Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Slovensko hľadá SuperStar 2

Ostrá rocková nádielka počas piatkového finálového večera megašou SuperStar dala podaktorým súťažiacim poriadne zabrať. Ako prvý vystúpil so slovenskou piesňou od skupiny Gladiator Nemôžem dýchať Peter Bažík a ako na jeho adresu poznamenal pri hodnotení

Bažík v piatok skolaboval
Ostrá rocková nádielka počas piatkového finálového večera megašou SuperStar dala podaktorým súťažiacim poriadne zabrať.
Ako prvý vystúpil so slovenskou piesňou od skupiny Gladiator Nemôžem dýchať Peter Bažík a ako na jeho adresu poznamenal pri hodnotení porotca Julo Viršík, občas mal pocit, že pri nej naozaj dýchať nemohol. Od pravdy pritom ďaleko nebol. Mladý Habovčan totiž krátko po vystúpení odpadol a kriesiť ho musela rýchla zdravotnícka pomoc. „Už ani neviem, čo sa dialo na javisku. Chvíľu pred vystúpením sa mi začala točiť hlava a keď som vychádzal na pódium, vedel som, že je zle,” povedal Peter s tým, že pri vystúpení mu išlo hlavne o to, aby sa udržal na vlastných. „Nepamätám si ani na to, čo hovorila porota. Len som sa pridŕžal mikrofónu. A potom si už len spomínam, ako som sa chytil schodov a zo zábradlia ma brali záchranári, lebo som o sebe nevedel,” pokračuje Habovčan, ktorému zdravotníci museli po kolapse zaviesť infúziu. Peter sa napokon po ošetrení na pódium vrátil, aby si s ostatnými finalistami zaspieval spoločnú pieseň So mnou môžeš rátať.
„Ak je finalistom zle a necítia sa na odspievanie, majú len jednu možnosť. Tou je odstúpenie zo súťaže. Všetci musia mať rovnaké možnosti. Preto si Peter musel vybrať. Buď pieseň odspieva, alebo sa vzdá,” vysvetľuje PR manažér projektu Slovensko hľadá SuperStar Peter Kavecký s tým, že ak by Bažík nezaspieval spoločnú pieseň, musel by zo súťaže von. „Pravidlá hovoria jasne a prísne. Spoločnú pesničku musia spievať všetci. Neúčasť na nej sa považuje za neúčasť na programe,” uzatvára Kavecký, ktorý Petrov kolaps pripisuje psychickému napätiu.

Skryť Vypnúť reklamu

Môj Pop Idol
Prvou exfinalistkou SuperStar 2 Lenka Kvaková
Prvou exfinalistkou druhej série Slovensko hľadá SuperStar sa v piatok večer 4. februára stala Lenka Kvaková z Malej Idy. Na základe diváckeho hlasovania bol teda práve pre ňu premiérový večer v bratislavskej Inchebe prvý i posledný.
Lenku, ktorá si do finálového kola s témou Môj Pop Idol vybrala skladbu od Celine Dion, obchádzala posledné dni choroba a svoj, do istej miery rýchly koniec v súťaži, očakávala. „Vedela som to. Som chorá, ten hlas nebol až taký, aký mal byť a so svojím výkonom som bola dosť nespokojná. A potom podľa mňa zavážili aj sympatie. Väčšinou tu zavážia sympatie,” konštatovala krátko po zverejnení neľútostného rozhodnutia Lenka, ktorá sa v najbližšom čase chystá oddychovať a ktorá - ako dokonca vyhlásila - nevie, či ešte bude chcieť niekedy v budúcnosti spievať. „Neviem, fakt sa mi to už protiví. Som z toho unavená. Spievam od štrnástich rokov a je to dosť. Aj do SuperStar ma vlastne prihlásila kamarátka Janka a nechcela som ju sklamať. Hudbu mám rada, no nemilujem ju,” zdôvodnila svoje, možno ešte predčasné, úmysly Lenka, ktorú vďaka priezvisku volajú aj Kvaki. Zároveň sa zamyslela aj nad tým, či má vôbec zmysel nahrávať CD, keď vypadla ako prvá. „Neviem. Keď som teraz vypadla, neviem či by malo nejaký zmysel nahrať CD, keď ma možno ľudia nemajú radi a som im možno nesympatická. Načo by ho kupovali,” uviedla. Hoci si Lenka po rozhodnutí poplakala za celým superstárovským kolektívom, je vraj celkom rada, že je zo súťaže vonku. „Bol to silný tlak a nezvládla by som ho. Ja viem prečo. Nie som dosť silná povaha, aby som zvládla tlak médií,” dodala.
V prvý finálový večer prišlo jedenástim súťažiacim celkovo 137 271 hlasov. Počas večera porota vyhlásila držiteľku Divokej karty, ktorou sa podľa očakávania finalistov stala Petra Kepeňová.

Skryť Vypnúť reklamu

Elán skupina
Desiatku finalistov opustil Richard Vida
Desiatku finalistov speváckej šou Slovensko hľadá SuperStar opustil v piatok po druhom finálovom kole 22-ročný Richard Vida zo Svätého Petra. Ten si počas večera venovaného skupine Elán zaspieval pesničku Sestrička z Kramárov, no na postup do ďalšieho kola mu diváci neposlali dostatočný počet hlasov. Nechýbalo ich pritom veľa. Rozdiel medzi posledným a predposledným miestom bol totiž iba 44 hlasov. „Nemôžem povedať, že by som to nečakal. Čakal som to, s tým tu predsa musí počítať každý. Nakoniec ale, človek, ktorý bol predo mnou, postúpil vďaka 44 hlasom, takže ma to až tak nemrzí, ako keby to boli tisícky hlasov,” povedal po rozhodnutí Vida, ktorý bol so svojím výkonom v elánovskom kole celkom spokojný.
Druhou slovenskou SuperStar a konečným víťazom súťaže môže byť napokon len jeden súťažiaci či súťažiaca. Konkrétne meno si však zatiaľ netrúfal predpovedať ani Vida. „Doteraz je z nás najlepší Peter Cmorík, ale môže sa stať všeličo. Víťazom sa môže stať pokojne niekto z tých deviatich ľudí, ktorí tu dnes zostali,” dodal.
Podobne ako minulý týždeň exfinalistka Lenka Kvaková, sa aj Richard po vyradení tešil najmä na to, ako si v prvom rade poriadne oddýchne a pospí. „To je blízka budúcnosť. Ale určite sa budem naďalej venovať spievaniu a uvidíme, ako to bude s prípravou albumu,” povedal v zákulisí novinárom a ako pokračoval, z finálových kôl mu bude azda najviac ľúto za rockovým večerom, kde chcel spievať slovenskú skladbu od Metalindy. Richard sa však so superstárovským pódiom až tak celkom nelúči. O týždeň by si mal prísť s bývalými kolegami zaspievať spoločnú skladbu So mnou môžeš rátať.
Desiatim finalistom prišlo počas druhého finálového večera celkom 125 299 hlasov.

Skryť Vypnúť reklamu

Disco
Tretie finálové kolo bolo osudné pre Mateja Koreňa
Deviatku finalistov speváckej megašou Slovensko hľadá SuperStar opustil v piatok 17. februára 19-ročný Matej Koreň z Mučína. Počas kola v znamení disko hitov si zaspieval aktuálny hit skupiny Simply Red Sunrise, no na postup do ďalšieho kola mu diváci neposlali dostatočný počet hlasov. Od postupu ho pritom delilo 145 hlasov. Taký bol totiž rozdiel medzi posledným a predposledným miestom.
„Som smutný, ale vyradenie som čakal. Zaspieval som dosť zle a sám sa za svoj výkon hanbím,” povedal po rozhodnutí Matej, ktorého pesničku označili aj porotcovia za jednu z najnáročnejších, aká odznela počas večera. „Pieseň sa mi veľmi páčila. Vybral som si ju ešte pred prvým kolom, keď som ju však spieval prvý raz na pódiu, uvedomil som si, že to bude prúser,” uviedol Matej s tým, že jeho vyradením nič nekončí, naopak všetko len začína. „Konečne budem mať čas venovať sa škole a hlavne osobe, ktorú mám veľmi, veľmi rád a ktorú mi dala SuperStar,” prezradil Koreň, ktorý by vraj v blízkej budúcnosti chcel prezentovať vlastné pesničky. Má ich vraj vyše tridsať a vystačili by aj na nahranie dvoch albumov, zavtipkoval si sympatický Matej.
Keďže sa tretí finálový večer niesol v disko rytmoch, ku ktorým neodmysliteľne patrí aj tanec, do poroty prvýkrát zasadol aj piaty porotca - choreograf Ján Ďurovčík. V hľadisku sa nečakane objavil i niekoľkonásobný zlatý slávik, český spevák Karel Gott, ktorý spolu s davom tlieskal finalistom.
Deviatim súťažiacim prišlo počas tretieho finálového večera celkovo 102 978 hlasov.

Big Band
Vyradil Jakuba Petraníka
Štvrté finálové kolo súťaže Slovensko hľadá SuperStar bolo v piatok 24. 2. osudné pre 17-ročného Jakuba Petraníka z Prešova.
Hoci ani jeden zo štyroch porotcov jeho vyradenie netipoval, diváci nakoniec rozhodli inak a toto kolo bolo preňho posledné. Najmladší z finalistov si v ňom za sprievodu 28-členného orchestra zaspieval notoricky známy slaďák Easy od skupiny Faith No More. Aj keď v porovnaní s predošlým disco kolom vyzeral na pódiu uvoľnenejšie a sebavedomejšie, jeho vystúpenie hlava poroty Laco Lučenič za veľmi „easy”, teda pohodové, neoznačil.
Prekvapenie nad vypadnutím nedokázal zakryť ani samotný Jakub. Pred divákmi sa mu síce darilo zachovať chladnú tvár, emócie ale vyplávali na povrch v zákulisí. A prišiel plač a sklamanie. „Teraz zo mňa všetko opadáva. Stres, napätie. Nie som smutný len z vypadnutia, ale bude mi ľúto za všetkými ľuďmi zo SuperStar,” povedal tesne po verdikte so slzami v očiach Jakub, ktorý vraj netuší, čo mohlo spôsobiť jeho koniec v speváckej megašou. Príčinou mohol byť napríklad fakt, že diváci sa spoliehali na jeho silný fanklub a neposielali mu hlasy.
Najviac zo SuperStar mu vraj bude chýbať typický deň v Hviezdnom hniezde s ostatnými superstáristami a nácviky, pri ktorých si so všetkými finalistami užili plno zábavy. Sľubuje však, že na SuperStar i napriek vyradeniu určite nezanevrie. „Budem myslieť na SuperStar, nedá sa nemyslieť na túto súťaž, vďaka ktorej som prežil toľko krásnych chvíľ,” hovorí Jakub, ktorý sa hneď po „zotavení” z vypadnutia vraj pustí do práce. „Musím dohnať zameškané týždne v škole a dúfam, že príde aj ponuka nahrať album. Je to môj sen. Začnem si písať texty a snáď budem ďalej robiť hudbu,” dodáva sympatický Prešovčan.
Finálovej osmičke prišlo počas štvrtého kola celkovo 115 039 diváckych hlasov.

Rock
So súťažou sa rozlúčila Petra Kepeňová
Rockové kolo ďalšieho piatkového večera SuperStar bolo posledné pre držiteľku Divokej karty Petru Kepeňovú.
Osudnou sa jej stala skladba Every Breath You Take od kapely Police a porotca Paľo Habera akoby jej odchod predpovedal. Pred svojím hodnotením totiž vyhlásil: „Nechám doskandovať, čo ak je to naposledy...” Petra, ktorá v piatok išla spievať tesne po jednom z favoritov súťaže, Petrovi Cmoríkovi, vraj svoj koniec v súťaži tušila. „Mala som najsilnejší pocit, že to bude dnes. Ani nie kvôli výkonu, cítila som to jednoducho vo vnútri,” povedala. Petra si počas finálových kôl vypočula na svoju adresu niekoľko kritických slov a jej nálada sa vraj dala prirovnať k nepravidelnej sínusoide. „V momente, keď som myslela, že som v pohode, prišli napríklad nejaké médiá, a radosť mi nejakou inou témou pokazili. Čo sa ale týka trémy, každým kolom som bola pokojnejšia,” dodala.
Posledný večer na adresu jej výkonu Habera konštatoval, že sa na javisku iba hrá na speváčku a nezvláda to. Ona mala na to svoj názor. „Keď to tak na neho pôsobí, tak ma to mrzí. Ja som to ale brala dosť zodpovedne,” dodala a ako pokračovala, za najväčšiu katastrofu svojho účinkovania v SuperStar považuje prvé finálové kolo. Naopak, zisk Divokej karty podľa vlastného názoru obhájila počas štvrtého bigbandového večera.
V budúcnosti by Petra, podobne ako jej kolegovia, chcela nahrať vlastný album. „Teším sa na to, je to taký môj cieľ. Robiť a makať na sebe. Aj keď cieľom bolo najskôr dostať sa čo najďalej,” dodala zároveň s tým, že hoci jej métou bolo rockové kolo, po výbere skladieb pre duetá by si už rada zaspievala aj v nasledujúcom finálovom večere. S jedlom jednoducho rastie chuť. „Škoda. Špeciálne som sa tešila na dueto so Štroffekom,” vyhlásila.
Sedem súťažiacich dostalo počas rockového kola celkovo 118 075 esemesiek a Kepeňovej chýbalo k postupu 2931 hlasov.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
 2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
 7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. TOMRA víta kľúčový krok k spusteniu systému zálohovania
 10. Slovaktual umožní všetkým zamestnancom bezplatné testovanie
 1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 20 246
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 14 194
 3. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 9 958
 4. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 951
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 948
 6. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 7 122
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 613
 8. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 503
 9. Riaditeľ VÚB: Udržateľnosť chceme vsadiť do DNA nášho podnikania 6 472
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 578
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Ilustračné foto

V základnej škole vzniknú štyri nové centrá učenia

V základnej škole Pavla Križku v Kremnici vzniknú nové odborné učebne.

Ilustračné foto.

Situácia s COVID-19 sa v psychiatrickej nemocnici stabilizovala

Lokálnu epidémiu ochorenia COVID-19, ktorá sa vyskytla v psychiatrickej nemocnici na začiatku decembra, sa podarilo stabilizovať.

Ilustračné foto

V nemocnici pre poruchu na vodovodnom potrubí netečie voda

V nemocnici v Žiari nad Hronom evidujú odstávku vody, príčinou je porucha na vodovodnom potrubí.

Ilustračná fotografia.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Pohrebné auto zrazilo cyklistu. Neprežil

Nehoda sa stala medzi Telincami a Vrábľami.

Vráble zintenzívnia boj s pandémiou, majú veľa hospitalizovaných v Nitre

Radnica požiadala dobrovoľných hasičov, aby vydezinfikovali autobusové zastávky.

Kam na Liptove počas lockdownu

Nápady na výlety sme rozdelili podľa okresov.

Už ste čítali?