Hokejbal: Kontakt Rabitex liga

V sobotu pokračovala Kontakt Rabbitex liga ďalšími zaujímavými zápasmi. Záujem pútal súboj Zothermu s Lionsom, ktorý Zotherm v poslednom zápase nečakane potrápil a zaslúžene získal bod a súboj, v ktorom sa chceli Citróni revanšovať Westormu za nečakanú prehru v poslednom meraní síl. Kým prvý zápas očakávania vyrovnaného duelu vôbec nenaplnil (Zotherm zvíťazil jasne 10:2), v druhom zápase držal Westorm dlho v závese za v pohode hrajúcimi Citrónmi výborne chytajúci Kišš (Citróni zvíťazili 4:2). Najväčší záujem však pútal súboj o konečné 5. miesto medzi odvekými rivalmi z Kontaktu a Corgoňákmi (3:1), ktorý priniesol z oboch strán veľmi kvalitnú hru a je len na škodu veci, že tieto tímy nedokázali udržiavať takúto úroveň počas celej sezóny. Zvyšné zápasy obstarali Lions – Corgoňáci (5:1) a Terve Tuola – Westorm (5:2).
Kontakt – Corgoňáci 3:1 (2:1, 0:0: 1:0), góly: 2:14 Martin Kuna 0:1, 6:20 Ildža 1:1, 10:19 Šajben 2:1, 27:09 Marfoldi 3:1, brankári: Gajňák - Kubek, najlepší hráči: J. Šajben - Kubek, rozhodovali: Kušnierik Dd., Kudela, Talapka
Od úvodného hvizdu rozhodcu bolo jasné, že títo dávni rivali vyrukujú s obojstranne útočnou hrou. Kuna ako prvý nedal Gajňákovi šancu, keď vymietol pravý horný roh jeho brány. Po tomto góle sa Corgoňáci predsa len nasťahovali na polovicu Kontaktu a rozkrútili kolotoč. Zo zovretia sa Kontaktu podarilo vymaniť až na začiatku 6. min, keď benevolentnosť súperovej obrany využil Ginčai, ktorý rýchlo posunul loptičku pred bránku voľnému Ildžovi a Kontakt vrátil Corgoňákom požičané – prvá strela na bránu prvý gól. Vyrovnané - 1:1. V 11. min, po ďalšom nedorozumení obrany „hostí“, našiel Kováč Šajbena a ten nezaváhal. Kontakt sa dostal do vedenia 2:1. V poslednej minúte ešte Gajňák vyráža strelu Bugára, Kubek zneškodňuje strelu Suchánskeho a Marfoldiho strela zo samostatného nájazdu obtrela ľavú tyčku jeho brány. V 2. tretine po strele Schmidta sa v 4. min zaskvel výborným zákrokom Gajňák a od tejto chvíle prevzali iniciatívu „domáci“ hráči. Potom sa do sóla po tretíkrát v jednej tretine dostal J. Šajben, ktorý predviedol krásny prienik cez celé ihrisko, ale Kubek v tejto tretine čaroval. V záverečných dvoch minútach Gajňák vychytal Kunu a Kubek si udržal čisté konto v tejto tretine po strelách J. Šajbena, Ginčaia a Ildžu.
Po prekvapujúcom priebehu 2. tretiny sa v tej záverečnej konečne očakával tlak Corgoňákov, ktorí si v tomto prestížnom zápase nepripúšťali nič iné ako víťazstvo. Lenže všetko bolo inak a I. Kušnierik zobral loptičku, prešiel celé ihrisko, prihral do palebnej pozície Marfoldimu a ten sa v takýchto situáciách nezvykne mýliť – 3:1. Potom gólom povzbudení hráči Kontaktu opäť zamestnávali obranu Corgoňákov, nie však Kubeka. Napriek potrebe hrať sa Corgoňáci v posledných 7 minútach zápasu už nedokázali z tretieho gólu spamätať, Kontakt kontroloval hru a Gajňák musel zasahovať len trikrát po strelách Frtúsa, Milana Kunu a Bernáta. Na druhej strane v už pohode hrajúci Kontakt trafil do priestoru brány len raz zásluhou Ildžu a tak sa pekný útočný zápas bez vylúčenia, ktorý sa divákom páčil, skončil nečakane nízkym skóre 3:1.
Lions Gympel – Corgoňáci 5:1
(1:0, 1:0, 3:1), góly: 6:34 Sýkora 1:0, 13:27 Valašík 2:0, 27:26 Valašík 3:0, 31:52 Bernát 3:1, 32:14 Rybár 4:1, 34:57 Bozóky 5:1, najlepší hráči: Valašík – Bernát, rozhodovali: Toman, Novák, Talapka
Zápas začal zostra, keď už od prvej minúty sa obe mužstvá pokúšali streliť vedúci gól, ale strely Lioňákov Toldyho a Sýkoru, či samostatný nájazd Baksu na jednej a šance Frtúsa a Bugára a sólo Brunu na strane druhej, zblokovali obrancovia, alebo zachraňovali pozorní brankári. V 7. min sa však po akcii Valašíka, ktorý našiel krásnou prihrávkou nikým nekrytého Sýkoru, menilo skóre po prvý raz 1:0. Po tomto momente sa Corgoňáci usadili na polovici Gympla, ale pozornú obranu nedokázali prekonať postupne Bruna, Frtús, Schmidt, ani Áč. Na druhej strane schoval Kubek v lapačke Rybárovu strelu a vychytal Valašíka, ktorého chvíle ešte len mali prísť. Hneď v úvode 2. tretiny úradovala Jurákova lapačka po Bugárovej bombe a vzápätí sa na druhej strane ocitol sám pred Kubekom Valašík a pomedzi jeho betóny zvýšil na 2-0. Po tomto góle pozostávala hra z množstva nepresností a brankári sa už v 2. tretine museli predviesť len sporadicky. Zato záverečná tretina priniesla najkrajší hokej, keď hneď v jej úvode musel zasahovať Jurák po strele Bálinta a následnej dorážke Schmidta. V 2. min sa ocitol sám pred Kubekom Toldy, ale ani na dvakrát ho neprekonal. Hra v týchto chvíľach naberala rýchly spád a diváci sa mali na čo pozerať. Okrem krásnych gólov Valašíka, Bernáta, Rybára, a Bozókyho, nemôžeme nechať nepovšimnuté samostatné nájazdy Valašíka, Šurányiho a Sýkorov prienik, pri ktorých predviedol svoje majstrovstvo Kubek a dve veľké príležitosti hráčov Corgoňa, ktorí netrafili loptičku pred poloprázdnou bránou.
Citróni – Westorm 4:2 (2:0, 0:1, 2:1), góly: 2:16 Halimovič 1:0, 10:08 Halimovič 2:0, 13:24 Filip 2:1, 24:06 Mihalov 3:1, 24:27 Mihalov 4:1, 25:17 Baják 4:2, najlepší hráči: Halimovič – Kišš, rozhodovali: S. Novák, Toman, Talapka
Už po úvodnom buly sa predieral svojím typickým prienikom cez stred ihriska do sóla Mihalov, ale tentokrát mu ešte obrana Westormu nedovolila skórovať. Na druhej strane sa pred brankárom nepresadil Burda. Po strelách Mihalova – dvakrát - úradoval Kiššov betón a predznamenával, že dnes to bude hlavne jeho súboj s útočníkmi Citrónov, ktorí sa tentokrát na Westorm dobre pripravili. V 3. min však už ani Kišš nemohol zabrániť s chuťou hrajúcemu Halimovičovi skórovať. Ten sa ocitol v nájazde, keď prebral prihrávku Krammera, krásne (ako Demitra proti Česku) sa pohral s loptičkou a nádherne ju zasunul medzi betóny 1-0. Potom sa Kišš vyznamenával po uragáne striel Mihalova, Šimkoviča, bombe Šabíka, nájazdoch Halimoviča, Kováča, znovu pálil dvakrát Mihalov, po ňom opäť Kováč, Mihalov, Kováč... Skrátka nevídané divadlo, aby konečne po prieniku Maslena vymietol ľavý horný roh Halimovič. Do konca tretiny hasil spotený Kišš ešte ďalšie 4 strely, kým Petráš na druhej strane zasahoval len pri sóle Filipa. Kto čakal, že v 2. tretine sa obraz hry aspoň opticky vyrovná, bol sklamaný. Napriek tomu sa gólovo presadili práve Westormáci. Filipovo sólo po chybe obrancu Citrónov skončilo za bránkovom čiarou 2:1. Strely pridali Burda (2-krát), Ivan a Filip. Na druhej strane Citrónov, ktorých vychytal Kišš bolo viac: svoje projektyli vyslali Maslen, Kováč a Šabík a zoči-voči brankárovi Westormu sa nepresadili Krammer, Šimkovič, Mihalov, Magušin a Halimovič. V tretej tretine ohrozil Kišša už v 1. min 4-krát Mihalov a zaknihoval pritom 50% úspešnosť. Najprv mu už v 6. sekunde vyšiel jeho typický prienik, aby už o ďalších 21 sekúnd po prihrávke Magušina prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Neprešla však ani minúta, keď Filip nabil Bajákovi a bolo 4:2.
Lions Gympel – Zotherm 2:10
(1:2, 1:4, 0:4), góly: 1:15 Baksa 1:0,
2:22 Ma. Kováč 1:1, 11:29 Palonder
1:2, 12:07 Fazekaš 1:3, 20:21 Fazekaš 1:4, 21:30 Bozóky 2:4, 22:51 Suchanský 2:5, 23:19 Lalík 2:6, 30:49 Suchanský 2:7, 33:53 Fazekaš 2:8, 35:27 Suchanský 2:9, 35:59 Palonder 2:10, najlepší hráči: Fazekaš – Bozóky, rozhodovali: Toman, Talapka
Zápas jasne vedúceho Zothermu proti Lioňákom, ktorý im naposledy uchmatli bod, začali obe mužstvá opatrne. Napriek tomu už v 3. min bolo 1:1. Najprv Baksa úspešne blafákom v nájazde prekonal inak pozorného Feketeho, o chvíľu Matúš Kováč vymietol pravý roh Jurákovej brány. Do týchto chvíľ tradične zodpovedne hrajúca obrana zblokovala streli Lalíka, Suchanského, Fazekaša a znovu Suchanského a s tou jedinou, ktorá prešla až k Jurákovi si brankár Lions poľahky poradil. Prekvapenie prišlo v čase, keď už mužstvá mysleli na prestávku: Lalík poslal loptičku Palonderovi, ten si ju nenechal vziať a bolo 1:2. Už v 7. sekunde druhej tretiny sa presadil opäť Zotherm, keď načal svoj trojgólový zápis Fazekaš. Potom sa viac bojovalo. Ďalšiu zmenu priniesli až závery tretín, ktoré tentokrát Zotherm zvládol excelentne. Najprv Naď obišiel dvoch obrancov súpera, vytiahol Juráka z brány a prihral Fazekašovi predprázdnu bránu, neskôr po Naďovom nevyužitom brejku triafal vyrazenú loptičku do prázdnej brány Suchanský, aby ešte do prestávky zvyšoval na rozdiel štyroch gólov Lalík. Iskričku nádeje Lionsu medzitým vykresal kapitán Bozóky, keď dorazil strelu Rybára pri presilovke 4 proti 2. V poslednej tretine triafali do čierneho postupne Suchanský a v záverečných minútach Fazekaš, opäť Suchanský a sekundu pred koncom strelil 10. gól Zothermu Palonder. Ďalšie dva sólové nájazdy Fazekaša, po jednom Matúša Kováča a Kopernického a ďalších 7 striel neprekonali pozorného Juráka. Gympel pridal 3 strely a jeden sólový nájazd, pri ktorých sa vyznamenal Fekete.
Terve tuola – Westorm 5:2 (1:0,
1:1, 3:1), góly: 9:24 E. Lehotkai 1:0, 15:03 Klimko 2:0, 23:59 Ciriak 2:1,
27:20 Kollár 3:1, 30:37 Klimko 4:1,
34:00 Filip 4:2, 34:54 Kollár 5:1, najlepší hráči: Kollár – Filip, rozhodovali: Toman, Talapka
Už sme si zvykli, že Westorm v poslednom čase nielen hryzie, ale so „silnejšími“ súpermi už aj získava body. Preto začala Terve tuola od začiatku hrať zo zabezpečenej obrany a strely Bajáka a Maďara zblokovali. Od 4. min sa však začal kolotoč pekných akcií Terve, ktoré boli len sem-tam popretkávané strelami tria Cirjak, Filip a Ivan z Westormu. Najprv sa ocitol v dobrej pozícii pred brankárom Westormu Kiššom dorážajúci Kollár, o dve min bol ten istý hráč v sólovom nájazde, o ďalšie dve min bol v samostatnom nájazde neúspešný aj vedúci muž kanadského bodovania Klimko. Ako na to ukázal až striedajúci Erik Lehotkai, ktorý sa dravo predral cez obranu hostí a nezadržateľne načal gólový rezultát. Záver tretiny obstaral únik Klimka, ktorý ani tentokrát neprekabátil Kišša. Začiatok druhej tretiny začal tak, ako sa skončila tá prvá – neúspešným sólom Klimka. V 3. min nevyšiel samostatný nájazd ani E. Lehotkaiovi. V čase 3:03 však už Klimko po prvýkrát v zápase trafil a bolo 2-0. Potom však Kišš stiahol pre túto tretinu roletu a prekonať ho nedokázali z čistých šancí trikrát Kollár a rovnako trikrát E. Lehotkai. Nedáš – dostaneš platilo v čase, keď do konca tretiny chýbala iba 1 sekunda. Bajákovu prihrávku prevzal Cirjak, obišiel dvoch obrancov a nedal Palkovičovi žiadnu šancu 2:1. Tretiu tretinu načal krásny, no neúspešný teč Cirjaka po strele Ivana. Potom sa v 3. min predviedol po prvýkrát aj gólovo najlepší hráč stretnutia Peter Kollár – po prihrávke E. Lehotkaia spoza bráni vymietol nechytateľnou strelou horný roh brány. Ten istý hráč pálil aj v 6. min, keď krásne trafil zo vzduchu, ale Kišš bol namieste. Potom strielali na Palkoviča Birčák, Ivan, Baják i Cirjak, no ten odolal. Potom úradoval opäť Kiššo. Najskôr sa nenechal prekvapiť strelou Klimka z uhla, potom následnou dorážkou E. Lehotkaia, neskôr vychytal krásny Klimkov teč po strele Csakányiho, aby ho Klimko po druhýkrát prekonal po ideálnej prihrávke Kollára. V 10. min sa po paráde Filipa rútil na Palkoviča Baják, ale ten kapituloval až o niekoľko sekúnd neskôr, keď ho práve po Bajákovej prihrávke prekonal Filip, ktorý sa pohral s loptičkou a vykresal iskričku nádeje, keď znižoval na 4:2. Záver však obstarala opäť Terve, keď strelil svoj druhý gól v zápase Kollár. Ten istý hráč mohol trafiť aj po tretíkrát, ale Kišš jeho nájazd v poslednej minúte zneškodnil. Neubehlo ani 10 sekúnd, keď Klimko (nie prvý, ani druhý raz) vypichol loptičku a po jeho prihrávke opäť Kollár opečiatkoval len ľavú žrď Kiššovej bránky.