Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky

Futsal: Povinné víťazstvo v zápase dvoch tvárí

ŠKŠT Levice – Polyservis Čechynce 7:4 (4:1), góly: G. Švec 5, T. Pleva 2 – A. Rus 2, Németh, R. Šuba
ŠKŠT Levice: P. Molnár (K. Diószegi) – M. Krenčan, J. Ďurkovič, G. Švec, V. Rakica (P. Marko, T. Pleva, R. Mudroň, R. Meiling, V. Hoľka), tréner: J. Duhony
V prvom zápase play off hostili levickí Špeditéri, ako prvé mužstvo po základnej časti, ôsme Čechynce. Hostia pred vyraďovacími súbojmi posilnili svoj celok a ukázali sa v Leviciach v dobrom svetle. Hostia ako prví mohli skórovať, keď v 4. min. A. Rus trafil tyč a následná dorážka Németha skončila tiež na tyči. Naši futsalisti si vydýchli a v 6. min. otvoril skóre Švec, keď obišiel svojho strážcu a strelou po zemi, do protismeru brankára, umiestnil loptu za jeho chrbát. Chvíľu na to išiel Meiling sám na brankára hostí, ale jeho blafák na gólmana súpera nebol úspešný. Ako prekonať gólmana ukázal Pleva, keď z postu obrancu prešiel s loptou až pred bránu súpera a obstrelil brankára na 2:0. Zápas mal stále dobré tempo, hostia prišli hrať útočný futbal a bolo sa na čo pozerať. Že aj hostia sú v útoku nebezpeční, ukázal v 12. min. Németh, keď bol na konci skvelej brejkovej situácie – 2:1. Na druhej strane po biliardovej akcii trafil Mudroň žrď. V 19. min. mohli hostia dokonca vyrovnať, ale Molnár sa prekonať nenechal. 17 sekúnd pred koncom 1. polčasu sa Švec zvrtol okolo obrancu súpera a strelil 3. gól našich. Ale to ešte nebolo všetko, lebo 3 sekundy pred záverečným hvizdom brankár hostí fauloval v šestke Mudroňa a následnú penaltu Švec premenil na 4:1.
Druhý polčas začal krásnou individuálnom akciou Plevu, ale gól z toho nebol. Zvýšiť skóre mohol Rakica po ideálnej prihrávke Šveca, ale benjamín v drese Špeditérov sa svojej šance zľakol. V 28. min. predviedol Pleva nádherný futbalový moment, keď sa otočkou zbavil protihráča a doslova príklepom nedal gólmanovi hostí šancu – 5:1. O ďalšie 4 min. Švec zopakoval svoj kúsok z konca 1. polčasu, keď sa prešmykol okolo svojho strážcu a vsietil 6. gól domácich. Potom dal tréner Duhony šancu zasiahnuť do bojov náhradnému gólmanovi Diószegimu, ale hráči v poli stratili istotu, ktorú pri brankárovi Molnárovi mali. To skvele útočne hrajúci hostia využili a do dvoch minút troma gólmi zdramatizovali zápas – 6:4. To sa musel späť do brány vrátiť P. Molnár, aby zabránil tomu najhoršiemu a v 37. min. chytil čistú tutovku hostí z bezprostrednej blízkosti. Čechynčania vycítili svoju šancu a neustále dobiedzali na bránku domácich. Po šiestom faule Levičanov v 40. min. mali dokonca možnosť kopať desinu, ale Molnár strelu Šubu vyrazil. To už hostia hrali dlhšie bez brankára, čo v posledných sekundách využil Švec, keď po prihrávke Plevu pred prázdnu bránu pečatil na konečných 7:4.