Pondelok, 26. júl, 2021 | Meniny má Anna, HanaKrížovkyKrížovky

Najslabší výkon Levičanov v tejto sezóne

MBK KOMÁRNO- BK LEVICE 99:54 (23:20, 44:35, 76:45) Komárno: Petrovič 25, Jurík 21, Milkovič 21, Kablár 13, Futo 8 (Vlaič 4, Šimo 4, Žlebčík 2) Levice: Rončevič 22, Kollár 8, Bratič 4, Cehula 2, Kucsa 0 (Urland 11, Marič 6, Hameš 0, Pohánka 0) TH: 20/16 – 12/8, trojky: 10 – 3, 500 divákov Rozhodovali: Sudek a J. Janáč V 16. kole extraligy nastúpili levickí basketbalisti v Komárne. Vo výbornej atmosfére, ktorú vytvorili hlavne fanúšikovia Levíc, bol úvod zápasu vyrovnaný. Levičania držali s domácimi krok a v 5. min. bol stav zápasu 10:8. Pod košom sa presadzoval Kollár, na druhej strane bodovali Petrovič a Jurík. Aj keď sa Komárno potom odtrhlo a v 7. min. viedlo 20:10, Levičania ich náskok zachytili a do konca štvrtiny stiahli vedenie domácich na 23:20. Hra mala aj v druhej štvrtine výborné tempo. V 13. min. po trojke Juríka viedli domáci 28:24, Rončevič však sériou siedmich bodov otočil skóre a v 15. min. viedli Levičania 28:29. V tej chvíli by asi ani najväčší domáci optimista neveril tomu, ako sa tento zápas skončí. V domácom drese sa postupne čoraz viac začal presadzovať Petrovič a hoci bol stav dve minúty pred prestávkou 37:34. Hostia z Levíc, po sérii nepresností a po nedoskočených loptách pod vlastným košom, prehrali polčas v pomere 44:35. Hoci bola cez prestávku v šatni motivácia hráčov zvrátiť vývoj vysoká, druhý polčas bol najhorším vystúpením mužstva v sezóne. Levičania nepochopiteľne dovolili domácim strelcom Juríkovi a Petrovičovi otvoriť si strelnicu a tí to okamžite využili. Ich štyri trojky v rozpätí dvoch minút zmietli nádeje hostí na dobrý výsledok a v 25. min. už bolo 60:42. Zrazu sa z vyrovnaného zápasu stala kópia prvého vzájomného duelu, len sa vymenili úlohy. Domáci, čo chytili do ruky, skončilo v koši, naopak hostia si nevedeli ani len prihrať a boli zrelí na uterák. Nepomáhal oddychový čas, ani striedania, Komárno bolo v laufe. Preto po tretej štvrtine domáci jasne viedli v pomere 76:45. Posledná desaťminútovka mala podobný scenár. Domáci sa bavili a hostia čakali na záverečný klaksón. Boli v neuveriteľnom kŕči a nebyť Rončeviča, ktorý dal v druhom polčase 13 z 19-tich bodov Levíc, skončilo by to ešte väčším fiaskom. Aj keď sa domáci nakoniec stovky nedočkali, vrátili Levičanom prehru z prvého vzájomného zápasu. Aby toho nebolo na hostí málo, stihli im počas zápasu ešte aj vykradnúť autobus. Odčiniť zahanbujúcu prehru sa pokúsia Levičania už túto stredu, keď o 18.00 hod. privítajú Chemosvit Svit. - lg-