Ako dôvod nezákonnosti uznesenia uviedol okresný prokurátor skutočnosť, že poslanec Jozef Kubala v deň konania zastupiteľstva – 15. decembra – už síce nebol spoločníkom a majiteľom obchodného podielu v spoločnosti Službyt Levice (svoj podiel previedol na Viliama Rybára s účinnosťou
13. decembra), ale naďalej zostal osobou, ktorá bola jednou zo zakladajúcich spoločníkov Službytu. Ako vo svojom stanovisku J. Doležaj píše: „Mestské zastupiteľstvo teda nepochybne konalo v rozpore s uznesením paragrafu 9 odsek 5 Zákona o majetku obcí, keďže odsúhlasilo prevod vlastníckeho práva na takú právnickú osobu, v ktorom zakladateľom je poslanec mestského zastupiteľstva.“
Poslanci boli informovaní o právnych posudkoch, ktoré k záležitosti vypracovali dva právnické subjekty, pričom jeden sa stotožnil s názorom prokurátora a druhý naopak uviedol, že Mesto nie je povinné uznesenie zrušiť, nakoľko neporušilo zákon.
Poslanec E. Schweier sa zaujímal, prečo bol v decembri Priemstav predaný priamym predajom spoločnosti Službyt, keď záujem prejavil aj ďalší záujemca, čo podľa neho zaváňa klientelizmom.
P. Čučku a M. Gajdošovú zaujímalo, kto požiadal o právne stanoviská a kto ich zaplatí. Podľa primátora boli stanoviská doručené v stredu pred zasadnutím, ale on ich neobjednával. Jedno dala vypracovať pracovníčka úradu a druhé pravdepodobne prednosta úradu, pričom obidve by mali byť bezplatné. Na poznámku P. Čučku, že veci ohľadom predaja Priemstavu sa „... šili horúcou ihlou“, I. Murín reagoval, že sa o tom na mestskom úrade jednalo pol roka. Oponovala mu A. Frtúsová, ktorá uviedla, že hoci je členkou mestskej rady, o predaji tejto budovy počula až na rade konanej pred decembrovým zastupiteľstvom, kde sa o predaji rozhodlo. K jej slovám sa pridala B. Vrábelová, ktorá povedala, že dovtedy sa hovorilo len o výpovedi z nájmu z Priemstavu.
Podľa slov primátora mesta Štefana Mišáka po schválení uznesenia z decembrového zastupiteľstva, kde sa rozhodlo o priamom predaji Priemstavu pre Službyt, zvolal zasadnutie mestskej rady, pretože nemienil podpísať uznesenie, ktoré je v rozpore so zákonom. Pred podpisom uznesenie konzultovali aj so ZMSO-m, ministerstvom hospodárstva, právnikmi a hlavnou kontrolórkou mestského úradu, na základe čoho uznesenie podpísal. Ďalej konštatoval, že v každom prípade bude nasledovať súd, buď so Službytom, alebo prokuratúrou.
Poslanci napokon vyhoveli protestu okresného prokurátora a zrušili uznesenie, ktorým bol schválený predaj nehnuteľností pre spoločnosť Službyt. - jn -