Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Ocenili najlepších športovcov Žiaru nad Hronom

V obradnej sieni mesta Žiar nad Hronom prijal v stredu 25. januára primátor mesta Ivan Černaj najúspešnejších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2005. V programe, sprevádzajúcom toto milé podujatie, vystúpil tanečný súbor pod vedením Natálie Štrbovej


. Primátor Ivan Černaj prijal menovaných športovcov postupne jednotlivo, a každému odovzdal ďakovný list, pamätnú plaketu a kvet. Zoznam ocenených športovcov:

Majstri Slovenska:
Patrícia Schwarzová (Karate klub MŠK Žiar nad Hronom) - na Slovenskom pohári mládeže v športovom zápase KUMITE získala 3. miesto a na majstrovstvách Slovenska v športovom zápase KUMITE v Košiciach získala 1. miesto a titul Majster Slovenska.
Lenka Hudecová – (ŠSK MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách Slovenska žiakov získala v disciplíne VzPu 30 výstrelov v kategórii dievčatá 1. miesto a titul Majster Slovenska.
Janka Krajčíková (ŠSK MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách Slovenska v kategórii mládež do 16 rokov v disciplíne VzPu 40 výstrelov získala 1. miesto a titul Majster Slovenska. V tej istej disciplíne je držiteľkou titulu Majster Banskobystrického kraja. Je viacnásobnou držiteľkou I. VT. Na medzinárodnej olympiáde detí a mládeže Kalokagatii sa umiestnila v disciplíne VzPu 30 výstrelov na 2. mieste.
Peter Bališ (CK MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách Slovenska v časovke jednotlivcov získal 2. miesto, v cestnom preteku jednotlivcov 3. miesto, v dlhodobej súťaži Slovenského pohára cestných cyklistov 2. miesto, v kritérijnej lige 2. miesto, 1. miesto a zisk titulu Majster Slovenska v časovke do vrchu. Na majstrovstvách ČR v cestnom preteku sa umiestnil na 2. mieste.

Skryť Vypnúť reklamu

Kategória žiaci:
Romana Žlkovanová (Karate klub MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách kraja v športovom zápase Kumite získala 1. miesto a titul Majster Banskobystrického kraja.
Renáta Záhorcová (ŠSK MŠK Žiar nad Hronom) - je majsterkou Banskobystrického kraja v disciplíne VzPu 30 výstrelov a v rovnakej disciplíne je víťazkou krajskej streleckej ligy.
Michaela Ďurišová (Karate klub MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách kraja v športovom zápase KUMITE získala 2. miesto. V Slovenskom pohári mládeže v KUMITE získala 2. miesto a na Slovenskom pohári mládeže v súborných cvičeniach KATA 3. miesto.
Juraj Bobáľ (HK MŠK Žiar nad Hronom) - je oporou družstva mladších žiakov a výraznou mierou sa podieľal na umiestnení družstva v II. lige sk. STRED – získali 2. miesto. Stal sa najproduktívnejším hráčom celej súťaže a patrí k mladým perspektívnym hráčom.
Dominika Tatárová (Karate klub MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách kraja v súborných cvičeniach KATA získala 2. miesto, v Slovenskom pohári mládeže v športovom zápase KUMITE získala 1. miesto a na majstrovstvách Slovenska v športovom zápase KUMITE v Košiciach získala 3. miesto. Na Európskom turnaji mládeže v Budapešti v športovom zápase KUMITE získala 3. miesto.
Milan Šoltés (BK MŠK Žiar nad Hronom) - pravidelne podáva výborné výkony a je oporou družstva mladších žiakov, ktoré hrá oblastnú súťaž a bojuje o záverečný turnaj majstrovstiev Slovenska.
Diana Hoghová (Karate klub MŠK Žiar nad Hronom) - na Slovenskom pohári mládeže a na majstrovstvách kraja v športovom zápase KUMITE získala 1. miesto. Na Európskom turnaji mládežev Nitre v športovom zápase KUMITE získala 3. miesto.
Marián Kysela (BK MŠK Žiar nad Hronom) - je oporou družstva starších žiakov, ktoré hrá oblastnú súťaž. Na záverečnom turnaji majstrovstiev Slovenska, ktoré sa konali v Žiari nad Hronom sa stal členom All Stars tímu M – SR.
Vladimír Baláž (ŠSK MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách Slovenska v disciplíne VzPu 30 výstrelov sa umiestnil na 2. mieste. Je majstrom okresu a patrí mu prvenstvo aj v tohtoročnej krajskej streleckej lige.
Peter Schubert (BK MŠK Žiar nad Hronom) - pravidelne podáva výborné výkony a je oporou družstva starších žiakov, ktoré hrá oblastnú súťaž a bojuje o postup na záverečný turnaj majstrovstiev Slovenska.
Petra Bohuslavská (KVR MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách Slovenska vo vodáckom viacboji v kategórii starší žiaci sa umiestnila na 2. mieste a v kategórii dorastenky sa umiestnila na 3. mieste.
Adam Širáň (FK MŠK Žiar nad Hronom) - je oporou družstva mladších žiakov a najlepším strelcom nielen družstva, ktoré hrá I. ligu žiakov, ale v sezóne 2004/2005 sa stal najlepším strelcom celej súťaže. Je členom regionálneho výberu Stredoslovenského futbalového zväzu.
Vladimír Nemčok (BK MŠK Žiar nad Hronom) - pravidelne podáva výborné výkony a je oporou družstva mladších žiakov, ktoré hrá oblastnú súťaž a bojuje o záverečný turnaj majstrovstiev Slovenska.
Ľubomír Beňuška (KVR MŠK Žiar nad Hronom), Peter Menyhart (KVR MŠK Žiar nad Hronom), Vladimír Cicko (KVR MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách Slovenska vo vodáckom viacboji v kategórii starší žiaci sa umiestnili na 2. mieste.
Juraj Túri (FK MŠK Žiar nad Hronom) - je oporou družstva starších žiakov, ktoré hrá I. ligu žiakov. Je členom regionálneho výberu Stredoslovenského futbalového zväzu.
Matej Oslanec (TK MŠK Žiar nad Hronom) - na turnaji v Novákoch vo dvojhre sa umiestnil na 2. mieste, na turnaji v Bojniciach vo štvorhre sa umiestnil na 2. mieste a na turnaji v Kremnici a B. Bystrici vo štvorhre sa umiestnil na 3. mieste.
Martin Stecik (ŠKTP Victória TS Žiar nad Hronom) - v priebehu roka 2005 sa zúčastnil na ôsmich podujatiach na ktorých získal 2 krát 1. miesto, 4 krát 2. miesto a 2 krát 3. miesto. V rankingu Slovenského zväzu telesne postihnutých je na 2. mieste.
Daniel Magdolén (ŠKTP Victória TS Žiar nad Hronom) - v roku 2005 získal 1 krát 1. miesto a 2 krát 2. miesto. V rankingu Slovenského zväzu telesne postihnutých je treťom mieste.
Tomáš Král (ŠKTP Victória TS Žiar nad Hronom) - v roku 2005 získal 3 krát 1. miesto a 1 krát 2. miesto. V rankingu Slovenského zväzu telesne postihnutých je prvom mieste. V roku 2005 bol členom družstva, ktoré sa zúčastnilo na Majstrovstvách Európy v Portugalsku.
Hanka Neuschlová (Plavecký oddiel Delfín MŠK Žiar nad Hronom) - na Veľkonočných plaveckých pretekoch v Žiari nad Hronom získala v disciplíne prsia 50 m 1. miesto, polohové preteky 50 m 1. miesto. Na plaveckých pretekoch v B. Štiavnici v disciplíne prsia 50 m, 100 m - 1. a 2.miesto. Na I. ročníku Banskobystrického pohára v disciplíne prsia 50m a 100 m získala 1. miesto.
Ondrej Straka (Plavecký oddiel Delfín MŠK Žiar nad Hronom) - na Veľkonočných pretekoch v Žiari nad Hronom sa v disciplíne 50 m motýlik umiestnil na 1. mieste, 50 znak na 2. mieste, 100 m polohové preteky 3. miesto. Na Banskobystrickom pohári na 100 m motýlik získal 2. miesto a 100 m znak 2. miesto.
Dárius Doletina (Plavecký oddiel Delfín MŠK Žiar nad Hronom) - na Veľkonočných pretekoch v Žiari nad Hronom v disciplíne polohové preteky 100 m, voľný spôsob 50 m, motýlik 50 m a prsia 50 m získal 1. miesto. Na majstrovstvách stredoslovenskej oblasti v disciplíne voľný spôsob 50 m získal 1. miesto, 100 m voľný spôsob 2. miesto.
Marek Ostertag (Plavecký oddiel Delfín MŠK Žiar nad Hronom) - na plaveckých pretekoch v Žiline v disciplíne prsia 100 m obsadil 4. miesto, kraul 50 m 5. miesto. Na plaveckých pretekoch v B. Štiavnici získal 2. a 3. miesto, v Žiari nad Hronom 2. a 1. miesto, na krajskom kole v Žiari nad Hronom získal v disciplíne kraul 100 m 2. miesto a 100 m prsia 4. miesto. Na Veľkonočných pretekoch v Žiari nad Hronom získal v disciplíne kraul 50 m - 2. miesto, prsia 50 m -1. miesto, 50 znak - 1. miesto, 50 motýlik -3. miesto.

Skryť Vypnúť reklamu

Kategória dorast:
Zuzana Bahúlová (Karate klub MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách kraja v športovom zápase KUMITE získala 1. miesto, v Slovenskom pohári v KUMITE 1. miesto a na majstrovstvách Slovenska v športovom zápase KUMITE získala 2. miesto. Na Európskom turnaji mládeže v Budapešti v športovom zápase KUMITE zíéskala 4. miesto.
Pavel Okuliar (ŠSK MŠK Žiar nad Hronom) - v disciplíne VzPu 40 výstrelov získal titul majster Banskobystrického kraja. Je niekoľkonásobným držiteľom I. a majstrovskej VT.
Miroslav Šulek (HK MŠK Žiar nad Hronom) - je hráčom dorasteneckého družstva, ktoré hrá I. dorasteneckú ligu. Hrá na poste útočník a patrí k najlepším strelcom nielen domáceho družstva, ale patrí medzi najlepších strelcov celej dorasteneckej ligy.
Lukáš Nárožný (ŠSK MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách Slovenska mládeže v disciplíne VzPu 40 výstrelov sa umiestnil na 2. mieste, v disciplíne malokalibrová puška 60 výstrelov je majstrom Banskobystrického kraja.
Miroslav Kráľ (BK MŠK Žiar nad Hronom) - hrá v družstve, ktoré hrá celoslovenskú ligu juniorov, je reprezentant Slovenska v kategórii do 16 rokov, je v širšom výbere reprezentácie SR do 18 rokov, je účastníkom ME v Bulharsku, kde sa stal najlepším strelcom slovenskej reprezentácie.
Marek Pilnik (ŠSK MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách mládeže Banskobystrického kraja sa v disciplíne VzPi 40 výstrelov získal titul majster Banskobystrického kraja, v rovnakej kategórii a disciplíne je víťazom Krajskej streleckej ligy Banskobystrického kraja.
Milan Žiak (BK MŠK Žiar nad Hronom) - hrá v družstve, ktoré hrá celoslovenskú ligu juniorov, stabilne podáva výborné výkony a je oporou svojho družstva.
Milan Kubík (FK MŠK Žiar nad Hronom) - je hráčom družstva staršieho dorastu, ktoré hrá II. ligu, patrí medzi najlepších hráčov a strelcov družstva.
Viktor Obert (BK MŠK Žiar nad Hronom) - hrá v družstve, ktoré hrá oblastnú súťaž kadetov, pravidelne podáva stabilné výkony a je oporou svojho družstva.
Eva Bieliková (VK MŠK Žiar nad Hronom) - je hráčkou družstva junioriek, ktoré sa majstrovstvách Slovenska v Žiline získalo 2. miesto, patrí medzi opory družstva, je v širšom kádri družstva žien.
Igor Kochol (FK MŠK Žiar nad Hronom) - je hráčom družstva mladšieho dorastu, ktoré hrá II. ligu, patrí medzi najlepších hráčov družstva a svojim prístupom v zápasoch a na tréningoch je vzorom pre ďalších hráčov.
Katarína Novodomcová (VK MŠK Žiar nad Hronom) - je kapitánkou družstva junioriek, ktoré na majstrovstvách Slovenska získalo 2. miesto. Patrí medzi opory svojho družstva.
Xénia Janeková (Plavecký oddiel Delfín MŠK Žiar nad Hronom) - na Veľkonočných plaveckých pretekoch v Žiari nad Hronom získala v disciplíne polohové preteky 100 m – 2. miesto, motýlik 50 m – 2. miesto, Prsia 50 m - 1. miesto, voľný spôsob 50 m – 1. miesto. Štiavnický kahanec – 100 m Prsia – 2. miesto. I. ročník Banskobystrického pohára – prsia 100 m – 1. miesto, 50 m voľný spôsob – 1. miesto, 50 m motýlik – 1. miesto. Je majsterkou kraja v disciplíne prsia 100 m a postúpila na majstrovstvá Slovenska.
Henrich Jackuliak (BK MŠK Žiar nad Hronom) - hrá v družstve, ktoré hrá oblastnú súťaž kadetov, pravidelne podáva stabilné výkony a je oporou svojho družstva.

Skryť Vypnúť reklamu

Kategória dospelí:
Rastislav Grúber (ŠSK MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách Banskobystrického kraja v disciplíne veľkokalibrový Combat v streľbe pištoľou získal 1. miesto a titul majster Banskobystrického kraja. Je niekoľkonásobným držiteľom I. a majstrovskej VT.
Vladimír Šajban (HK MŠK Žiar nad Hronom) - je kapitánom družstva mužov, ktoré hrá II. ligu a v súčasnosti družstvo hrá o historický postup do I. ligy. Je vzorom pre mladšie kategórie hokejového klubu.
Marián Gajdošík (AK MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách Slovenska mužov v hale v trojskoku získal 5. miesto. V súťaži Grand Prix – v celoslovenskej lige dospelých bodoval na troch mítingoch a v celkovej súťaži skončil na 6. mieste v trojskoku.
Jana Drozdová (VK MŠK Žiar nad Hronom) - je hráčkou extraligového družstva žien, ktoré obsadilo v súťažnom ročníku 2004/2005 obsadilo 5. miesto. Počas celej sezóny podávala stabilné výkony a patrila k najlepším hráčkam súťaže.
Rastislav Uhrovič (Hokejbalový klub PUM Žiar nad Hronom) - je kapitánom družstva, ktoré úspešne reprezentuje naše mesto v Banskobystrickej Generali hokejbalovej lige. Družstvo 2 krát za sebou získalo 1. miesto v Hliníckej amatérskej hokejbalovej lige. Je najlepším strelcom a svojim prístupom je príkladom pre spoluhráčov.
Elena Osvaldtová (VK MŠK Žiar nad Hronom) - je hráčkou extraligového družstva žien, ktoré v súťažnom ročníku 2004/2005 obsadilo 5. miesto. Svojimi výkonmi dlhodobo patrí k najlepším hráčkam na poste libera v celej súťaži.
Štefan Kysel, Žofia Žabková (TŠK Stella Žiar nad Hronom) - uvedený tanečný pár patrí medzi najúspešnejšie páry TŠK Stella, je držiteľom tanečnej triedy S a v roku 2005 sa pravidelne umiestňoval v latinskoamerických tancoch vo finále celoslovenských i medzinárodných súťaží. Na majstrovstvách Slovenska v plesových choreografiách obsadili 4. miesto. Na medzinárodnej súťaži – Pohár tanečného štúdia Super v Poprade obsadil pár 2. miesto, Kalich filozofov v Bratislave 3. miesto, Castrum Novum Cup v N. Zámkoch – 3. miesto, Pohár Žilinskej univerzity – 2. miesto, medzinárodná súťaž – Cena Alexandra Dubčeka – 4. miesto.
Miloš Drugda (Šachový klub MŠK Žiar nad Hronom) - na majstrovstvách Slovenska v korešpondenčnom šachu družstvo v zložení Miloš Drugda, Stanislav Skarba, Rudolf Toma získalo 3. miesto. V hodnotení jednotlivcov najlepší výsledok dosiahol práve Miloš Drugda, keď celkove získal 10 bodov zo 14 partií (7 krát - výhra, 6 krát - remíza, 1 krát - prehra).

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 5. Päť chýb pri zateplení strechy
 6. Vitajte v postapokalyptickom svete
 7. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 8. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 3. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 4. Úprava osobného motorového vozidla
 5. Important information for Brazilians living in Slovakia
 6. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 7. Vitajte v postapokalyptickom svete
 8. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. Päť chýb pri zateplení strechy
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 29 569
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 16 798
 3. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 14 585
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 540
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 824
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 723
 7. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 575
 8. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 370
 9. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 171
 10. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 9 156
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Ilustračné foto.

Samospráva už vybrala odberové miesta, hľadať bude aj dobrovoľníkov

O konkrétnych miestach bude informovať v piatok.

Testovanie na nový koronavírus.

Kalvária bude ešte krajšia, nasvietia ďalší kostol

Nočný obraz pamiatky tak už bude kompletný.

Banskoštiavnická Kalvária.

Výsledky policajnej akcie na drogy a alkohol prekvapili

Policajti zaistili aj vrecúška so sušenou rastlinou.

Obsah vrecúšok smeroval na expertízu.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Prinášame informácie o pripravovanom testovaní na Orave

Získať dobrovoľníkov ku odberom je v niektorých dedinách ťažké, v Sihelnom bude pomáhať aj starosta.

Sedemnásťročného chlapca zavalil strom

Leteckých záchranárov zo Žiliny privolali dnes dopoludnia na pomoc 17-ročnému chlapcovi, ktorého v lesnom teréne v katastri obce Zákopčie zavalil strom.

Už ste čítali?