktorý ponad pravé rameno Dobrého streli svoj druhý gól zápasu. Hostia odpovedali o dve minúty neskôr. Cez Drgoňa sa pred Račka pretlačil Petráš a vyrovnal. Ďalšie pokusy Dilíka, S. Salijiho a Bondu zneškodnil trnavský gólman. V závere druhej tretiny mohli znova skórovať aj domáci. To by však musel Čunderlík lepšie spracovať Foltínovu prihrávku pred bránou, alebo tečovaná strela Ďuriša si nájsť cestu popri žrdi do čierneho.
V poslednej tretine domáci aj chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale šesť dvojminútových vylúčení ich brzdilo v akomkoľvek rozbehu. Levičania na druhej strane nedokázali využiť takmer minútovú presilovku o dvoch hráčov (druhú v zápase). Najväčšiu príležitosť mal Petrina, jeho strelu vyrazil Račko betónmi. Stopercentnú šancu posledných sekúnd mal Jozef Mrena, ale jeho góman Dobrý bol na mieste a tak nasledovalo predĺženie.
Úvod extra času bol opatrný na oboch stranách. Najskôr v 64. min pohrozili hostia Mračkom, o tri minúty neskôr domácemu Krčulovi znemožnil radosť Dobrý. Pokiaľ mal Mrena stopercentnú šancu v závere zápasu, tak Přemyl ešte väčšiu v 68. min.
Na rad tak prišli samostatné nájazdy. V nich sa veľké šance na úspech dávali práve Trnave. Jozef Račko bol neprekonateľný pri nájazdoch v B. Bystrici, podobné kúsky sa od neho čakali aj na domácej pôde. Svoje publikum nesklamal. Postupne vychytal Petrinu, Pupáka, Beňuša aj Bondu. Za domácich boli úspešní Mrena a Foltín.