Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

ObFZ: Dohrávka 17. kola

Prehry vedúcej H. Vrbice i H. Kľačian, zamiešali poradím
Demandice - St. Tekov 2:0 (1:0), góly: 43. Benca, 54. J. Mäsiar, (Ábel, Dvornák, Šebo, D: Čornák)
Demandice: J. Šipoš - M. Krammer, M. Látečka, J. Mäsiar, L. Mészáros, J. Pastucha, P. Tóth, J. Pavlík, B. Straňák, R. Benca, P. Šebo (J. Líška, I. Sebelédi, A. Kántor, P. Baráti, R. Kluka, D. Kazár)
Starý Tekov: R. Bačík - M. Krnčan, R. Máčaj, M. Senci, M. Bánsky, Š. Kollár, Ľ. Tariška, R. Hajko, R. Bátovský, B. Halabuk, V. Kúdela (V. Švantner, R. Vilhém)
Domáci sa do prestávky snažili o svoju nátlakovú hru, ale hostia dlho odolávali. Až tesne pred odchodom do šatní potešil domácich fans kanonier Benca. Po obrátke sa podarilo rozbehať domácich dlhodobo zranenému Klukovi a Mäsiar po individuálnej akcii zvýšil na 2:0. Domáci napriek nie práve ideálnemu výkonu víťazstvo vydreli.
Žemberovce - Kalinčiakovo 3:1 (1:0), góly: J. Vrecník, Rádik, M. Vrecník - Jókuš(Pál, Végh, Benyó, D: Kubica)
Žemberovce: R. Štefanča - B. Homola, R. Ťažký, M. Bóna, M. Flašík, M. Vrecník, J. Vrecník, J. Studenka, M. Rádik, P. Mikula, I. Vrecník (M. Chovan, M. Šinkovič, I. Slúka)
Kalinčiakovo: G. Hega - Ľ. Somolay, J. Éhn, R. Kuruc, Š. Pap, S. Halabuk, P. Cheben, L. Struhár, Š. Taňaši, M. Kollár, P. Béreš (M. Vetor, M. Kováč, T. Jókuš, Ľ. Fürješ, P. Mikula)
Domáci mali od úvodného hvizdu rozhodcu opraty zápasu vo svojich rukách. V priemernom zápase dostal domácich do vedenia J. Vrecník. Po obrátke zvýšil vedenie Rádik a M. Vrecník upravil už na 3:0. Takmer bezzubí hostia potom ešte korigovali na končných 3:1. Domáci okrem gólu nastrelili tyč aj brvno brány hostí a vyhrali úplne zaslúžene.
Kozárovce - Dolný Pial 4:1 (2:0), góly: Demian 2, Hoľka, Priecel - R. Zummer (Meňhart, Szelényi, Kupča, D: Gálik)
Kozárovce: M. Ridzoň - I. Havran, R. Gaži, R. Priecel, M. Švolík, J. Graus, R. Demian, V. Hoľka, S. Benčať, J. Ďurkovič, M. Koláček (I. Červenák, A. Benčať, D. Koláček, R. Vajda)
Dolný Pial: M. Laurenčík - A. Sladíček, M. Ledényi, M. Húdik, T. Magda, M. Trgiňa, R. Bielik, P. Valach, R. Zummer, I. Vízi, T. Meszáros (S. Trgiňa)
Domáci sa pustili s vervou do svojho súpera a už do prestávky si vytvorili sľubný náskok. Hostia svojim výkonom sklamali a boli pomerne odovzdaným súperom. Podobný priebeh mal aj 2. polčas, domáci pridali ďalšie dva góly a bolo definitívne rozhodnuté. Hostia korigovali gólom až v samom závere zápasu, čo na konečný výsledok veľký vplyv nemalo.
Podlužany - Plášťovce 3:1 (2:0), góly: Hinzeller, Zlatňanský, Frajka - Šomlo, (Havran, A: Štrba, Svetlošák, D: Šafár)
Podlužany: Z. Križan - G. Búry, E. Szalma, J. Uhnák, P. Šebo, L. Hinzeller, E. Frajka, M. Čuvara, Š. Vetor, Ľ. Kováčik, M. Zlatňanský (M. Lukáč, V. Porubský, M. Červenák, F. Sebelédy, Š. Víg, J. Kupča)
Plášťovce: M. Matúš - G. Kneizel, Š. Šomlo, R. Osoli, R. Križan, E. Fabian, M. Kneizel, I. Seres, Sz. Bencsok, L. Zsóka, J. Nanias (L. Križan, Sz. Szabó, Cs. Bencsok, A. Farkas)
Domáci sa do svojho prenasledovateľa zahryzli hneď od úvodu zápasu. V 26. min. otvoril skóre Hinzeller a o pár minút zvýšil Zlatňanský už na 2:0. Ďalšie šance domácich zostali však nevyužité, čo sa im mohlo vypomstiť. Hostia po obrátke znížili Šomlom a začali hrýzť. Zvýšiť náskok potom mohol Zlatňanský, ale nepremenil penaltu. Vykúpením pre domácich bol napokon gól Frajku a tí si pripísali do tabuľky dôležité tri body.
Tlmače - V. Kozmálovce 5:1 (1:1), góly: Kollár 2 (jeden z 11 m), Titurus, Bombala, Havran (z 11 m) - M. Tariška, (Gregor, Kokavec, Tóth, D: Hengerics Š.)
Tlmače: P. Kopka - M. Gábriš, Havran, Pavol Švolík, B. Hamar, J. Izakovič, J. Kissimonyi, Hajtó, R. Kollár, T. Titurus, Peter Švolík (J. Jašek, M. Bombala, D. Illenčík, Zapletaj, P. Kotora)
V. Kozmálovce: J. Tariška - M. Ambrózay, Andruška, I. Bohunický, F. Jančo, M. Jančo, V. Katona, Trnkus, M. Tariška, Daniš, J. Mucha (M. Mucha)
Domáci do svojho súpera búšili od úvodných minút, ale hostia sa po hrúbke domácich prekvapivo ujali vedenia. Tlmače do prestávky stačili len vyrovnať, ale po obrátke prišpendlili svojho súpera pred jeho pokutové územie a góly nenechali na seba dlho čakať. Domáci z veľkého tlaku štyri razy prekonali brankára Tarišku a prenasledujú Demandice v boji o postup.
H. Kľačany - N. Dedina 1:2 (1:2), góly: M. Halabuk - Alföldy, Nádaždy, (Kolev I, Žirko, M. Štrba, D: Hengerics R.)
H. Kľačany: P. Molnár - J. Garaj, M. Halabuk, M. Macko, A. Krkoš, P. Štipka, J. Krivočenko, M. Janíček, M. Bôžik, M. Krkoš, M. Kúdela (J. Poláčik, M. Kollár, P. Kováčik)
N. Dedina: D. Hríbik - M. Mráz, J. Mráz, R. Harmady, M. Kollár, A. Šebo, T. Pastier, K. Nádaždy, S. Jakubis, G. Alföldy, P. Salaj (P. Bob, P. Lohyňa, J. Selka, M. Maľa, M. Jurík
Domáci nastúpili v dosť improvizovanej zostave, čo hostia využili na prekvapivé víťazstvo, keď do polčasu z troch šancí strelili dva góly. Po zmene strán domáci zatlačili hostí pred ich brankára, ale z množstva šancí ho nedokázali prekonať už ani raz. Zo strany domácich to bol nešťastný zápas.
Čaka - H. Vrbica 3:1 (0:0), góly: E. Bielik 2, M. Viglaš - M. Haščák), (Vyskočil, Farkaš, Chlebo, D: Rosipal)
Čaka: B. Mikula - M. Dorník, T. Fonody, M. Krnčan, J. Dobrota, G. Bombicz, M. Viglaš, T. Pleva, I. Tušan, R. Meiling, E. Bielik (T. Špaňo, I. Stojka, M. Viglaš, R. Mudroň, V. Ondrušek, Š. Hlinka)
H. Vrbica: O. Výbošťok - Patrik Pilinský, I. Siksay, Peter Pilinský, P. Páchnik, A. Jakubík, J. Hovan, L. Kurucz, V. Horský, M. Sliačan, M. Špaňo (A. Kačmárik, M. Haščák, J. Kukel
Hostia hrali do prestávky technický futbal, ale na šance to bolo vyrovnané, keď nik brankára súpera prekonať nedokázal. V 2. polčase domáci chceli viac vyhrať a po pekných góloch viedli už o tri góly. Čakania predčili svojho súpera a ten na konečných 3:1 znížil až v samom závere zápasu. Hostia touto prehrou vlastne prepustili vedúcu pozíciu Demandiciam.
H. Turovce - Lok 1:1 (1:0), góly: P. Tóth - M. Török, (Moravčík, Barcík, Kováč H, D: Drappan)
H. Turovce: J. Bublos - P. Csáky, V. Csáky, P. Zsóka, P. Varga st., F. Balász, P. Varga ml., N. Baltazár, P. Tóth, N. Pásztor, T. Sztyahula (Zs. Mihály, T. Fabian, M. Bazsó, L. Szabó, A. Miško)
Lok: Š. Sliezik - P. Hajko, M. Béreš, M. Kočí, V. Polák, S. Obert, F. Silva, Šebeštín, L. Mátyas, O. Szilváš, Mózeš (Marföldy, Ľ. Húdik, M. Török, E. Mészáros)
Domáci sa počas celého zápasu viditeľne trápili, hoci chceli získať tri body. Do polčasu síce viedli, ale ani to im na konečné víťazstvo nestačilo. Hostia po obrátke vycítili svoju šancu a striedajúci Török sa postaral o konečnú deľbu bodov, s ktorou boli Ločania určite spokojnejší viac, než domáci.
Tešmak - Bátovce 1:0 (1:0), gól: G. Rezníček, (Sasko, Petrík)
Hostia celý zápas v Tešmaku tlačili, ale v 35. min. urobila bátovská obrana chybičku a domáci Rezníček doklepol loptu do siete – 1:0. V druhom polčase pokračoval tlak hosťujúceho mužstva, ale Skladan ani Richtárik domáceho gólmana neprekonali.
P. Ruskov - V. Turovce 4:3 (2:1), góly: P. Berta 2, M. Berta, Lakatoš – Szakra 2, Z. Pástzor, (Majer, Jakubcová)
Turovčania odohrali aj v piatkovej dohrávke tradičný zápas – podali dobrý výkon, ale opäť prehrali. V oboch polčasoch sa hral dobrý, behavý futbal, ale domácim hráčom priala šťastena a nakoniec svojho súpera zdolali.
Čata - Pukanec 5:1 (2:1), góly: Raj 3, K. Varga, P. Struhár – Debnár, (Gálik, Skačan)
V Čate sa hral iba podpriemerný futbal, aj keď domáci dokázali až päťkrát rozvlniť sieť za pukanským gólmanom. Hráči Pukanca sa snažili, vytvorili si aj dobré strelecké príležitosti, lenže tie ostali nevyužité. Preto aj slabý výkon stačil domácim na zisk všetkých troch bodov.
H. Trsťany - Santovka 1:5 (0:2), góly: J. Meňuš – Hudec 2, Gazdík 2, Gutyan, (Szikora st., Kolev A)
Hostia pôsobili v H. Trsťanoch od začiatku zápasu lepším dojmom. Viac behali, čoho dôsledkom boli aj dva góly v prvom polčase. V druhej časti sa zamerali Santovčania na udržanie výsledku, čo sa im aj podarilo a po brejkových situáciách pridali ďalšie tri góly. Česť domácich zachraňoval v závere zápasu presným zásahom J. Meňuš.
I. Úľany - Keť 3:1 (1:0), góly: G. Morvai 2, Petrezsil – Danczi, (Ďurina, Kopanicová)
Kvalinté futbalové stretnutie sa hralo aj v Ipeľských Úľanoch. Domáci potvrdili vzostup formy z posledných zápasov a dokázali si poradiť aj z nebezepčným mužstvom z Kete. Na začiatku druhého polčasu sa lámal chlieb, keď si domáci dokázali vytvoriť sústavnejší tlak a rozhodli o majiteľovi troch bodov.
Vyškovce - Šarovce 2:1 (1:0), góly: Csala, Székely – D. Horváth, (Mizerák, Zaimi J)
V prvom polčase sa hral dobrý futbal a šance sa striedali na oboch stranách. Skóre otvoril peknou strelou z 18-tich metrov domáci Csala. Hostia síce v druhom polčase znížili po hlavičke D. Horvátha, ale Vyškovčania o všetkom rozhodli v 80. min., keď sa k odrazenej lopte dostal Székely a zariadil pre domácich prestížne tri body.
N. Tekov - P. Vozokany 1:1 (1:0), góly: Palic – Szücs, (Sekereš, Dálnoky)
Domáci mali v piatkovej dohrávke množstvo šancí, lenže hosťujúceho gólmana dokázal prekonať len Palic, keď zo 16 metrov trafil presne – 1:0. V druhom polčase sa Novotekovčania pretekali v zahazdovaní šancí, čo hostia náležite využili a agilný Szücs vyrovnal. Do konca zápasu sa už strelecky nedokázalo presadiť ani jedno mužstvo, preto sa v Novom Tekove body spravodlivo delili.
ROMAN UHNÁK, TOMÁŠBAČÍK

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 4. Hygge ako životný štýl
 5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 6. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 7. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 8. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 35 102
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 34 040
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 12 432
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 9 649
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 9 291
 6. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 314
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 794
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 493
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 427
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 373
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Tragédia sa odohrala vo štvrtok vo večerných hodinách.

Ide o ženu doposiaľ neznámej totožnosti.

49m
Ilustračné foto.

V Žiari nad Hronom sa začalo v piatok ráno skríningové testovanie na nový koronavírus v odberových miestnostiach zriadených samosprávou.

4 h
Denis Tilesch v Drážďanoch

Denis Tilesch ešte rok dozadu sledoval najväčších borcov bežeckého lyžovania v televízii.

5 h
Ilustračné foto.

Informácie budeme aktualizovať.

6 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Hudečková je hlavnou odborníčkou na epidemiológiu ministerstva zdravotníctva.

21. jan

Záchranári odkazujú, nie každý s Covidom patrí do nemocnice.

9 h

Nahnevaní bežkári sa už obrátili listom aj na vedenie obce Králiky, aby začalo konať.

21. jan

Správa Národného parku Nízke Tatry sa obrátila na návštevníkov prírody s výzvou.

20. jan

Už ste čítali?