Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

ObFZ: Dohrávka 17. kola

Prehry vedúcej H. Vrbice i H. Kľačian, zamiešali poradím
Demandice - St. Tekov 2:0 (1:0), góly: 43. Benca, 54. J. Mäsiar, (Ábel, Dvornák, Šebo, D: Čornák)
Demandice: J. Šipoš - M. Krammer, M. Látečka, J. Mäsiar, L. Mészáros, J. Pastucha, P. Tóth, J. Pavlík, B. Straňák, R. Benca, P. Šebo (J. Líška, I. Sebelédi, A. Kántor, P. Baráti, R. Kluka, D. Kazár)
Starý Tekov: R. Bačík - M. Krnčan, R. Máčaj, M. Senci, M. Bánsky, Š. Kollár, Ľ. Tariška, R. Hajko, R. Bátovský, B. Halabuk, V. Kúdela (V. Švantner, R. Vilhém)
Domáci sa do prestávky snažili o svoju nátlakovú hru, ale hostia dlho odolávali. Až tesne pred odchodom do šatní potešil domácich fans kanonier Benca. Po obrátke sa podarilo rozbehať domácich dlhodobo zranenému Klukovi a Mäsiar po individuálnej akcii zvýšil na 2:0. Domáci napriek nie práve ideálnemu výkonu víťazstvo vydreli.
Žemberovce - Kalinčiakovo 3:1 (1:0), góly: J. Vrecník, Rádik, M. Vrecník - Jókuš(Pál, Végh, Benyó, D: Kubica)
Žemberovce: R. Štefanča - B. Homola, R. Ťažký, M. Bóna, M. Flašík, M. Vrecník, J. Vrecník, J. Studenka, M. Rádik, P. Mikula, I. Vrecník (M. Chovan, M. Šinkovič, I. Slúka)
Kalinčiakovo: G. Hega - Ľ. Somolay, J. Éhn, R. Kuruc, Š. Pap, S. Halabuk, P. Cheben, L. Struhár, Š. Taňaši, M. Kollár, P. Béreš (M. Vetor, M. Kováč, T. Jókuš, Ľ. Fürješ, P. Mikula)
Domáci mali od úvodného hvizdu rozhodcu opraty zápasu vo svojich rukách. V priemernom zápase dostal domácich do vedenia J. Vrecník. Po obrátke zvýšil vedenie Rádik a M. Vrecník upravil už na 3:0. Takmer bezzubí hostia potom ešte korigovali na končných 3:1. Domáci okrem gólu nastrelili tyč aj brvno brány hostí a vyhrali úplne zaslúžene.
Kozárovce - Dolný Pial 4:1 (2:0), góly: Demian 2, Hoľka, Priecel - R. Zummer (Meňhart, Szelényi, Kupča, D: Gálik)
Kozárovce: M. Ridzoň - I. Havran, R. Gaži, R. Priecel, M. Švolík, J. Graus, R. Demian, V. Hoľka, S. Benčať, J. Ďurkovič, M. Koláček (I. Červenák, A. Benčať, D. Koláček, R. Vajda)
Dolný Pial: M. Laurenčík - A. Sladíček, M. Ledényi, M. Húdik, T. Magda, M. Trgiňa, R. Bielik, P. Valach, R. Zummer, I. Vízi, T. Meszáros (S. Trgiňa)
Domáci sa pustili s vervou do svojho súpera a už do prestávky si vytvorili sľubný náskok. Hostia svojim výkonom sklamali a boli pomerne odovzdaným súperom. Podobný priebeh mal aj 2. polčas, domáci pridali ďalšie dva góly a bolo definitívne rozhodnuté. Hostia korigovali gólom až v samom závere zápasu, čo na konečný výsledok veľký vplyv nemalo.
Podlužany - Plášťovce 3:1 (2:0), góly: Hinzeller, Zlatňanský, Frajka - Šomlo, (Havran, A: Štrba, Svetlošák, D: Šafár)
Podlužany: Z. Križan - G. Búry, E. Szalma, J. Uhnák, P. Šebo, L. Hinzeller, E. Frajka, M. Čuvara, Š. Vetor, Ľ. Kováčik, M. Zlatňanský (M. Lukáč, V. Porubský, M. Červenák, F. Sebelédy, Š. Víg, J. Kupča)
Plášťovce: M. Matúš - G. Kneizel, Š. Šomlo, R. Osoli, R. Križan, E. Fabian, M. Kneizel, I. Seres, Sz. Bencsok, L. Zsóka, J. Nanias (L. Križan, Sz. Szabó, Cs. Bencsok, A. Farkas)
Domáci sa do svojho prenasledovateľa zahryzli hneď od úvodu zápasu. V 26. min. otvoril skóre Hinzeller a o pár minút zvýšil Zlatňanský už na 2:0. Ďalšie šance domácich zostali však nevyužité, čo sa im mohlo vypomstiť. Hostia po obrátke znížili Šomlom a začali hrýzť. Zvýšiť náskok potom mohol Zlatňanský, ale nepremenil penaltu. Vykúpením pre domácich bol napokon gól Frajku a tí si pripísali do tabuľky dôležité tri body.
Tlmače - V. Kozmálovce 5:1 (1:1), góly: Kollár 2 (jeden z 11 m), Titurus, Bombala, Havran (z 11 m) - M. Tariška, (Gregor, Kokavec, Tóth, D: Hengerics Š.)
Tlmače: P. Kopka - M. Gábriš, Havran, Pavol Švolík, B. Hamar, J. Izakovič, J. Kissimonyi, Hajtó, R. Kollár, T. Titurus, Peter Švolík (J. Jašek, M. Bombala, D. Illenčík, Zapletaj, P. Kotora)
V. Kozmálovce: J. Tariška - M. Ambrózay, Andruška, I. Bohunický, F. Jančo, M. Jančo, V. Katona, Trnkus, M. Tariška, Daniš, J. Mucha (M. Mucha)
Domáci do svojho súpera búšili od úvodných minút, ale hostia sa po hrúbke domácich prekvapivo ujali vedenia. Tlmače do prestávky stačili len vyrovnať, ale po obrátke prišpendlili svojho súpera pred jeho pokutové územie a góly nenechali na seba dlho čakať. Domáci z veľkého tlaku štyri razy prekonali brankára Tarišku a prenasledujú Demandice v boji o postup.
H. Kľačany - N. Dedina 1:2 (1:2), góly: M. Halabuk - Alföldy, Nádaždy, (Kolev I, Žirko, M. Štrba, D: Hengerics R.)
H. Kľačany: P. Molnár - J. Garaj, M. Halabuk, M. Macko, A. Krkoš, P. Štipka, J. Krivočenko, M. Janíček, M. Bôžik, M. Krkoš, M. Kúdela (J. Poláčik, M. Kollár, P. Kováčik)
N. Dedina: D. Hríbik - M. Mráz, J. Mráz, R. Harmady, M. Kollár, A. Šebo, T. Pastier, K. Nádaždy, S. Jakubis, G. Alföldy, P. Salaj (P. Bob, P. Lohyňa, J. Selka, M. Maľa, M. Jurík
Domáci nastúpili v dosť improvizovanej zostave, čo hostia využili na prekvapivé víťazstvo, keď do polčasu z troch šancí strelili dva góly. Po zmene strán domáci zatlačili hostí pred ich brankára, ale z množstva šancí ho nedokázali prekonať už ani raz. Zo strany domácich to bol nešťastný zápas.
Čaka - H. Vrbica 3:1 (0:0), góly: E. Bielik 2, M. Viglaš - M. Haščák), (Vyskočil, Farkaš, Chlebo, D: Rosipal)
Čaka: B. Mikula - M. Dorník, T. Fonody, M. Krnčan, J. Dobrota, G. Bombicz, M. Viglaš, T. Pleva, I. Tušan, R. Meiling, E. Bielik (T. Špaňo, I. Stojka, M. Viglaš, R. Mudroň, V. Ondrušek, Š. Hlinka)
H. Vrbica: O. Výbošťok - Patrik Pilinský, I. Siksay, Peter Pilinský, P. Páchnik, A. Jakubík, J. Hovan, L. Kurucz, V. Horský, M. Sliačan, M. Špaňo (A. Kačmárik, M. Haščák, J. Kukel
Hostia hrali do prestávky technický futbal, ale na šance to bolo vyrovnané, keď nik brankára súpera prekonať nedokázal. V 2. polčase domáci chceli viac vyhrať a po pekných góloch viedli už o tri góly. Čakania predčili svojho súpera a ten na konečných 3:1 znížil až v samom závere zápasu. Hostia touto prehrou vlastne prepustili vedúcu pozíciu Demandiciam.
H. Turovce - Lok 1:1 (1:0), góly: P. Tóth - M. Török, (Moravčík, Barcík, Kováč H, D: Drappan)
H. Turovce: J. Bublos - P. Csáky, V. Csáky, P. Zsóka, P. Varga st., F. Balász, P. Varga ml., N. Baltazár, P. Tóth, N. Pásztor, T. Sztyahula (Zs. Mihály, T. Fabian, M. Bazsó, L. Szabó, A. Miško)
Lok: Š. Sliezik - P. Hajko, M. Béreš, M. Kočí, V. Polák, S. Obert, F. Silva, Šebeštín, L. Mátyas, O. Szilváš, Mózeš (Marföldy, Ľ. Húdik, M. Török, E. Mészáros)
Domáci sa počas celého zápasu viditeľne trápili, hoci chceli získať tri body. Do polčasu síce viedli, ale ani to im na konečné víťazstvo nestačilo. Hostia po obrátke vycítili svoju šancu a striedajúci Török sa postaral o konečnú deľbu bodov, s ktorou boli Ločania určite spokojnejší viac, než domáci.
Tešmak - Bátovce 1:0 (1:0), gól: G. Rezníček, (Sasko, Petrík)
Hostia celý zápas v Tešmaku tlačili, ale v 35. min. urobila bátovská obrana chybičku a domáci Rezníček doklepol loptu do siete – 1:0. V druhom polčase pokračoval tlak hosťujúceho mužstva, ale Skladan ani Richtárik domáceho gólmana neprekonali.
P. Ruskov - V. Turovce 4:3 (2:1), góly: P. Berta 2, M. Berta, Lakatoš – Szakra 2, Z. Pástzor, (Majer, Jakubcová)
Turovčania odohrali aj v piatkovej dohrávke tradičný zápas – podali dobrý výkon, ale opäť prehrali. V oboch polčasoch sa hral dobrý, behavý futbal, ale domácim hráčom priala šťastena a nakoniec svojho súpera zdolali.
Čata - Pukanec 5:1 (2:1), góly: Raj 3, K. Varga, P. Struhár – Debnár, (Gálik, Skačan)
V Čate sa hral iba podpriemerný futbal, aj keď domáci dokázali až päťkrát rozvlniť sieť za pukanským gólmanom. Hráči Pukanca sa snažili, vytvorili si aj dobré strelecké príležitosti, lenže tie ostali nevyužité. Preto aj slabý výkon stačil domácim na zisk všetkých troch bodov.
H. Trsťany - Santovka 1:5 (0:2), góly: J. Meňuš – Hudec 2, Gazdík 2, Gutyan, (Szikora st., Kolev A)
Hostia pôsobili v H. Trsťanoch od začiatku zápasu lepším dojmom. Viac behali, čoho dôsledkom boli aj dva góly v prvom polčase. V druhej časti sa zamerali Santovčania na udržanie výsledku, čo sa im aj podarilo a po brejkových situáciách pridali ďalšie tri góly. Česť domácich zachraňoval v závere zápasu presným zásahom J. Meňuš.
I. Úľany - Keť 3:1 (1:0), góly: G. Morvai 2, Petrezsil – Danczi, (Ďurina, Kopanicová)
Kvalinté futbalové stretnutie sa hralo aj v Ipeľských Úľanoch. Domáci potvrdili vzostup formy z posledných zápasov a dokázali si poradiť aj z nebezepčným mužstvom z Kete. Na začiatku druhého polčasu sa lámal chlieb, keď si domáci dokázali vytvoriť sústavnejší tlak a rozhodli o majiteľovi troch bodov.
Vyškovce - Šarovce 2:1 (1:0), góly: Csala, Székely – D. Horváth, (Mizerák, Zaimi J)
V prvom polčase sa hral dobrý futbal a šance sa striedali na oboch stranách. Skóre otvoril peknou strelou z 18-tich metrov domáci Csala. Hostia síce v druhom polčase znížili po hlavičke D. Horvátha, ale Vyškovčania o všetkom rozhodli v 80. min., keď sa k odrazenej lopte dostal Székely a zariadil pre domácich prestížne tri body.
N. Tekov - P. Vozokany 1:1 (1:0), góly: Palic – Szücs, (Sekereš, Dálnoky)
Domáci mali v piatkovej dohrávke množstvo šancí, lenže hosťujúceho gólmana dokázal prekonať len Palic, keď zo 16 metrov trafil presne – 1:0. V druhom polčase sa Novotekovčania pretekali v zahazdovaní šancí, čo hostia náležite využili a agilný Szücs vyrovnal. Do konca zápasu sa už strelecky nedokázalo presadiť ani jedno mužstvo, preto sa v Novom Tekove body spravodlivo delili.
ROMAN UHNÁK, TOMÁŠBAČÍK

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí
 2. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte
 3. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 4. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu
 5. Slovenský orloj – svetová atrakcia
 6. Predplaťte si SME.sk s garanciou vrátenia peňazí
 7. Kanceláriám ešte neodzvonilo
 8. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér
 9. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých?
 10. Tam, kde sa ľahko verí na zázraky
 1. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 2. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 3. Vystúpte z radu, postavte si moderný dom podľa seba
 4. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 5. Poznáme slovenské cesty s najkrajším výhľadom!
 6. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 7. Mototechna tento rok predala už vyše 8 tisíc zánovných áut
 8. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 9. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte
 10. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 1. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých? 7 455
 2. Slovenský orloj – svetová atrakcia 6 621
 3. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 5 688
 4. Radosť zachytiť tieto krásne krivky 4 297
 5. Maldivy, Maurícius či Mexiko sú na dosah jediným letom 3 009
 6. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí 2 869
 7. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 2 799
 8. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 2 292
 9. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu 1 898
 10. Uznávané štúdio oživilo zanedbané štvrte. Prišlo do Bratislavy 1 817
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Ilustračná fotografia.

Generálny riaditeľ Milan Veselý o minimálnych kompenzáciách vlády.


17. sep

Chlapec skončil v nemocnici.


ROS 17. sep
Ilustračné foto.

V kremnických školách sa vyskytol covid-19.


SITA 17. sep
Ilustračné foto.

Na cesty okresu išli z rozpočtu kraja takmer tri milióny.


17. sep

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Obchody si môžu vybrať režim.


10 h

Ako informoval portál Noviny.sk, osobné auto vletelo pod kamión, ktorý stál v odstavnom pruhu.


SITA 10 h

Dievča je vo vážnom stave.


10 h

Z hospitalizovaných pacientov má potvrdené ochorenie 275 ľudí.


SITA 17. sep

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu