Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

V skvelom zápase rozhodla taktická hra domácich

ŠKŠT Levice – Sventex N. Zámky 4:1 (0:0), góly: Krivočenko 2, Meiling 2 - Kamancza
Zostava ŠKŠT: P. Molnár, K. Diószegy – J. Ďurkovič, J. Krivočenko, G. Švec, V. Rakica (R. Mudroň, R. Meiling, V. Hoľka, M. Krenčan)
Prvý zápas druhého kola play off sa v levickej športovej hale začal opatrne. Ako prví sa k zakončeniu dostali hostia, ale Molnár bol na mieste. V 3. min. zavelil do útoku domáci kapitán Švec, no jeho strela išla mimo troch žrdí. O pár sekúnd mieril presnejšie, ale brankár hosťujúceho mužstva jeho úmysel vystihol V ďalšom priebehu obe mužstvá čakali na chybu svojho súpera, ale obe obrany pracovali výborne. V 8. min. sa k zakončeniu zo strednej vzdialenosti dostal Ďurkovič, no jeho strela nemala potrebnú razanciu. O dve minúty sa ho pokúsil napodobniť Švec, ale ani on nemieril presne. Azda najväčšiu príležitosť v prvej časti mal dobre hrajúci Ďurkovič, no jeho strela v 11. min. skončila na žrdi. O minútu sa k slovu dostali hostia, ale Kamanczovu bombu Molnár vyrazil. V 14. min. vyšiel Novozámčanom rýchly protiútok, ktorý však nepochopiteľne hráč hostí Kamancza zahodil. Po oddychovom čase, ktorý si vybral domáci tréner Duhony, uvidel v 17. min. žltú kartu Krivočenko. Nariadený priamy kop z dobrej vzdialenosti však hostia zakončili vedľa brány. Na konci prvého polčasu mali ešte dobré príležitosti domáci Švec a na druhej strane Dang Van, no brankári ich „vychytali“. Menej záživný prvý polčas sa tak skončil bez korenia, aj keď si hráči vypracovali niekoľko výborných streleckých príležitostí.
Na začiatku druhej časti, však „Špeditéri“ začali hrať lepšie, rýchlejšie a to na hosťujúce mužstvo platilo. V 21. min. sa ešte len zastreľoval kanonier R. Meiling, no v 24. min. sa diváci konečne dočkali gólu. Do streleckej listiny sa zapísal J. Krivočenko, keď si pri čiare vymenil loptu s Meilingom a chladnokrvne otvoril skóre – 1:0. Hostia z Nových Zámkov po inkasovanom góle tiež hrozili. Najskôr Megyesi, keď trafil tyč a po ňom aj Kamancza, ale Molnár odchytal vynikajúci zápas. O tri minúty pridal svoj druhý gól v zápase Krivočenko, keď si tentokrát narazil loptu s Hoľkom a nedal brankárovi hostí šancu. V 32. min. sa opäť presadil Krivočenko, ale strela po jeho samostatnej akcii skončila iba na bočnej sieti. Prišla však 33. min. a hostia znížili na rozdiel jediného gólu. To mal Molnár zakrytý výhľad a Kamanczova strela skončila za jeho chrbtom – 2:1. Po góle hostia ožili a Molnár musel opäť ratovať svoje mužstvo, keď chytil samostatný nájazd. O ďalšiu minútu sa skóre opäť menilo v prospech levických hráčov. Krivočenko rýchlo rozohral rohový kop a pre Meilinga nebol problém dopraviť loptu do siete – 3:1. Hostia si štyri minúty pred koncom vyžiadali oddychový čas a rozhodli sa hrať bez brankára. V týchto fázach museli byť Novozámockí útočníci veľmi nešťastní, pretože Molnár v domácej bráne naozaj čaroval a likvidoval jednu šancu za druhou. V 37. min. prečítal obrancu hostí Meiling a z vlastnej polovice pohodlne rozvlnil sieť opustenej hosťujúcej brány – 4:1. Dve minúty pred koncom si zobral oddychový čas aj domáci tréner. Po ňom hráči hostí ostreľovali domácu svätyňu ako na bežiacom páse, ale Molnár zakončil svoj výborný výkon v zápase veľmi dobrými zákrokmi. Zúfalý nápor Nových Zámkov v závere už gól nepriniesol a tak sa mohli „Špeditétri“ tešiť z naozaj zaslúženého víťazstva.
TOMÁŠBAČÍK

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?