Basketbal: Levičania aj po prehre stále v boji o play off

MBK RIEKER Komárnp – BK Levice 96:69 (28:18, 41:33,
75:52)
Komárno: Petrovič 29, Jurík 18, Futo 16, Kablár 15, Milkovič 2 (Vlaič 7, Žlebčík 3, Šimo 3, Stojanov 3)
Levice: Rončevič 24, Bratič 18, Marič 12, Pohánka 2, Cehula 2 (Kollár 3, Halmeš 3, Valentko 3, Červenák 2)
TH: 33/25 – 28/13, trojky: 7 - 4, 500 divákov, rozhodovali: Kuzmiak a Kukelčík
Ak si chceli domáci udržať nádej na ôsme miesto, museli tento zápas bezpodmienečne vyhrať. Lepšie však začali Levičania a po dvoch minútach hry viedli 3:7. Domáci však rýchlo zareagovali a už o dve minúty otočili skóre vo svoj prospech (11:7). Hostia hrali v prvom polčase s tromi vysokými hráčmi, čo sa snažili aj využívať. Bodovo sa presadzoval Bratič, na druhej strane však začali úradovať Futo i Petrovič a náskok domácich postupne narastal. Po prvej desaťminútovke viedli hráči Komárna rozdielom desiatich bodov 28:18. Druhá štvrtina bola plná nepresností. Oba tímy strácali veľa lôpt a za prvé štyri minúty padlo len šesť bodov. Občas sa viac diskutovalo ako hralo, na čom mala svoj podiel aj rozhodcovská dvojica. Levičania však postupne predsa len zlepšili obranu a v 16. min. znížili náskok domácich na sedem bodov 36:29. Záver druhej štvrtiny sa niesol v réžii hostí, ktorí však v prvom polčase nepremenili 9 trestných hodov, čo ich stálo lepší polčasový výsledok. Do šatní tak odchádzali domáci s osembodovým náskokom 43:31. Na začiatku druhého polčasu sa dokonca hosťom podarilo priblížiť sa domácemu tímu na rozdiel štyroch bodov (41:37), potom však prebrali taktovku zápasu domáci hráči. Čoraz viac sa začali presadzovať Petrovič s Juríkom a domáci začali svoj náskok zvyšovať. V 25. min. viedli 54:41, o ďalšie dve minúty už 61:47. Levičanom sa prestala dariť streľba, horšie však bolo, že sa vyfaulovala dvojica Bratič – Pohánka a následne si natiahol stehenný sval Kollár. Hostia tak stratili v priebehu troch minút troch podkošových hráčov a to bola pre úzky káder Levíc veľká rana. Domáci to okamžite začali využívať a po troch štvrtinách viedli 75:52. V poslednej desaťminútovke sa už prakticky iba dohrávalo. Na strane hostí sa bodovo presadzoval Rončevič, autor 24 bodov, v domácom drese bol najaktívnejším strelcom Petrovič s 29-timi bodmi. Obe mužstvá zapojili v poslednej štvrtine do hry všetkých hráčov z lavičky, domáci si udržiavali vybudovaný náskok a viac ako hra oboch mužstiev, zaujali baviaci sa fanúšikovia Levíc a domáci funkcionári, ktorí sa s tým nijak nevedeli zmieriť. Levičania však majú aj po tejto prehre všetko vo svojich rukách a dve kolá pred koncom nadstavby im stále patrí ôsme miesto. Najbližšiu sobotu 11.4. o 19.00 hod. privítajú Levičania na svojej palubovke vo veľmi dôležitom zápase mužstvo Interu Bratislava.