Futbalové súťaže ObM Levice

Prekvapivý výsledok z H. Vrbice a hladké víťazstvo Demandíc
Starý Tekov - H. Turovce 2:0 (2:0), góly: 12. Bánsky, 28. Galgóci, (Havran. Skačan, Klabníková)
St. Tekov: Bačík - Krnčan, Máčaj, Pekár, Bánsky, Kollár, Tariška, Hajko, R. Bátovský, Galgóci, Minár (Halabuk, Wilhem, Kúdela)
H. Turovce: Bublos - P. Csáky, Zsóka, Peter Varga, V. Csáky, Balázs, Szabó, Peter Varga, Tóth, Pásztor, Sztyahula (Bazsó, Fabián, Mihály)
Domáci vstúpili do jarnej časti úspešne, keď mali územnú prevahu po celý zápas. Už v 12. min. sa ujali vedenia, keď presne namieril Bánsky. O niekoľko minút sa presadil kanonier domácich Galgóci a bolo 2:0. Domáci pokračovali v útočnom futbale aj po zmene strán, ale v ďalších šanciach boli nerozhodní a gólmana súpera už viac razy neprekonali. Hostia si za celý zápas čistú gólovú šancu vypracovať nedokázali a tak bolo víťazstvo domácich úplne zaslúžené.
Lok - Čaka 2:6 (0:2), góly: Szilvás 2 - I. Tušan 2, G. Bombicz 2, E. Bielik, M. Víglaš, (Žirko, Pál, Holman, D: Kubica)
Domáci začali duel pomerne dobre, ale v 20. min. inkasovali nešťastný gól, keď Bomiczov polocenter zo 40-tich metrov skončil za chrbtom domáceho brankára. Ešte do polčasu hostia pridali ďalší gól, čo domácimi viditeľne otriaslo. Hostia mali veľmi dobrý vstup do 2. polčasu a za 10 minút strelili ďalšie dva góly. Domáci rezignovali a Čaka upravila až na hrozivých 0:6. V závere zápasu domáci Szilvás dokázal už len skorigovať na konečných 2:6.
H. Vrbica - H. Kľačany 2:5 (0:1), góly: 84. A. Kačmárik, 88. Jakubík - 11. a 47. Herman, 67. M. Slušný, 74. Herman, 80. R. Bôžik, (Lieskovský, Moravčík, Ďurina, D: Drappan)
H. Vrbica: Výbošťok - L. Kuruc, Siksay, K. Kačmárik, Páchnik, Jakubík, Hovan, M. Špaňo, V. Horský, Peter Pilinský, Valentík (M. Sliačan, A. Kačmárik, Bogár, Herman, Ivančo)
H. Kľačany: Molnár - J. Slušný, Mičo, R. Bôžik, Poláčik, M. Slušný, Krivočenko, Vidra, M. Bôžik, M. Chano, Herman (Halabuk, Kúdela, Janíček, Béreš)
Domáci boli miernym favoritom, ale zhoreli ako fakľa. Hostia sa spoliehali na svoju skúsenosť a skvelé dirigentské schopnosti Hermana, ktorý si robil na ihrisku čo chcel. Už prvý gól Hermana naznačil, že hostí neradno podceniť. Domáci síce búšili, ale v koncovke boli bezradní, keď Molnár v bráne hostí priam exceloval. Po prestávke sa síce hra domácich zlepšila po prestriedaní, ale hostia umnou hrou zvyšovali svoj náskok až na 0:5. V závere zápasu domáci dvoma gólmi už len skorigovali na konečných 2:5, čo asi nik nečakal.
N. Dedina - Tlmače 5:3 (1:2), góly: Alföldy, Salaj, Nádaždy, Slosiar, Jakubis (z 11 m) - Titurus, R. Kollár, Havran, (Gregor, Jakubcová, Slabý, D:Šafár)
Hral sa obojstranne veľmi dobrý a útočný zápas, kde obe mužstvá mysleli skôr na to, ako prekonať súperovho gólmana. Domáci sa hneď v 3. min. ujali vedenia, ale Tlmačania odpovedali a do prestávky skóre otočili vo svoj prospech. Po obrátke Salaj vyrovnal a Nádaždy poslal domácich do vedenia. Hostia odpovedali vyrovnaním Havrana, ale Slosiar opäť naklonil misky váh na stranu domácich. Piaty gól strelil z penalty Jakubis a domáci si už víťazstvo vziať nenechali.
V. Kozmálovce - Podlužany 0:2
(0:1), góly: M. Čuvara, L. Hinzeller, (Pál, Žirko, Holman, D: Čornák)
Domáci opäť potvrdili, že začiatky súťaží, či ich odviet im pravidelne nevychádzajú. Hostia prišli do Kozmáloviec hrať dobrý futbal a zaslúžene si zo sebou odviezli všetky tri body. Už do prestávky boli hostia futbalovejší a dostali sa do vedenia, keď presne namieril Čuvara. Domáci sa síce snažili, ale na dobre pripravených Podlužančanov to bolo málo. Tí pokračovali v dobrej hre aj po obrátke a Hinzeller strelil druhý, upokojujúci gól. Hostia už potom kontrolovali priebeh hry a nedovolili domácim zdramatizovať zápas.
Plášťovce - Kozárovce 3:1 (1:0), góly: Nanias 2, M. Kneizel - Demian, (Zaimi B, Svetlošák, Zaimi J)
V slušnom zápase mali domáci miernu prevahu po celý zápas. Hostia sa viac zamerali na obrannú hru, ale Plášťovčania viedli už trojgólovým rozdielom. To preto, že lepšie využívali svoje gólové šance, ako na jeseň. Hostia sa nevzdávali a znížili na 3:1 gólom Demiana, ale viac síl na zvrat v zápase už nemali.
Dolný Pial - Žemberovce 3:1 (2:1), góly: Mészáros 2, Vízi - Chovan, (Kolev I, Kovács, Kolev A)
D. Pial: A. Ledényi - Sladíček, M. Ledényi, Bútora, Lukáč, M. Trgiňa, Jedlička, Valach, F. Trgińa, Vízi, Mészáros (Bielik)
Žemberovce: Bielik - Šinkovič, Ťašký, Bóna, Nedorolík, M. Vrecník, J. Vrecník, Studenka, Rádik, Mikula, Chovan (Slúka, Uhnák)
Na veľmi ťažkom teréne začali domáci zápas aktívne a ujali sa vedenia gólom kanoniera Víziho. Ďalší gól do siete hostí strelila nová posila z N. Zámkov Mészáros. V závere 1. polčasu aj hostia pridali a Chovan znížil na
2:1, hoci pred tým inkasoval Bóna ČK. Hostia v 2. polčase hru vyrovnali, snažili sa vyrovnať, ale ďalší gól sa im streliť nepodarilo. Vo vyrovnanom zápase napokon strelil rozhodujúci gól Mészáros 4 min. pred koncom, čo znamenalo zaslúžené víťazstvo Pialčanov.
Kalinčiakovo - Demandice 1:4 (1:2), góly: Förješ - Benca 3, Straňák, (Križan, Majer, Morvay, D: Hengerics)
Kalinčiakovo: Hega - J. Éhn, M. Kováč, R. Kurucz, Š. Pap, M. Kollár, Š. Sinko, L. Struhár, Š. Taňaši, H. Taňaši, J. Kadja (S. Holubík, Ľ: Somolay, Ľ. Fürješ, P. Mikula)
Demandice: J. Šopoš - M. Krammer, M. Látečka, J. Mäsiar, L. Mészáros, R. Kluka, P. Tóth, J. Pavlík, B. Straňák, R. Benca, P. Šebo (I. Sebelédy, J. Líška, A. Kántor, P. Medveď, J. Pastucha, D. Kazár)
Hostia prišli do Kalinčiakova po tri body a do bodky splnili úlohu favorita. Boli po celý zápas futbalovejší a domácim neostávalo nič iné, ako pozorne brániť. Aktivita hostí priniesla do prestávky dva strelené góly, na ktoré domáci odpovedali jediným. Po obrátke hostia kontrolovali priebeh hry, ale k tretiemu gólu im dopomohli domáci po zbytočnej strate lopty. Štvrtý gól Demandíc bol klincom do rakvy Kalinčiakova a hostia potvrdili, že to s útokom na postup myslia úplne vážne.

12. H. Túrovce 16 5 2 9 26:36 17 (-4)
13. V. Kozmálovce 16 5 2 9 25:40 17 (-7)
14. Podlužany 16 4 1 11 16:45 13 (-11)
15. Plášťovce 16 4 1 11 22:56 13 (-11)
16. Lok 16 3 1 12 17:38 10 (-17)
Vedúce mužstvá svorne víťazne
Bátovce - Nový Tekov 0:2 (0:1), góly: Jašek 2, (Dálnoky, Macho)
Na mokrom teréne sa v Bátovciach hral dobrý zápas. Domáci sa počas celého stretnutia trápili a vytúžený gól sa im nepodarilo streliť. Naopak hostia z N. Tekova vyťažili z minima maximum, keď v prvej časti dali šťastný gól. V druhom polčase domáci útočili, no v nedeľu sa od nich šťastena odvrátila. A tak mohol Jašek pár minút pred koncom stanoviť konečný výsledok.
P. Vozokany - Vyškovce 1:0 (0:0), gól: Buchlovič (z 11m), (Kokavec, Tóth)
V nervóznom zápase domáci nehrali dobre. No kvalitným výkonom sa nemôžu pýšiť ani futbalisti Vyškoviec. Obe mužstvá sa len sporadicky dostávali do šestnástky svojho súpera a tak sa polčas musel skončiť bez gólov. V druhej časti sa obraz hry nezmenil a keď v 53. min. Buchlovič s prehľadom premenil pokutový kop, domáci si zapísali chudobné víťazstvo o jediný gól.
Rybník - I. Úľany 0:3 (0:0), góly: F. Petrezsil 2, Morvai, (Sasko, Chlebo)
V Rybníku sa hral dobrý zápas. Prvý polčas bol maximálne vyrovnané, mužstvá hrali zo zabezpečenej obrany. V druhej časti sa však hosťom podaril rýchly brejk a F. Petrezsil otvoril skóre. Kazom zápasu bolo nepríjemné zranenie Tomáša Baráneka, ktorý utrpel dvojitú zlomeninu nohy. Prajeme mu skoré vyzdravenie, aby sa mohol vrátiť na zelené trávniky.
Keť - H. Trsťany 4:0 (1:0), góly: Gál 2, Vígh, Farkaš, (Sekereš)
Vo vyrovnanom zápase hostia neboli horším mužstvom, no aj napriek tomu vysoko prehrali. Mladé domáce mužstvo v druhom polčase dostalo krídla a dávalo góly prakticky z každej vypracovanej šance. Hosťujúci hráči nedokázali premeniť ani dve-tri „tutovky“ a tak si po poslednom góle domácich mohli vypiť kalich horkosti až do dna.
Santovka - Čata 1:2 (1:0), góly: Kurc – Raj, K. Varga, (Bakači, Kopanicová)
Domáci hrali v prvom polčase efektívne a Čata sa do vyloženej šance ani nedostala. Santovčania otvorili skóre už v 4. min. a zdalo sa, že tri body ostanú doma. Lenže v druhom polčase sa viac presadzovali hostia a kanonieri Raj a K. Varga rozhodli o tom, že tri body poputujú do Čaty.
Pukanec - P. Ruskov 1:2 (0:1), góly: Ďurčinka – Jankó, Rosenberg, (Sekereš)
Hostia boli v prvom polčase lepším mužstvom, lepšie sa pohybovali a aj kombinovali. Domáci hrali kŕčovito, a aj keď v druhej časti znížili na 1:2, na remízu to nakoniec nestačilo
V. Turovce - Tešmak 3:0 (1:0), góly: Z. Pásztor, J. Kováč (z 11m), Szarka, (Szikora st.)
Domáci sa ujali vedenia už v 4. min., keď sa hlavičkou presadil Z. Pásztor. Hostia síce v poli držali s domácim hráčmi krok, no v útočnej fáze boli bezzubí. Preto v 2. polčase mohli Túrovčania spokojne doviesť zápas do víťazného konca a svojho súpera zdolali rozdielom triedy.

Prekvapením bola strata bodov Farnej
Hrkovce – Pastovce 5:0 (3:0), góly: E. Balog 3 (1 z 11m), Šaláta (z 11m), G. Varga, (Szikora st.)
V Hrkovciach bolo od začiatku jasné, že tri body ostanú doma. Hostia sa prakticky nedostali na dostrel domácej svätyne a Hrkovčania si tak mohli z chuti zahrať a zaútočiť. Rozhodlo sa prakticky už v prvej časti, keď domáci viedli už rozdielom triedy.
Sikenica - H. Semerovce 0:2 (0:0), góly: Balog, Kern (z 11m), (Kokavec)
Vo vyrovnanom zápase mali hostia v nedeľu viac futbalového šťastia. Diváci sa prvého gólu dočkali až v 80. min., keď sa presadil hosťujúci Balog. Po ňom narástli Semerovčanom krídla a na samom konci rozhodol Kern z penalty o majiteľovi troch bodov.
Lontov – Hokovce 4:0 (1:0), góly: Műller 2, Miklós (11m), Žembery, (Meňhart)
Domáci boli od začiatku jasne lepším mužstvom. Skóre otvoril v
30. min. Műller. Všetko podstatné sa však udialo hneď na začiatku druhej časti. Najskôr v 48. min. premenil pokutový kop Miklós a o minútu neskôr pridal svoj druhý gól v zápase Műller. Skóre zavŕšil v 70. min. Žembery.
M. Ludince – Hronovce 3:0 (1:0), góly: Lackó 2, Štúgel, (Ďurina)
Aj keď sa hosťujúci hráči snažili útočiť v dobrom zápase nakoniec ťahali za kratší koniec. Funkcionári z Hronoviec boli s výkonom svojho mužstva spokojní a keby hosťujúci hráči premenili svoje príležitosti mohli v Ludinciach uhrať aj bodík.
T. Lužany FSC - Tupá 2:0 (1:0), góly: Cseri, Ostáš, (Tóth)
V T. Lužanoch sa začal prvý zápas jarnej časti III. triedy JV. Hráči oboch mužstiev boli hladní po futbale a na ich hre to bolo aj vidieť. Skóre otvoril v prvej časti Cseri po rýchlej kombinačnej akcii, keď z piatich metrov už nemohol nedať. Hostia sa snažili presadiť nakopávanými loptami, no domáca obrana stála na pevných nohách. V druhom polčase v 58. min. domáci pridali ďalší gól, autorom ktorého bol stopér T. Lužian Ostáš.
I. Sokolec - Farná 0:0, (Meňhart)
Aj keď sa v Ip. Sokolci hral veľmi dobrý futbal z oboch strán, chýbalo mu to podstatné – góly. Obe mužstvá si vypracovali výborné strelecké príležitosti, lopty však lietali len mimo priestoru troch žrdí. Zhruba stovka prítomných divákov sa aj napriek tomu výborne bavila a s remízou musia byť spokojné obe mužstvá.

9. Sikenica 13 3 3 7 24:30 12 (-9)
10. T. Lužany 4FSC 13 3 3 7 20:31 12 (-9)
11. Hronovce 13 4 0 9 19:36 12 (-6)
12. Tupá 13 2 5 6 25:37 11 (-7)
13. Hokovce 13 2 0 11 17:51 6 (-12)
Nečakaná domáca remíza H. Kosíh
Beša - Veľký Ďur 3:0 (2:0), góly: Varga, Szemerédy, Lulei, (Havran)
V zápase od samého začiatku nechýbalo nasadenie na oboch stranách, ale na hre oboch mužstiev bolo vidieť, že je to ich prvý zápas v jarnej časti. Útočníci sa len sporadicky dostávali do gólových príležitostí. Nakoniec však domáci predsa len skórovali a do polčasu pridali aj druhý gól. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, domáci si boli vedomí dvojgólového náskoku a umnou hrou doviedli zápas do víťazného konca.
Podlužany B – Domadice 3:1 (0:1), góly: V. Kováčik (z 11m), R. Hruška, J. Kamisnký st. – Ježík (z 11m), (Sekereš)
Domáci sa v prvom polčase len zohrávali a do nejakých vážnejších šancí sa nedostali. Hostia využili v prvej časti z minima maximum a do šatní odchádzali s jednogólovým náskokom. V druhom polčase už Podlužany prepli na vyššie obrátky a hostia mohli byť radi, že nakoniec prehrali iba o dva góly.
M. Ludany – Ondrejovce – nehralo sa, (Lieskovský)
Hostia pre nízky počet hráčov na zápas do M. Ludán necestovali.
Bory - Horný Pial 4:2 (1:2), góly: Szudy 3 (1 z 11m), Bobčík – P. Szilva, P. Alkus, (Moravčík)
V Boroch síce domáci v prvom polčase tlačili, ale góly dávali hostia. Najskôr sa presadil Szilva, potom síce domáci vyrovnali, no vzápätí Alkus stanovil polčasové skóre. V druhej časti sa hra pritvrdila a hlavný arbiter poslal predčasne pod sprchy až troch hosťujúcich hráčov. Takúto prevahu už domáci museli využiť a zaknihovali si vydreté víťazstvo.
H. Kosihy - N. Dedina B 1:1
(0:1), góly: D. Rafael – F. Novák, (Szelényi)
Na ťažkom teréne sa v Hr. Kosihách dal len ťažko hrať dobrý futbal. Domáci boli počas celého zápasu o niečo lepší, no skóre otvoril hosťujúci Novák. V druhom polčase Kosičania ešte zvýšili obrátky a v 65. min. sa podarilo D. Rafaelovi vyrovnať, keď s prehľadom umiestnil loptu vedľa brankára. Po góle domáci svojho súpera zatlačili no vytúžený víťazný gól nedali a tak sa zápas skončil deľbou bodov.

Jur „B“ - Málaš 2:0 (1:0), góly: Š. Molnár, Kovács
Domáci si spestrili prvú futbalovú nedeľu posledným prípravným zápasom. Obe mužstvá si mohli z chuti na dobrom teréne zahrať futbal a o víťazovi nebolo od začiatku žiadnych pochýb.