Hokejbal: Zaujal zápas prvého s druhým

Na 8. hrací deň nastúpili hráči Shanghaia s novým názvom - Zotherm, opäť presvedčili a nezaváhali ani v zápase s 2. tímom tabuľky. Najkrajšími momentmi dlhého dňa boli nepochybne hattricky Klimka (Terve Tuola) a Fazekaša (Zotherm), výkony brankára Adamca

(Citróni), ktorý vychytal víťazstvo nad Corgoňom a brankára Feketeho (Zotherm), keď sa zaskvel niekoľkými nádhernými zákrokmi a vychytal shot-out proti Kontaktu.
Terve Tuola - Westorm 6:0 (3:0, 1:0,
2:0), góly: 3. Klimko 1:0; 4. Kollár 2:0; 9. Lehotkai 3:0; 13. Klimko 4:0; 29. Pekarík 5:0; 29. Klimko 6:0, brankári: Zaujec - Kišš, hviezda zápasu: Klimko (Terve Tuola) 3+0
Hráči Terve Tuoly sa do svojho súpera zahryzli od prvej chvíle, ale za chrbát Kišša putovala až ich 4. strela, keď Klimko našiel dieru medzi nohami brankára - 1:0. Terve Tuola držala opraty zápasu pevne v rukách a rýchly Lehotkai, ktorý prešprintoval obrancu, strelou do ľavého horného rohu stanovil účet 1. tretiny. Aj v 2. tr boli hráči Westormu zatlačení pred svojou bránkou, v 13. min. už bolo poľahky 4:0. V tomto čase Terve Tuola poslala na ihrisko hráčov, ktorí sa starajú o zohrievanie lavičky a tak sa ku slovu dostali aj hráči Westormu, ale z minima šancí gól nedokázali víťaziť. V 3. tr. sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Na strane Terve Tuoly spálil šancu Lehotkai, pri brejkoch Klimka sa zaskvel dobrými zákrokmi brankár Kišš a na druhej strane sa neprebila ani trojica hráčov Westormu, keď sa „rútila“ na jediného obrancu. K záveru prebrali iniciatívu do svojich rúk opäť hráči Terve Tuoly. Najprv Kollár netrafil bránku, ale vzápätí si pekne potiahol loptu po ľavej strane Pekarík a presnou strelou zvýšil na
5:0. Hneď po buly prihral Lehotkai Febenovi, ten našiel Klimka a bolo 6:0. V poslednej minúte sa hráči Westormu snažili dosiahnuť aspoň čestný úspech, ale obrana Terve Tuoly bola proti.
Corgoň - Terve Tuola 2:3 (0:1, 1:1,
1:1), góly: 3. Kollár 0:1; 18. Lehotkai 0:2; 29. Bugár 1:2; 28. Lehotkai 1:3; 29. Áč 2:3, brankári: Kubek - Zaujec, hviezda zápasu: Kollár (Terve Tuola) 1+2
Terve Tuola začala zápas lepšie a po úvodnom tlaku otvoril v 3. min. skóre Kollár strelou pod brvno - 0:1. Tento moment prebral hráčov Corgoňa a tí začali viac kombinovať. Potom začali hrať obidve mužstvá útočný duel, ktorému nechýbala dynamika, pekné kombinácie, ale na obidvoch stranách dominovali obrany a brankári ostávali dlhé minúty bez vážnejšej práce. Avšak na konci 17. min. fauloval Lehotkai Frtúsa, rozhodca si to nevšimol, ale všimol si nešportové správanie Frtúsa a ten putoval na trestnú lavicu. Terve Tuola ponúknutú šancu využila už po 11 sekundách a Lehotkai vo vzduchu nádherne trafil prihrávku od Csakányiho -
0:2. Corgoň sa však nevzdával a keď sa pred bránkou ocitli Áč a Brúna, tak strelu prvého menovaného brankár ešte kryl, ale na dorazenú loptičku už nemal nárok - 1:2. V závere 2. tretiny Corgoň natlačil Terve Tuolu do obrany, dokonca vo vlastnom oslabení, ale stav sa nemenil. V záverečnej tretine šance Kollára a následne aj Klimka Kubek zlikvidoval, ale pri ďalšom nájazde Klimka prišiel faul Bálinda. Počas oslabenia spravil chybu Bugár a za nešportové správanie išiel na trestnú aj on. To neuniesol Frtús a keď sa na rozhodcu z jeho úst zniesla spŕška nadávok, tak mala Terve Tuola niekoľko minútovú presilovku 4 na 2. Na konci presilovky Lehotkai opäť nezaváhal a zvýšil na 1:3. Corgoňu sa ešte v závere podarilo nadýchnuť a po chybe brankára znížiť na 2:3, ale to bolo z ich strany všetko a v poslednej minúte musel Kubek ešte hasiť 4 strely Terve Tuoly.
Citróni - Corgoň 6:2 (3:1, 2:1, 1:0), góly: 1. Brúna 0:1; 2. Halimovič 1:1; 3. Mihalov 2:1; 7. Krammer 3:1; 12. Liška 4:1; 16. Mihalov 5:1; 19. Brúna 5:2; 25. Halimovič 6:2, brankári: Adamec - Kubek (7. Šutý), hviezda zápasu: Mihalov (Citróni) 2+1
Po chybe Halimoviča sa Corgoň ujal vedenia už v 27. sekunde. Avšak odpoveď nenechala dlho na seba čakať a po prihrávke Maslena Halimovičovi bolo 1:1. Po tomto góle začali viac prekypovať aktivitou Citróni, ktorí vycítili šancu a zatlačili svojho súpera do defenzívy. A keď Mihalov prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste bolo v 3. minúte už 2:1. Presilovku Citrónov potom využil Krammer a vyhnal Kubeka z bránky, do ktorej sa postavil Šutý. Aj po tomto góle pokračovala rýchla hra na oboch stranách. 2. tr. opäť začala tlakom Citrónov, ale ich prvú akciu zastavil Šutý, no na následný brejk Lišku už nestačil - 4:1. Pri ďalšej presilovke Halimovič našiel pred bránkou Mihalova a bolo hrozivých 5:1. Avšak v 9 min. sa odhodlal k strele z polovice ihriska Brúna a loptička skončila za nič nevidiacim Adamcom. Na začiatku 3. tr. sa v skrumáži pred bránkou Corgoňa najlepšie zorientoval Halimovič a nekompromisne poslal loptičku ponad bezmocného brankára pod brvno - 6:2.
Kontakt - Lions Gympel 1:3 (0:2,
1:1, 0:0), góly: 4. Bozóky 0:1; 10. Valašík
0:2; 15. Šajben 1:2; 19. Rybár (Sýkora) 1:3, brankári: Gajňák - Jurák, hviezda zápasu: Valašík (Lions) 1+1
Kontakt nastúpil do zápasu s odhodlaním potvrdiť svoje zlepšenie a priblížiť sa k prvej štvorici. Podľa toho aj začal, ale Šajben po chybe v obrane a blafáku prehodil z uhla bránku. A tak prišiel trest, keď nikým nekrytý Bozóky doklepol rozohrávku Valašíka - 0:1. Kontakt zostal v šoku, čo využíval Lions Gympel a prebral iniciatívu do svojich rúk. Pri presilovke sa však Kontakt chopil ponúknutej príležitosti a zatlačil Lions do obrany. Keď už sa zdalo, že je brankár prekonaný, tak v poslednej chvíli jeden z obrancov zakryl loptičku pred bránkou a rozhodca odpískal trestné strieľanie, ktoré však Henžel zahodil. Gympláci sa vymanili z tlaku a po prihrávke Šurányiho pred bránku nekrytý Sýkora nedal Gajňákovi šancu - 0:2!
V 5. min. v druhej tretine sa vydal Kušnierik na prechádzku, pred bránkou našiel voľného Šajbena a Kontakt sa dostal na dostrel - 1:2. O pár sekúnd dokonca mohlo byť vyrovnané, ale Kováč zoči, voči Jurákovi mieril vedľa. Rozhodnutie padlo ešte v tejto časti, keď Rybár mieril nekompromisne do horného rohu - 1:3. V poslednej tretine sa nehral oku lahodiaci hokejbal. Kontakt si vytváral prevahu a Lions bránil svoje dvojgólové vedenie. Keďže však brankári aj obrany boli v poslednej tretine nepriestrelní, stav sa už nezmenil.
Citróni - Zotherm 2:4 (1:2, 1:1, 0:1), góly: 7. Fazekaš 0:1; 8. Halimovič 1:1; 10. Fazekaš 1:2; 18. Halimovič 2:2; 19. Valenteje 2:3; 22. Fazekaš 2:4, brankári: Adamec - Fekete, hviezda zápasu: Fazekaš (Zotherm) 3+0
V najkrajšom dueli dňa sa stretli líder a druhý tím tabuľky. Citróni by sa v prípade výhry dostali na 2 body za Zotherm a tak sa bolo na čo pozerať. V 7. min. sa po peknej prihrávke Kováča ml. dostal pred brankára Fazekaš a nezaváhal - 0:1. Citróni si postupne vytvorili tlak a keď sa im podarilo usadiť pred bránkou Zothermu, vystreli spoza obrany Mihalov a jeho strelu ešte tečoval pred nič nevidiacim brankárom Halimovič - 1:1. Zotherm sa spamätal a postupne začal viac tvoriť, prebral iniciatívu a pred prestávkou so šťastím zvyšoval opäť Fazekaš na 1:2. V polovici 8. min. našla nádherná prihrávka Lišku spoza bránky, obrancom nepokrytého Halimoviča a ten poslal loptu presne pod brvno a k tyčke - 2:2. Neskôr Naď našiel pri bielej čiare voľného Valentejeho a ten strelou medzi betóny poslal od polovice ihriska Zotherm opäť do vedenia. Poslednú tretinu začali Citróni tlakom v snahe využiť aspoň jednu presilovú hru. Ale čo sa nepodarilo Citrónom, to sa podarilo Zothermu a na konci vlastného oslabenia zvýšil Fazekaš už svojim tretím gólom na 2:4! Šanca na zníženie sa naskytla v 7. min. Na trestnej lavici sedel Valenteje, ale ani tentokrát sa Citrónom nepodarilo brankára Zothermu prekonať a tak si aj napriek záverečnej power-play Zotherm udržal cenné víťazstvo.
Zotherm - Kontakt 5:0 (2:0, 1:0, 2:0), góly: 1. Kopernický 1:0; 9. Suchánsky 2:0; 13. Mi. Kováč 3:0; 29. Suchánsky 4:0; 30. Palonder, brankári: Fekete - Gajňák, hviezda zápasu: Suchánsky (Zotherm) 2+1
Zotherm naskočil do posledného zápasu naplno a nič nechcel nechať na náhodu a v 32 sek. sa ujal po dorážke Kopernického vedenia. V 8. min. sa do šance dostali aj hráči Kontaktu, ale prudkú strelu Kováča vytlačil brankár lapačkou mimo bránky a keď nebol ten istý hráč úspešný ani o pár sekúnd, tak prišiel v 9. min. trest. Suchánsky od polovice ihriska vymietol pavučinu v ľavom rohu bránky - 2:0. 2. tr. začal Zotherm súvislým tlakom, ale obrana Kontaktu sa zovrela na svoju polovicu. Avšak po strele Kováča st., takmer od polovice ihriska, bolo už 3:0. Zotherm bol pri chuti, ale Gajňák bol nepriestrelný. V 5. min. hral Zotherm presilovku, ale po rýchlom brejku sa na Feketeho rútil Kušnierik. Lenže brankár vyšiel z tohto tvrdého súboja víťazne a držal si čisté konto aj po ďalšom brejku, keď Milan Kováč (Kontakt) mieril do horného rohu bránky, ale Fekete v páde ramenom reflexívne prudkú strelu vyrazil. Kontakt sa pri oslabení v tretej tretine stiahol na svoju polovicu a obrancovia nevedeli kam skôr. Zotherm však hral svoju hru a obidve presilovky nakoniec využil. Prvú po spolupráci Kováča st. a Suchánskeho a druhú, 2 sek. pred koncom, využil Palonder, keď zužitkoval nezištnú prihrávku Naďa.
7. Westorm 9 0 0 0 9 9:65 0
Legenda: Z - zápasy, V - víťazstvá, Vp - víťazstvá po predĺžení/nájazdoch, Pp - prehra po predĺžení/nájazdoch, P - prehra, GS - góly strelené, GO - góly obdržané, B - body