Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

ObFZ: Dohrávka 17. kola

Prehry vedúcej H. Vrbice i H. Kľačian, zamiešali poradím
Demandice - St. Tekov 2:0 (1:0), góly: 43. Benca, 54. J. Mäsiar, (Ábel, Dvornák, Šebo, D: Čornák)
Demandice: J. Šipoš - M. Krammer, M. Látečka, J. Mäsiar, L. Mészáros, J. Pastucha, P. Tóth, J. Pavlík, B. Straňák, R. Benca, P. Šebo (J. Líška, I. Sebelédi, A. Kántor, P. Baráti, R. Kluka, D. Kazár)
Starý Tekov: R. Bačík - M. Krnčan, R. Máčaj, M. Senci, M. Bánsky, Š. Kollár, Ľ. Tariška, R. Hajko, R. Bátovský, B. Halabuk, V. Kúdela (V. Švantner, R. Vilhém)
Domáci sa do prestávky snažili o svoju nátlakovú hru, ale hostia dlho odolávali. Až tesne pred odchodom do šatní potešil domácich fans kanonier Benca. Po obrátke sa podarilo rozbehať domácich dlhodobo zranenému Klukovi a Mäsiar po individuálnej akcii zvýšil na 2:0. Domáci napriek nie práve ideálnemu výkonu víťazstvo vydreli.
Žemberovce - Kalinčiakovo 3:1 (1:0), góly: J. Vrecník, Rádik, M. Vrecník - Jókuš(Pál, Végh, Benyó, D: Kubica)
Žemberovce: R. Štefanča - B. Homola, R. Ťažký, M. Bóna, M. Flašík, M. Vrecník, J. Vrecník, J. Studenka, M. Rádik, P. Mikula, I. Vrecník (M. Chovan, M. Šinkovič, I. Slúka)
Kalinčiakovo: G. Hega - Ľ. Somolay, J. Éhn, R. Kuruc, Š. Pap, S. Halabuk, P. Cheben, L. Struhár, Š. Taňaši, M. Kollár, P. Béreš (M. Vetor, M. Kováč, T. Jókuš, Ľ. Fürješ, P. Mikula)
Domáci mali od úvodného hvizdu rozhodcu opraty zápasu vo svojich rukách. V priemernom zápase dostal domácich do vedenia J. Vrecník. Po obrátke zvýšil vedenie Rádik a M. Vrecník upravil už na 3:0. Takmer bezzubí hostia potom ešte korigovali na končných 3:1. Domáci okrem gólu nastrelili tyč aj brvno brány hostí a vyhrali úplne zaslúžene.
Kozárovce - Dolný Pial 4:1 (2:0), góly: Demian 2, Hoľka, Priecel - R. Zummer (Meňhart, Szelényi, Kupča, D: Gálik)
Kozárovce: M. Ridzoň - I. Havran, R. Gaži, R. Priecel, M. Švolík, J. Graus, R. Demian, V. Hoľka, S. Benčať, J. Ďurkovič, M. Koláček (I. Červenák, A. Benčať, D. Koláček, R. Vajda)
Dolný Pial: M. Laurenčík - A. Sladíček, M. Ledényi, M. Húdik, T. Magda, M. Trgiňa, R. Bielik, P. Valach, R. Zummer, I. Vízi, T. Meszáros (S. Trgiňa)
Domáci sa pustili s vervou do svojho súpera a už do prestávky si vytvorili sľubný náskok. Hostia svojim výkonom sklamali a boli pomerne odovzdaným súperom. Podobný priebeh mal aj 2. polčas, domáci pridali ďalšie dva góly a bolo definitívne rozhodnuté. Hostia korigovali gólom až v samom závere zápasu, čo na konečný výsledok veľký vplyv nemalo.
Podlužany - Plášťovce 3:1 (2:0), góly: Hinzeller, Zlatňanský, Frajka - Šomlo, (Havran, A: Štrba, Svetlošák, D: Šafár)
Podlužany: Z. Križan - G. Búry, E. Szalma, J. Uhnák, P. Šebo, L. Hinzeller, E. Frajka, M. Čuvara, Š. Vetor, Ľ. Kováčik, M. Zlatňanský (M. Lukáč, V. Porubský, M. Červenák, F. Sebelédy, Š. Víg, J. Kupča)
Plášťovce: M. Matúš - G. Kneizel, Š. Šomlo, R. Osoli, R. Križan, E. Fabian, M. Kneizel, I. Seres, Sz. Bencsok, L. Zsóka, J. Nanias (L. Križan, Sz. Szabó, Cs. Bencsok, A. Farkas)
Domáci sa do svojho prenasledovateľa zahryzli hneď od úvodu zápasu. V 26. min. otvoril skóre Hinzeller a o pár minút zvýšil Zlatňanský už na 2:0. Ďalšie šance domácich zostali však nevyužité, čo sa im mohlo vypomstiť. Hostia po obrátke znížili Šomlom a začali hrýzť. Zvýšiť náskok potom mohol Zlatňanský, ale nepremenil penaltu. Vykúpením pre domácich bol napokon gól Frajku a tí si pripísali do tabuľky dôležité tri body.
Tlmače - V. Kozmálovce 5:1 (1:1), góly: Kollár 2 (jeden z 11 m), Titurus, Bombala, Havran (z 11 m) - M. Tariška, (Gregor, Kokavec, Tóth, D: Hengerics Š.)
Tlmače: P. Kopka - M. Gábriš, Havran, Pavol Švolík, B. Hamar, J. Izakovič, J. Kissimonyi, Hajtó, R. Kollár, T. Titurus, Peter Švolík (J. Jašek, M. Bombala, D. Illenčík, Zapletaj, P. Kotora)
V. Kozmálovce: J. Tariška - M. Ambrózay, Andruška, I. Bohunický, F. Jančo, M. Jančo, V. Katona, Trnkus, M. Tariška, Daniš, J. Mucha (M. Mucha)
Domáci do svojho súpera búšili od úvodných minút, ale hostia sa po hrúbke domácich prekvapivo ujali vedenia. Tlmače do prestávky stačili len vyrovnať, ale po obrátke prišpendlili svojho súpera pred jeho pokutové územie a góly nenechali na seba dlho čakať. Domáci z veľkého tlaku štyri razy prekonali brankára Tarišku a prenasledujú Demandice v boji o postup.
H. Kľačany - N. Dedina 1:2 (1:2), góly: M. Halabuk - Alföldy, Nádaždy, (Kolev I, Žirko, M. Štrba, D: Hengerics R.)
H. Kľačany: P. Molnár - J. Garaj, M. Halabuk, M. Macko, A. Krkoš, P. Štipka, J. Krivočenko, M. Janíček, M. Bôžik, M. Krkoš, M. Kúdela (J. Poláčik, M. Kollár, P. Kováčik)
N. Dedina: D. Hríbik - M. Mráz, J. Mráz, R. Harmady, M. Kollár, A. Šebo, T. Pastier, K. Nádaždy, S. Jakubis, G. Alföldy, P. Salaj (P. Bob, P. Lohyňa, J. Selka, M. Maľa, M. Jurík
Domáci nastúpili v dosť improvizovanej zostave, čo hostia využili na prekvapivé víťazstvo, keď do polčasu z troch šancí strelili dva góly. Po zmene strán domáci zatlačili hostí pred ich brankára, ale z množstva šancí ho nedokázali prekonať už ani raz. Zo strany domácich to bol nešťastný zápas.
Čaka - H. Vrbica 3:1 (0:0), góly: E. Bielik 2, M. Viglaš - M. Haščák), (Vyskočil, Farkaš, Chlebo, D: Rosipal)
Čaka: B. Mikula - M. Dorník, T. Fonody, M. Krnčan, J. Dobrota, G. Bombicz, M. Viglaš, T. Pleva, I. Tušan, R. Meiling, E. Bielik (T. Špaňo, I. Stojka, M. Viglaš, R. Mudroň, V. Ondrušek, Š. Hlinka)
H. Vrbica: O. Výbošťok - Patrik Pilinský, I. Siksay, Peter Pilinský, P. Páchnik, A. Jakubík, J. Hovan, L. Kurucz, V. Horský, M. Sliačan, M. Špaňo (A. Kačmárik, M. Haščák, J. Kukel
Hostia hrali do prestávky technický futbal, ale na šance to bolo vyrovnané, keď nik brankára súpera prekonať nedokázal. V 2. polčase domáci chceli viac vyhrať a po pekných góloch viedli už o tri góly. Čakania predčili svojho súpera a ten na konečných 3:1 znížil až v samom závere zápasu. Hostia touto prehrou vlastne prepustili vedúcu pozíciu Demandiciam.
H. Turovce - Lok 1:1 (1:0), góly: P. Tóth - M. Török, (Moravčík, Barcík, Kováč H, D: Drappan)
H. Turovce: J. Bublos - P. Csáky, V. Csáky, P. Zsóka, P. Varga st., F. Balász, P. Varga ml., N. Baltazár, P. Tóth, N. Pásztor, T. Sztyahula (Zs. Mihály, T. Fabian, M. Bazsó, L. Szabó, A. Miško)
Lok: Š. Sliezik - P. Hajko, M. Béreš, M. Kočí, V. Polák, S. Obert, F. Silva, Šebeštín, L. Mátyas, O. Szilváš, Mózeš (Marföldy, Ľ. Húdik, M. Török, E. Mészáros)
Domáci sa počas celého zápasu viditeľne trápili, hoci chceli získať tri body. Do polčasu síce viedli, ale ani to im na konečné víťazstvo nestačilo. Hostia po obrátke vycítili svoju šancu a striedajúci Török sa postaral o konečnú deľbu bodov, s ktorou boli Ločania určite spokojnejší viac, než domáci.
Tešmak - Bátovce 1:0 (1:0), gól: G. Rezníček, (Sasko, Petrík)
Hostia celý zápas v Tešmaku tlačili, ale v 35. min. urobila bátovská obrana chybičku a domáci Rezníček doklepol loptu do siete – 1:0. V druhom polčase pokračoval tlak hosťujúceho mužstva, ale Skladan ani Richtárik domáceho gólmana neprekonali.
P. Ruskov - V. Turovce 4:3 (2:1), góly: P. Berta 2, M. Berta, Lakatoš – Szakra 2, Z. Pástzor, (Majer, Jakubcová)
Turovčania odohrali aj v piatkovej dohrávke tradičný zápas – podali dobrý výkon, ale opäť prehrali. V oboch polčasoch sa hral dobrý, behavý futbal, ale domácim hráčom priala šťastena a nakoniec svojho súpera zdolali.
Čata - Pukanec 5:1 (2:1), góly: Raj 3, K. Varga, P. Struhár – Debnár, (Gálik, Skačan)
V Čate sa hral iba podpriemerný futbal, aj keď domáci dokázali až päťkrát rozvlniť sieť za pukanským gólmanom. Hráči Pukanca sa snažili, vytvorili si aj dobré strelecké príležitosti, lenže tie ostali nevyužité. Preto aj slabý výkon stačil domácim na zisk všetkých troch bodov.
H. Trsťany - Santovka 1:5 (0:2), góly: J. Meňuš – Hudec 2, Gazdík 2, Gutyan, (Szikora st., Kolev A)
Hostia pôsobili v H. Trsťanoch od začiatku zápasu lepším dojmom. Viac behali, čoho dôsledkom boli aj dva góly v prvom polčase. V druhej časti sa zamerali Santovčania na udržanie výsledku, čo sa im aj podarilo a po brejkových situáciách pridali ďalšie tri góly. Česť domácich zachraňoval v závere zápasu presným zásahom J. Meňuš.
I. Úľany - Keť 3:1 (1:0), góly: G. Morvai 2, Petrezsil – Danczi, (Ďurina, Kopanicová)
Kvalinté futbalové stretnutie sa hralo aj v Ipeľských Úľanoch. Domáci potvrdili vzostup formy z posledných zápasov a dokázali si poradiť aj z nebezepčným mužstvom z Kete. Na začiatku druhého polčasu sa lámal chlieb, keď si domáci dokázali vytvoriť sústavnejší tlak a rozhodli o majiteľovi troch bodov.
Vyškovce - Šarovce 2:1 (1:0), góly: Csala, Székely – D. Horváth, (Mizerák, Zaimi J)
V prvom polčase sa hral dobrý futbal a šance sa striedali na oboch stranách. Skóre otvoril peknou strelou z 18-tich metrov domáci Csala. Hostia síce v druhom polčase znížili po hlavičke D. Horvátha, ale Vyškovčania o všetkom rozhodli v 80. min., keď sa k odrazenej lopte dostal Székely a zariadil pre domácich prestížne tri body.
N. Tekov - P. Vozokany 1:1 (1:0), góly: Palic – Szücs, (Sekereš, Dálnoky)
Domáci mali v piatkovej dohrávke množstvo šancí, lenže hosťujúceho gólmana dokázal prekonať len Palic, keď zo 16 metrov trafil presne – 1:0. V druhom polčase sa Novotekovčania pretekali v zahazdovaní šancí, čo hostia náležite využili a agilný Szücs vyrovnal. Do konca zápasu sa už strelecky nedokázalo presadiť ani jedno mužstvo, preto sa v Novom Tekove body spravodlivo delili.
ROMAN UHNÁK, TOMÁŠBAČÍK

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 5. Vitajte v postapokalyptickom svete
 6. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 7. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 8. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 9. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 10. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 1. Úprava osobného motorového vozidla
 2. Important information for Brazilians living in Slovakia
 3. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 4. Vitajte v postapokalyptickom svete
 5. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 6. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 7. Päť chýb pri zateplení strechy
 8. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 9. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 30 235
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 16 196
 3. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 13 958
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 13 388
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 751
 6. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 9 913
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 617
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 610
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 355
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 144
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Ilustračné foto.

Samospráva už vybrala odberové miesta, hľadať bude aj dobrovoľníkov

O konkrétnych miestach bude informovať v piatok.

Testovanie na nový koronavírus.

Kalvária bude ešte krajšia, nasvietia ďalší kostol

Nočný obraz pamiatky tak už bude kompletný.

Banskoštiavnická Kalvária.

Výsledky policajnej akcie na drogy a alkohol prekvapili

Policajti zaistili aj vrecúška so sušenou rastlinou.

Obsah vrecúšok smeroval na expertízu.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Prinášame informácie o pripravovanom testovaní na Orave

Získať dobrovoľníkov ku odberom je v niektorých dedinách ťažké, v Sihelnom bude pomáhať aj starosta.

Vojaci kontrolujú miesta určené na testovanie Oravcov

Samosprávy musia do piatka rána pripraviť priestory, kde sa uskutočnia odbery. Oravcov budú testovať trikrát.

Koronavírus si vyžiadal prvú obeť z radov zdravotníkov

Obvodný lekár v Lokci podľahol ochoreniu COVID-19, mal len 48 rokov.

Aktuálne: Dopravná nehoda na Balkáne

Vodič má zrejme ťažké zranenie.

Už ste čítali?