Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
VOLEJBAL ŽIEN

Prehry v oboch dueloch

Extraliga žien – semifinále
1. zápas - OMS Senica – MŠK Žiar nad Hronom 3:0 (14, 11, 10) za 53 min. Rozhodcovia: Matis, Fatrdla, čiaroví rozhodcovia Kuzma, Gebroc.
Zostava MŠK: Orišková, Bieliková,, Drozdová, Durkotová, Hrdá, Nováková, Osvaldtová - libero, (Adamicová, Dobrovičová, Bryndzová, Gregušová). Tréneri: Bieliková, Čurný. Nehrala Tobolářová.
V semifinále play - off dostali naše hráčky na ceste k postupu do finále Extraligy žien, najväčšiu prekážku a to úradujúceho majstra SR, účastníka dvoch európskych súťaží – hrali vo štvrťfinále Top Teams Cupu a víťaza Mevza Cupu – internacionálkami nabitú Senicu, ktorá má aj v tejto sezóne jednoznačný cieľ - obhájiť titul. Žiarčanky síce viedli 1:0, ale postupne sa domáce hráčky bodovo odpútali, viedli 11:3 aj 18:9 a jednoznačne set vyhrali. Podobne aj v 2. a 3. sete Seničanky hrali koľko potrebovali. Naše nezachytili nástupy Seničaniek, robili veľa vlastných chýb, pôsobili odovzdaným dojmom, nedokázali zablokovať útok súperiek,ktoré ich jednoznačne prehrali vysokým rozdielom. Naše dievčatá len občas dokázali dobrými blokmi a nechytateľnými útokmi znepríjemniť „víťaznú jazdu“ domácich profesionálok. Aj keď kvalita bola určite na strane domácich hráčok, Žiarčanky im môžu byť vyrovnaným súperom na domácej pôde, ak sa vyvarujú vlastných chýb a budú hrať s chuťou, rýchlo a zodpovedne v útoku, kolektívne a disciplinovane v obrane.
2. zápas - MŠK Žiar nad Hronom - OMS Senica 0:3 (-8, -21, -9) za 54 min. Rozhodcovia: Sňahmičan zo Žiliny, Kováčik z Prievidze, čiaroví rozhodcovia Faulhammer z Martina, Malík z Martina - Vrútky.
Zostava MŠK: Orišková, Dobrovičová, Drozdová, Gregušová, Hrdá, Nováková, Osvaldtová - libero, (Adamicová, Bieliková, Bryndzová, Durkotová). Tréneri: Bieliková, Čurný. Nehrala Tobolářová.
Zostava Senice: Šuríková (ČR), Bramborová (bývalá hráčka Žiaru),Viviane Soares da Silva e Oliveira CRUZ (Brazília), Nevosadová (ČR), Biksadská (reprezentantka SR), Ignatusha (Ukrajina), libero Simona Kleskeňová (reprezentantka SR). Striedala Schwobová (ČR). Na lavička boli ešte pripravené: Michalcová (repre SR), Kharchynská (Ukrajina), Mihálová – Skubanová (bývalá hráčka Žiaru a repre SR), Murčinková (SR). Všetky zahraničné hráčky boli alebo sú v širších reprezentačných kádroch svojich krajín.
V 2. stretnutí semifinále play - off privítali Žiarčanky na domácej pôde družstvo OMS Senica, ktorá prišla v najsilnejšom zložení a celý zápas odohrala v základnej zostave (až v 3. sete za stavu 19:6 pre Senicu nahradila Biksadskú Schwobová, ktorá nastúpila po zranení) Internacionálkami nabitá Senica potvrdila, že ide jasne za svojim cieľom a to je obhájenie majstrovského titulu. Žiarčanky boli od začiatku nervózne, robili veľa vlastných chýb a Seničanky poľahky vyhrali vysoko prvý set - 0:1. V 2. sete naše hráčky dokázali držať krok s hráčkami hostí až do stavu 17:19, ale potom Seničanky lepšie zvládli koncovku a set vyhrali 25:21 – na sety 0:2. V 3. sete naše dievčatá nezachytili nástup záhoráčok, pôsobili odovzdaným dojmom, nedokázali zablokovať útok súperiek a jednoznačne ho prehrali znovu vysokým rozdielom – a celý zápas 0:3. Naše hráčky nezopakovali nadšený výkon z nadstavby Extraligy, kedy uhrali proti Senici jeden set a teraz im dovolili celkom poľahky zvíťaziť aj v 2. stretnutí semifinále play - off – Seničanky vedú 2:0 na zápasy – a tak im postačuje už len vyhrať nasledujúci 3. zápas v stredu v Senici, aby postúpili do finále Extraligy. Žiarčanky v prípade tretej prehry budú hrať o 3. miesto s porazeným zo zápasu Slávia UK – Pezinok.
Tretie kolo semifinále play - off zohrajú naše ženy vonku v Senici v stredu 5. apríla o 18.00 hod. Hrá sa na 3 víťazné zápasy.

JUNIORKY - I. liga východ
18. kolo: Žiar nad Hronom – Vranov nad Topľou 0:3 a 3:0
Zostava MŠK: Frindtová, Kubíková, M. Michňová, V. Michňová, Repatá, Škriniarová, Pacalajová, Novodomcová, Zámorová.

KADETKY - I. trieda
10. kolo: Hnúšťa – Žiar nad Hronom 2:3 a 0:3, 11. kolo: Liptovský Hrádok – Žiar nad Hronom 3:0 a 3:0

13. kolo: Poltár – Žiar nad Hronom 3:1 a 3:1
Zostava MŠK: Balážová, Csitáriová, Frická, Hanzelová, Koršová, Lásková, Melišová, P. Michňová, Pastoreková, Sekerešová, Volfová

MLADŠIE ŽIAČKY - II. trieda
10. kolo: Žiar nad Hronom – Hnúšťa 3:2 a 3:0, 11. kolo: Žiar nad Hronom – Poltár A 3:1 a 3:1
1. Poltár A 22 20 2 97:9 42
2. ŽIAR 22 18 4 84:22 40
3. R. Sobota 22 16 6 67:47 38
4. Tatran BB 22 12 10 64:58 34
5. Hnúšťa 22 9 13 65:58 31
7. Krupina 22 6 16 41:77 28
6. Poltár B 22 6 16 31:78 28
8.Zvolen 22 0 22 1:101 22

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?