V. liga východ - Líder konečne zabral

Pribeta - Dvory n/Ž. 2:1 (1:1), 40. P. Vrzala, 65. J. Keszi - 15. G. Kukan. Susedské derby začali lepšie hostia, ktorí strelili gól už po štvrťhodine hry, lenže v ďalšom priebehu zápasu už ťahali za kratší koniec. Domáci do prestávky korunovali dobrý výkon vyrovnávajúcim gólom a mohli pridať aj ďalšie, Bodoki bol však už doslova nepriestrelný. Po hodine hry ale kapituloval aj druhýkrát. Dvorania dohrávali oslabení, a tak sa im vyrovnať už nepodarilo, ba víťazstvo domácich mohlo byť aj výraznejšie. R Végh, ČK: 75. Z. Sztankó, 300 divákov. PRIBETA: Nagy - Rontó (75. Rajčáni), Rusnák, Bratkó, Sýkora, Vrzala, J. Lakatoš, Keszi, Šulák, Scholtz, M. Lakatoš. DVORY: Bodoki - Bernáth st., Keresztúri, Kukan (85. Schultz), Sztankó, Nagy, Salgó, Havetta (74. Ivan), Keresztes (80. Bujdák), Boldizsár, Sarközi.
Tekovské Lužany - Šahy 1:0 (0:0), 85. M. Hliva. Levické derby mohlo úrovňou divákov uspokojiť, a to aj napriek tomu, že domáci naň nastúpili oslabení o niektorých hráčov zo základu. Hneď na začiatku mal líder tabuľky veľkú šancu, ale nevyužil ju, rovnako ako ďalšie dve do prestávky. Šahania sa síce snažili, lenže pred Sívoszom nebezpeční neboli. V druhom dejstve domáci stupňovali svoj tlak a snažili sa konečne zvíťaziť. Najskôr nevyužili ďalšie dve veľmi dobré príležitosti, ale tesne pred koncom zápasu sa im zaslúžene strelou vari z 20 m podarilo streliť trojbodový gól. R Sklenár, 280 divákov. T. LUŽANY: Sívosz - Kósa (70. P. Tóth), Hliva, Gergö, Bajúsz, Kollár, M. Tóth, Barecz, Šál (85. Burín), Hlaváčik, Páchnik. ŠAHY: Šutlák - Máté, N. Urblík, Petráš, Studva, Topán, Lackovský, Bartal, Koreň, J. Urblík, Bodzsár.
Jur n/Hr. - Želiezovce 2:0 (2:0), 20. R. Tóth, 38. S. Frtús. Druhé levické derby bolo súbojom nováčikov a zo začiatku bolo na ihrisku dosť nervozity. Pekná strela z takmer 30 m otvorila skóre a gól domácich upokojil. Tí prebrali iniciatívu, presťahovali sa pred bránu Želiezovčanov, ktorí sa vlastne iba bránili a do prestávky ešte raz kapitulovali. Domáci mali prevahu aj po zmene strán, lenže niekoľko veľmi dobrých príležitostí využiť nedokázali, a tak sa skóre už nemenilo. Hostia hrozili iba ojedinele a pred Ivaničom neboli vôbec nebezpeční. R Majer, 270 divákov. JUR: Ivanič - Füri, Ármai, Lauko (69. Bogdány), Rácz, Tóth, Sulyani, Valo (56. Srna), Mandrák, S. Frtús (75. R. Frtús), Jakab. ŽELIEZOVCE: N. Barecz - Salai, Karkó, Páchnik, Rotík, Hudák (73. Csudai), Forró, Czibula (70. Lehoczký), Valach, Kokoška, Hegedüs.
Bánov - Šurany 1:1 (0:1), 71. J. Moravčík (11 m) - 23. B. Kuruc. Susedské novozámocké derby bolo pomerne kvalitné, a to z oboch strán, pretože súperi si vytvorili viacero veľmi dobrých šancí. V prvom polčase sa však z gólu tešili iba hostia. Po zmene strán domáci zvýšili svoje úsilie a po penalte za faul na prenikajúceho Keméňa, ktorý postupoval sám na brankára, sa im podarilo zaslúžene vyrovnať. Bánovčania potom nastrelili ešte dvakrát žrď, skóre sa ale už nezmenilo a remíza bola spravodlivá. R M. Šmidovič, 350 divákov. BÁNOV: Mráz - Palacka (25. M. Moravčík), Zeleňák, Miček, Keméň, Tchor, J. Moravčík, Poláček (60. Cmar), Mucha, Petráš, Raček. ŠURANY: Pintér - Kollár, Ambrus, Porubský, Ma. Fíšan, Skačan (75. Preložník), Pilek, Benko, Kuruc, Lorenc, Macek (78. Švajda).
Nové Zámky B - Palárikovo 4:0
(2:0), 10. a 60. N. Horáček, 17. R. Dang Van, 80. P. Balogh. Druhé susedské novozámocké derby mali od začiatku pod kontrolou domáci. Prvý gól dala rezerva Nových Zámkou po peknej hlavičke už po desiatich minútach hry a druhý nenechal na seba tiež dlho čakať. Do prestávky sa však už skóre nemenilo, hoci Kovács a Tomaček mohli streliť ďalšie góly. Scenár zápasu sa nezmenil ani po prestávke, keď mali domáci sústavný tlak a hostia, ktorí za celý zápas Madarásza vážnejšie neohrozili, inkasovali ešte dvakrát. R Mihálik, 250 divákov. N. ZÁMKY B: Madarász - Štofko, Poništ, Hatina (70. Balogh), Hlavačka, K. Kovács, Horáček, Dang Van (82. M. Procházka), Tomaček (65. J. Procházka), Dékány, Hajko. PALÁRIKOVO: Pilek (55. Šulák) - Kobora, Procházka, Sztrecsko (46. Svýba), Židuljak, Fiala, Mach, Ludas, Krištofičin, Košťál (30. Nagy), Hoppan.
Čajkov - Komjatice 0:2 (0:0), 63. O. Uher, 88. M. Uhrík. Čajkovčania mohli ísť do vedenia hneď v úvode, ale M. Drapka nemieril presne. Komjatice sa od úvodu zamerali najmä na dobrú defenzívu, lenže domáci sa i tak ešte niekoľkokrát dostali do dobrých šancí. Lepieš s Drapkom však iba opečiatkovali žrď. Čajkov mal po prestávke veľký tlak, ale ten bol gólovo úplne neplodný. Naopak, hosťom vyšli dva brejky, po ktorých skórovali. A keďže domáci nepremenili v 76. min. Pompošom penaltu, tri body si prekvapujúco odviezol ich súper. R Šípoš, 180 divákov. ČAJKOV: Horniak - Havran, J. Čižmár, Csernák, Lepieš, Mališ (80. Spasič), Pompoš, Tuhý, P. Drapka (58. Kinčok), M. Drapka, Nichta. KOMJATICE: P. Hajnala - Jančár, Fridrich, I. Kalužák, Majerčík, Uhrík, Letko, Uher, Ma. Marenčák, Konderík, Krehák.
Kalná n/Hr. - Dolný Ohaj 2:0
(0:0), 52. L. Gubík, 69. E. Dvorakovič (11 m). Hráči Kalnej mali síce počas celého zápasu prevahu, ale v prvom polčase sa dosť trápili a vypracovali si iba jednu vážnejšiu príležitosť. V druhom dejstve to však z ich strany už bolo úplne iné a prvý gól na seba nenechal dlho čakať. Hostia boli pod stálym tlakom a z penalty za faul na Gubíka inkasovali aj druhýkrát, ba v 74. min. nevyužil Dvorakovič samostatný nájazd a loptu poslal vedľa brány. R Michálek, 250 divákov. KALNÁ: Guťan - Hrnčiar, Zórád, Gubík, Zdychavský, Sakoš, Thaly, Čontoš, Hegedüs, Dvorakovič, Biely (83. Malček). D. OHAJ: Barták - Marián Palacka, Racek, Pilo, Augustín (69. Jeseničan), Majerčík (60. Navrátil), M. Pétery, Marek Palacka, P. Palacka, Porubský, J. Pétery (71. Keleberc).
Kameničná - Veľké Lovce 3:0
(2:0), 11. M. Miťko, 25. Zs. Szüllö, 75. Š. Hozman (11 m). Hostia začali svižnejšie a už v 5. min. Lapčík netrafil prázdnu bránu! Domáci to potrestali v 11. min. a druhý gól pridali v 25. min., lenže ešte predtým Horváth chytil súperovi ďalšie dve výborné príležitosti. Druhý polčas mali hráči Kameničnej miernu prevahu, ktorá vyústila gólom z penalty za faul na Sándora. Ďalšie šance na oboch stranách však už využité neboli, hoci Regasova tutovka doslova volala po góle. R Belanský, 180. KAMENIČNÁ: Horváth - Slatina, Szüllö, Rigó, Boros, Miťko, Lörincz, Matyus, Fekete (46. Sklenář), Sándor (67. Novák), Hozman. V. LOVCE: Majka - Otruba (50. Regas), S. Kotlár (70. Ľ. Kuruc), Pavlatovský, Kodhaj, Kršák, Lapčík, Dobročáni, Bagala, Kubištel, J. Kotlár.
1. T. Lužany 19 15 1 3 53:30 46 (+16)
2. Palárikovo 19 13 2 4 35:26 41 (+11)
3. Kameničná 19 11 2 6 61:33 35 (+8)
4. N. Zámky B 19 10 4 5 42:20 34 (+7)
5. Šahy 19 9 4 6 42:32 31 (+1)
6. Šurany 19 9 2 8 36:25 29 (-1)
7. Jur n/Hr. 19 8 5 6 36:34 29 (+2)
8. Kalná n/Hr. 19 8 3 8 28:31 27 ( 0)