Nedeľa, 18. apríl, 2021 | Meniny má ValérKrížovkyKrížovky

Majstrovské Vyhne! Osrblie patrilo našim pretekárom.

Dlho očakávaný deň nastal a 19. februára sa vyhnianski biatlonisti vydali na cestu do Osrblia, kde sa konali Majstrovstvá Slovenskej republiky v biatlone. Podujatie trvalo tri dni, pričom sa bežali rýchlostné preteky, vytrvalostné preteky a preteky s hrom

adným štartom. Našich pretekárov čakali tri náročné dni (každodenné dochádzanie do Osrblia vzdialeného 110 km na pohode nepridá, ale dokázali sa s tým vyrovnať). V piatok nepriaznivé počasie poriadne zamiešalo karty všetkým účastníkom majstrovstiev. V kategórii 16 – 17 - ročných dorasteniek zvíťazila Natália Prekopová z VŠC Dukla B. Bystrica, naša Dana Schneiderová sa umiestnila na 9. mieste. V kategóriách 14 – 15 - ročných žiačok sa stala majsterkou Slovenska Barbora Korpallová z ŠŠK Mlynky, naša Nikola Bevelaquová sa umiestnila na 19. mieste. V chlapčenskej kategórii triumfoval Ondrej Švantner z Osrblia, náš Juraj Valenta sa umiestnil na 6. mieste. Z víťazstva v kategórii 12 - 13 - ročných sa radovala Sandra Kvačkajová zo ŽP Šport Podbrezová, naša Denisa Čunderlíková obsadila 3. miesto, Nikola Ingeliová štvrté a Petra Valentová skončila na 5. mieste. V chlapčenskej kategórii sa majstrom Slovenskej republiky stal náš René Bevelaqua. Kategóriu 10 - 11 - ročných vyhrala Viktória Adamcová z Osrblia, naša Martina Luptovská skončila na 3. mieste. V chlapčenskej kategórii sa stal Majstrom Slovenskej republiky náš Ondrej Kosztolányi. Po prvom súťažnom dni sme mali na konte štyri medaily. Na druhý deň bolo počasie ako z „rozprávky“, čo sa samozrejme odzrkadlilo aj na výkonoch pretekárov. V kategórii 16 - 17 – ročných dorasteniek si triumf zopakovala Natália Prekopová z VŠC Dukla B. Bystrica, pričom naša Dana Schneiderová sa vďaka výbornej streľbe umiestnila hneď na 2. mieste. V kategóriách 14 - 15 - ročný žiakov sa stala víťazkou Barbora Korpallová z ŠŠK Mlynky, Nikola Bevelaquová sa umiestnila na 3. mieste. V chlapčenskej kategórii sa stal majstrom Michal Šíma z Osrblia a náš Juraj Valenta sa umiestnil na 2. mieste. Dievčenská kategória 12 – 13 – ročných sa stala korisťou Sandry Kvačkajovej zo ŽP Šport Podbrezová, naša Nikola Ingeliová sa umiestnila na 2. mieste, Denisa Čunderlíková na 4. mieste a Petra Valentová na 7. mieste. V chlapčenskej kategórii sa vyhral Pavol Podstrelený z ŠK Meteor D. Kubín, René Bevelaqua sa umiestnil na 2. mieste. Kategóriu 10 -11 – ročných vyhrala Nikola Lapinová z VŠC Dukla B. Bystrica, Martina Luptovská sa umiestnila na 2. mieste. V chlapčenskej kategórii sa Majstrom Slovenskej republiky stal náš Ondrej Kosztolányi. Druhý súťažný deň nám vyšiel nad očakávanie a pripísali sme si na konto ďalších 7 medailí. Trochu štatistiky, zo 75 zásahov našich pretekárov do terčov, bolo 8 chybných. Po dvoch dňoch bola radosť vyhnianskych biatlonistov veľká, no čakal ich ešte jeden náročný závod a to preteky s hromadným štartom tzv. kontaktný, kde štartujú jednotlivé kategórie naraz. Pri týchto štartoch stojí každá chybička, či na trati alebo pri streľbe, veľa síl a je veľmi ťažké ju napraviť, pretože pretekári sú stále medzi sebou v tesnom kontakte. V kategórii 16 – 17 – ročných dorasteniek vyhrala do tretice Natália Prekopová z VŠC Dukla B. Bystrica, naša Dana Schneiderová sa umiestnila na 7. mieste. V kategóriách 14 - 15 – ročných žiakov sa taktiež do tretice radovala Barbora Korpallová z ŠŠK Mlynky, pričom naša Nikola Bevelaquová sa umiestnila na 13. mieste. V chlapčenskej kategórii sa triumfoval Martin Oravec z ORKO Ľadová, Juraj Valenta sa umiestnil na 12. mieste. Kategória 12 - 13 - ročných sa stala korisťou Romany Zvarovej z Osrblia, Nikola Ingeliová sa umiestnila na 3. mieste, Denisa Čunderlíková na 5. mieste a Petra Valentová na 6. mieste. V chlapčenskej kategórii sa stal víťazom Milan Benko z VŠC Dukla B. Bystrica, René Bevelaqua sa umiestnil na 5. mieste. Kategória 10 - 11 - ročných patrila Nikole Lapinovej Nikola z VŠC DUKLA B. Bystrica, Martina Luptovská obsadila 3. mieste. V chlapčenskej kategórii sa Majstrom Slovenskej republiky stal opäť Ondrej Kosztolányi. Ako sa predpokladalo, tretí súťažný deň bol mimoriadne náročný, pričom niektorí pretekári ho vôbec nezvládli podľa svojich predstáv a možností, no napriek tomu sme si mohli pripísať na svoje konto ďalšie 3 medaily. V celkovom súčte sme získali 4 tituly Majstra SR, 5 - krát striebro a 5 - bronz. Znovu štatistika, naši pretekári spolu za tri súťažné dni nalyžovali 107 km, vystrelili 220 rán z toho 57 chybných. Ešte nás čaká posledné kolo Wiessmann pohára, ktoré sa uskutoční v Osrblí a po krátkej pauze potom príprava na letnú sezónu, kde nás čakajú preteky v Osrblí, Revúcej, Predajnej a vo Vyhniach.