Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

MÚMF Levice

I. LIGA 23. KOLO
Hlavne boj o 2. miesto bude ešte tvrdý
Sporting-Sabrina - Deportivo 4:6 (3:2), góly: G. Alföldi 2, M. Búry, V. Marček - P. Bongya 3, P. Molnár 2, Ľ. Čvirik
Hoci úvod zápasu lepšie vyšiel Deportivu, potom prevzali opraty do svojich rúk hráči Sportingu. Troma gólmi v jednom slede otočili vedenie na svoju stranu - 3:1. To však Deportivo vyprovokovalo k zvýšenej aktivite a do prestávky bol rozdiel v skóre len jednogólový. Aj úvod 2. polčasu patril Deportivu, ktoré štyrmi gólmi za sebou získalo rozhodujúci náskok a nedovolilo svojmu súperovi pobiť sa o víťazstvo.
Help - MFC 04 Levice 6:8 (2:5), góly: A. Szilva 2, A. Pintér, Z. Patkó, L. Sirota, M. Maslen - M. Hudec 3, M. Gábriš 2, G. Gunič, Fialka, L:Bilčík
Helpáci držali s favorizovaným súperom krok a zo začiatku dokonca aj viedli 2:1. Lenže stačilo pár minút a skóre bolo zrazu úplne iné, keď MFC štyrmi gólmi upravilo na polčasových
2:5. Helpáci sa snažili čosi urobiť s výsledkom, ale MFC svoje vedenie strážilo a v pohode odpovedalo na snahu súpera rovnakým metrom, strelenými gólmi. V zápase, kde sa viac hralo smerom dopredu, padlo nakoniec až 14 gólov, no viac do siete Helpu.
LVT - Dukla 2:4 (1:2), góly: F. Sebelédy, Š. Pap - A. Pomozi 2, I. Tušan, M. Šebo
Gólostroj začal dosť zvláštne, lebo Sebelédy, chtiac, nechtiac otvoril skóre, keď ho trafila loptu z rohu do hrude. Lenže Duklu takýto gól nepoložil, ba práve naopak. Pomozi a Šebo ešte do prestávky otočili skóre vo svoj prospech. Nástup do 2. polčasu lepšie zvládli vojaci a Pomozi s Tušanom získali pre svojich už rozhodujúci náskok. LVT potom dokázalo už len znížiť, keď Pap premenil penaltu na konečných 2:4.
KaMi - JHJ Kovex 3:5 (1:2), góly: I. Bohunický, B. Hlôška, M. Špaňo - M. Palic 2, E. Palic, P. Havran
Kovexáci sa na lídra tabuľky dokonale pripravili a do prestávky dva razy viedli po góloch Havrana, keď na 1:1 vyrovnal Bohunický. Hral sa kvalitný zápas, ale Kovex bol neustále vo vedení a KaMi jeho náskok pravidelne doťahovalo. Po obrátke Hlôška vyrovnal, ale E. Palic poslal svojich opäť do vedenia. Potom strelili dva dôležité góly po sebe M. Palic na 2:5 a bolo rozhodnuté. Špaňo v závere už len upravil na konečných
3:5, čo najviac zahralo do karát prenasledovateľom lídra tabuľky.
VÚEZ - Siwel 5:1 (1:0), góly: A.Lévai 2, R. Kováčik, M. Podseník, M. Adamkovič - M. Minár
VÚEZáci sa opäť dočkali víťazstva, no to proti Siwelu bolo z kategórie povinných. Siwelákom uprieť snahu nemožno, ale behavejší súper bol zjavne nad ich sily. Ešte do polčasu bol však rozdiel v skóre veľmi tesný, po obrátke už VUEZáci kontrolovali priebeh hry a zaknihovali svoj ďalší trojbodový zápas.
Komat - Medina 4:1 (1:0), góly: R. Meiling, J. Krivočenko, F. Fiam, M. Jakab - T. Pleva
V tomto dueli sa hral veľmi kvalitný futsal. Do polčasu sa striedali útoky na oboch stranách, ale do čierneho mierili iba hráči Komatu presnou strelou Fiama. Po zmene strán Komat pridal druhý gól Krivočenkom, ale Medina sa nevzdávala, keď veľké množstvo šancí skončilo na tyčiach gólmana Pechovského. Komat smolu súpera potrestal ďalšími dvoma gólmi a Medine sa podarilo streliť čestný úspech až za stavu 4:0.
Geodet Juhász - ŠKP 6:2 (1:0), góly: V. Rakica 4, P. Ukrop, R. Mihálka - G. Csala, M. Gajdošík
Obe mužstvá nastúpili s nie práve ideálnou zostavou, no lepšie to zvládli Geodeti. Do prestávky viedli gólom Rakicu, ktorý neskôr ešte trikrát prekonal brankára súpera. Csala po obrátke vyrovnal skóre, ale potom rozhodujúce góly strieľali Geodeti, až bolo stav 5:1. V samom závere ešte padlo po jednom góle na obidvoch stranách, čo znamenalo hladké víťazstvo Geodetov nad nevyspytateľným ŠKP.

Sampdoria - Hypernova 4:1 (4:0), góly: Lakatoš 2, Havelka, Krenčan - Titurus
V súboji o posledné miesto v II. lige sa viac darilo hráčom Sampdorie, keď už do prestávky viedli rozdielom štyroch gólov, čo bolo napokon rozhodujúce. Sampdoria bola kombinačnejšia, mala presnejšiu mušku a hoci súper po obrátke hru v poli vyrovnal, stačilo mu to len na konečné zníženie stavu na 4:1. Týmto víťazstvom sa Sampdoria dostala pred ich súpera Hypernovu.
Dynamo - Eurosport 3:4 (1:2), góly: Mucha, Petrík, Andruška - Kacwinský 2, Mokoš, Novák
Dynamo viedlo len raz v zápase, aj to len 1:0. Eurosport ešte do polčasu otočil vývoj zápasu vo svoj prospech gólmi Kacwinského a Nováka. Po obrátke sa čakal obrat Dynama, ale Mokoš s Kacwinským pridali ďalšie dva presné zásahy a upravili už na 1:4. Dynamo to prebralo z letargie a gólmi Andrušku a Muchu znížili na rozdiel gólu, ale vyrovnať sa mu už nepodarilo. Eurosport už víťazstvo udržal a získal vydreté tri body.
H. Seč - Energo 6:2 (2:1), góly: M. Sakoš 2, Čontoš, J. Horváth, Naď, Nádaždy - Farkaš, Adamkovič
Energo do polčasu prekvapilo svojho súpera a na začiatku zápasu dokonca viedlo. Potom ale líder tabuľky spresnil svoje kombinácie a do polčasu skóre zvrtol vo svoj prospech. V 2. polčase už Sečania na hracej ploche dominovali, hoci sa ich súper vzdať ľahko nemienil. Zápas sa nakoniec skončil podľa predpokladov víťazstvom H. Seče, ale Eurosport si za sympatický výkon vyslúžil pochavalu.
Sektor - Slovan 2:2 (1:0), góly: R. Moravčík 2 - J. Kaminský ml., V. Tanka, ŽK: M. Bogár, R. Moravčík
V ďalšom zápase dvoch mužstiev zo špice tabuľky lepšie začali hráči Sektoru a Moravčík otvoril skóre. Keďže nik viac do polčasu strelecky úspešný nebol, na prestávku odchádzali spokojnejší Sektoráci. Po zmene strán J. Kaminský ml. vyrovnal a Tanka dostal Slovan prvý raz do vedenia. Sektor však prehrať určite nechcel a Moravčík s napokon zaslúžil o spravodlivú deľbu bodov.
Tlmače - Rapid 6:4 (1:2), góly: J. Jašek 2, Koláček 2, J. Kinok, Izakovič - Dubovský 2, Jágerský, Mihálka
Duel lepšie rozbehli Tlmačania, ale Rapiďáci ešte do prestávky otočili skóre vo svoj prospech. Rapid viedol ešte aj v 2. polčase o gól - 2:3, ale Tlmače zlepšili svoju hru a troma gólmi v jednom slede upravili na 5:3. Rapid gólom Mihálku ešte vykresal iskierku nádeje - 5:4, ale tú definitívne zhasol skúsený Kinčok na druhej strane. V kvalitnom a útočnom zápase si napokon víťazstvo pripísali hráči Tlmáč.
I. liga 24. kolo 7.5.2006
IV. ZŠ: 8.00: JHJ Kovex - Geodet Juhász, 9.00: MFC 04 Levice - KaMi, 10.00: ŠKP - Komat, 11.00: Medina - VÚEZ
III. ZŠ: 8.00: Dukla - Help, 9.00: Real Drink - Sporting-Sabrina, 10.00: Deportivo - LVT
II. liga 21. kolo 6.5. 2006 III. ZŠ
8.00: Energo - Dynamo, 9.00: Rapid - H. Seč, 10.00: Eurosport - Sektor, 11.00: Hypernova - Tlmače, 12.00: Slovan - Sampdoria
Zápisnica zo zasadnutia ŠTK a DK zo dňa 26.04.2006
Prerokované: ŽK a ČK
I. liga (22. kolo) - ŽK: Kukuli J. 0395 (MEDINA), Varga 0128 (GEODET), Mašura R.0075 (MFC04), Éhn P. 0274 (JHJ KOVEX), ČK: nikto
II. liga (19. kolo) - ŽK: Baranyai Ľ. 0156 (SEKTOR), ČK: nikto
Text a foto: - ro, pm-

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  4. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?