Basketbal: Levičania boli päť minút od dobrého výsledku

BK Inter Bratislava – BK Levice 91:74 (17:21, 47:47, 68:62)
Inter: Mičuda 24, Míčka 21, Fapšo 14, La Rosa 8, Činčura 2 (Ďuriš 15, Terlanda 5, Živický 3, )
Levice: Rončevič 24, Bratič 16, Kollár 8, Cehula 5, Kucsa 4 ( Marič 9, Urland 8, Halmeš 0)
TH: 14/9 – 15/7, trojky: 12-5, 500 divákov, rozhodovali: Brziak a Gabara
V poslednom zápase základnej časti basketbalovej extraligy cestovali Levičania do Bratislavy, kde si to v priamom súboji o siedme miesto rozdali s domácim Interom. Levičania (opäť takmer ako v domácom prostredí) začali zápas veľmi dobre. Po nepresnej streľbe domácich prechádzali do rýchlych brejkov, ktoré z ľahkosťou premieňali a tak po štyroch minútach hry viedli
4:10. Hoci sa postupne domáci začali dostávať do hry, hostia hlavne zásluhou skvelého Rončeviča, ktorý dal v prvom polčase devätnásť bodov stále viedli. Hral sa výborný útočný basketbal a na obidvoch stranách nebola núdza o pekné akcie. Po prvej desaťminútovke viedli hostia v pomere 17:21. V domácom drese sa čoraz viac začala presadzovať dvojica Míčka – Mičuda, a v 15.minúte sa im podarilo po prvý krát dostať svoje družstvo do vedenia 31:30. Hostia však hrali v prvom polčase smerom dopredu veľmi dobre a po trojke Urlanda o dve minúty viedli 33:39. Potom prišla z ich strany hluchá dvojminútovka, keď im Interisti doskočili niekoľko lôpt pod vlastným košom a šnúrou 12:3 otočili skóre vo svoj prospech (45:42). Prvopolčasová prestrelka tak napokon skončila zmierlivo 47:47. Na začiatku tretej štvrtiny sa dostali do vedenia Interisti. Levičania im dokázali kontrovať a v 24.minúte viedli 51:53. Domáci však mali veľmi vysokú úspešnosť streľby za tri body a po trojke Mičudu sa prvýkrát odtrhli na rozdiel siedmich bodov (62:55). Keď v 27.min. znížil trojkou Michal Cehula na 62:60, asi by ťažko niekto uhádol, akým rozdielom zápas skončí. Domáci však mali výborného Míčku, ktorý v zlomových momentoch zobral zodpovednosť na seba a strieľal pre Inter dôležité body. Tretiu štvrtinu ukončil spolu s klaksónom strelou Mário Bratič a stav zápasu bol
68:62. Hneď na začiatku poslednej desaťminútovky sa hostia priblížili zásluhou Riša Kucsu na rozdiel štyroch bodov, potom však domáci Ďuriš, ktorý trafil štyri trojky v druhom polčase, zvýšil náskok domácich na 10 bodov 78:68. Levičania zbytočne znervózneli, strieľali z nepripravených pozícií s cieľom priblížiť sa čo najskôr k domácim, čo sa im následne vypomstilo. Posledných päť minút od stavu 78:70 nedokázali dať kôš z hry a premenili z ôsmych trestných hodov len štyri. Domáci to využili a Míčka v poslednej minúte trojkou natiahol rozdiel na konečných sedemnásť bodov. Vzhľadom na priebeh zápasu je výsledok pre hostí viac ako krutý. Mužstvo tak opäť doplatilo na nedostatok skúseností, na druhej strane však ukázalo veľa pozitívnych prvkov o ktoré sa môže v nadstavbe oprieť. Najbližších šesť zápasov rozhodne o tom, či si Levičania zahrajú v tejto sezóne v play-off.
Už najbližšiu sobotu 4. februára o 19.00 hod. privítajú mužstvo Komárna. Príďte ich povzbudiť! - lg-