Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

V. liga východ - Posledný zdolal lídra!

Šurany - Jur n/Hr. 0:0. Počas celého zápasu mali domáci územnú prevahu, ale hra sa odvíjala najmä medzi šestnástkami, a tak bolo gólových šancí ako šafranu. Hráči Šurian si vypracovali asi tri dobré príležitosti, hostia jednu, lenže diváci si raz gól nezakričali, a tak sa body spravodlivo delili. R Madarász, 250 divákov.
ŠURANY: Pintér - Preložník, Ambrus, Porubský, Lorenc, Ma. Fíšan (88. Meszáros), Kováčik, Skačan (75. Okosi), Pilek, Ikréni, Macek. JUR: Ivanič - Füri, Ármai, Lauko (70. Kysel), Rácz (78. Pankulič), Tóth, Sulyani, Valo, Mandrák, S. Frtús (63. Srna), Jakab.
Želiezovce - Tekovské Lužany 3:1 (1:0), 45. Z. Lehocký, 70. P. Hegedüs, 80. P. Páchnik (11 m) - 72. I. Kollár. Susedské levické derby bolo súbojom posledného s prvým, lenže konečný výsledok musel byť pre futbalovú verejnosť šokom. Aktívna hra domácich totiž hostí zaskočila a skóre mohol otvoriť v 36. min. Forró, ktorý nesupel proti vybiehajúcemu Sívoszovi. Kontra lídra po strele Kollára skončila nad, lenže prekvapivá strela vari z 18 m tesne pred odchodom do šatní dostala domácich do vedenia. Ani po prestávke sa obraz hry nezmenil a Hegedüs pridal druhý gól „Želízu“. Hostia síce zanedlho kontrovali, ale v 80. min. dal výsledku konečnú podobu gól z penalty za ruku Gergöa. To však už Želiezovčania hrali v oslabení... R Oppenberger, ČK: 77. P. Hegedüs, 220 divákov.
ŽELIEZOVCE: N. Barecz - Salai, Karkó, P. Páchnik, Rotík, Hudák, Forró (46. Csudai), Czibula, Lehocký (89. Krištofóli), Kokoška, Hegedüs. T. LUŽANY: Sívosz - Kósa (63. Burín), Hliva, Gergö, Bajúsz, Kollár, Krenčan, Ľ. Barecz, Šál (69. Bedovič), Hlaváčik, M. Páchnik.
Kameničná - Pribeta 2:2 (0:2), 52. Š. Hozman, 65. R. Fekete - 8. J. Keszi, 44. D. Sýkora. Komárňanské derby bol od úvodu dosť nervózne, ale lepšie vyšiel vstup do neho hosťom, ktorí strelili prvý gól priamo z rohu. Kameničná mala potom mierne navrch, lenže Rigó, Hozman ani Fekete sieť nerozvlnili. Naopak, Pribeťania tesne pred prestávkou udreli ešte raz. V druhom dejstve už boli domáci oveľa aktívnejší a dvomi gólmi stav vyrovnali. V samom závere mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, v 85. min. však trafil Boros žrď a po pár sekundách namieril Hozman hlavičkou tesne nad. R I. Gálik, 220 divákov.
KAMENIČNÁ: Horváth - Slatina, Szüllö, Rigó, Boros, Miťko, Lörincz, Matyus, Fekete, Sándor (77. Pataki), Hozman. PRIBETA: Nagy - Rontó, Rusnák, Bratkó, Sýkora, Vrzala, J. Lakatoš, Keszi, Šulák, Scholtz, Lengyel (57. Olách).
Veľké Lovce - Kalná n/Hr. 4:4
(0:2), 65. M. Bagala, 70. J. Kotlár, 78. M. Habrman, 88. S. Kotlár - 39. a 48. Z. Čontoš, 6. E. Dvorakovič, 65. E. Zórád. Diváci videli nielen od úvodu zakríknutý výkon domácich, ale počas zápasu aj ich stíhaciu jazdu a napokon strelecké hody. V prvom polčase sa páčil najmä krásny gól Dvorakoviča. Po zmene strán sa Veľké Lovce predsa len prebrali a znížili na 3:1, ich súper však vzápätí kontroval opäť. V samom závere S. Kotlár predsa len vyrovnal, ba piaty gól domácim rozhodca pre údajný ofsajd neuznal. R Blažek, 300 divákov.
V. LOVCE: Racko (58. Majka) - Chudiváni, J. Kotlár, Pavlatovský, Kodhaj (71. Kuruc), Kršák, Lapčík, Dobročáni, Bagala, Kubištel (80. S. Kotlár), Habrman. KALNÁ: Guťan - Hrnčiar, Zórád, Bogora (87. Varga), Zdychavský, Sakoš, Thaly, Čontoš, Hegedüs (70. Malček), Dvorakovič, Biely.
Dolný Ohaj - Čajkov 2:1 (1:1), 35. Marek Palacka (11 m), 50. Š. Porubský - 40. M. Drapka. Do prvého gólu hrali domáci pomerne dobre a mali aj šance, lenže po ňom akoby sa uspokojili s výsledkom a aktivitu prenechali súperovi, ktorý za ňu „poďakoval“ vyrovnaním. Aj po prestávke boli domáci aktívnejší a po rohu hlavou rozhodol o troch bodoch pre Dolný Ohaj Porubský. A to aj preto, že M. Pétery z dobrej pozície prekopol prázdnu bránu! R M. Bachratý, 90 divákov.
D. OHAJ: Melišek - Marián Palacka, Racek, Pilo (70. Keleberc), Augustín, Majerčík (60. Hatala), M. Pétery, Marek Palacka, P. Palacka, Porubský, J. Pétery (75. Nagy). ČAJKOV: Horniak - Molnár, Tuhý (80. Kinčok), Csernák, Lepieš, Muráni, Pompoš, Lénárd, Červenák (83. Spasič), M. Drapka, Nichta.
Komjatice - Nové Zámky B 0:2
(0:1), 14. M. Matúš, 84. J. Procházka. Novozámocké derby začali lepšie hostia, ktorí sa po štvrťhodine dostali peknou strelou vari z 30 m do vedenia. Gól ale prebral domácich, ktorí boli potom aktívnejší, lenže do prestávky si vyloženú šancu nevypracovali. Po zmene strán už boli Komjatičania jasne lepší, ibaže zo svojej prevahy nič nevyťažili, kým ich súperovi vyšla jedna rýchla kontra, po ktorej sa mohli tešiť nielen z druhého gólu, ale aj z víťazstva. R Jakúbek, 180 divákov.
KOMJATICE: P. Hajnala - Soboňa, M. Kalužák, Fridrich, Majerčík, Uhrík, Konderík (70. Jančár), Mi. Marenčák, Ma. Marenčák, I. Kalužák, Uher. N. ZÁMKY B: Madarász - Štofko, Poništ, Buranský (55. Hatina), K. Kovács (90. Balogh), Maráz, Horáček, Matúš, Dang Van, Palacka, Hajko (70. Procházka).
Palárikovo - Bánov 1:1 (0:1), 55. A. Ludas - 12. J. Moravčík. Druhé novozámocké derby začali síce domáci náporom, lenže z rýchleho brejku udreli ako prví hostia. Ešte predtým však Ludas netrafil prázdnu bránu! Palárikovčania mali v zápase miernu prevahu, ale Ludas a Mach v prvom polčase zahodili vari štyri šance. Zápas sa po prestávke odohrával po taktovkou domácich, ktorým sa zaslúžene podarilo vyrovnať. Ďalšie veľmi dobré príležitosti Palárikovčania využiť nedokázali, a aj preto sa body prekvapivo delili. R Tekeľ, ČK: 80. P. Petráš, 200 divákov.
PALÁRIKOVO: Smreček - Kobora, Mach, Sztrecsko, Židuljak, Fiala, Ludas (85. Samuel), Krištofičin, Tántoš, Svýba (65. Blažo), Hoppan (65. Košťál). BÁNOV: Mráz - Raček, Zeleňák (52. Rácek), Miček, Keméň (70. Tóth), Tchor, J. Moravčík, Horský, Mucha, Petráš, Cmar (88. M. Moravčík).
Šahy - Dvory n/Ž. 4:0 (0:0), 50. J. Urblík, 60. a 70. B. Bodzsár, 80. P. Koreň. Šahania sa v prvom polčase akoby iba zoznamovali so súperom, ktorému sa herne dokonale prispôsobili. Mali síce aj štyri veľmi dobré šance, lenže ani jednu využiť nedokázali. Góly tak prišli až po zmene strán. Domáci predviedli veľmi dobrý výkon, ktorý korunovali štyrmi presnými zásahmi do súperovej siete a zaslúžene zvíťazili. R Miko, 400 divákov.
ŠAHY: Šutlák - Máté, N. Urblík, Petrík, Studva, Bartal, Petráš, J. Urblík, Lackovský (60. Topán), Koreň, Bodzsár. DVORY: Bodoki - Bernáth st., Keresztúri, P. Nagy, Sztankó, T. Nagy. Salgó, Schultz, Kukan, Ivan, Bujdák.