Nedeľa, 1. august, 2021 | Meniny má BožidaraKrížovkyKrížovky
VOLEJBAL ŽIEN

Jasný postup do semifinále!

Extraliga žien - štvrťfinále
3. zápas - MŠK Žiar nad Hronom – ŠK ŽU Žilina 3:1 (19, -18, 12, 17), za 85 min., 200 divákov. Stav na zápasy 3:0.
Rozhodcovia: Juraj Mokrý z Martina, Dušan Daruľa z Martina, čiaroví rozhodcovia Július Ďalog z Prievidze a Viktor Kováčik z Prievidze.
Zostava MŠK: Adamicová, Hrdá, Drozdová, Durkotová, Dobrovičová, Gregušová, Osvaldtová - libero, (Orišková, Bieliková). Tréneri: Bieliková, Čurný. Nehrali Nováková, Tobolářová a Bryndzová zo zdravotných dôvodov.
Po víťazstve v 1. zápase play - off doma a po ťažko vybojovanej výhre aj v 2.zápase play off štvrťfinále žien proti obávanému súperovi v Žiline 3:2, mohli Žiarčanky víťazstvom v tomto zápase potvrdiť postup do semifinále Extraligy žien v sezóne 2005/2006. Začiatok 1. setu bol vyrovnaný a až postupne získali domáce hráčky prevahu a zdanlivo jednoznačne ho vyhrali – 1:0. V 2. sete však nastal obrat a naše dievčatá vlastnými chybami nechali Žilinčanky vytvoriť si niekoľkobodový náskok, ktorý si udržali až do konca setu a vyrovnali stav stretnutia – 1:1. V 3. sete držal tím hostí krok s našimi dievčatami len do stavu 8:8 a potom už domáce hráčky dominovali. Keď za stavu 12:10 odstúpila z hry Katarína Kováliková – Rimovská, bývalá reprezentantka z družstva Žiliny, Žilinčanky rezignovali. Tretí set vyhrali domáce jednoznačne 25:12 a viedli – 2:1. V 4. sete viedli naše dievčatá už 16:6, ale dovolili Žilinčankám skorigovať stav na prijateľných a konečných 25:17. Výhrou v 4. sete zvíťazili naše dievčatá aj v celom zápase 3:1, tým celkove v sérii 3:0 (hralo sa na 3 víťazné stretnutia ), čím postúpili do semifinále Extraligy žien! Aj keď išlo o veľmi dôležité stretnutie, v ktorom nemohli nastúpiť niektoré hráčky zo zdravotných dôvodov (Nováková, Tobolářová a Bryndzová z domáceho družstva aj Mizdošová - Jakušová, Rusínová zo Žiliny) a niektoré hráčky nastúpili po chorobe, videli diváci znovu pekné volejbalové momenty a nakoniec aj zaslúžené víťazstvo našich volejbalistiek a postup do semifinále Extraligy. Na víťazstvo žiarskych dievčat sa prišiel pozrieť aj primátor mesta Ivan Černaj, ktorý im zároveň aj zablahoželal k postupu a k vzornej reprezentácii mesta a regiónu Žiar nad Hronom. Ďalšie pokračovanie Extraligy žien je nasledovné: porazené družstvá z I. kola ďalej v súťaži nepokračujú. Konečné poradie na 5. – 8. mieste určí poradie družstiev po 2. časti súťaže. Vylosovanie semifinále: OMS Senica – MŠK Žiar nad Hronom, Slávia UK SLSP Bratislava – Pezinok. Stretnutia sa hrajú na tri víťazné zápasy. Prvé, tretie a piate stretnutie sa hrá u lepšie umiestneného, druhé a štvrté stretnutie u horšie umiestneného družstva po 1. časti súťaže.
Termíny semifinálových stretnutí družstva žien MŠK Žiar nad Hronom: 1. stretnutie - piatok - 31. marca (v Senici), 2. stretnutie - nedeľa – 2. apríla o 16.00 hod. (v ŠH v Žiari nad Hronom), 3. stretnutie - streda – 5. apríla (v Senici), prípadné 4. stretnutie – piatok 7. apríla o 18.00 hod. (v ŠH v Žiari nad Hronom), prípadné 5. stretnutie – nedeľa 9. apríla (v Senici). Príďte si pozrieť semifinálové zápasy žiarskych volejbalistiek s úradujúcim majstrom SR, víťazom MEVZA CUP-u a štvrťfinalistom TOP TEAMS CUP-u zo Senice, kde okrem množstva bývalých a súčasných reprezentantiek svojich krajín – legionárok (Česká republika, Poľsko, Ukrajina) a reprezentantiek SR, hrá aj naša bývalá hráčka Ivana Bramborová. Určite uvidíte dobrý volejbal a v podaní pekných dievčat si odnesiete aj pekný volejbalový zážitok.