Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

V. liga východ: Prvé jarné kolo pre hostí, šok u lídra

Šurany - Kalná n/Hr. 0:2 (0:2), 10. Š. Malček, 21. M. Sakoš. Domáci nezachytili úvod zápasu a do polovice polčasu dostali dva lacné góly. Do prestávky sa však okrem toho nič mimoriadne pred oboma bránami neudialo. Po prestávke sa Šurany pustili s chuťou do svojho súpera s cieľom vyrovnať, vytvorili si aj viacero šancí, lenže okrem jednej nastrelenej žrde súperovho brankára neprekonali ani raz, a gól mu tak streliť nedokázali. R Šípoš, 100 divákov.
ŠURANY: Pintér - Meszáros, Ambrus, Porubský, Pilek (75. Lorenc), Okoši (15. Poláček), Preložník (65. Slovák), Skačan, Kováčik, M. Fišan, Macek.
KALNÁ: Guťan - Hrnčiar, Zórád, Gubík, Zdychavský, M. Sakoš, Thaly, Čontoš (90. Jančo), Hegedüs, Dvorakovič, Malček.
Želiezovce - Čajkov 1:2 (1:0), 6. P. Páchnik (11 m) - 52. a 56. M. Drapka. Levické derby začali domáci výborne, keď už v 6. min. šli do vedenia z penalty za faul na Páchnika, ktorú menovaný aj sám premenil. Pred odchodom do šatní mohol poistiť vedenie Želiezovčanov Kokoška, jeho hlavička však skončila v rukách Horniaka. Po prestávke stačili hosťom štyri minúty a skóre bolo priaznivejšie pre nich. Po prvom góle hostí bol ale opäť v šanci Kokoška, lenže po tom, ako obišiel aj brankára namieril loptu trestuhodne nad prázdnu bránu. Kokoška mal v rukách aspoň bod, lenže ani na tretíkrát gól nedal. R I. Gálik, ČK: 82. M. Strelec (Č), 120 divákov.
ŽELIEZOVCE: N. Barecz - Salai, Karkó, Páchnik (34. Tóth), Rotík, Hudák, Forró, Cibula, Valach, Kokoška, Hegedüs.
ČAJKOV: Horniak - Nichta, Lénárd, Csernák (13. Čižmár), Lepieš, Muráni, Pompoš, Mališ (64. Strelec), Slobodník, M. Drapka (90. Tuhý), Červenák.
Dolný Ohaj - Pribeta 1:1 (0:1), 80. A. Augustín - 33. J. Lakatoš. V prvom polčase mali hru jasne v rukách hostia, ktorí šli po pol hodine aj zaslúžene do vedenia, kým domáci do prestávky na Nagya ani raz nevystrelili. Po zmene strán sa obraz hry dlho nemenil a M. Lakatoš mal na kopačke ďalšie dva góly, pričom pri jednej šanci z 5 m prekopol prázdnu bránu! Dolnoohajania sa postupne predsa len prebrali a tesne pred koncom zápasu sa im podarilo vyrovnať. R Bartoš, 100 divákov.
D. OHAJ: Barták - Marián Palacka, Rácek, Majerčík (75. Filo), Marek Palacka, Pétery, S. Palacka, P. Palacka (60. Augustín), Hatala (65. Jeseničan), Keleberc Navrátil.
PRIBETA: Nagy - Šútovský (70. Rontó), Rusnák, Bratkó, Sýkora, Vrzala, J. Lakatoš, Köszi, Šulák, Schultz, M. Lakatoš (73. Rajčáni).
Komjatice - Veľké Lovce 0:4 (0:1), 20. R. Regás, 52. B. Kubištel, 68. M. Bagala (11 m), 88. S. Kotlár. Novozámocké derby nemalo vysokú úroveň, pretože domáci sa trápili a počas celého zápasu mali iba jedinú strelu na súperovho brankára. Naopak, hostia zahrali takticky dobre a najmä po zmene strán sa presadili aj strelecky. Okrem troch gólov v druhom polčase mali i viaceré ďalšie veľmi dobré príležitosti, a tak ich zaslúžené víťazstvo mohlo byť aj výraznejšie. R Kahún, 80 divákov.
KOMJATICE: P. Hajnala - Jančár, M. Kalužák, Fridrich (75. Vilímek), Majerčík, Uhrík, Letko, I. Kalužák (70. Konderík), Uher, J. Kalužák, Krehák.
V. LOVCE: Racko - Chudiváni, Skačan (15. Regás), Pavlatovský, Kodhaj, Kršák, Lapčík (70. S. Kotlár), Dobročáni , Bagala, Kubištel, J. Kotlár (70. Tóth).
Palárikovo - Kameničná 1:0
(1:0), 22. M. Mach. Palárikovčania mali síce počas celého stretnutia prevahu, ale do výraznejšej šance sa v úvode zápasu nedostávali. Jediný gól súboja tak padol po centri a spätnej prihrávke na Ludasa, po ktorého strele Mach dorazil loptu do siete. Futbal sa potom prevažne odvíjal medzi šestnástkami, pričom hostia boli pred Pilekom takmer bezzubí, a aj preto prehrali. R Madarász, 150 divákov.
PALÁRIKOVO: Pilek - Kobora, Procházka, Košťál, Nagy (75. Sztrecsko), Mach, Ludas, Krištofičin, Tántoš (65. Blažo), Svýba, Hoppan.
KAMENIČNÁ: Horváth - Slatina (70. Jozefík), Szüllö, Rigó, P. Boros, Matyus, Lörincz, Miťko (80. Pataky), Fekete, Sándor, Hozman.
Šahy - Nové Zámky B 2:1 (0:1), 52. P. Koreň, 87. V. Bartal - 23. Dang Van. Hostia začali veľmi dobre, mali viac z hry a lepší pohyb. Vypracovali si však iba jedinú šancu, ktorú ale dokázali využiť. V 40. min. mohol vyrovnať Petráš, ale z penalty prekopol bránu. V druhom dejstve zvýšili Šahania svoje úsilie a razom ich bolo plné ihrisko. Odmenou im bol vyrovnávajúci gól, rovnako ako ten víťazný, ktorý strelili v posledných minútach súboja. Šahania síce tri body vydreli, ale za druhý polčas si ich zaslúžili. R Meluš, ČK: 88. Máté (Š), 400 divákov.
ŠAHY: Šutlák - Máté, Petrík, Petráš, Patai, N. Urblík, Lackovský, Bartal, Koreň, J. Urblík, Bodzsár (90. Topán).
N. ZÁMKY B: Madarász - Štofko, Poništ, Buranský, K. Kovács, Madaráz, Horáček, Matúš, Dang Van, Palacka, Hajko.
Dvory n/Ž. - Bánov 1:2 (1:1), 44. G. Kresztes - 20. B. Raček, 69. D. Horský. Susedské derby začalo vzájomným oťukávaním sa a nezáživným futbalom. Hostia neskôr z priameho kopu trafili žrď a následne po rýchlej kontre sa to isté pritrafilo domácim. Bánovčania sa ujali vedenia po presnej hlavičke, lenže po nepriamom kope tesne pred prestávkou Dvorania stav zrovnali. Aj ďalšia presná hlavička hostí skončila po zmene strán v sieti, a keďže domáci nedokázali svoje šance premeniť, skóre sa už nezmenilo. R Vitko, 150 divákov.
DVORY: Bodoki - Lakatos (80. Bujdák), Keresztúri, Ivan, Sztankó, Petrík, Salgó (64. Bernáth st.), Havetta, Keresztes, Kukan, R. Takáč (66. Kövári).
BÁNOV: Mráz - Raček, Zeleňák (90. Poláček), Miček, Keméň, Tchor, J. Moravčík (46. Šimunek), Horský, Mucha, Petráš (75. M. Moravčík), Cmar.
Tekovské Lužany - Jur n/Hr. 1:2 (1:1), 18. R. Šál - 15. G. Bogdány, 60. R. Frtús. Levické derby sa skončilo prekvapujúcim výsledkom, hoci šance boli na oboch stranách. Lepšie do zápasu vstúpili hostia, ktorí šli do vedenia, ale domácim sa zakrátko podarilo vyrovnať. Šál, Tóth ani Barecz však do prestávky už neskórovali, a tak po nej prišiel trest, pretože nováčik, ktorý už hral iba s desiatimi hráčmi, po hodine hry pridal aj druhý gól a ním rozhodol o svojom zaslúženom víťazstve. R Caňo, ČK: 52. Valo (J), 300 divákov.
T. LUŽANY: Sívosz - Krenčan (60. Štrúbel), Hliva, Gergö, Hlaváčik, Bajúsz, Tóth (80. Kóša), Barecz, Šál, Petráš, Páchnik.
JUR: Ivanič - Ľ: Füri, Ármai, Bogdány (60. P. Füri), Rácz, Tóth, Sulyani, Valo, R. Frtús (65. Čeh), S. Frtús, Srna.
1. T. Lužany 16 14 0 2 51:24 42 (+15)
2. Palárikovo 16 11 2 3 30:20 35 (+8)
3. Šurany 16 9 1 6 33:18 28 (+1)
4. Kameničná 16 8 2 6 52:31 26 (+5)
5. N. Zámky B 16 7 4 5 33:20 25 (+4)
6. Jur n/Hr. 16 7 4 5 34:28 25 (+4)