Sobota, 12. jún, 2021 | Meniny má ZlatkoKrížovkyKrížovky

Hokej: Prehra so súperom, s ktorým sa dalo vyhrať

HK LEVICE - HK Lietajúce Kone Prešov 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
góly: 54. Matejov (Penxa) -
2. Gonczi, 15. Velček, 48. Velček, strely na bránu: 29 - 34, vylúčení na 2 min.:
4 - 11, Troliga 10 min., rozhodovali: Krist, Stano, Vido, divákov: 368
Levice: Dobrý - Dilík, Penxa, Čulík, Dvořák, Šimonek, Horváth - J. Beňuš, Mračka, Bonda, - Bačkor, Nátny, M. Revay - Petráš, Vasiľko, Matejov, tréneri: P. Hričina, P. Revay
Levičania sa mohli dostať bodovo pred Trebišov, ale čakali ich Prešovčania, stále poškuľujúci po play off. Hneď v 2. min. sa hostia ujali vedenia, keď nahodený puk od modrej čiary umne tečoval skúsený Gönczi - 0:1. Hneď o minútu mohol zrovnať skóre Vasiľko, ale nemieril presne. Ani šance Bondu s Mračkom k vyrovnaniu neviedli a tak udrelo na druhej strane. V 14. min. po hrúbke v strednom pásme si Velček vychutnal aj Dobrého a hostia viedli o dva góly. V závere tretiny takmer znížil mladý Révay, ale do kabín odchádzali hostia s náskokom dvoch gólov. Na začiatku
2. tretiny, po ďalšej našej nevyužitej presilovke išiel Pavlovský sám na Dobrého, ale ten sa prekonať nenechal. Podobnú šancu mal na druhej strane Nátny, ale nastrelil len Filove betóny. Hostia mali potom za niekoľko minút až päť vylúčených, no Levičania nedokázali využiť ani dvojminútovú presilovku o dvoch mužov. Počas presiloviek sa nedokázal presadiť ani najúdernejší Mračkov útok. Keďže do konca 2. tretiny už gól nepadol, čakala našich pred poslednou tretinou ťažká úloha. V 47. min. mohol znížiť Matejov, ale miesto strely volil ešte prihrávku a hostia sa ubránili. Definitíva padla hneď o minútu, keď hostia nahodili puk na zadný mantinel, ten sa odrazil naozaj pre Dobrého nešťastne, a Velček strelil tretí gól .V 54. min., pri ďalšej presilovke sa najlepšie zorientoval pred bránou hostí Matejov a po strele od modrej poslal puk do prešovskej bránky - 1:3. Lenže to bolo zo strany domácich všetko a hostia si zo sebou odviezli všetky tri body. Veľká škoda, že domácim zápas nevyšiel podľa predstáv, lebo Prešovčania boli rozhodne zdolateľným súperom.