Streda, 28. september, 2022 | Meniny má Václav

Ocenili najlepších športovcov Žiaru nad Hronom

V obradnej sieni mesta Žiar nad Hronom prijal v stredu 25. januára primátor mesta Ivan Černaj najúspešnejších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2005. V programe, sprevádzajúcom toto milé podujatie, vystúpil tanečný súbor pod vedením Natálie Štrbovej


. Primátor Ivan Černaj prijal menovaných športovcov postupne jednotlivo, a každému odovzdal ďakovný list, pamätnú plaketu a kvet. Zoznam ocenených športovcov:

Majstri Slovenska:
Patrícia Schwarzová (Karate klub MŠK Žiar nad Hronom) - na Slovenskom pohári mládeže v športovom zápase KUMITE získala 3. miesto a na majstrovstvách Slovenska v športovom zápase KUMITE v Košiciach získala 1. miesto a titul Majster Slovenska.
Lenka Hudecová – (ŠSK MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách Slovenska žiakov získala v disciplíne VzPu 30 výstrelov v kategórii dievčatá 1. miesto a titul Majster Slovenska.
Janka Krajčíková (ŠSK MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách Slovenska v kategórii mládež do 16 rokov v disciplíne VzPu 40 výstrelov získala 1. miesto a titul Majster Slovenska. V tej istej disciplíne je držiteľkou titulu Majster Banskobystrického kraja. Je viacnásobnou držiteľkou I. VT. Na medzinárodnej olympiáde detí a mládeže Kalokagatii sa umiestnila v disciplíne VzPu 30 výstrelov na 2. mieste.
Peter Bališ (CK MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách Slovenska v časovke jednotlivcov získal 2. miesto, v cestnom preteku jednotlivcov 3. miesto, v dlhodobej súťaži Slovenského pohára cestných cyklistov 2. miesto, v kritérijnej lige 2. miesto, 1. miesto a zisk titulu Majster Slovenska v časovke do vrchu. Na majstrovstvách ČR v cestnom preteku sa umiestnil na 2. mieste.

SkryťVypnúť reklamu

Kategória žiaci:
Romana Žlkovanová (Karate klub MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách kraja v športovom zápase Kumite získala 1. miesto a titul Majster Banskobystrického kraja.
Renáta Záhorcová (ŠSK MŠK Žiar nad Hronom) - je majsterkou Banskobystrického kraja v disciplíne VzPu 30 výstrelov a v rovnakej disciplíne je víťazkou krajskej streleckej ligy.
Michaela Ďurišová (Karate klub MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách kraja v športovom zápase KUMITE získala 2. miesto. V Slovenskom pohári mládeže v KUMITE získala 2. miesto a na Slovenskom pohári mládeže v súborných cvičeniach KATA 3. miesto.
Juraj Bobáľ (HK MŠK Žiar nad Hronom) - je oporou družstva mladších žiakov a výraznou mierou sa podieľal na umiestnení družstva v II. lige sk. STRED – získali 2. miesto. Stal sa najproduktívnejším hráčom celej súťaže a patrí k mladým perspektívnym hráčom.
Dominika Tatárová (Karate klub MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách kraja v súborných cvičeniach KATA získala 2. miesto, v Slovenskom pohári mládeže v športovom zápase KUMITE získala 1. miesto a na majstrovstvách Slovenska v športovom zápase KUMITE v Košiciach získala 3. miesto. Na Európskom turnaji mládeže v Budapešti v športovom zápase KUMITE získala 3. miesto.
Milan Šoltés (BK MŠK Žiar nad Hronom) - pravidelne podáva výborné výkony a je oporou družstva mladších žiakov, ktoré hrá oblastnú súťaž a bojuje o záverečný turnaj majstrovstiev Slovenska.
Diana Hoghová (Karate klub MŠK Žiar nad Hronom) - na Slovenskom pohári mládeže a na majstrovstvách kraja v športovom zápase KUMITE získala 1. miesto. Na Európskom turnaji mládežev Nitre v športovom zápase KUMITE získala 3. miesto.
Marián Kysela (BK MŠK Žiar nad Hronom) - je oporou družstva starších žiakov, ktoré hrá oblastnú súťaž. Na záverečnom turnaji majstrovstiev Slovenska, ktoré sa konali v Žiari nad Hronom sa stal členom All Stars tímu M – SR.
Vladimír Baláž (ŠSK MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách Slovenska v disciplíne VzPu 30 výstrelov sa umiestnil na 2. mieste. Je majstrom okresu a patrí mu prvenstvo aj v tohtoročnej krajskej streleckej lige.
Peter Schubert (BK MŠK Žiar nad Hronom) - pravidelne podáva výborné výkony a je oporou družstva starších žiakov, ktoré hrá oblastnú súťaž a bojuje o postup na záverečný turnaj majstrovstiev Slovenska.
Petra Bohuslavská (KVR MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách Slovenska vo vodáckom viacboji v kategórii starší žiaci sa umiestnila na 2. mieste a v kategórii dorastenky sa umiestnila na 3. mieste.
Adam Širáň (FK MŠK Žiar nad Hronom) - je oporou družstva mladších žiakov a najlepším strelcom nielen družstva, ktoré hrá I. ligu žiakov, ale v sezóne 2004/2005 sa stal najlepším strelcom celej súťaže. Je členom regionálneho výberu Stredoslovenského futbalového zväzu.
Vladimír Nemčok (BK MŠK Žiar nad Hronom) - pravidelne podáva výborné výkony a je oporou družstva mladších žiakov, ktoré hrá oblastnú súťaž a bojuje o záverečný turnaj majstrovstiev Slovenska.
Ľubomír Beňuška (KVR MŠK Žiar nad Hronom), Peter Menyhart (KVR MŠK Žiar nad Hronom), Vladimír Cicko (KVR MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách Slovenska vo vodáckom viacboji v kategórii starší žiaci sa umiestnili na 2. mieste.
Juraj Túri (FK MŠK Žiar nad Hronom) - je oporou družstva starších žiakov, ktoré hrá I. ligu žiakov. Je členom regionálneho výberu Stredoslovenského futbalového zväzu.
Matej Oslanec (TK MŠK Žiar nad Hronom) - na turnaji v Novákoch vo dvojhre sa umiestnil na 2. mieste, na turnaji v Bojniciach vo štvorhre sa umiestnil na 2. mieste a na turnaji v Kremnici a B. Bystrici vo štvorhre sa umiestnil na 3. mieste.
Martin Stecik (ŠKTP Victória TS Žiar nad Hronom) - v priebehu roka 2005 sa zúčastnil na ôsmich podujatiach na ktorých získal 2 krát 1. miesto, 4 krát 2. miesto a 2 krát 3. miesto. V rankingu Slovenského zväzu telesne postihnutých je na 2. mieste.
Daniel Magdolén (ŠKTP Victória TS Žiar nad Hronom) - v roku 2005 získal 1 krát 1. miesto a 2 krát 2. miesto. V rankingu Slovenského zväzu telesne postihnutých je treťom mieste.
Tomáš Král (ŠKTP Victória TS Žiar nad Hronom) - v roku 2005 získal 3 krát 1. miesto a 1 krát 2. miesto. V rankingu Slovenského zväzu telesne postihnutých je prvom mieste. V roku 2005 bol členom družstva, ktoré sa zúčastnilo na Majstrovstvách Európy v Portugalsku.
Hanka Neuschlová (Plavecký oddiel Delfín MŠK Žiar nad Hronom) - na Veľkonočných plaveckých pretekoch v Žiari nad Hronom získala v disciplíne prsia 50 m 1. miesto, polohové preteky 50 m 1. miesto. Na plaveckých pretekoch v B. Štiavnici v disciplíne prsia 50 m, 100 m - 1. a 2.miesto. Na I. ročníku Banskobystrického pohára v disciplíne prsia 50m a 100 m získala 1. miesto.
Ondrej Straka (Plavecký oddiel Delfín MŠK Žiar nad Hronom) - na Veľkonočných pretekoch v Žiari nad Hronom sa v disciplíne 50 m motýlik umiestnil na 1. mieste, 50 znak na 2. mieste, 100 m polohové preteky 3. miesto. Na Banskobystrickom pohári na 100 m motýlik získal 2. miesto a 100 m znak 2. miesto.
Dárius Doletina (Plavecký oddiel Delfín MŠK Žiar nad Hronom) - na Veľkonočných pretekoch v Žiari nad Hronom v disciplíne polohové preteky 100 m, voľný spôsob 50 m, motýlik 50 m a prsia 50 m získal 1. miesto. Na majstrovstvách stredoslovenskej oblasti v disciplíne voľný spôsob 50 m získal 1. miesto, 100 m voľný spôsob 2. miesto.
Marek Ostertag (Plavecký oddiel Delfín MŠK Žiar nad Hronom) - na plaveckých pretekoch v Žiline v disciplíne prsia 100 m obsadil 4. miesto, kraul 50 m 5. miesto. Na plaveckých pretekoch v B. Štiavnici získal 2. a 3. miesto, v Žiari nad Hronom 2. a 1. miesto, na krajskom kole v Žiari nad Hronom získal v disciplíne kraul 100 m 2. miesto a 100 m prsia 4. miesto. Na Veľkonočných pretekoch v Žiari nad Hronom získal v disciplíne kraul 50 m - 2. miesto, prsia 50 m -1. miesto, 50 znak - 1. miesto, 50 motýlik -3. miesto.

SkryťVypnúť reklamu

Kategória dorast:
Zuzana Bahúlová (Karate klub MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách kraja v športovom zápase KUMITE získala 1. miesto, v Slovenskom pohári v KUMITE 1. miesto a na majstrovstvách Slovenska v športovom zápase KUMITE získala 2. miesto. Na Európskom turnaji mládeže v Budapešti v športovom zápase KUMITE zíéskala 4. miesto.
Pavel Okuliar (ŠSK MŠK Žiar nad Hronom) - v disciplíne VzPu 40 výstrelov získal titul majster Banskobystrického kraja. Je niekoľkonásobným držiteľom I. a majstrovskej VT.
Miroslav Šulek (HK MŠK Žiar nad Hronom) - je hráčom dorasteneckého družstva, ktoré hrá I. dorasteneckú ligu. Hrá na poste útočník a patrí k najlepším strelcom nielen domáceho družstva, ale patrí medzi najlepších strelcov celej dorasteneckej ligy.
Lukáš Nárožný (ŠSK MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách Slovenska mládeže v disciplíne VzPu 40 výstrelov sa umiestnil na 2. mieste, v disciplíne malokalibrová puška 60 výstrelov je majstrom Banskobystrického kraja.
Miroslav Kráľ (BK MŠK Žiar nad Hronom) - hrá v družstve, ktoré hrá celoslovenskú ligu juniorov, je reprezentant Slovenska v kategórii do 16 rokov, je v širšom výbere reprezentácie SR do 18 rokov, je účastníkom ME v Bulharsku, kde sa stal najlepším strelcom slovenskej reprezentácie.
Marek Pilnik (ŠSK MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách mládeže Banskobystrického kraja sa v disciplíne VzPi 40 výstrelov získal titul majster Banskobystrického kraja, v rovnakej kategórii a disciplíne je víťazom Krajskej streleckej ligy Banskobystrického kraja.
Milan Žiak (BK MŠK Žiar nad Hronom) - hrá v družstve, ktoré hrá celoslovenskú ligu juniorov, stabilne podáva výborné výkony a je oporou svojho družstva.
Milan Kubík (FK MŠK Žiar nad Hronom) - je hráčom družstva staršieho dorastu, ktoré hrá II. ligu, patrí medzi najlepších hráčov a strelcov družstva.
Viktor Obert (BK MŠK Žiar nad Hronom) - hrá v družstve, ktoré hrá oblastnú súťaž kadetov, pravidelne podáva stabilné výkony a je oporou svojho družstva.
Eva Bieliková (VK MŠK Žiar nad Hronom) - je hráčkou družstva junioriek, ktoré sa majstrovstvách Slovenska v Žiline získalo 2. miesto, patrí medzi opory družstva, je v širšom kádri družstva žien.
Igor Kochol (FK MŠK Žiar nad Hronom) - je hráčom družstva mladšieho dorastu, ktoré hrá II. ligu, patrí medzi najlepších hráčov družstva a svojim prístupom v zápasoch a na tréningoch je vzorom pre ďalších hráčov.
Katarína Novodomcová (VK MŠK Žiar nad Hronom) - je kapitánkou družstva junioriek, ktoré na majstrovstvách Slovenska získalo 2. miesto. Patrí medzi opory svojho družstva.
Xénia Janeková (Plavecký oddiel Delfín MŠK Žiar nad Hronom) - na Veľkonočných plaveckých pretekoch v Žiari nad Hronom získala v disciplíne polohové preteky 100 m – 2. miesto, motýlik 50 m – 2. miesto, Prsia 50 m - 1. miesto, voľný spôsob 50 m – 1. miesto. Štiavnický kahanec – 100 m Prsia – 2. miesto. I. ročník Banskobystrického pohára – prsia 100 m – 1. miesto, 50 m voľný spôsob – 1. miesto, 50 m motýlik – 1. miesto. Je majsterkou kraja v disciplíne prsia 100 m a postúpila na majstrovstvá Slovenska.
Henrich Jackuliak (BK MŠK Žiar nad Hronom) - hrá v družstve, ktoré hrá oblastnú súťaž kadetov, pravidelne podáva stabilné výkony a je oporou svojho družstva.

SkryťVypnúť reklamu

Kategória dospelí:
Rastislav Grúber (ŠSK MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách Banskobystrického kraja v disciplíne veľkokalibrový Combat v streľbe pištoľou získal 1. miesto a titul majster Banskobystrického kraja. Je niekoľkonásobným držiteľom I. a majstrovskej VT.
Vladimír Šajban (HK MŠK Žiar nad Hronom) - je kapitánom družstva mužov, ktoré hrá II. ligu a v súčasnosti družstvo hrá o historický postup do I. ligy. Je vzorom pre mladšie kategórie hokejového klubu.
Marián Gajdošík (AK MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách Slovenska mužov v hale v trojskoku získal 5. miesto. V súťaži Grand Prix – v celoslovenskej lige dospelých bodoval na troch mítingoch a v celkovej súťaži skončil na 6. mieste v trojskoku.
Jana Drozdová (VK MŠK Žiar nad Hronom) - je hráčkou extraligového družstva žien, ktoré obsadilo v súťažnom ročníku 2004/2005 obsadilo 5. miesto. Počas celej sezóny podávala stabilné výkony a patrila k najlepším hráčkam súťaže.
Rastislav Uhrovič (Hokejbalový klub PUM Žiar nad Hronom) - je kapitánom družstva, ktoré úspešne reprezentuje naše mesto v Banskobystrickej Generali hokejbalovej lige. Družstvo 2 krát za sebou získalo 1. miesto v Hliníckej amatérskej hokejbalovej lige. Je najlepším strelcom a svojim prístupom je príkladom pre spoluhráčov.
Elena Osvaldtová (VK MŠK Žiar nad Hronom) - je hráčkou extraligového družstva žien, ktoré v súťažnom ročníku 2004/2005 obsadilo 5. miesto. Svojimi výkonmi dlhodobo patrí k najlepším hráčkam na poste libera v celej súťaži.
Štefan Kysel, Žofia Žabková (TŠK Stella Žiar nad Hronom) - uvedený tanečný pár patrí medzi najúspešnejšie páry TŠK Stella, je držiteľom tanečnej triedy S a v roku 2005 sa pravidelne umiestňoval v latinskoamerických tancoch vo finále celoslovenských i medzinárodných súťaží. Na majstrovstvách Slovenska v plesových choreografiách obsadili 4. miesto. Na medzinárodnej súťaži – Pohár tanečného štúdia Super v Poprade obsadil pár 2. miesto, Kalich filozofov v Bratislave 3. miesto, Castrum Novum Cup v N. Zámkoch – 3. miesto, Pohár Žilinskej univerzity – 2. miesto, medzinárodná súťaž – Cena Alexandra Dubčeka – 4. miesto.
Miloš Drugda (Šachový klub MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách Slovenska v korešpondenčnom šachu družstvo v zložení Miloš Drugda, Stanislav Skarba, Rudolf Toma získalo 3. miesto. V hodnotení jednotlivcov najlepší výsledok dosiahol práve Miloš Drugda, keď celkove získal 10 bodov zo 14 partií (7 krát - výhra, 6 krát - remíza, 1 krát - prehra).

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel
 2. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil
 3. Takto si nastavíte, aby vám maily od SME nekončili v spame
 4. Digitálne dvojča v Konštrukta-TireTech
 5. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou
 6. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať?
 7. Štát zvyšuje dotácie na nájomné bývanie
 8. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny
 1. Jednodňovú zdravotnú starostlivosť preferujú lekári aj pacienti
 2. Union prepláca všetky doplatky za lieky pre deti do 18 rokov
 3. Medzi prírodnými izoláciami vedie celulóza
 4. Zvyšky z vašej kuchyne môžu pomôcť v boji s klimatickou krízou
 5. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil
 6. Nie všetko sa deje na červenom koberci
 7. Takto si nastavíte, aby vám maily od SME nekončili v spame
 8. Digitálne dvojča v Konštrukta-TireTech
 1. Tejto zelenine patrí štvrté miesto na svete. Máte ju doma? 11 774
 2. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 11 247
 3. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou 3 676
 4. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil 3 481
 5. Digitálne dvojča v Konštrukta-TireTech 3 180
 6. OMV mení kuchynský olej za kávu. Teraz na celom Slovensku 2 826
 7. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME 2 580
 8. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať? 2 407

Blogy SME

 1. Anton Kaiser: Krokom po minulosti rodiny Migazzi
 2. Adriana Boysová: Šuškandou opradená sexuálna výchova
 3. Matúš Lazúr: Kto bude šetriť a kto to celé zaplatí
 4. Miriam Studeničová: Je čas poznať pravdu o astrálnom svete
 5. Martin Kiňo: RODINNÉ FIRMY: Pre rodinnú firmu je vhodný externý poradca, pomôže riešiť aj konflikty (4. časť)
 6. Marek Mačuha: Prečo odvolať Matoviča
 7. Peter Fiabáne: Riešenia najväčších výziev vyžadujú čas a rozvahu, nie statusy na sociálnych sieťach.
 8. Marián Betík: Môj mobil je debil a čo ja?
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 15 476
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 13 938
 3. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 8 303
 4. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 5 866
 5. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 556
 6. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, diel tretí. 3 451
 7. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 116
 8. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, part II. 2 796
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Ilustračná fotografia.

Konať sa bude po dvojročnej prestávke.


TASR 6 h

Osobná doprava dnes patrí k bežnému štandardu, vozíme sa do práce, na nákupy, dovolenky, za koníčkami.


(PR) 26. sep
Vedenie Banskobystrického samosprávneho kraja si uvedomuje nedostatok lekárov, láka ich na nadštandardné podmienky.

Všeobecní lekári i špecialisti chýbajú vo všetkých okresoch.


24. sep
MY | TOP správy z regiónov

Prinášame výber TOP správ z regiónov.


23. sep

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Policajti namerali v mestskej časti Považskej Bystrice Milochov 28-ročného vodiča Kie Ceed, ktorý prekročil maximálnu povolenú rýchlosť o 75 kilometrov za hodinu (km/h).


TASR 27. sep

Vodiči sa dlhodobo sťažujú, že na Hutách sa na asfalte šmýka.


26. sep

Dostavba bude trvať dlhšie a štát zaplatí viac.


13 h

Na diaľnicu muža vraj poslala navigácia.


TASR 11 h

Blogy SME

 1. Anton Kaiser: Krokom po minulosti rodiny Migazzi
 2. Adriana Boysová: Šuškandou opradená sexuálna výchova
 3. Matúš Lazúr: Kto bude šetriť a kto to celé zaplatí
 4. Miriam Studeničová: Je čas poznať pravdu o astrálnom svete
 5. Martin Kiňo: RODINNÉ FIRMY: Pre rodinnú firmu je vhodný externý poradca, pomôže riešiť aj konflikty (4. časť)
 6. Marek Mačuha: Prečo odvolať Matoviča
 7. Peter Fiabáne: Riešenia najväčších výziev vyžadujú čas a rozvahu, nie statusy na sociálnych sieťach.
 8. Marián Betík: Môj mobil je debil a čo ja?
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 15 476
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 13 938
 3. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 8 303
 4. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 5 866
 5. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 556
 6. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, diel tretí. 3 451
 7. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 116
 8. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, part II. 2 796
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu