Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

Pohár predsedu ObFZ získali Levičania

Oblastný futbalový zväz v Leviciach v spolupráci s týždenníkom MY - Týždeň na Pohroní, usporiadal dňa 23. februára halový futbalový turnaj O putovný pohár predsedu ObFZ Levice.

Zúčastnili sa ho po tri najlepšie družstvá ObM zo skupín A a B. Doplnené bolo o Výber ObFZ Levice (ročník 1992) a Slovan Levice (ročník 1993). Zápasy zo skupín určili poradie, z ktorého sa potom vychádzalo pri ďalšom vývoji turnaja. Do semifinále postúpili po dvaja najlepší zo skupín, ktorí postúpili do semifinále a ostatní hrali o konečné umiestnenie. Celkovým víťazom sa stali mladí Levičania, hráči ročníka 1993 a mladší, keď vo finálovom zápase zdolali prekvapenie turnaja družstvo KŠK Levice. Za najlepšieho hráča na turnaji bol vyhodnotený I. Kurucz z KŠK Juventus Levice, za najlepšieho brankára M. Kotora z Rybníka. Najlepším strelcom bol Želiezovčan F. Hegedüs, obliekajúci dres Výberu ObFZ s 9-tmi gólmi. Prekrásny putovný pohár predsedu ObFZ P. Hlavatého získali na rok Levičania. Pohár, ako sľúbil na konferencii, zabezpečil z vlastných zdrojov predseda ObFZ Pavel Hlavatý a bol určite najkrajší, aké sme v Leviciach na turnajoch mohli vidieť. Zápasy rozhodovala rozhodcovská trojica J. Lieskovský, B. Zaimi a R. Moravčík. Turnaj organizačne zvládli na výbornú P. Najner a F. Vyskočil, v spolupráci s ostatnými funkcionármi ObFZ v Leviciach. Vedúci jednotlivých mužstiev vyjadrili po turnaji spokojnosť s úrovňou a kvalitou turnaja a veríme, že o rok bude turnaj ešte viac prestížnejší, ako bol tento, vlastne nultý ročník žiackych majstrovstiev ObFZ Levice.
A. skupina: Tupá, Kozárovce, Jur n/H a Výber okresu 1992.
B. skupina: Rybník, Ipeľský Sokolec, KŠK Levice a Slovan Levice 1993.
výsledky:
Tupá - Kozárovce 0:3, góly: M. Švolík, R. Nehéz, M. Janček
Prvý zápas začal strelou Švolíka do tyče, na druhej strane dvakrát mieril Varga len tesne mimo. Prvý gól turnaja strelil Švolík, keď obstrelil brankára Tupej. O druhý zásah sa postaral vzápätí Nehéz - 0:2. Po chybe obrany súpera uzavrel gólový účet Janček a Kozárovce sa tešili z prvého víťazstva.
Rybník - Ip. Sokolec 5:1, góly: E. Gregor 2, M. Kiš 2, T. Klement - R. Gažik
Rybníčania lepšie rozbehli zápas a po góle Gregora rýchlo viedli. Gažik síce potom skóre zrovnal, ale do konca zápasu strieľali góly už len Rybníčania. Druhý a tretí pridal Kiš, keď pri prvom jeho góle si po rohu obrana súpera zrazila loptu do vlastnej siete. Štvrtý gól strelil krížnou strelou Gregor a skóre uzavrel zblízka Klement.
Jur n/H. - Výber ObFZ 0:2, góly: J. Szabó, D. Varga
Výber ObFZ sa z počiatku len zohrával, ale aj tak ako prvý otvoril skóre. To sa presadil Szabó zblízka strelou k tyči. Jurania hrali potom oslabení po vylúčení ich hráča a Výber ObFZ túto výhodu využil na strelenie druhého gólu, ktorého autorom bol Varga. Výber potom zápas doviedol do víťazného konca.
KŠK Levice - Slovan Levice 93 0:2, góly: J. Chlpík, R. Rafael
Favoritom zápasu boli hráči Slovana, síce mladší, ale už skúsenejší z ťažších zápasov. Najprv zazvonilo brvno brány KŠK, no neskôr otvoril skóre Chlpík, keď tvrdou strelou prestrelil gólmana KŠK. Vyrovnať mohol Kurucz, ale udrelo na druhej strane a Rafael definitívne rozhodol.
Tupá - Jur n/H. 1:4, góly: P. Gyurky – Z. Molnár, D. Béreš, R. Šipoš, B. Kollár
Jurania chceli odčiniť predchádzajúcu prehru a tak sa do svojho súpera pustili s vervou. Hneď v úvode otvoril skóre Molnár a Béreš o chvíľku pridal druhý gól. Gyurky potom síce dokázal znížiť, ale viac gólov už Tupá nedala. Ba naopak, Šipoš s Kollárom definitívne rozhodli, že body získali hráči Jura.
Rybník - KŠK Levice 0:4, góly: I. Kurucz 2, S. Janovický, P. Kermiet
Hoci si Rybníčania na svojho súpera trúfali, prehrali zápas vysoko. Skóre otvoril kanonier KŠK Kurucz, druhý gól strelil Janovický, čím otupil ostrie súpera. Tretí presný zásah zaznamenal Kermiet a vysoké víťazstvo svojich zavŕšil Kurucz a KŠK zvíťazilo až nečakane hladko.
Kozárovce - Výber ObFZ 0:5, góly: F. Hegedüs 4, R. Kmeť
Zápas skvele vyšiel najlepšiemu strelcovi turnaja Hegedüsovi, ktorý dal prvé štyri góly zápasu a vlastne sám rozhodol o víťazstve Výberu. Hráči Výberu už o sebe viac vedeli, ako v prvom zápase a Kozárovce, hoci sa snažili, sa im nevyrovnali. Posledný piaty gól strelil Kmeť a dokonal vysoké víťazstvo Výberu.
Ip. Sokolec - Slovan Levice 93 1:6, góly: A. Füssy - M. Sásik, D. Zoller, J. Švirik, P. Balczárek, J. Chlpík, R. Rafael
Sokolčania v tomto zápase na Levičanov nestačili, keď levickí mladíci rýchlo viedli o dva góly. Füssy síce potom ešte dokázal znížiť, ale víťaz bol v tomto dueli už jasný a Levičania ďalšími štyrmi gólmi dosiahli hladké víťazstvo, ktoré sa dalo očakávať.
Kozárovce - Jur n/H 2:2, góly: M. Švolík, R. Nehéz - A. Duba, B. Kollár
Juranom stačila k postupu do semifinále remíza, ale nechceli sa na ňu spoliehať. Úvodný gól strelil krásnou strelou do šibenice z priameho kopu Duba – 0:1. Kollár potom z uhla prestrelil brankára Kozároviec a bolo
0:2. Lenže Kozárovčania sa nevzdávali a Švolík zblízka znížil. Nehéz ešte vyrovnal na 2:2, ale konečná deľba bodov posunula Ďalej Juranov.
Rybník - Slovan Levice 93 3:1, góly: E. Gregor 2, E. Bogdán - R. Rafael
Favorizovaní Levičania začali lepšie a gólom Rafaela išli do vedenia. Postupom času však začali preberať iniciatívu Rybníčania, keď súper mal postup takmer isto vo vrecku. Bogdán vyrovnal na 1:1 a potom dvoma gólmi naklonil misky váh na stranu Rybníka Gregor.
Tupá - Výber ObFZ 2:10, góly: P. Gyurky, K. Kovalčik – F. Hegedüs 2, J. Pacalaj 2, J. Szabó, M. Kollár, D. Rosinský, D. Duchoň, D. Varga, R. Piatrik
V súboji posledného v skupine s prvým sa vyrovnaný zápas asi nedal príliš očakávať. Výber sa pustil do svojho súpera hneď od začiatku a neprestal až do samého konca. V tomto zápase sa zrodil prvý dvojciferný výsledok na turnaji.
Ip. Sokolec - KŠK Levice 3:4, góly: T. Gažik 2, V. Gažik – K. Meszáros 2, I. Kurucz, M. Šutka
KŠK ak chcelo postúpiť, muselo vyhrať. Po vedúcom góle Meszárosa (0:1) vyrovnal T. Gažik. Potom sa KŠK dostalo do dvojgólového trháku a zdalo sa byť rozhodnuté – 1:3. Lenže Gažikovci dokázali zrovnať a črtalo sa prekvapenie. To ale zažehnal Meszáros a vďaka jeho gólu KŠK postúpilo do semifinále.
Tabuľka A. skupiny
1. Výber ObFZ 3 3 0 0 17:2 9
2. Jur n/H 3 1 1 1 6:5 4
3. Kozárovce 3 1 1 1 5:7 4
4. Tupá 3 0 0 3 3:17 0
( o poradí na 2. a 3. mieste rozhodlo po vzájomných zápasoch - 2:2, celkové skóre)
Tabuľka B. skupiny
1. KŠK Levice 3 2 0 1 8:5 6
2. Levice 93 3 2 0 1 9:4 6
3. Rybník 3 2 0 1 8:6 6
4. I. Sokolec 3 0 0 3 5:15 0
(o celkovom poradí na 1. až 3. mieste rozhodla tabuľka vzájomných zápasov celej trojice)
1. semifinále A1 - B2: Výber ObFZ – Slovan Levice 93 2:3, góly: F. Hegedüs, D. Duchoň– M. Farkaš, D. Zoller, A. Molnár
Ako prví strelili gól hráči Výberu a Hegedüs hlavou otvoril skóre. O vyrovnanie sa postaral Farkaš, keď prehodil brankára súpera. Druhý gól Levičanov strelil Zoller a vzápätí ešte trafil brvno. Molnár po brejku pridal tretí gól Levíc a Duchoň z družstva Výberu strelou z priameho kopu už len znížil na 2:3.
2. semifinále A2 - B1: Jur n/H – KŠK Levice 1:3, góly: D. Béreš - I. Kurucz 2, D. Rédli
V druhom semifinále otvoril skóre po samostatnom nájazde kanonier KŠK Kurucz. Na druhej strane vyrovnal Béreš, keď využil hrúbku v obrane súpera. Mužstvo KŠK znovu dostal do vedenia Rédli. Jurania sa snažili vyrovnať, ale Béreš trafil z diaľky iba brvno. Posledné slovo patrilo po kombinačnej akcii Kuruczovi, ktorý stanovil na konečných 1:3.
zápas o 7. miesto: Tupá – Ip. Sokolec 3:1, góly: P. Gyurky 3 – A. Füssy
V zápase o konečné siedme miesto hráči Tupej porazili Sokolčanov o dva góly a skončili na 7. mieste.
zápas o 5. miesto: Kozárovce – Rybník 1:5, góly: M. Švolík – E. Gregor 3, Š. Bokník, M. Šipoš
Rybníčania svojho súpera dokázali v záverečnom zápase poraziť rozdielom triedy a dali tak najavo, že patrili medzi lepšie mužstvá halových majstrovstiev.
zápas o tretie miesto: Výber ObFZ – Jur n/H. 4:3, góly: F. Hegedüs 2, D. Varga, S. Rotík – B. Kollár, Z. Molnár, R. Šipoš
Zápas o tretie miesto lepšie rozbehli Jurania a Kollár otvoril skóre. Lenže o niekoľko minút už bolo všetko inak a Hegedüs dvoma gómi strhol vedenie na stranu Výberu. Neskôr Molnár z Juru z priameho kopu vyrovnal na 2:2. Varga poslal Výber opäť do vedenia, no Šipoš tretím gólom opäť skóre vyrovnal. Rozhodnutie napokon padlo z kopačky Rotíka a Výber ObFZ získal konečné tretie miesto.
finále: Slovan Levice 93 – KŠK Levice 2:1, góly: P. Balczárek, Nemček – I. Kurucz
Finále bolo ozajstným vyvrcholením turnaja. Prvý mohol skórovať Slovanista Molnár, ale trafil tyč brány KŠK. Na druhej strane mohol skórovať po brejku Hudec. Slovan sa ujal vedenia po presnej strele Balczárka - 1:0. Najlepší hráč turnaja Kurucz z KŠK vyrovnal na 1:1, keď doklepol loptu do prázdnej brány. Rozhodujúci sa ukázal byť gól Nemčeka na 2:1, po samostatnej akcii a krížnej strele. Meszáros z KŠK potom takmer vyrovnal a keď ani záverečný tlak KŠK už gól nepriniesol, mladíci Slovana Levice ročník 93 získali celkové turnajové víťazstvo.

Skryť Vypnúť reklamu

Text a foto: ROMAN UHNÁK

Inzercia - Tlačové správy

 1. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy
 2. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 3. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
 4. Ako sa mení dynamika firiem?
 5. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
 6. Hudbou proti holorubom.
 7. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 1. Ako sa mení dynamika firiem?
 2. Hudbou proti holorubom.
 3. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 4. Pečeň je priamo zodpovedná za stav vášho imunitného systému
 5. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
 6. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 7. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 8. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 9. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?
 10. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 1. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 11 088
 2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 10 103
 3. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov 8 892
 4. Počuli ste už o zelenej hypotéke? Ušetríte s ňou až trikrát 8 728
 5. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 8 580
 6. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 8 363
 7. Tostov palác - moderné bývanie s atmosférou historických Košíc 7 911
 8. Dnes ma živí instagram, hovorí bývalá tanečníčka Katarína Jakeš 7 802
 9. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány? 7 275
 10. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 6 365
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

O korunku krásy zabojuje v tohtoročnej Miss Slovensko aj Sophia Hrivňáková z Banskej Štiavnice.

Medzi najkrajšie Slovenky, ktoré zabojujú o titul Miss Slovensko 2021, sa dostala aj Sophia Hrivňáková z Banskej Štiavnice.


12. jún
Ilustračné foto.

Hasiči pátrajú po nezvestnom mužovi v časti Povrazník v Banskej Štiavnici.


SITA 11. jún
Ilustračné foto.

V Kremnici začínajú od 1. júla so zberom kuchynského odpadu.


TASR 11. jún
Rieka Hron pri Hronskom Beňadiku.

Plánovaná malá vodná elektráreň v Hronskom Beňadiku v okrese Žarnovica nebude.


TASR 11. jún

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Sprievodný program má trvať štyri hodiny. Ľudia si budú môcť vlastnoručne vyrobiť odznak s logom.


11 h

Na mieste nehody zasahoval vrtuľník.


TASR 12. jún

Jej malý syn skončil v nemocnici.


TASR 12. jún

Podľa štúdie by mali náklady presiahnuť 300 miilónov eur.


11. jún

Už ste čítali?