Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Futbal - III. liga dospelých: Žiar pokoril aj béčko Banskej Bystrice

Žiar n/Hronom - Dukla B. Bystrica B 2:0 (0:0)
Začiatok stretnutia bol obojstranne opatrný. Prvý sa osmelili domáci, ale šance Maruniaka a Miškova zostali nevyužité. V 20. min Žiarčania zahrávali po faule signál, po ktorom zostal Žiak sám pred brankárom, ale prestrelil. Hostia boli nebezpečný po rohových kopoch, mali výškovú prevahu, ale nevyužili ju. V 24. min zahrával Žiak rohový kop, Maruniak prestrelil. V 45. min centroval Úškrt, pred domácim brankárom sa Hrbek ocitol sám, jeho gólovú hlavičku bravúrne zneškodnil Gramblička. Druhý polčas domáci pritlačili, čoho výsledkom bol Maruniakov gól z 25 m. Druhý gól pridal po prihrávke Žiaka a samostatnom úniku Michaliga. Obidve mužstvá predviedli kvalitnú hru.
Góly: 57. Maruniak, 67. Michaliga. ŽK: Karásek - Hrbek, Úškrt. ČK: Úškrt. Rozhodoval Staník, 550 divákov.
ŽIAR NAD HRONOM: Gramblička - Zelovič, Podlucký, Karásek, Macejko, Hurík (88. Zaťko), Žiak, Miškov (64. Rapčan), Puliš, Michaliga (79. Boldiš), Maruniak. Tréner: Ilko.
DUKLA B. BYSTRICA B: Ďurčo - Štuber, Kriviančin, Úškrt, Levický (77. Daško), Tomáš, Svintek, Letrich, Kubica, Hrbek, Šišiak. Tréner: Baláž.
DANIEL GREGUŠ

Rakytovce - Čadca
0:0
Úvodné domáce jarné stretnutie muselo uspokojiť fanúšikov Rakytoviec hlavne nasadením, bojovnosťou, ale i niekoľkými predvedenými akciami obidvoch mužstiev. Hostia prišli do Rakytoviec bodovať naplno, no domáci im v zápase boli vyrovnaným súperom . Kysučania sa od začiatku zápasu vyznačovali rýchlym pohybom v útoku a nebezpečnou streľbou zo stredných vzdialeností. Domáca obrana na čele s brankárom však vyriešili všetko s prehľadom. V druhom polčase sa ofenzívne aj Rakytovčania, čo im prinieslo gólové príležitosti, no šťastie sa od nich odklonilo. Bezgólová remíza je spravodlivým vyjadrením síl na ihrisku.
ŽK: Hric, Hejčík - Gavlák. Rozhodoval Liga, 280 divákov.
RAKYTOVCE: Vyskoč - Móres, Turák, Mala, Čabala, Turčan, Schmidtmayer (88. Šimčík), Hric, Zlevský (90. Blaško), Hejčík, Messerschmidt. Tréner: M. Targoš.
ČADCA: Holiš - Piňo, Kaličák, Gavlák, Kavuliak, Macášek, Joukl, Planeta (90. Paulík), Privarčák, Časnocha (76. Gallik), Šidlo (81. Podmanický). Tréner: P. Strapáč. JOZEF KVASNA

Zvolen - R. Sobota B
3:1 (0:0)
Domáci sa od úvodných minút rýchlymi akciami po krídlach dostávali do šancí, Šarlina Detkovu strelu i Vrbiniakovu dorážku zneškodnil. Podobne sa vyznamenal i pri strele Spišiaka a Mihálovej hlavičke, ktorú vytesnil na roh. Hostia sa dostali do šance až po štvrťhodine hry, Bulvasovu strelu kryl s prehľadom Valach. Podobný obraz hry priniesol i úvod druhého dejstva, obe mužstvá sa snažili prekonať súperovu obranu, ale šance Bohuša, Vrbiniaka a na druhej strane Šlichtíka a Víteka gólom neskončili. Až po hodine hry a dvojnásobnom striedaní hostí využili domáci chybu v obrane a Bohuš s prehľadom otvoril skóre. O 10 minút sa dostal k odrazenej lopte v pokutovom území Bulvas a jeho strela skončila od žrde v domácej bráne. V snahe skorigovať výsledok sa dostávali postupne do šancí Banski, Pavlík i aktívne hrajúci Bohuš. Jeho tradičné oslavné premety a salto prišli dve minúty pred koncom stretnutia. V nadstavenom čase sa v pokutovom území presadil Detko a urobil gólovú bodku.
Góly: 61. a 88. Bohuš, 92. Detko - 71. Bulvas. ŽK: Želiezka - Šarlina, Šípka, Vítek, Purdek. Rozhodoval Horný, 250 divákov.
ZVOLEN: Valach - Mihál, Cvejkuš, Konček, Želiezka, Spišiak (84. Slaný), Vrbiniak (75. Kujan), Banski, Bohuš, Detko, Michalík (70. Pavlík). Tréner: J. Oravec.
R. SOBOTA B: Šarlina - Stráňava (81. Ižip), Šípka (58. Novosedliak), Ďurkovič, Kubinec, Šlichtík (58. Hritz), Koleno, Bulvas, Vítek, Purdek, Janák. Tréner: Ľ. Páleník.
MILOŠ MASARIK

Kremnička - Bánová
0:3 (0:2)
Obidve mužstvá začali opatrne a vyčkávali na chybu obrán. Domáci prvýkrát ohrozili Gavláka v 3. min, strelu vyrazil. V 15. min šikovne nabehol za obranu hostí Podmanický a únik úspešne zakončil. Hostia v nasledujúcich minútach ovládli hru. V 16. min Juračka vytlačil na roh hlavičku Vajdu. V 31. min sa Vajda už nemýlil, keď dôrazne nabehol na center Ďuricu a prestrelil Juračku. Po inkasovaných góloch domáci prestriedali a vyrovnali hru. Strely Kellera a Rusnáka však iba tesne minuli bránu Gavláka. Druhý polčas sa na obidvoch stranách hral útočný futbal, domácim nemožno zaprieť snahu, ale na dôraznejších a rýchlejších hostí nestačili. Domáci mohli znížiť v 60. min, Gavlák Sokolovu strelu vyrazil a dobiehajúci Keller neprehodil brankára. V 81. min po ľavej strane unikol Frátrik a Padala zasunul loptu.
Góly: 15. Podmanický, 31. Vajda, 81. Padala. ŽK: Keller. Rozhodoval Čiernik, 200 divákov.
KREMNIČKA: Juračka - Praženica, Nemec (38. Rusnák), Chudík, Hurík, Špirka (69. Murgaš), Mati (39. Kollár), Tišliar, Keller, Kuric, Sokol. Tréner: Grík.
BÁNOVÁ: Gavlák - Ďuratný L., Kubovich, Stalmašek, Mojík, Vajda, Ďuratný D., Ďurica (64. Padala), Frátrik (85. Paulini), Sľuka, Podmanický (34. Pecko). Tréner: Kašuba.
PAVOL KNAPKO

Podbrezová B - K. Lieskovec 5:0 (3:0)
Domáci v úvode stretnutia naznačili, kto bude na ihrisku pánom. V 8. min spálil tutovku Murín, ale o šesť minút išli domáci do vedenia, keď Gašparovu strelu brankár hostí vyrazil, ale Vojvoda zrazil loptu do vlastnej brány. Domáci pokračovali v nápore, hra sa odvíjala zväčša na polovici hostí. V 33. min zvýšil na 2:0 Murín a v 44. min stanovil Belko polčasový výsledok. V druhom polčase sa hra opäť odvíjala na polovici hostí, ktorí len sporadicky vyrážali do protiútoku a vážnejšie domácich neohrozili. V 62. min Murín nádhernou strelou z hranice šestnástky zvýšil na 4:0. Konečný výsledok zápasu stanovil opäť Murín, keď v 90. min osamotený brankárovi nedal žiadnu šancu.
Góly: 32., 62. a 90. Murín, 14. Gašpar, 44. Belko. ŽK: Kostelný - Škorík. Rozhodoval Szabo, 300 divákov.
PODBREZOVÁ B: Ihradský - Boháčik, Libič, Belko, Ďurajka, Gašpar (64. Kostelný), Turňa M., Hauer (71. Špulica), Sojak (29. Chrenovský), Murín, Truňa P. Tréner: P. Ilko.
K. LIESKOVEC: Slíž - Trnovec, Tatarčiak, Kubala, Dančík, Vojvoda, Marčan, Brtnický (39. Panáček), Timek (46. Šlapka), Mihalda, Škorík. Tréner: J. Berešík.
MARIÁN LAUER

L. Mikuláš - Ružomberok B 1:4 (1:2)
Stretnutie začalo veľmi opatrne, súperi čakali na prvú chybu. Strely domáceho Blaščíka a Ballúcha Smieška chytil. V 25. min Kandera založil na vlastnej polovici peknú akciu, prihral cez celú šestnástku Kopernickému, ktorý otvoril skóre. Od tejto chvíle domácim nešla kombinácia v strede poľa, kazili veľa prihrávok. V 28. min zle rozohrali loptu a Latiak s prehľadom vyrovnal. Tatran pri snahe prejsť do protiútoku znovu urobil chybu v rozohrávke a Kaplaň stanovil výsledok polčasu - 1:2. Po prestávke bola snaha vyrovnať očividná, ale chyby z prvého polčasu sa u Tatranu opakovali, čo umne využila rezerva Ružomberka. V 54. min prehodil Chalúpku Latiak, lopta sa odrazila od hornej žrde a z bránkovej čiary dotlačil loptu do siete Tomko. Hostia hrali v pohybe i bez lopty, čo dokonale využil Pilár, keď v 82. min ušiel z polovice ihriska a stanovil konečný výsledok zápasu.
Góly: 25. Kopernický - 28. Latiak, 35. Kaplaň, 54. Tomko, 82. Pilár. ŽK: Olejár - Varhaník, Baran. Rozhodoval Korista, 400 divákov.
L. MIKULÁŠ: Chalupka - Juriga, Kandera, Olejár, Laco, Kopernický (54. Šándor), Blaščík, Bella, Kašpar, Húska, Balluch. Tréner: P. Kurek.
RUŽOMBEROK B: Smieška - Bielák, Maslo, Kaprálik, Gejdoš, Bakoš (87. Rúčka), Kapláň, Varhaník (87.Špirko), Latiak, Baran (74. Pilár), Tomko. Tréner: Ľ. Páleník.
ZDENKO ŠENKYŘÍK

D. Kubín - Bytča
4:0 (3:0)
V 24. min po trestnom kope Baču hlavičkoval Čučka na 1:0. V 29. min sa odhodlali hostia, keď Ciesarík trafil z dobrej pozície najprv nohy Okoličániho a následnú strelu Okoličáni kryl. V 30. min sa na šestnástke pekne uvoľnil Callo, položil loptu na hlavu Baču a bolo 2:0. V 37. min domáci pekne zakombinovali, keď po Callovom centri lopta putovala po osy Bača, Dzúrik, jeho strelu Hájek vyrazil len pred Kubániho a ten sa v takých situáciách nemýli - 3:0. V závere polčasu sa dostal do dobrej príležitosti Janky, ale tiesnený trafil iba brankára. V 68. min našiel Kubáni v šestnástke Callu, ten však loptu iba doťahoval a Hájek bol na mieste. V druhej polovici druhého polčasu boli hostia aktívnejší, snažili sa skorigovať výsledok, čo sa im takmer podarilo v 74. min, keď po rohu vykopol loptu z prázdnej brány Holub. V 83. min dobiedzajúceho Kubániho fauloval brankár hostí a Callo jedenástku s istotou premenil.
Góly: 24. Čučka, 30. Bača, 37. Kubáni, 83. Callo - 11m. ŽK: Hájek, Zabavčík. Rozhodoval: Kapusta, 700 divákov.
D. KUBÍN: Okoličáni - Holub, Čučka, Halák (86. Gajdošík), Drengubiak, Plančo (63. Jurky), Kubáni, Janky, Callo, Bača, Dzúrik. Tréner: J. Smolka.
BYTČA: Hájek - Tvrdý, Kadák, Raždík, Zábavčík, Holeščák Pavol (73. Králik), Čikota, Ciesarík (73. Mahút), Chrenko, Gabaj, Gajdošík (52. Mahdoň). Tréner: M. Král.
JOZEF DAVID

K. N. Mesto – T. Teplice 1:0 (1:0), 33. Chovanec. ŽK: Pecko, Šebík. Pred 300 divákmi rozhodoval Kubačka

1. Bánová 17 11 3 3 29:18 36
2. Čadca 17 11 2 4 31:17 35
3. T. Teplice 16 11 1 4 47:12 34
4. Ružomberok B 17 9 4 4 39:22 31
5. Kremnička 18 9 4 5 32:20 31
6. D. Kubín 17 9 4 4 32:23 31
7. ŽIAR 17 8 3 6 29:19 27
8. K.Lieskovec 18 8 0 10 22:40 24