Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Pohár predsedu ObFZ získali Levičania

Oblastný futbalový zväz v Leviciach v spolupráci s týždenníkom MY - Týždeň na Pohroní, usporiadal dňa 23. februára halový futbalový turnaj O putovný pohár predsedu ObFZ Levice.

Zúčastnili sa ho po tri najlepšie družstvá ObM zo skupín A a B. Doplnené bolo o Výber ObFZ Levice (ročník 1992) a Slovan Levice (ročník 1993). Zápasy zo skupín určili poradie, z ktorého sa potom vychádzalo pri ďalšom vývoji turnaja. Do semifinále postúpili po dvaja najlepší zo skupín, ktorí postúpili do semifinále a ostatní hrali o konečné umiestnenie. Celkovým víťazom sa stali mladí Levičania, hráči ročníka 1993 a mladší, keď vo finálovom zápase zdolali prekvapenie turnaja družstvo KŠK Levice. Za najlepšieho hráča na turnaji bol vyhodnotený I. Kurucz z KŠK Juventus Levice, za najlepšieho brankára M. Kotora z Rybníka. Najlepším strelcom bol Želiezovčan F. Hegedüs, obliekajúci dres Výberu ObFZ s 9-tmi gólmi. Prekrásny putovný pohár predsedu ObFZ P. Hlavatého získali na rok Levičania. Pohár, ako sľúbil na konferencii, zabezpečil z vlastných zdrojov predseda ObFZ Pavel Hlavatý a bol určite najkrajší, aké sme v Leviciach na turnajoch mohli vidieť. Zápasy rozhodovala rozhodcovská trojica J. Lieskovský, B. Zaimi a R. Moravčík. Turnaj organizačne zvládli na výbornú P. Najner a F. Vyskočil, v spolupráci s ostatnými funkcionármi ObFZ v Leviciach. Vedúci jednotlivých mužstiev vyjadrili po turnaji spokojnosť s úrovňou a kvalitou turnaja a veríme, že o rok bude turnaj ešte viac prestížnejší, ako bol tento, vlastne nultý ročník žiackych majstrovstiev ObFZ Levice.
A. skupina: Tupá, Kozárovce, Jur n/H a Výber okresu 1992.
B. skupina: Rybník, Ipeľský Sokolec, KŠK Levice a Slovan Levice 1993.
výsledky:
Tupá - Kozárovce 0:3, góly: M. Švolík, R. Nehéz, M. Janček
Prvý zápas začal strelou Švolíka do tyče, na druhej strane dvakrát mieril Varga len tesne mimo. Prvý gól turnaja strelil Švolík, keď obstrelil brankára Tupej. O druhý zásah sa postaral vzápätí Nehéz - 0:2. Po chybe obrany súpera uzavrel gólový účet Janček a Kozárovce sa tešili z prvého víťazstva.
Rybník - Ip. Sokolec 5:1, góly: E. Gregor 2, M. Kiš 2, T. Klement - R. Gažik
Rybníčania lepšie rozbehli zápas a po góle Gregora rýchlo viedli. Gažik síce potom skóre zrovnal, ale do konca zápasu strieľali góly už len Rybníčania. Druhý a tretí pridal Kiš, keď pri prvom jeho góle si po rohu obrana súpera zrazila loptu do vlastnej siete. Štvrtý gól strelil krížnou strelou Gregor a skóre uzavrel zblízka Klement.
Jur n/H. - Výber ObFZ 0:2, góly: J. Szabó, D. Varga
Výber ObFZ sa z počiatku len zohrával, ale aj tak ako prvý otvoril skóre. To sa presadil Szabó zblízka strelou k tyči. Jurania hrali potom oslabení po vylúčení ich hráča a Výber ObFZ túto výhodu využil na strelenie druhého gólu, ktorého autorom bol Varga. Výber potom zápas doviedol do víťazného konca.
KŠK Levice - Slovan Levice 93 0:2, góly: J. Chlpík, R. Rafael
Favoritom zápasu boli hráči Slovana, síce mladší, ale už skúsenejší z ťažších zápasov. Najprv zazvonilo brvno brány KŠK, no neskôr otvoril skóre Chlpík, keď tvrdou strelou prestrelil gólmana KŠK. Vyrovnať mohol Kurucz, ale udrelo na druhej strane a Rafael definitívne rozhodol.
Tupá - Jur n/H. 1:4, góly: P. Gyurky – Z. Molnár, D. Béreš, R. Šipoš, B. Kollár
Jurania chceli odčiniť predchádzajúcu prehru a tak sa do svojho súpera pustili s vervou. Hneď v úvode otvoril skóre Molnár a Béreš o chvíľku pridal druhý gól. Gyurky potom síce dokázal znížiť, ale viac gólov už Tupá nedala. Ba naopak, Šipoš s Kollárom definitívne rozhodli, že body získali hráči Jura.
Rybník - KŠK Levice 0:4, góly: I. Kurucz 2, S. Janovický, P. Kermiet
Hoci si Rybníčania na svojho súpera trúfali, prehrali zápas vysoko. Skóre otvoril kanonier KŠK Kurucz, druhý gól strelil Janovický, čím otupil ostrie súpera. Tretí presný zásah zaznamenal Kermiet a vysoké víťazstvo svojich zavŕšil Kurucz a KŠK zvíťazilo až nečakane hladko.
Kozárovce - Výber ObFZ 0:5, góly: F. Hegedüs 4, R. Kmeť
Zápas skvele vyšiel najlepšiemu strelcovi turnaja Hegedüsovi, ktorý dal prvé štyri góly zápasu a vlastne sám rozhodol o víťazstve Výberu. Hráči Výberu už o sebe viac vedeli, ako v prvom zápase a Kozárovce, hoci sa snažili, sa im nevyrovnali. Posledný piaty gól strelil Kmeť a dokonal vysoké víťazstvo Výberu.
Ip. Sokolec - Slovan Levice 93 1:6, góly: A. Füssy - M. Sásik, D. Zoller, J. Švirik, P. Balczárek, J. Chlpík, R. Rafael
Sokolčania v tomto zápase na Levičanov nestačili, keď levickí mladíci rýchlo viedli o dva góly. Füssy síce potom ešte dokázal znížiť, ale víťaz bol v tomto dueli už jasný a Levičania ďalšími štyrmi gólmi dosiahli hladké víťazstvo, ktoré sa dalo očakávať.
Kozárovce - Jur n/H 2:2, góly: M. Švolík, R. Nehéz - A. Duba, B. Kollár
Juranom stačila k postupu do semifinále remíza, ale nechceli sa na ňu spoliehať. Úvodný gól strelil krásnou strelou do šibenice z priameho kopu Duba – 0:1. Kollár potom z uhla prestrelil brankára Kozároviec a bolo
0:2. Lenže Kozárovčania sa nevzdávali a Švolík zblízka znížil. Nehéz ešte vyrovnal na 2:2, ale konečná deľba bodov posunula Ďalej Juranov.
Rybník - Slovan Levice 93 3:1, góly: E. Gregor 2, E. Bogdán - R. Rafael
Favorizovaní Levičania začali lepšie a gólom Rafaela išli do vedenia. Postupom času však začali preberať iniciatívu Rybníčania, keď súper mal postup takmer isto vo vrecku. Bogdán vyrovnal na 1:1 a potom dvoma gólmi naklonil misky váh na stranu Rybníka Gregor.
Tupá - Výber ObFZ 2:10, góly: P. Gyurky, K. Kovalčik – F. Hegedüs 2, J. Pacalaj 2, J. Szabó, M. Kollár, D. Rosinský, D. Duchoň, D. Varga, R. Piatrik
V súboji posledného v skupine s prvým sa vyrovnaný zápas asi nedal príliš očakávať. Výber sa pustil do svojho súpera hneď od začiatku a neprestal až do samého konca. V tomto zápase sa zrodil prvý dvojciferný výsledok na turnaji.
Ip. Sokolec - KŠK Levice 3:4, góly: T. Gažik 2, V. Gažik – K. Meszáros 2, I. Kurucz, M. Šutka
KŠK ak chcelo postúpiť, muselo vyhrať. Po vedúcom góle Meszárosa (0:1) vyrovnal T. Gažik. Potom sa KŠK dostalo do dvojgólového trháku a zdalo sa byť rozhodnuté – 1:3. Lenže Gažikovci dokázali zrovnať a črtalo sa prekvapenie. To ale zažehnal Meszáros a vďaka jeho gólu KŠK postúpilo do semifinále.
Tabuľka A. skupiny
1. Výber ObFZ 3 3 0 0 17:2 9
2. Jur n/H 3 1 1 1 6:5 4
3. Kozárovce 3 1 1 1 5:7 4
4. Tupá 3 0 0 3 3:17 0
( o poradí na 2. a 3. mieste rozhodlo po vzájomných zápasoch - 2:2, celkové skóre)
Tabuľka B. skupiny
1. KŠK Levice 3 2 0 1 8:5 6
2. Levice 93 3 2 0 1 9:4 6
3. Rybník 3 2 0 1 8:6 6
4. I. Sokolec 3 0 0 3 5:15 0
(o celkovom poradí na 1. až 3. mieste rozhodla tabuľka vzájomných zápasov celej trojice)
1. semifinále A1 - B2: Výber ObFZ – Slovan Levice 93 2:3, góly: F. Hegedüs, D. Duchoň– M. Farkaš, D. Zoller, A. Molnár
Ako prví strelili gól hráči Výberu a Hegedüs hlavou otvoril skóre. O vyrovnanie sa postaral Farkaš, keď prehodil brankára súpera. Druhý gól Levičanov strelil Zoller a vzápätí ešte trafil brvno. Molnár po brejku pridal tretí gól Levíc a Duchoň z družstva Výberu strelou z priameho kopu už len znížil na 2:3.
2. semifinále A2 - B1: Jur n/H – KŠK Levice 1:3, góly: D. Béreš - I. Kurucz 2, D. Rédli
V druhom semifinále otvoril skóre po samostatnom nájazde kanonier KŠK Kurucz. Na druhej strane vyrovnal Béreš, keď využil hrúbku v obrane súpera. Mužstvo KŠK znovu dostal do vedenia Rédli. Jurania sa snažili vyrovnať, ale Béreš trafil z diaľky iba brvno. Posledné slovo patrilo po kombinačnej akcii Kuruczovi, ktorý stanovil na konečných 1:3.
zápas o 7. miesto: Tupá – Ip. Sokolec 3:1, góly: P. Gyurky 3 – A. Füssy
V zápase o konečné siedme miesto hráči Tupej porazili Sokolčanov o dva góly a skončili na 7. mieste.
zápas o 5. miesto: Kozárovce – Rybník 1:5, góly: M. Švolík – E. Gregor 3, Š. Bokník, M. Šipoš
Rybníčania svojho súpera dokázali v záverečnom zápase poraziť rozdielom triedy a dali tak najavo, že patrili medzi lepšie mužstvá halových majstrovstiev.
zápas o tretie miesto: Výber ObFZ – Jur n/H. 4:3, góly: F. Hegedüs 2, D. Varga, S. Rotík – B. Kollár, Z. Molnár, R. Šipoš
Zápas o tretie miesto lepšie rozbehli Jurania a Kollár otvoril skóre. Lenže o niekoľko minút už bolo všetko inak a Hegedüs dvoma gómi strhol vedenie na stranu Výberu. Neskôr Molnár z Juru z priameho kopu vyrovnal na 2:2. Varga poslal Výber opäť do vedenia, no Šipoš tretím gólom opäť skóre vyrovnal. Rozhodnutie napokon padlo z kopačky Rotíka a Výber ObFZ získal konečné tretie miesto.
finále: Slovan Levice 93 – KŠK Levice 2:1, góly: P. Balczárek, Nemček – I. Kurucz
Finále bolo ozajstným vyvrcholením turnaja. Prvý mohol skórovať Slovanista Molnár, ale trafil tyč brány KŠK. Na druhej strane mohol skórovať po brejku Hudec. Slovan sa ujal vedenia po presnej strele Balczárka - 1:0. Najlepší hráč turnaja Kurucz z KŠK vyrovnal na 1:1, keď doklepol loptu do prázdnej brány. Rozhodujúci sa ukázal byť gól Nemčeka na 2:1, po samostatnej akcii a krížnej strele. Meszáros z KŠK potom takmer vyrovnal a keď ani záverečný tlak KŠK už gól nepriniesol, mladíci Slovana Levice ročník 93 získali celkové turnajové víťazstvo.

Skryť Vypnúť reklamu

Text a foto: ROMAN UHNÁK

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 5. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 6. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 7. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 8. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 9. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 10. Zelená Bratislava
 1. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 2. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 3. Päť chýb pri zateplení strechy
 4. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 5. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 6. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
 7. Počas pandémie je dôležité aj správne kúrenie
 8. Bezbariérové vozidlo
 9. Na NFŠ môže byť rýchlo 72 špeciálnych lôžok pre COVID 19
 10. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 29 655
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 15 630
 3. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 15 481
 4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 13 351
 5. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 12 562
 6. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 568
 7. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 557
 8. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 459
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 339
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 112
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Kalvária bude ešte krajšia, nasvietia ďalší kostol

Nočný obraz pamiatky tak už bude kompletný.

Banskoštiavnická Kalvária.

Výsledky policajnej akcie na drogy a alkohol prekvapili

Policajti zaistili aj vrecúška so sušenou rastlinou.

Obsah vrecúšok smeroval na expertízu.

STEFE Zvolen s.r.o. informuje

V meste Kremnica sa spustilo vykurovanie.

Skalka.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Koronavírus si vyžiadal prvú obeť z radov zdravotníkov

Obvodný lekár v Lokci podľahol ochoreniu COVID-19, mal len 48 rokov.

Vojaci kontrolujú miesta určené na testovanie Oravcov

Samosprávy musia do piatka rána pripraviť priestory, kde sa uskutočnia odbery. Oravcov budú testovať trikrát.

V nemocnici v Čadci zomrel pacient na COVID-19

Čadca je červeným okresom, Kysucké Nové Mesto ostáva oranžovým.

Už ste čítali?