Za uplynulý rok klesol ich objem v regióne o 96 miliónov korún. Takmer 28 percent z celkového počtu doteraz nevyplatených anonymných vkladov v regióne má zostatok do 100 Sk.
Anonymné vklady (vklady na doručiteľa) prestali slovenské banky úročiť 1. januára 2004. K 31. decembru 2003 bol tento typ vkladov zrušený novelou Občianskeho zákonníka v rámci aproximácie s legislatívou Európskej únie, ktorá vklady na doručiteľa neuznáva pre riziko ich zneužitia. Od 31. decembra 2003 začala plynúť trojročná premlčacia lehota, počas ktorej si klienti môžu v banke vybrať zostatky z anonymných vkladov. Zostatky neuplatnené do 31. decembra 2006 musia banky previesť na účet určený Ministerstvom financií SR.
Vkladná knižka obvykle nie je anonymná, ak je v nej uvedený text „Na meno“ a súčasne meno, priezvisko, adresa a dátum narodenia alebo rodné číslo vkladateľa. Ak si majiteľ vkladnej knižky nie je istý, či je jeho knižka anonymná, odporúčame mu obrátiť sa na poradcov v ktoromkoľvek obchodnom mieste Slovenskej sporiteľne. Anonymnou vkladnou knižkou môže disponovať každý, kto pri jej predložení pozná heslo. Ak ho vkladateľ zabudol, sporiteľňa mu môže zostatok vyplatiť po podpísaní čestného vyhlásenia a sľubu odškodnenia. Podrobnejšie informácie vám poskytnú pracovníci obchodných miest Slovenskej sporiteľne.