Levická futbalová mlaď

I. liga starší dorast
AS Trenčín – FK Slovan Levice 3:2 (0:2), góly: Dálnoky, Fogad
Levice: Konkoľ – Horniak, Janšík, Pilinský, Fogad, Varga, Parrák, Martinček, Huszár, M. Kosák, Dálnoky (Drenka, Boldiš, Torda)
Keďže Levičania v poslednom zápase vonku v Ružomberku inkasovali poriadnu nakladačku, domácich to asi až priveľmi uspokojovalo. To sa snažili naši starší dorastenci využiť, keď hrali do prestávky s vetrom v chrbte. Už v 5. min. unikol obrane domácich Dálnoky a z uhla umiestnenou strelou otvoril skóre. O 15 minút neskôr sa najlepšie zorientoval v šestnástke súpera Fogad, keď si nabehol na center, a dorazil loptu po druhý raz do siete domácich. Levičania sa spoliehali na rýchle brejky zo zabezpečenej obrany a do prestávky im to vychádzalo. Po obrátke mali vietor v chrbte domáci a pritlačili našich chlapcov pred svojho gólmana. Tlak domácich postupom času silnel a postupne strelili tri góly, ten posledný len dve minúty pred koncom zápasu.
I. liga mladší dorast
AS Trenčín – FK Slovan Levice 5:1 (2:1), gól: Kotrus
Levice: Kurucz – Bogár, Novák, Fogad, Havran – Tynák, Kosmály – Kotrus, A. Kosák, Rakica – Žilka (Kováč, Torda, Jančo)
Levičania mali výborný úvod zápasu, keď už v 4. min. Kotrus kopol priamy kop tak, že nedal domácemu gólmanovi šancu úspešne zasiahnuť. Nanešťastie sa v 20. min. zranil Kotrus, keď si vyvrtol členok, čo na mužstvo malo zlý vplyv. V aj tak oslabenej zostave preto vznikla ďalšia diera a domáci ešte do polčasu skóre zvrtli vo svoj prospech. Po obrátke domáci na hracej ploche dominovali, pritlačili našich mladších dorastencov pred svoju bránu, čoho výsledkom boli tri strelené góly v bráne brankára Kurucza. Levičanom síce snahu uprieť nemožno, ale v oslabenej zostave sa lepší výsledok dal dosiahnuť len veľmi ťažko.
I. liga starší žiaci
Spartak Myjava – FK Slovan Levice 2:2 (1:1), gól: Klačko, Solčiansky
Levice: Valkovič – Nasvady, Lešťan, Budovec, Juhász – Predajniansky, Klačko, Začka, Andrášik – Kotora, Baráty (Vanya, Hladík, Bôžik, Solčiansky)
V tomto zápase sa opäť raz potvrdilo, že na Záhorí sa vyhráva len veľmi ťažko a domácim pomáhajú aj „zástavky”. Domáci sa ujali vedenia z pokutového kopu, po veľmi diskutabilnom faule. O vyrovnanie sa postaral Klačko, keď zakrútil loptu nechytateľne z priameho kopu do siete. Po zmene strán sa Levičania ujali vedenia, keď Solčianskeho strelu si domáci zadáci tečovali za chrbát vlastného gólmana. Od tohto momentu sa Levičania už nedokázali vymaniť z tlaku mužov v čiernom, ktorí hostí takmer nepustili na útočnú polovicu. Keď sa zdalo, že naši chlapci aj tak všetko zvládnu, v 5. min. nastaveného času, po vymyslenom faule a následnej štandardke sa domácim predsa len podarilo vyrovnať na konečných 2:2. Rozhodca Rosa napokon remízu zariadil....
I. liga mladší žiaci
Spartak Myjava – FK Slovan Levice 0:1 (0:0), gól: Slúka
Levice: Kučerka – Macko, Rafael, Slúka, Chlpík – Sásik, Balczárek, Zoller, Pastierovič, Šabler – Molnár (Nemeček, Birdáč, Horváth, Kalmán, Dúchaj)
Do prestávky sa hral z oboch strán len priemerný futbal, keď viac dominoval boj na hracej ploche. Ani jedno z mužstiev si čistú gólovú šancu vypracovať nedokázalo, keď sa hralo poväčšine medzi šestnástkami. Po obrátke, hneď na začiatku 2. polčasu si na rohový kop nabehol Slúka a poslal loptu „koníkom” za chrbát domáceho gólmana. Domáci sa potom v závere, aj vďaka rozhodcom, snažili o vyrovnanie, ale po skvelých zákrokoch brankára Kučerku zostalo konto Levíc čisté. Z Myjavy si plný bodový zásah napokon odniesli len mladší prvoligisti a keďže boli futbalovejší, zaslúžene.
II. liga starší žiaci
Tempo Partizánske - FK Slovan Levice B 0:0
Levice: Kubinec - Chudý, Budovec, Birdáč, Vanya - Baráti, Klačko, Začka, Vida - Tran Ahn, Andrášik (Bôžik)
Hoci v zápase ani jeden gól nepadol, šance na jeho strelenie mali obe mužstvá. Domáci mali možnosť na skórovanie, ale samostatný nájazd brankár Kubinec zneškodnil. Vo vyrovnanom zápase boli o niečo futbalovejší Levičania, tiež mohli niekoľkokrát preľstiť zadákov domáceho družstva, ale pri prečísleniach gól streliť nedokázali. Keďže ani jedno z družstiev loptu za chrbát súperovho brankára nedopravilo, zápas sa skončil nerozhodne 0:0.
II. liga mladší žiaci
Tempo Partizánske - FK Slovan Levice B 0:1 (0:0), gól: Kováčik
Levice: Mészáros - Švirik, Šebo, Jasenek - Macko, Hengerics, Zoller, Tóth, Nemček - Chlpík, Hypský (Gaži, Farkaš, Kováčik)
Levičania mali už do prestávky územnú prevahu, ale nedokázali ju zúžitkovať. Hostia boli herne lepší, kombinačnejší, kým domáci sa viac spoliehali na bojovnosť. Prevaha našich pokračovala aj po zmene strán, neskôr padol aj vytúžený gól. To sa po individuálnej akcii presadil Hypský, naservíroval loptu pred prázdnu bránu Kováčikovi, pre ktorého už nebol problém poslať loptu do prázdnej brány. Levičania si za svoj dobrý výkon víťazstvo zaslúžili.

MIMI CHAMPIONS LIGA 2006
Mladší žiaci FK Slovan Levice, žiaci II. ZŠ v Leviciach, zverenci trénera Petra Najnera, sa počas týždňa zúčastnili úvodného kola Mini Champions ligy v malom futbale. Turnaj sa odohral v Hlohovci a Levičania si na ňom počínali veľmi úspešne. Zápasy sa hrali na malom ihrisku s malými bránami na 2 x 15 minút. Levičania si troma víťazstvami zabezpečili postup do ďalšieho kola, ktoré sa uskutoční v máji vo Vrábľoch. Víťaz potom postúpi do celoslovenského finále.
Výsledky Levičanov na turnaji: Levice – Hlohovec 14:2 (7:2), Levice – ViOn Zl. Moravce 10:2 (3:1), Levice – ČFK Nitra 7:3 (4:2)
strelci gólov: Molnár 8, Chlpík 6, Sásik 5, Balczárek 3, Slúka, Nemček, Horváth a Zoller po 2, Rafael 1.
Levice na turnaji reprezentovali títo mladí futbalisti: Kučerka, Dúchaj – Birdč, Rafael, Kalmán, Slúka, Macko, Sásik, Zoller, Chlpík, Nemček, Molnár, Balczárek, Šabler, Horváth.
Text a foto: ROMANUHNÁK