V. liga východ - Čelo sa vyrovnáva

Čelo sa zamotáva
Šurany - Dvory n/Ž. 2:1 (2:0), 6. P. Pilek, 30. M. Skačan - 75. L. Salgó. Novozámocké derby sa nieslo v jednoznačnej prevahe domácich, ktorí šli do rýchleho vedenia po nádhernej akcii. Po polhodine hry sa Šurančania tešili aj druhýkrát, keď im opäť vyšla jedna parádna akcia. Hostia do prestávky ani raz nevystrelili na bránu. Podobný scenár mal aj druhý polčas, lenže domáci sa strelecky zasekli a presadiť sa nedokázali ani z tých najvyloženejších príležitostí. Naopak, hosťom vyšla jedna z kontier a strelili aspoň čestný gól. R Mako, 150 divákov. ŠURANY: Mi. Fišan - Lorenc, Ambrus, Porubský, Kováčik, Preložník, Vrabec (65. Slovák), Skačan, Pilek, Ikréni, Macek. DVORY: Bodoki - Bernáth st., Keresztúri, P. Nagy, Sztankó, Petrík, Salgó, Havetta, Kukan (46. Bujdák), Boldizsár, Sarközi (70. Keresztes).
Želiezovce - Šahy 0:1 (0:0), 90. J. Urblík. Levické derby prinieslo zaujímavý futbal, v ktorom hrubá chyba Lehockého a presnejšia strela Petráša mohla hostí dostať do vedenia. Za domácich mohli skórovať v 40. min., Forró a Páchnik, ale svoje veľké šance nevyužili. Herná prevaha Šiah pokračovala aj po zmene strán. V 76. min. bol faulovaný Csudai v 16-ke hostí, Páchnik však z penalty prestrelil. Forró a po ňom Kokoška nemierili presne, a tak o všetkom rozhodol v samom závere J. Urblík. R Ďatko, 190 divákov. ŽELIEZOVCE: N. Barecz - Salai, Karkó, P. Páchnik, Rotík, Hudák, Forró, Csudai, Lehocký, Kokoška, Černík (84. Krištofoli). ŠAHY: Šutlák - Máté, N. Urblík, Petráš, Studva, Petrík, Bukri (82. Topán), Bartal, Koreň, J. Urblík, Bodzsár.
Kalná n/Hr. - Pribeta 1:2 (0:0), 70. R. Varga - 85. J. Lakatoš (11 m), 90. K. Scholtz. Domáci mali v prvom polčase tri obrovské príležitosti na skórovanie, lenže využiť sa im nepodarilo ani jedinú. Hostia mali iba jednu, pochodili však úplne rovnako. V druhom dejstve začali lepšie hráči Pribety, ale v 70. min. dostali gól. Veľké chvíle hostí prišli v samom závere, keď najskôr z penalty za faul vyrovnali, aby v samom závere strelili aj víťazný gól po presnej strele asi z 20 metrov. R Zigo, 350 divákov. KALNÁ: Guťan - Biely, Varga, Gubík (80. T. Sakoš), Zdychavský, M. Sakoš, Thaly, Čontoš, Hegedüs, Dvorakovič, Zórád. PRIBETA: Nagy - Rontó, Šútovský, Bratkó, Sýkora, Rajčáni, Polák (70. J. Lakatoš), Keszi, Šulák, Scholtz, M. Lakatoš.
Kameničná - Čajkov 2:1 (1:0), 38. Š. Hozman, 47. A. Sándor (11 m) - 64. M. Drapka. Diváci videli zápas slabšej úrovne, viac však po víťazstve túžili zrejme domáci, ktorí sa ho napokon aj dočkali. Kameničná bola v prvom polčase futbalovejšia a jediný gól strelila presnou hlavičkou do prázdnej brány. Druhý polčas začal penaltou domácich za ruku v šestnástke. Po hodine hry síce hostia znížili, ale po vylúčení Tuhého sa pred oboma bránami už nič vážnejšie neudialo. R Majerčák, ČK: 66. T. Tuhý, 180 divákov. KAMENIČNÁ: Horváth - Slatina, Szüllö, Rigó (19. Miťko), Boros, Pataky (80. Mátyus), Lörincz, Hajdók, Fekete (88. Sklenář), Sándor, Hozman. ČAJKOV: Horniak - Molnár, J. Čižmár, Csernák, Lepieš, Nichta, Tuhý, Lénárd, M. Čižmár, M. Drapka, Červenák.
Veľké Lovce - Nové Zámky B 1:6
(1:3), 11. M. Habrman - 9., 24., 32. a 60. Š. Kováč, 49. a 83. M. Matúš. V ďalšom novozámockom derby začali oveľa lepšie hostia, ktorí šli do vedenia už v 9. min a po polhodine hry viedli o tri góly, takže o súboji bolo prakticky rozhodnuté. Domáci síce do prestávke strelili jeden gól ktorý ich mohol dostať naspäť do zápasu, lenže po zmene strán inkasovali ešte trikrát. Na oboch stranách bolo viacero nevyužitých šancí, takže konečné skóre mohlo byť aj výraznejšie. R Bílek, 200 divákov. V. LOVCE: Majka - Chudiváni (65. Otruba), J. Kotlár (51. S. Kotlár), Pavlatovský, Kodhaj, Kršák, Lapčík, Dobročáni, Bagala (8. Ľ. Kuruc), Kubištel, Habrman. N. ZÁMKY B: Madarász - Štofko, Poništ, Ondrka (46. Hatina), K. Kovács (46. Dékány), Vadkerti, Horáček, Matúš, Fehervári (55. Buranský), Palacka, Š. Kováč.
Dolný Ohaj - Bánov 1:2 (0:1), 88. J. Jeseničan - 28. M. Moravčík, 57. B. Raček. Tretie susedské novozámocké derby malo hrdinu v hosťujúcej bráne, pretože Mráz chytil domácim už v prvom polčase niekoľko veľmi dobrých príležitostí. Bánovčania sa pred Melišeka dostali síce iba sporadicky, ale gól strelili ako prví. Zápas mal podobný scenár aj v druhom polčase, keď domáci opäť nevyužili niekoľko šancí, za čo ich súper potrestal druhým gólom. Dolnému Ohaju sa podarilo výsledok v samom závere už iba prikrášliť. R Šimon, 100 divákov. D. OHAJ: Melišek - Marián Palacka (75. Nagy), Keleberc, Filo, Augustín (46. Navrátil), Majerčík (71. Jeseničan), M. Pétery, Hatala, P. Palacka, Porubský, J. Pétery. BÁNOV: Mráz - Raček, Zeleňák, Miček, Mart. Tchor, Marek Tchor, J. Moravčík (15. M. Moravčík), Horský, Mucha, Petráš (90. Tóth), Cmar (88. Gubo).
Jur n/Hr. - Komjatice 0:0. Hostia prišli na stretnutie neskôr, pretože sa im údajne pokazil autobus, ale napokon si od nováčika súťaže odviezli z hodového zápasu cenný bod. Domáci svojho súpera neustále tlačili pred jeho bránu a vypracovali si aj tri veľmi dobré príležitosti, lenže využiť sa im nepodarilo ani jedinú. Komjatičania v posledných minútach pri zúfalom tlaku súpera takmer strhli víťazstvo na svoju stranu, Ivanič však svoj tím podržal. R Lešš, 230 divákov. JUR: Ivanič - Füri, Ármai, Pankulič, Lauko (56. Kysel), Tóth, Sulyani, Valo (56. Srna), Mandrák, S. Frtús (77. Bogdány), Jakab. KOMJATICE: P. Hajnala - Soboňa, Jančár, Fridrich, Konderík, Uhrík, Letko, Mi. Marenčák, Ma. Marenčák, Selický (57. Uher), Krehák.
Palárikovo - Tekovské Lužany 2:0
(0:0), 50. A. Fiala, 70. M. Hoppan. Šláger kola bol v réžii domácich, hoci hra sa odvíjala zväčša medzi šestnástkami. V prvom polčase diváci veľkú šancu nevideli, ale po prestávke padli do siete hostí dva góly, pretože Palárikovčania svoje úsilie smerom k súperovej bráne zvýšili. Prvý gól padol po presnej hlavičke, druhý presným lobom ponad Feherváriho. Hostia si vážnejšiu šancu nevypracovali, a tak zákonite prehrali. R Jurenka, ČK: 80. Fríbert, 200 divákov. PALÁRIKOVO: Pilek - Kobora, Procházka, Sztrecsko, Židuljak, Fiala, Blažo (48. Mach), Krištofičin, Nagy, Svýba (72. Tántoš), Hoppan (83. Ďuriš). T. LUŽANY: Fehervári - Krenčan, Hliva, Gergö, Hlaváčik, Kollár, Tóth, Ľ. Barecz, Šál, Petráš, Fríbert.
1. T. Lužany 22 15 2 5 55:36 47 (+14)
2. Palárikovo 22 14 3 5 38:29 45 (+9)
3. N. Zámky B 21 12 4 5 50:21 40 (+13)
4. Šahy 22 12 4 6 49:33 40 (+7)
5. Kameničná 22 12 3 7 65:40 39 (+6)
6. Šurany 22 10 4 8 39:27 34 (-2)
7. Jur n/Hr. 22 9 7 6 38:34 34 (+1)
8. Kalná n/Hr. 22 9 4 9 37:37 31 (-2)