Pondelok, 2. august, 2021 | Meniny má GustávKrížovkyKrížovky

Volejbal: Play – off sa už blíži

Domácim zápasom so Sláviou UK Bratislava sa pre žiarske volejbalistky skončila nadstavbová časť Extraligy žien vo volejbale. Po vynikajúcom finiši v základnej činnosti sa naše ženy ocitli v skupine o 1. - 4. miesto, v ktorej nášmu mestu určite hanbu neuro

bili. Zo šiestich zápasov síce vyhrali len doma s Doprastavom, ale aj v dueloch, ktoré sa napokon pre Žiar neskončili šťastne, ukázali veľmi dobrý volejbal. Veď doma so Sláviou UK prehrali len v tajbrejku, proti Senici dokázali uhrať set a v priamom súboji o tretie miesto podľahli Doprastavu taktiež len veľmi tesne. Sedemnásteho marca štartuje play – off a my už vieme, že v spomínaný deň budeme hrať na domácej palubovke pravdepodobne proti Žiline. O nadstavbovej časti a o príprave na zápasy play – off sme sa porozprávali s trénerkou tímu Alenou Bielikovou.
Ste spokojná s výsledkami, ktoré dosiahol tím v nadstavbovej časti?
„V podstate áno. Veľký úspech je už vôbec to, že sme sa dostali do skupiny o 1. - 4. miesto. Aj v nej sme podávali celkom dobré výkony. S výnimkou výbuchu na palubovke Slávie UK, pričom určitú rolu zohral aj fakt, že sme mali viacero dievčat zranených, sme odohrali, proti viacmenej favoritom, veľmi dobré duely. Hlavne teda na domácej palubovke. Doprastav sme zdolali suverénne 3:0, so Senicou sme dokázali uhrať aspoň set, čo je vzhľadom na súperovu mimoriadnu silu určite úspech. Posledný domáci zápas proti Slávii UK sme dobre začali, prvý set sa stal jednoznačne našou korisťou, a hoci sme ďalšie dva prehrali, ten štvrtý sme opäť získali na svoju stranu. Škoda, že v tajbrejku sme nezachytili úvod, čo nás stálo konečné víťazstvo, ale znovu sa ukázalo, že na Sláviu to v domácom prostredí vieme. Nato, aby u nás vyhrali, museli siahnuť až na dno svojich síl.“
Štvrté miesto po nadstavbovej časti zaručuje vo štvrťfinálových zápasoch výhodu domáceho prostredia, pri prípadnom piatom zápase. Považujete to za veľkú výhodu?
„Môže to byť výhoda. Nám sa na domácej palubovke celkom darí. Čo sa týka štvrťfinálového súpera, tak do úvahy pripadali Žilina, Pezinok a Košice, ktoré sme si želali najviac. Totiž, v oboch zápasoch základnej časti sme s nimi poľahky vyhrali. Keďže im však odišli ukrajinské legionárky, nadstavbovú časť nezvládli a prepadli sa až na 7. miesto. Potom už bolo jasné, že náš súper vzíde z dvojice Žilina – Pezinok. S Pezinkom sa nám darí menej, s ním sme oba duely v základnej časti prehrali, pričom ten domáci dosť nepochopiteľne. Každý zápas je však iný, so Žilinou máme výbornú bilanciu, ale play – off už bude o inom.“
Súhlasíme a pripomíname, že prvý zápas štvrťfinále play – off sa odohrá v športovej hale v Žiari nad Hronom 17. marca (piatok), pričom súperom nám bude asi Žilina. V nedeľu 19. marca by sa malo hrať v Žiline, v stredu 22. marca opäť doma, a ak nebude ešte rozhodnuté, tak v piatok 24. marca vycestujeme do Žiliny a rozhodujúci zápas by sa hral v nedeľu 26. marca v Žiari nad Hronom.