Pondelok, 26. september, 2022 | Meniny má Edita

ObFZ: Dohrávka 17. kola

Prehry vedúcej H. Vrbice i H. Kľačian, zamiešali poradím
Demandice - St. Tekov 2:0 (1:0), góly: 43. Benca, 54. J. Mäsiar, (Ábel, Dvornák, Šebo, D: Čornák)
Demandice: J. Šipoš - M. Krammer, M. Látečka, J. Mäsiar, L. Mészáros, J. Pastucha, P. Tóth, J. Pavlík, B. Straňák, R. Benca, P. Šebo (J. Líška, I. Sebelédi, A. Kántor, P. Baráti, R. Kluka, D. Kazár)
Starý Tekov: R. Bačík - M. Krnčan, R. Máčaj, M. Senci, M. Bánsky, Š. Kollár, Ľ. Tariška, R. Hajko, R. Bátovský, B. Halabuk, V. Kúdela (V. Švantner, R. Vilhém)
Domáci sa do prestávky snažili o svoju nátlakovú hru, ale hostia dlho odolávali. Až tesne pred odchodom do šatní potešil domácich fans kanonier Benca. Po obrátke sa podarilo rozbehať domácich dlhodobo zranenému Klukovi a Mäsiar po individuálnej akcii zvýšil na 2:0. Domáci napriek nie práve ideálnemu výkonu víťazstvo vydreli.
Žemberovce - Kalinčiakovo 3:1 (1:0), góly: J. Vrecník, Rádik, M. Vrecník - Jókuš(Pál, Végh, Benyó, D: Kubica)
Žemberovce: R. Štefanča - B. Homola, R. Ťažký, M. Bóna, M. Flašík, M. Vrecník, J. Vrecník, J. Studenka, M. Rádik, P. Mikula, I. Vrecník (M. Chovan, M. Šinkovič, I. Slúka)
Kalinčiakovo: G. Hega - Ľ. Somolay, J. Éhn, R. Kuruc, Š. Pap, S. Halabuk, P. Cheben, L. Struhár, Š. Taňaši, M. Kollár, P. Béreš (M. Vetor, M. Kováč, T. Jókuš, Ľ. Fürješ, P. Mikula)
Domáci mali od úvodného hvizdu rozhodcu opraty zápasu vo svojich rukách. V priemernom zápase dostal domácich do vedenia J. Vrecník. Po obrátke zvýšil vedenie Rádik a M. Vrecník upravil už na 3:0. Takmer bezzubí hostia potom ešte korigovali na končných 3:1. Domáci okrem gólu nastrelili tyč aj brvno brány hostí a vyhrali úplne zaslúžene.
Kozárovce - Dolný Pial 4:1 (2:0), góly: Demian 2, Hoľka, Priecel - R. Zummer (Meňhart, Szelényi, Kupča, D: Gálik)
Kozárovce: M. Ridzoň - I. Havran, R. Gaži, R. Priecel, M. Švolík, J. Graus, R. Demian, V. Hoľka, S. Benčať, J. Ďurkovič, M. Koláček (I. Červenák, A. Benčať, D. Koláček, R. Vajda)
Dolný Pial: M. Laurenčík - A. Sladíček, M. Ledényi, M. Húdik, T. Magda, M. Trgiňa, R. Bielik, P. Valach, R. Zummer, I. Vízi, T. Meszáros (S. Trgiňa)
Domáci sa pustili s vervou do svojho súpera a už do prestávky si vytvorili sľubný náskok. Hostia svojim výkonom sklamali a boli pomerne odovzdaným súperom. Podobný priebeh mal aj 2. polčas, domáci pridali ďalšie dva góly a bolo definitívne rozhodnuté. Hostia korigovali gólom až v samom závere zápasu, čo na konečný výsledok veľký vplyv nemalo.
Podlužany - Plášťovce 3:1 (2:0), góly: Hinzeller, Zlatňanský, Frajka - Šomlo, (Havran, A: Štrba, Svetlošák, D: Šafár)
Podlužany: Z. Križan - G. Búry, E. Szalma, J. Uhnák, P. Šebo, L. Hinzeller, E. Frajka, M. Čuvara, Š. Vetor, Ľ. Kováčik, M. Zlatňanský (M. Lukáč, V. Porubský, M. Červenák, F. Sebelédy, Š. Víg, J. Kupča)
Plášťovce: M. Matúš - G. Kneizel, Š. Šomlo, R. Osoli, R. Križan, E. Fabian, M. Kneizel, I. Seres, Sz. Bencsok, L. Zsóka, J. Nanias (L. Križan, Sz. Szabó, Cs. Bencsok, A. Farkas)
Domáci sa do svojho prenasledovateľa zahryzli hneď od úvodu zápasu. V 26. min. otvoril skóre Hinzeller a o pár minút zvýšil Zlatňanský už na 2:0. Ďalšie šance domácich zostali však nevyužité, čo sa im mohlo vypomstiť. Hostia po obrátke znížili Šomlom a začali hrýzť. Zvýšiť náskok potom mohol Zlatňanský, ale nepremenil penaltu. Vykúpením pre domácich bol napokon gól Frajku a tí si pripísali do tabuľky dôležité tri body.
Tlmače - V. Kozmálovce 5:1 (1:1), góly: Kollár 2 (jeden z 11 m), Titurus, Bombala, Havran (z 11 m) - M. Tariška, (Gregor, Kokavec, Tóth, D: Hengerics Š.)
Tlmače: P. Kopka - M. Gábriš, Havran, Pavol Švolík, B. Hamar, J. Izakovič, J. Kissimonyi, Hajtó, R. Kollár, T. Titurus, Peter Švolík (J. Jašek, M. Bombala, D. Illenčík, Zapletaj, P. Kotora)
V. Kozmálovce: J. Tariška - M. Ambrózay, Andruška, I. Bohunický, F. Jančo, M. Jančo, V. Katona, Trnkus, M. Tariška, Daniš, J. Mucha (M. Mucha)
Domáci do svojho súpera búšili od úvodných minút, ale hostia sa po hrúbke domácich prekvapivo ujali vedenia. Tlmače do prestávky stačili len vyrovnať, ale po obrátke prišpendlili svojho súpera pred jeho pokutové územie a góly nenechali na seba dlho čakať. Domáci z veľkého tlaku štyri razy prekonali brankára Tarišku a prenasledujú Demandice v boji o postup.
H. Kľačany - N. Dedina 1:2 (1:2), góly: M. Halabuk - Alföldy, Nádaždy, (Kolev I, Žirko, M. Štrba, D: Hengerics R.)
H. Kľačany: P. Molnár - J. Garaj, M. Halabuk, M. Macko, A. Krkoš, P. Štipka, J. Krivočenko, M. Janíček, M. Bôžik, M. Krkoš, M. Kúdela (J. Poláčik, M. Kollár, P. Kováčik)
N. Dedina: D. Hríbik - M. Mráz, J. Mráz, R. Harmady, M. Kollár, A. Šebo, T. Pastier, K. Nádaždy, S. Jakubis, G. Alföldy, P. Salaj (P. Bob, P. Lohyňa, J. Selka, M. Maľa, M. Jurík
Domáci nastúpili v dosť improvizovanej zostave, čo hostia využili na prekvapivé víťazstvo, keď do polčasu z troch šancí strelili dva góly. Po zmene strán domáci zatlačili hostí pred ich brankára, ale z množstva šancí ho nedokázali prekonať už ani raz. Zo strany domácich to bol nešťastný zápas.
Čaka - H. Vrbica 3:1 (0:0), góly: E. Bielik 2, M. Viglaš - M. Haščák), (Vyskočil, Farkaš, Chlebo, D: Rosipal)
Čaka: B. Mikula - M. Dorník, T. Fonody, M. Krnčan, J. Dobrota, G. Bombicz, M. Viglaš, T. Pleva, I. Tušan, R. Meiling, E. Bielik (T. Špaňo, I. Stojka, M. Viglaš, R. Mudroň, V. Ondrušek, Š. Hlinka)
H. Vrbica: O. Výbošťok - Patrik Pilinský, I. Siksay, Peter Pilinský, P. Páchnik, A. Jakubík, J. Hovan, L. Kurucz, V. Horský, M. Sliačan, M. Špaňo (A. Kačmárik, M. Haščák, J. Kukel
Hostia hrali do prestávky technický futbal, ale na šance to bolo vyrovnané, keď nik brankára súpera prekonať nedokázal. V 2. polčase domáci chceli viac vyhrať a po pekných góloch viedli už o tri góly. Čakania predčili svojho súpera a ten na konečných 3:1 znížil až v samom závere zápasu. Hostia touto prehrou vlastne prepustili vedúcu pozíciu Demandiciam.
H. Turovce - Lok 1:1 (1:0), góly: P. Tóth - M. Török, (Moravčík, Barcík, Kováč H, D: Drappan)
H. Turovce: J. Bublos - P. Csáky, V. Csáky, P. Zsóka, P. Varga st., F. Balász, P. Varga ml., N. Baltazár, P. Tóth, N. Pásztor, T. Sztyahula (Zs. Mihály, T. Fabian, M. Bazsó, L. Szabó, A. Miško)
Lok: Š. Sliezik - P. Hajko, M. Béreš, M. Kočí, V. Polák, S. Obert, F. Silva, Šebeštín, L. Mátyas, O. Szilváš, Mózeš (Marföldy, Ľ. Húdik, M. Török, E. Mészáros)
Domáci sa počas celého zápasu viditeľne trápili, hoci chceli získať tri body. Do polčasu síce viedli, ale ani to im na konečné víťazstvo nestačilo. Hostia po obrátke vycítili svoju šancu a striedajúci Török sa postaral o konečnú deľbu bodov, s ktorou boli Ločania určite spokojnejší viac, než domáci.
Tešmak - Bátovce 1:0 (1:0), gól: G. Rezníček, (Sasko, Petrík)
Hostia celý zápas v Tešmaku tlačili, ale v 35. min. urobila bátovská obrana chybičku a domáci Rezníček doklepol loptu do siete – 1:0. V druhom polčase pokračoval tlak hosťujúceho mužstva, ale Skladan ani Richtárik domáceho gólmana neprekonali.
P. Ruskov - V. Turovce 4:3 (2:1), góly: P. Berta 2, M. Berta, Lakatoš – Szakra 2, Z. Pástzor, (Majer, Jakubcová)
Turovčania odohrali aj v piatkovej dohrávke tradičný zápas – podali dobrý výkon, ale opäť prehrali. V oboch polčasoch sa hral dobrý, behavý futbal, ale domácim hráčom priala šťastena a nakoniec svojho súpera zdolali.
Čata - Pukanec 5:1 (2:1), góly: Raj 3, K. Varga, P. Struhár – Debnár, (Gálik, Skačan)
V Čate sa hral iba podpriemerný futbal, aj keď domáci dokázali až päťkrát rozvlniť sieť za pukanským gólmanom. Hráči Pukanca sa snažili, vytvorili si aj dobré strelecké príležitosti, lenže tie ostali nevyužité. Preto aj slabý výkon stačil domácim na zisk všetkých troch bodov.
H. Trsťany - Santovka 1:5 (0:2), góly: J. Meňuš – Hudec 2, Gazdík 2, Gutyan, (Szikora st., Kolev A)
Hostia pôsobili v H. Trsťanoch od začiatku zápasu lepším dojmom. Viac behali, čoho dôsledkom boli aj dva góly v prvom polčase. V druhej časti sa zamerali Santovčania na udržanie výsledku, čo sa im aj podarilo a po brejkových situáciách pridali ďalšie tri góly. Česť domácich zachraňoval v závere zápasu presným zásahom J. Meňuš.
I. Úľany - Keť 3:1 (1:0), góly: G. Morvai 2, Petrezsil – Danczi, (Ďurina, Kopanicová)
Kvalinté futbalové stretnutie sa hralo aj v Ipeľských Úľanoch. Domáci potvrdili vzostup formy z posledných zápasov a dokázali si poradiť aj z nebezepčným mužstvom z Kete. Na začiatku druhého polčasu sa lámal chlieb, keď si domáci dokázali vytvoriť sústavnejší tlak a rozhodli o majiteľovi troch bodov.
Vyškovce - Šarovce 2:1 (1:0), góly: Csala, Székely – D. Horváth, (Mizerák, Zaimi J)
V prvom polčase sa hral dobrý futbal a šance sa striedali na oboch stranách. Skóre otvoril peknou strelou z 18-tich metrov domáci Csala. Hostia síce v druhom polčase znížili po hlavičke D. Horvátha, ale Vyškovčania o všetkom rozhodli v 80. min., keď sa k odrazenej lopte dostal Székely a zariadil pre domácich prestížne tri body.
N. Tekov - P. Vozokany 1:1 (1:0), góly: Palic – Szücs, (Sekereš, Dálnoky)
Domáci mali v piatkovej dohrávke množstvo šancí, lenže hosťujúceho gólmana dokázal prekonať len Palic, keď zo 16 metrov trafil presne – 1:0. V druhom polčase sa Novotekovčania pretekali v zahazdovaní šancí, čo hostia náležite využili a agilný Szücs vyrovnal. Do konca zápasu sa už strelecky nedokázalo presadiť ani jedno mužstvo, preto sa v Novom Tekove body spravodlivo delili.
ROMAN UHNÁK, TOMÁŠBAČÍK

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. Šliapnuť do pedálov – a ide sa na to!
 2. Morca-della a Pali. Tatrakon stojí na osvedčenej klasike
 3. Zákazníci OMV môžu vrátiť prírode kúsok lesa
 4. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať?
 5. Štát zvyšuje dotácie na nájomné bývanie
 6. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME
 7. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny
 8. Sledujte príjem živín u starých rodičov
 1. J&T BANKA upriamuje pozornosť na ochranu morských ekosystémov
 2. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať?
 3. Spolu tvoríme inkluzívne susedstvá
 4. Zákazníci OMV môžu vrátiť prírode kúsok lesa
 5. Štát zvyšuje dotácie na nájomné bývanie
 6. Industriálna Spilka Offices je súčasťou Týždňa zelených budov
 7. Hagyari: Som pripravený intenzívne a tvrdo pracovať
 8. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny
 1. Tejto zelenine patrí štvrté miesto na svete. Máte ju doma? 12 466
 2. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 10 178
 3. OMV mení kuchynský olej za kávu. Teraz na celom Slovensku 3 836
 4. Najradšej by ste pri čítaní správ odleteli preč? 3 443
 5. Morca-della a Pali. Tatrakon stojí na osvedčenej klasike 3 011
 6. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME 2 237
 7. Rozbolí vás žalúdok zo studenej vody? Najväčšie mýty o trávení 1 961
 8. Viete, ktorá je najvzácnejšia komodita? Budete prekvapení! 1 768

Blogy SME

 1. Martin Ribár: Žilinka mal pravdu – Haščákovo stíhanie a väzba boli nezákonné. Je §363 Trestného poriadku naozaj nepotrebný?
 2. Martin Gajdoš: Dočkáme sa zjednoteného dizajnu mestského smetného koša?
 3. Milan Buno: 7 knižných tipov: Jediná kniha o financiách, ktorú by ste si mali prečítať!
 4. Michael Achberger: Takto sa vyhovárame pri chudnutí
 5. Vladimír Krátky: Karel Hirman vs. nejaký Smerák - v nedeľu v komerčnej televízií .
 6. Dana Janebová: Svetlo pre teba
 7. Anna Miľanová: Cesta vlakom... 2022
 8. Ján Valchár: Norma na 5.300% alebo sedem mesiacov štvojdňovej operácie
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 14 977
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 12 752
 3. Milan Removčík: Vlakom do Splitu. 6 405
 4. Martin Majzlan: Pamír, miesto kde som zanechal kus svojho srdca (+Video) 6 199
 5. Miroslav Lukáč: Viete že ruský trpaslík je najväčší na svete, ruské hodinky najrýchlejšie a Červená armáda nie je krvavočervená, ale ružová? 5 065
 6. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 4 929
 7. Tereza Krajčová: Grécke Atény 2/4 - Majestátny Acropolis, antická atmosféra v Agore a stopy Rimanov 4 519
 8. Oskar Kaman: Ako magistrát (ne)získal 1,6 milióna eur do rozpočtu 3 639
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
 8. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Vedenie Banskobystrického samosprávneho kraja si uvedomuje nedostatok lekárov, láka ich na nadštandardné podmienky.

Všeobecní lekári i špecialisti chýbajú vo všetkých okresoch.


24. sep
MY | TOP správy z regiónov

Prinášame výber TOP správ z regiónov.


23. sep
Kremnica.

Náklady majú byť 1,7 mil. eur.


SITA 23. sep

Tipni si a vyhraj, registrácia je grátis.


22. sep

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Tragédia sa stala v sobotu večer v okrese Zlaté Moravce.


25. sep

Interiér je vybavený z veľkej časti vecami, ktoré majú viac ako 50 rokov.


21 h

Mnohí sa správajú agresívne, sú vulgárni a robia neporiadok.


24. sep

Len sedem gólov v prvých štyroch kolách? Najmenej od roku 2013.


15 h

Blogy SME

 1. Martin Ribár: Žilinka mal pravdu – Haščákovo stíhanie a väzba boli nezákonné. Je §363 Trestného poriadku naozaj nepotrebný?
 2. Martin Gajdoš: Dočkáme sa zjednoteného dizajnu mestského smetného koša?
 3. Milan Buno: 7 knižných tipov: Jediná kniha o financiách, ktorú by ste si mali prečítať!
 4. Michael Achberger: Takto sa vyhovárame pri chudnutí
 5. Vladimír Krátky: Karel Hirman vs. nejaký Smerák - v nedeľu v komerčnej televízií .
 6. Dana Janebová: Svetlo pre teba
 7. Anna Miľanová: Cesta vlakom... 2022
 8. Ján Valchár: Norma na 5.300% alebo sedem mesiacov štvojdňovej operácie
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 14 977
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 12 752
 3. Milan Removčík: Vlakom do Splitu. 6 405
 4. Martin Majzlan: Pamír, miesto kde som zanechal kus svojho srdca (+Video) 6 199
 5. Miroslav Lukáč: Viete že ruský trpaslík je najväčší na svete, ruské hodinky najrýchlejšie a Červená armáda nie je krvavočervená, ale ružová? 5 065
 6. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 4 929
 7. Tereza Krajčová: Grécke Atény 2/4 - Majestátny Acropolis, antická atmosféra v Agore a stopy Rimanov 4 519
 8. Oskar Kaman: Ako magistrát (ne)získal 1,6 milióna eur do rozpočtu 3 639
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
 8. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu