Hokejbal

V prvoaprílovom 11. hracom dni sme mali možnosť vidieť veľké víťazstvo Westormu, ale i nádielku, ktorú obdržali posledné tri tímy priebežnej tabuľky. Svoj veľký deň nezakončili hráči Westormu na 100%, keď najprv porazili po famóznom výkone Citrónov, no ne

stačili na Zotherm, ktorého strelci nadelili prvo aprílovú nádielku aj Corgoňu. Kontaktu sa ani po tomto kole nepodarilo odpútať od 6. miesta. Najprv síce potrápili nekoncentrovaných Citrónov, no zápas s Terve Tuolou im tentokrát vôbec nevyšiel.
H.I. Citróni - Westorm 2:4 (1:2, 0:1, 1:1), góly: 0:57 Burda - 0:1; 2:55 Šimkovič - 1:1; 7:49 Baják - 1:2; 15:59 Cirjak - 1:3; 25:12 Krammer - 2:3; 25:21 Baják - 2:4, brankári: Liška - Kišš, najprodukt. hráč: Burda (Westorm) 1+2
Hráči posledného Westormu, aj s novými dorasteneckými posilami, pripravili Citrónom dokonalú odvetu za prehru 23:1. Už v 1. min. otvoril skóre agilný Burda. Citróni na tento gól však dokázali rýchlo odpovedať, ale to bolo z ich strany na dlhé chvíle všetko. Westorm behal, kombinoval a rozoberal si nekompatibilnú hru Citrónov a tí sa cez pozornú obranu Westormu, ktorá bola ako na nespoznanie, nevedeli presadiť a tak v 8. min. zvyšoval na 1:2 Baják. V úvode 2. tretiny bolo už 1:3, keď mieril presne Cirjak. Do 3. tretiny nastupovali Citróni s jednoznačným cieľom - zmazať vedenie Westormu a aj keď hneď v 2. min. 3. tretiny znížil Krammer, tak o 9 sek., po nedôraznosti obrancov a chybe brankára, mal Westorm opäť dvojgólové vedenie. To už bez problémov do konca zápasu udržal a tak bolo na svete obrovské prekvapenie a prvá výhra Westormu!
Zotherm - Westorm 9:3 (4:0, 3:3, 2:0), góly: 2:02 Naď - 1:0; 4:28 Kováč Ma. - 2:0; 9:24 Fazekaš - 3:0; 10:56 Lalík - 4:0; 14:55 Lalík - 5:0; 15:17 Cirjak 5:1; 19:04 Cirjak - 5:2; 19:20 Fazekaš - 6:2; 20:44 Naď - 7:2; 21:33 Cirjak - 7:3; 31:38 Fazekaš - 8:3; 33:26 Kováč Ma. - 9:3, brankári: Fekete - Kišš, najprodukt. hráč: Fazekaš (Zotherm) 3+3
Zápas prvého tímu s posledným mal jednoznačný priebeh. Hráči Zothermu pristúpili k povinnej jazde zodpovedne a od prvých sekúnd sa natlačili pred bránku Westormu a nepúšťali súpera ani do náznaku šance. Pekné kombinácie oživil zápas a postupne rozobrali obranu Westormu a tak bol po prvej tretine stav 4:0 pre favorita. Keď v 15. min. zvyšoval Lalík už na 5:0 zdalo sa byť rozhodnuté, ale po nešťastných góloch Westorm znížil na 5:2, ale sila Zothermu zostala zjavná a rýchlou odpoveďou ukázal Westormu, že zázrak sa tentokrát konať nebude. Westorm pohrozil ešte raz, ale to bolo z jeho strany všetko. Zotherm predviedol v poslednej tretine profesorskú hru a súpera nepúštal do šancí, až na zbytočné vylúčenia v závere. Ale to už bolo neskoro, aby Westorm pomýšľal na dobrý výsledok a tak konečný stav sa nemenil, Westorm podľahol prvému mužstvu Kontakt Rabitex ligy 9:3.
H.I. Citróni - Kontakt 5:4 (0:1, 3:2, 2:1), góly: 10:44 Suchanský - 0:1; 18:39 Mihalov - 1:1; 22:54 Kušnierik - 1:2; 23:36 Magušin - 2:2; 23:53 Šajben R- 2:3; 23:59 Mihalov - 3:3; 26:12 Kováč - 4:3; 30:08 Kováč - 5:3; 30:46 Ildža 5:4, brankári: Adamec - Gajňák, najprodukt. hráč: Kováč (H.I.) 2+1
Citróni na konte s tromi prehrami v rade začali zápas lepšie a už v prvých sekundách musela hasiť pozorná obrana Kontaktu, no Citrónom chýbala rozumná kombinačná akcia. Keď sa však nezadarilo Citrónom, tak na rad sa dostala dravosť Suchanského, ktorý strelil svoj prvý gól v sezóne. Po prečistení hláv v kabíne sa na ihrisko postavilo iné družstvo. Ovocie zlepšenej hry sa ukázalo po peknej kombinácii Mihalova s Magušinom. Hral sa obojstranne vyrovnaný hokejbal. Po niekoľkých chybách obrany, keď sa najmä obrana Kontaktu za priaznivého stavu hrnula bezhlavo do útoku, čo ihneď upravili Citróni, bol stav po druhej tretine 3:3. Kontakt sa však, tak ako už niekoľkokrát v tejto sezóne, stiahol zbytočne do obrany a táto hra vyhovovala Citrónom, ktorý v druhej tretine prebudili svoju streleckú chuť, najmä E. Kováč, ktorý dvomi gólmi poslal Citrónov do vedenia. Kontaktu však v závere zápasu chýbali sily a aj dávka šťastia a tak sa Citrónom podarilo prelomiť čiernu sériu.
Zotherm - Corgoň 10:2 (3:0, 4:1, 3:1), góly: 6:25 Lalík - 1:0; 7:59 Kováč Ma. - 2:0; 10:18 Valenteje - 3:0; 18:27 Naď - 4:0; 20:45 Bugár - 4:1; 23:15 Fazekaš - 5:1; 23:50 Lalík - 6:1; 23:58 Suchánsky - 7:1; 29:26 Kováč Ma. - 8:1; 29:52 Bugár - 8:2; 32:27 Naď - 9:2; 35:46 Kopernický - 10:2, brankári: Fekete - Šutý, najprodukt. hráč: Naď (Zotherm) 2+3
Večne piaty Corgoň vie ako na Zotherm a to chcel dokázať aj v tomto zápase, ale obrana Zothermu sa však poučila s posledného zápasu (Corgoň otočil s 0:3 na 4:3pp!) a dôkladne pristupovala k hráčom súpera. Ten nerešpektoval silu súpera a tak mala obrana lídra plné ruky bojovných Corgoňákov. Postupne sa však hra otočila a ostrostrelci Zothermu jasne ukázali, kto je na ihrisku pánom. Po jednoduchých kombináciách si rozobrali stojacu obranu Corgoňa a v druhej tretine, ktorá začínala už za stavu 3:0 pre Zotherm, sa obraz hry nezmenil, ale prevahu Zothermu zúžitkoval až v 19. min. Naď - 4:0, ktorý však následne šiel na trestnú lavicu a Corgoň dokázal znížiť - 4:1. Odpoveď Zothermu však nedala na seba dlho čakať a v priebehu 43 sek. poslednej minúty druhej tretiny strelili Corgoňu 3 góly a tak definitívne zaklincovali ich snahu o reprízu zázračného zvratu spred niekoľkých týždňov. V záverečnej tretine Zotherm udržival svoj náskok, Corgoň síce ešte znížil na 8:2, ale gól Kopernického 14 sek. pred koncom znamenal desiatku na konte bezbranných Corgoňákov.
Kontakt - Terve Tuola 0:7 (0:2, 0:3, 0:2), góly: 2:21 Lehotkai E. - 0:1; 3:27 Klimko - 0:2; 17:18 Pekárik - 0:3; 22:09 Klimko - 0:4; 22:36 Lehotkai E. - 0:5; 24:41 Klimko - 6:0; 34:43 Lehotkai 0:7, brankári: Gajňák - Kakody, najprodukt. hráč: Klimko / Lehotkai E. (Terve Tuola) 3+3
Obidve družstvá nastúpili na tento zápas bez niekoľkých opôr, ktoré sú tvorcami hry v jednotlivých tímoch. Terve Tuola sa od začiatku tlačila pred Gajňáka a s obranou Kontaktu nemala skoro žiadnu prácu. Už v 3. min. sa presadil Lehotkai a o minútu to už bolo 2:0, keď sa Klimkova strela sporne odrazila od brvna. V druhej tretine sa však tlak Terve Tuoly prejavil už parádnymi kombináciami i gólmi a nikto nemal pochýb o tom, kto má navrch. Kontakt mohol byť rád, že v 2. tretine neinkasoval ešte niekoľkokrát, keď ich vždy zachraňoval pozorný Gajňák, alebo brvno, či tyčka. V 3. tretine išlo už len o to, koľko bodov si ktorý hráč Terve Tuoly zapíše do kanadského bodovania a keďže Palkovič za celý zápas musel riešiť len 3 vážnejšie šance Kontaktu, tak Terve Tuola zaslúžene vyhrala 7:0.
7. Westorm 16 1 0 0 15 23:125 3
Legenda: Z - zápasy, V - víťazstvá, Vp - víťazstvá po predĺžení/nájazdoch, Pp - prehra po predĺžení/nájazdoch, P - prehra, GS - góly strelené, GO - góly obdržané B - body