Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Hokejbal: Kontakt Rabitex liga

Dvanásty hrací deň si pre nás pripravil niekoľko zaujímavých zápasov. Čakalo sa najmä na vystúpenie Lionsu v zápase s Citrónmi a Zothermom a aj to, či Westorm potvrdí svoju stúpajúcu formu a naopak, či Corgoňáci potvrdia, že im to v poslednej dobe celkom

nereže. Lions vo vypätých zápasoch najprv s Citrónmi prišiel v závere o 3 body, aby o niekoľko minút ratovali aspoň bod v zápase s lídrom, ktorému sa dnes vôbec nedarilo. Prekvapenie ligy, zlepšujúci sa Westorm si poradil s Kontaktom po nájazdoch a potom rozobral aj obranu Corgoňu a začal sa približovať k šiestej a piatej pozícii.
Lions Gympel - H.I. Citróni 3:5 (2:2,
1:1, 0:2), góly: 5:16 Sýkora - 1:0; 8:34 Grobář - 2:0; 10:13 Magušin - 2:1; 11:04 Halimovič - 2:2; 17:53 Sýkora - 3:2; 17:59 Liška - 3:3; 27:25 Halimovič - 3:4; 28:25 Liška - 3:5, brankári: Jurák - Rymarenko, najprodukt. hráč: Halimovič (Citróni) 2+2
Citróni začali tento pre nich dôležitý zápas tlakom a už v úvodných minútach mierili nepresne Mihalov a Šabík. Citróni si síce vypracovali územnú prevahu, ale Gympel kontroval z protiútoku a v 8. min. už viedol Lions 2:0. Po tomto góle už Citróni zabrali a prvá tretina končila vyrovnávajúcim gólom Halimoviča, po peknej kombinácii s Liškom a Šimkovičom, 2:2. Druhú tretinu začali lepšie Citróni, postupnými kombináciami sa tlačili pred bránku Lionsu a ten znova len čakal na možné brejky. Po dvoch rýchlych góloch na obidvoch stranách sa hra vyrovnala a šance mali obidve družstvá. V 28. min. Citróni využili svoju jasnú dominanciu na ihrisku a po kombinácii Šimkoviča s Halimovičom sa ujali prvýkrát vedenia - 3:4. Lions Gympel sa však ani nestihol spamätať a v 29. min. našiel Šimkovič pred bránkou voľného Halimoviča, jeho strelu však brankár vyrazil len pred nikým nekrytého Lišku a ten zvýšil na konečných 3:5.
Kontakt - Westorm 1:2tr. (0:0, 0:1,
1:0 - 0:0 - 1:2), góly: 20:41 Cirjak - 0:1; 32:01 Šajben R. - 1:1, brankári: Gajňák - Kišš, najprodukt. hráč: Cirjak (Westorm) 1+0
Zápas posledného s predposledným začali lepšie hráči Kontaktu, ktorí sa natlačili pred Kišša a v 35 sek. mieril Ildža z otočky do tyčky a o pár sekúnd skúšal šťastie Kopjár. Okolo 6. min. sa hra ucelila a obidve družstvá si vytvárali šance. V 9. min. vyrobila obrana Kontaktu totálnu chybu pri striedaní, k strele sa dostal Ciriak, ale Gajňák jeho prudkú strelu zázračne vyrazil betónom na ľavú tyčku. Westorm začínal mať v týchto fázach hry menšiu územnú prevahu.
Úvodný gól zápasu prišiel až v 9. min., keď sa uvolnil Ciriak a trafil do pravého horného rohu Gajňákovej bránky - 0:1. Kontakt sa snažil hneď od úvodu poslednej časti hry o vyrovnanie, ale až 4 min. pred koncom našiel Suchanský pred bránkou voľného Šajbena a ten trafil presne medzi betóny Kišša a bolo vyrovnané - 1:1! Predĺženie začalo obojstranou kombinačnou hrou, kde rozhodovali chyby jednotlivcov, ktorí nedokázali skórovať, tak prišli na rad trestné nájazdy, v ktorých sa hráči opäť nevedeli presadiť a rozhodla Ciriakova presne mierená strela.
Zotherm - Lions Gympel 3:2pp (1:0,
1:1, 0:1 - 1:0), góly: 10:11 Kováč Mi. - 1:0; 18:03 Toldy - 1:1; 22:20 Lalík - 2:1; 31:20 Rybár - 2:2; 39:12 Fazekaš – 3:2, brankári: Fekete - Jurák, najprodukt. hráč: Fazekaš (Zotherm) 2+1
V zápase prvého tímu s druhým sa čakal vyrovaný zápas. Zotherm sa snažil od prvej sekundy roztočiť pred bránkou Lionsu svoju hru, ale zabrzdilo ho vylúčenie Fazekaša už v 2. min, ale po návrate vylúčeného mal Zotherm opäť prevahu, ktorú zúžitkoval po prihrávke Fazekaša presnou strelou k tyčke Michal Kováč. Hra Zothermu, ale nebola taká ako v posledných zápasoch a Lions vycítil šancu bodovať a tak sa tlačil do útoku. Druhá tretina začala aktívne z oboch strán. V 5. min. v oslabení tečoval Fazekaš Toldyho strelu, 1:1. O tom, že by Zotherm len predsa mohol uspieť presvedčil Lalík, keď jeho strelu z uhla síce Jurák vyrazil, ale len za svoj chrbát, 2:1. Po spornom vylúčení Fazekaša dostal však Lions šancu vyrovnať, ktorú aj využil a muselo sa predlžovať. Predĺženie sa nieslo jednoznačne v hre Zothermu a potvrdil to Fazekaš strelou od polky ihriska v 4. min. predĺženia a tak si líder odnášal z tohto zápasu plný bodový zisk.
Corgoň - Terve Tuola 1:7 (0:2, 0:4,
1:1), góly: 0:40 Klimko - 0:1; 10:59 Ševčík -
0:2; 13:27 Klimko - 0:3; 14:20 Lehotkai -
0:4; 18:05 Lehotkai - 0:5; 19:57 Klimko -
0:6; 24:30 Bálinth - 1:6; 30:31 Palkovič -
1:7, brankári: Kubek - Kakody, najprodukt. hráč: Klimko (TT) 3+1
Terve Tuola začala zápas tlakom a už v 40. sek. otvoril skóre po nedôraznosti obrancov Klimko. V 7. min. našiel Ševčík pred bránkou voľného Klimka, ale zaskvel sa Kubek, no následná chyba v obrane Corgoňu bola potrestaná - 0:2. Terve Tuola začala bojovne naladená aj v 2. tr., ale Klimka tentokrát zastavil Kubek, ten bol však o minútu už prikrátky a keď si Klimko položil celú obranu Corgoňa -
0:3. Po dvoch pekných góloch Lehotkaia v 8. min. zvyšoval Klimko už na 0:6. Hra síce nabrala po tomto góle na intenzite, ale nepresadil sa ani Šutý, ani Slávkovský a vedľa nečinnej obrany ani Lehotkai. Na začiatku 3. tr. dohrával Corgoň presilovku a Slávkovský našiel pred bránkou dôrazného Bálintha a ten strelil aspoň čestný gól Corgoňa. Corgoň ožil a snažil sa ešte znížiť, ale to vyhovovalo Terve Tuole a jej výpadom. V 7. min nepokryla obrana Ševčíka a ten pohodlne dopravil loptičku za bezmocného Kubeka - 1:7! Terve Tuola záslužene vyhrala a dostala sa na druhé miesto Kontakt Rabitex ligy.
Corgoň - Westorm 3:5 (0:3, 1:2, 2:0), góly: 4:17 Baják - 0:1; 9:07 Ciriak - 0:2;
9:36 Ciriak - 0:3; 13:35 Baják - 0:4; 17:03 Ciriak - 0:5; 19:23 Slávkovský - 1:5;
24:54 Bálinth - 2:5; 35:59 Slávkovský - 3:5, brankári: Kubek - Kišš, najprodukt. hráč: Ciriak (Westorm) 4+1
Westorm povzbudení víťazstvom nad Kontaktom sa vrhol na svojho súpera ako zúrivý lev na svoju bezbrannú obeť. Ciriak ešte len preveril pozornosť brankára Kubeka, ale v 5. min. strielal Baják - 0:1. V 8. min. spravil Westorm chybu a Frtús sa rútil na Kišša, ale jeho pozorná lapačka bola proti. V 10. min. však Kubek vyrazil strelu Ivana pred Ciriaka a ten poľahky zvyšoval, a aj o niekoľko sekúnd a bolo 0:3! Westorm začal 2. tr. lepšie, ale z brejku sa mohol presadiť Slávkovský a po ňom Šutý, ale nestalo sa tak. V 4. min. sa snažil nájsť Frtús voľného spoluhráča, jeho prihrávku však Westormáci zastavili a z protiútoku zvýšil Ciriak už na 0:5! Westorm bol pri chuti, ale Bajákovú strelu Kubek kryl. V 7. min. dostal Corgoň šancu presilovej hry a tie ovláda v lige najlepšie a dokázal to aj tentokrát a Slávkovský po prihrávke Áča znížil na 1:5. Ako prvý sa o niečo v 3. tretine pokúsil Slávkovský, ale jeho strela bola zblokovaná, ale v 3. min. sa už nemýlil - 2:5. Corgoňu sa v poslednej sekunde podarilo po dorážke Slávkovského ešte znížiť a stanoviť tak účet zápasu na 3:5 pre Westorm.- lf -, - dl - foto: - ro -
7. Westorm 18 2 1 0 15 29:129 8
Legenda: Z - zápasy, V - víťazstvá, Vp - víťazstvá po predĺžení/nájazdoch, Pp - prehra po predĺžení/nájazdoch, P - prehra, GS - góly strelené, GO - góly obdržané B - body

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?