Utorok, 18. január, 2022 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Pohár predsedu ObFZ získali Levičania

Oblastný futbalový zväz v Leviciach v spolupráci s týždenníkom MY - Týždeň na Pohroní, usporiadal dňa 23. februára halový futbalový turnaj O putovný pohár predsedu ObFZ Levice.

Zúčastnili sa ho po tri najlepšie družstvá ObM zo skupín A a B. Doplnené bolo o Výber ObFZ Levice (ročník 1992) a Slovan Levice (ročník 1993). Zápasy zo skupín určili poradie, z ktorého sa potom vychádzalo pri ďalšom vývoji turnaja. Do semifinále postúpili po dvaja najlepší zo skupín, ktorí postúpili do semifinále a ostatní hrali o konečné umiestnenie. Celkovým víťazom sa stali mladí Levičania, hráči ročníka 1993 a mladší, keď vo finálovom zápase zdolali prekvapenie turnaja družstvo KŠK Levice. Za najlepšieho hráča na turnaji bol vyhodnotený I. Kurucz z KŠK Juventus Levice, za najlepšieho brankára M. Kotora z Rybníka. Najlepším strelcom bol Želiezovčan F. Hegedüs, obliekajúci dres Výberu ObFZ s 9-tmi gólmi. Prekrásny putovný pohár predsedu ObFZ P. Hlavatého získali na rok Levičania. Pohár, ako sľúbil na konferencii, zabezpečil z vlastných zdrojov predseda ObFZ Pavel Hlavatý a bol určite najkrajší, aké sme v Leviciach na turnajoch mohli vidieť. Zápasy rozhodovala rozhodcovská trojica J. Lieskovský, B. Zaimi a R. Moravčík. Turnaj organizačne zvládli na výbornú P. Najner a F. Vyskočil, v spolupráci s ostatnými funkcionármi ObFZ v Leviciach. Vedúci jednotlivých mužstiev vyjadrili po turnaji spokojnosť s úrovňou a kvalitou turnaja a veríme, že o rok bude turnaj ešte viac prestížnejší, ako bol tento, vlastne nultý ročník žiackych majstrovstiev ObFZ Levice.
A. skupina: Tupá, Kozárovce, Jur n/H a Výber okresu 1992.
B. skupina: Rybník, Ipeľský Sokolec, KŠK Levice a Slovan Levice 1993.
výsledky:
Tupá - Kozárovce 0:3, góly: M. Švolík, R. Nehéz, M. Janček
Prvý zápas začal strelou Švolíka do tyče, na druhej strane dvakrát mieril Varga len tesne mimo. Prvý gól turnaja strelil Švolík, keď obstrelil brankára Tupej. O druhý zásah sa postaral vzápätí Nehéz - 0:2. Po chybe obrany súpera uzavrel gólový účet Janček a Kozárovce sa tešili z prvého víťazstva.
Rybník - Ip. Sokolec 5:1, góly: E. Gregor 2, M. Kiš 2, T. Klement - R. Gažik
Rybníčania lepšie rozbehli zápas a po góle Gregora rýchlo viedli. Gažik síce potom skóre zrovnal, ale do konca zápasu strieľali góly už len Rybníčania. Druhý a tretí pridal Kiš, keď pri prvom jeho góle si po rohu obrana súpera zrazila loptu do vlastnej siete. Štvrtý gól strelil krížnou strelou Gregor a skóre uzavrel zblízka Klement.
Jur n/H. - Výber ObFZ 0:2, góly: J. Szabó, D. Varga
Výber ObFZ sa z počiatku len zohrával, ale aj tak ako prvý otvoril skóre. To sa presadil Szabó zblízka strelou k tyči. Jurania hrali potom oslabení po vylúčení ich hráča a Výber ObFZ túto výhodu využil na strelenie druhého gólu, ktorého autorom bol Varga. Výber potom zápas doviedol do víťazného konca.
KŠK Levice - Slovan Levice 93 0:2, góly: J. Chlpík, R. Rafael
Favoritom zápasu boli hráči Slovana, síce mladší, ale už skúsenejší z ťažších zápasov. Najprv zazvonilo brvno brány KŠK, no neskôr otvoril skóre Chlpík, keď tvrdou strelou prestrelil gólmana KŠK. Vyrovnať mohol Kurucz, ale udrelo na druhej strane a Rafael definitívne rozhodol.
Tupá - Jur n/H. 1:4, góly: P. Gyurky – Z. Molnár, D. Béreš, R. Šipoš, B. Kollár
Jurania chceli odčiniť predchádzajúcu prehru a tak sa do svojho súpera pustili s vervou. Hneď v úvode otvoril skóre Molnár a Béreš o chvíľku pridal druhý gól. Gyurky potom síce dokázal znížiť, ale viac gólov už Tupá nedala. Ba naopak, Šipoš s Kollárom definitívne rozhodli, že body získali hráči Jura.
Rybník - KŠK Levice 0:4, góly: I. Kurucz 2, S. Janovický, P. Kermiet
Hoci si Rybníčania na svojho súpera trúfali, prehrali zápas vysoko. Skóre otvoril kanonier KŠK Kurucz, druhý gól strelil Janovický, čím otupil ostrie súpera. Tretí presný zásah zaznamenal Kermiet a vysoké víťazstvo svojich zavŕšil Kurucz a KŠK zvíťazilo až nečakane hladko.
Kozárovce - Výber ObFZ 0:5, góly: F. Hegedüs 4, R. Kmeť
Zápas skvele vyšiel najlepšiemu strelcovi turnaja Hegedüsovi, ktorý dal prvé štyri góly zápasu a vlastne sám rozhodol o víťazstve Výberu. Hráči Výberu už o sebe viac vedeli, ako v prvom zápase a Kozárovce, hoci sa snažili, sa im nevyrovnali. Posledný piaty gól strelil Kmeť a dokonal vysoké víťazstvo Výberu.
Ip. Sokolec - Slovan Levice 93 1:6, góly: A. Füssy - M. Sásik, D. Zoller, J. Švirik, P. Balczárek, J. Chlpík, R. Rafael
Sokolčania v tomto zápase na Levičanov nestačili, keď levickí mladíci rýchlo viedli o dva góly. Füssy síce potom ešte dokázal znížiť, ale víťaz bol v tomto dueli už jasný a Levičania ďalšími štyrmi gólmi dosiahli hladké víťazstvo, ktoré sa dalo očakávať.
Kozárovce - Jur n/H 2:2, góly: M. Švolík, R. Nehéz - A. Duba, B. Kollár
Juranom stačila k postupu do semifinále remíza, ale nechceli sa na ňu spoliehať. Úvodný gól strelil krásnou strelou do šibenice z priameho kopu Duba – 0:1. Kollár potom z uhla prestrelil brankára Kozároviec a bolo
0:2. Lenže Kozárovčania sa nevzdávali a Švolík zblízka znížil. Nehéz ešte vyrovnal na 2:2, ale konečná deľba bodov posunula Ďalej Juranov.
Rybník - Slovan Levice 93 3:1, góly: E. Gregor 2, E. Bogdán - R. Rafael
Favorizovaní Levičania začali lepšie a gólom Rafaela išli do vedenia. Postupom času však začali preberať iniciatívu Rybníčania, keď súper mal postup takmer isto vo vrecku. Bogdán vyrovnal na 1:1 a potom dvoma gólmi naklonil misky váh na stranu Rybníka Gregor.
Tupá - Výber ObFZ 2:10, góly: P. Gyurky, K. Kovalčik – F. Hegedüs 2, J. Pacalaj 2, J. Szabó, M. Kollár, D. Rosinský, D. Duchoň, D. Varga, R. Piatrik
V súboji posledného v skupine s prvým sa vyrovnaný zápas asi nedal príliš očakávať. Výber sa pustil do svojho súpera hneď od začiatku a neprestal až do samého konca. V tomto zápase sa zrodil prvý dvojciferný výsledok na turnaji.
Ip. Sokolec - KŠK Levice 3:4, góly: T. Gažik 2, V. Gažik – K. Meszáros 2, I. Kurucz, M. Šutka
KŠK ak chcelo postúpiť, muselo vyhrať. Po vedúcom góle Meszárosa (0:1) vyrovnal T. Gažik. Potom sa KŠK dostalo do dvojgólového trháku a zdalo sa byť rozhodnuté – 1:3. Lenže Gažikovci dokázali zrovnať a črtalo sa prekvapenie. To ale zažehnal Meszáros a vďaka jeho gólu KŠK postúpilo do semifinále.
Tabuľka A. skupiny
1. Výber ObFZ 3 3 0 0 17:2 9
2. Jur n/H 3 1 1 1 6:5 4
3. Kozárovce 3 1 1 1 5:7 4
4. Tupá 3 0 0 3 3:17 0
( o poradí na 2. a 3. mieste rozhodlo po vzájomných zápasoch - 2:2, celkové skóre)
Tabuľka B. skupiny
1. KŠK Levice 3 2 0 1 8:5 6
2. Levice 93 3 2 0 1 9:4 6
3. Rybník 3 2 0 1 8:6 6
4. I. Sokolec 3 0 0 3 5:15 0
(o celkovom poradí na 1. až 3. mieste rozhodla tabuľka vzájomných zápasov celej trojice)
1. semifinále A1 - B2: Výber ObFZ – Slovan Levice 93 2:3, góly: F. Hegedüs, D. Duchoň– M. Farkaš, D. Zoller, A. Molnár
Ako prví strelili gól hráči Výberu a Hegedüs hlavou otvoril skóre. O vyrovnanie sa postaral Farkaš, keď prehodil brankára súpera. Druhý gól Levičanov strelil Zoller a vzápätí ešte trafil brvno. Molnár po brejku pridal tretí gól Levíc a Duchoň z družstva Výberu strelou z priameho kopu už len znížil na 2:3.
2. semifinále A2 - B1: Jur n/H – KŠK Levice 1:3, góly: D. Béreš - I. Kurucz 2, D. Rédli
V druhom semifinále otvoril skóre po samostatnom nájazde kanonier KŠK Kurucz. Na druhej strane vyrovnal Béreš, keď využil hrúbku v obrane súpera. Mužstvo KŠK znovu dostal do vedenia Rédli. Jurania sa snažili vyrovnať, ale Béreš trafil z diaľky iba brvno. Posledné slovo patrilo po kombinačnej akcii Kuruczovi, ktorý stanovil na konečných 1:3.
zápas o 7. miesto: Tupá – Ip. Sokolec 3:1, góly: P. Gyurky 3 – A. Füssy
V zápase o konečné siedme miesto hráči Tupej porazili Sokolčanov o dva góly a skončili na 7. mieste.
zápas o 5. miesto: Kozárovce – Rybník 1:5, góly: M. Švolík – E. Gregor 3, Š. Bokník, M. Šipoš
Rybníčania svojho súpera dokázali v záverečnom zápase poraziť rozdielom triedy a dali tak najavo, že patrili medzi lepšie mužstvá halových majstrovstiev.
zápas o tretie miesto: Výber ObFZ – Jur n/H. 4:3, góly: F. Hegedüs 2, D. Varga, S. Rotík – B. Kollár, Z. Molnár, R. Šipoš
Zápas o tretie miesto lepšie rozbehli Jurania a Kollár otvoril skóre. Lenže o niekoľko minút už bolo všetko inak a Hegedüs dvoma gómi strhol vedenie na stranu Výberu. Neskôr Molnár z Juru z priameho kopu vyrovnal na 2:2. Varga poslal Výber opäť do vedenia, no Šipoš tretím gólom opäť skóre vyrovnal. Rozhodnutie napokon padlo z kopačky Rotíka a Výber ObFZ získal konečné tretie miesto.
finále: Slovan Levice 93 – KŠK Levice 2:1, góly: P. Balczárek, Nemček – I. Kurucz
Finále bolo ozajstným vyvrcholením turnaja. Prvý mohol skórovať Slovanista Molnár, ale trafil tyč brány KŠK. Na druhej strane mohol skórovať po brejku Hudec. Slovan sa ujal vedenia po presnej strele Balczárka - 1:0. Najlepší hráč turnaja Kurucz z KŠK vyrovnal na 1:1, keď doklepol loptu do prázdnej brány. Rozhodujúci sa ukázal byť gól Nemčeka na 2:1, po samostatnej akcii a krížnej strele. Meszáros z KŠK potom takmer vyrovnal a keď ani záverečný tlak KŠK už gól nepriniesol, mladíci Slovana Levice ročník 93 získali celkové turnajové víťazstvo.

Skryť Vypnúť reklamu

Text a foto: ROMAN UHNÁK

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty
 2. Mecom ide na zelenú
 3. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 4. Marrákeš je červená perla Maroka
 5. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať
 6. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu
 7. Predplatné SME.sk len za 29 eur
 8. Očarujúca Srí Lanka: Malý ostrov plný prekvapení
 9. Ochutnajte všetky slovenské chute a farby. Tu ich majú najviac
 10. Vieme, kde získate najlepšie semienka zeleniny
 1. 53 predajní, kde získate zľavy aj peniaze na ďalší nákup
 2. Mecom ide na zelenú
 3. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 4. Marrákeš je červená perla Maroka
 5. Mám za sebou jeden z najťažších rokov svojho života
 6. Viac ako 30 000 € z Vianočnej lotérie BILLA poputuje na pomoc
 7. Projekt nórskych grantov „Decent work – dôstojná práca“
 8. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať
 9. PODCAST: Nárok pacienta na invalidný dôchodok a ŤZP
 10. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu
 1. Marrákeš je červená perla Maroka 4 433
 2. Predplatné SME.sk len za 29 eur 3 827
 3. Chyby, ktoré robíte pri platbe kartou a ani ste o nich nevedeli 3 435
 4. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať 3 432
 5. Cukrovkári a covid-19 2 532
 6. Mám za sebou jeden z najťažších rokov svojho života 2 513
 7. Vieme, kde získate najlepšie semienka zeleniny 2 016
 8. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu 1 511
 9. Očarujúca Srí Lanka: Malý ostrov plný prekvapení 1 230
 10. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty 1 181

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: Zlá skartovačka
 2. Andrej Hossa: Roztrhli sa vrecia s výpredajmi. Stoja ale všetky za to?
 3. Martina Hilbertová: Detský zápalový syndróm po koronavíruse - kedy nastupuje a aké sú príznaky?
 4. Marián Lukáč: Blog č. 70- Manželia Karasovci
 5. ASEKOL SK: 7 predsavzatí, ktoré pomôžu nielen vám
 6. Stanislav Jurčišin: Možnosť zarobiť si 5000 Eur stále živá!!!
 7. Ján Marton: Poľnohospodárstvo sa stalo banánovým sektorom. Bráni biznis plán agrobarónov a oligarchie pred verejným záujmom.
 8. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: V roku 2022 pôjdu do dôchodku tisícky ľudí. Ste pripravené a pripravení?
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta? 11 840
 2. INEKO: Nové školské rebríčky s viacerými posunmi – na prvých miestach bratislavské GJH, SPŠ elektrotechnická v Prešove a po novom aj ZŠ Staničná, Košice 10 913
 3. Ondrej Prostredník: Pán biskup Haľko, ospravedlňte sa prosím. 5 662
 4. Martin Borguľa: Obranná zmluva s USA? Za mňa – NIE! 3 971
 5. Tereza Krajčová: Anglický denník: 20. Veci sa balia, náhrady hľadajú a srdce ticho puká 3 906
 6. Vanda Tuchyňová: Primátor chce ukázať rešpekt a silu, Žilinu však obracia smerom k Jánovi Slotovi ! 3 333
 7. Inštitút strategických politík: Rokovania s Ruskom môžu rozhodnúť nielen o osude Ukrajiny ale aj celej východnej Európy 2 738
 8. Martin Pilnik: Takto vyzerá budúcnosť v predpisovaní liekov 2 585
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 2. Matúš Sarvaš: Prokurátor: Pri čítaní listov na rozlúčku je nemožné neprecítiť slová obete
 3. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 4. Valentína Sedileková: Podcast, ktorý vám odhalí svet ľudí s poruchami príjmu potravy
 5. Katarína Pázmányová: Je spoločná manželská posteľ pilierom dobrého manželstva?
 6. Milota Sidorová: Muži sa boja napadnutia, ženy znásilnenia. Bezpečnosť v meste sa týka všetkých
 7. Pavol Koprda: Erik Kaliňák používa rovnaké metódy ako Blaha. Verili by ste jemu alebo vedcom? (rozbor videa)
 8. Pavol Koprda: Šach-mat pre Pfizer? Hoaxer Blaha čítal iba nadpis, štúdiu financoval Pfizer
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Závislosti Slovákov je názov nového seriálu regionálnych novín MY, ktorého cieľom je nazrieť zblízka na zvyky a návyky Slovákov v súvislosti s konzumáciou alkoholu, fajčením, užívaním drog či prílišným trávením času s mobilom v ruke.


16. jan
Lukáš Pellegrini.

Futbal prilákal ľudí na tribúny, no tretia liga nemusí byť až tak blízko.


13. jan
Cesta na Skalku.

Prichádzajúce autá policajti otáčajú.


8. jan

Chvála zberateľstvu vyšla v slovensko-anglickej mutácii.


TASR 8. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V okrese Žilina sa dalo treťou dávkou zaočkovať 23,45 percent obyvateľov, v okrese Bytča 18,27 percent záujemcov.


17. jan

Železnice už poslali samospráve zmluvu na Koniarekovu.


17. jan

Oddelenie má v názve slovo Kalvária, tam ale nikdy nesídlilo a ani sídliť nebude. Mnohí to považujú sa mätúce.


24 h

Po tragédii dali vodohospodári zmapovať stav stoviek stromov.


16. jan

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: Zlá skartovačka
 2. Andrej Hossa: Roztrhli sa vrecia s výpredajmi. Stoja ale všetky za to?
 3. Martina Hilbertová: Detský zápalový syndróm po koronavíruse - kedy nastupuje a aké sú príznaky?
 4. Marián Lukáč: Blog č. 70- Manželia Karasovci
 5. ASEKOL SK: 7 predsavzatí, ktoré pomôžu nielen vám
 6. Stanislav Jurčišin: Možnosť zarobiť si 5000 Eur stále živá!!!
 7. Ján Marton: Poľnohospodárstvo sa stalo banánovým sektorom. Bráni biznis plán agrobarónov a oligarchie pred verejným záujmom.
 8. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: V roku 2022 pôjdu do dôchodku tisícky ľudí. Ste pripravené a pripravení?
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta? 11 840
 2. INEKO: Nové školské rebríčky s viacerými posunmi – na prvých miestach bratislavské GJH, SPŠ elektrotechnická v Prešove a po novom aj ZŠ Staničná, Košice 10 913
 3. Ondrej Prostredník: Pán biskup Haľko, ospravedlňte sa prosím. 5 662
 4. Martin Borguľa: Obranná zmluva s USA? Za mňa – NIE! 3 971
 5. Tereza Krajčová: Anglický denník: 20. Veci sa balia, náhrady hľadajú a srdce ticho puká 3 906
 6. Vanda Tuchyňová: Primátor chce ukázať rešpekt a silu, Žilinu však obracia smerom k Jánovi Slotovi ! 3 333
 7. Inštitút strategických politík: Rokovania s Ruskom môžu rozhodnúť nielen o osude Ukrajiny ale aj celej východnej Európy 2 738
 8. Martin Pilnik: Takto vyzerá budúcnosť v predpisovaní liekov 2 585
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 2. Matúš Sarvaš: Prokurátor: Pri čítaní listov na rozlúčku je nemožné neprecítiť slová obete
 3. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 4. Valentína Sedileková: Podcast, ktorý vám odhalí svet ľudí s poruchami príjmu potravy
 5. Katarína Pázmányová: Je spoločná manželská posteľ pilierom dobrého manželstva?
 6. Milota Sidorová: Muži sa boja napadnutia, ženy znásilnenia. Bezpečnosť v meste sa týka všetkých
 7. Pavol Koprda: Erik Kaliňák používa rovnaké metódy ako Blaha. Verili by ste jemu alebo vedcom? (rozbor videa)
 8. Pavol Koprda: Šach-mat pre Pfizer? Hoaxer Blaha čítal iba nadpis, štúdiu financoval Pfizer

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu