Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Futbalové súťaže ObFZ Levice

Bitka o postup do V. ligy pre Demandice!
Plášťovce - S. Tekov 3:2 (3:2), góly: Nanias (z 11 m), Šomlo, L, Križan - Ľ. Tariška, R. Máčaj (z 11 m), (Ďurina, Klabníková, Chlebo, D. Drappan)
Plášťovce: M. Matúš - G. Kneizel, Š. Šomlo, R. Križan, T. Jelen, I. Seres, L. Zsóka, M. Kneizel, J. Velebný, J. Nanias, L. Križan (A. Tenczer, Sz. Bencsok)
Starý Tekov: R. Bačík - M. Krnčan, R. Máčaj, B. Halabuk, M. Bánsky, Š. Kollár, Ľ. Tariška, R. Hajko, R. Bátovský, Š. Galgóci, V. Kúdela (V. Šuchter, R. Vilhém, I. Bátovský, J. Angleta)
Hostia boli predzápasovým favoritom, ale body napokon zostali v Plášťovciach. Tekovčania mali lepší úvod, no z viacerých šancí premenili len jedinú. Domáci to využili a troma gólmi v jednom slede otočili skóre vo svoj prospech - 3:1. Ešte do polčasu hostia korigovali stav, podobne ako domáci z penalty. Po obrátke sa hostia snažili o zvrat, ale gól streliť už nedokázali a tak body získalo šťastnejšie mužstvo.
Dolný Pial - V. Kozmálovce 2:0
(0:0), góly: M. Trgiňa 2, (Pál, Szikora ml, Szikora st.)
Dolný Pial: P. Trgiňa - A. Sladíček, M. Ledényi, M. Húdik, T. Magda, M. Trgiňa, V. Bútora, P. Valach, R. Zummer, I. Vízi, T. Meszáros (R. Bielik, M. Markovič, S. Trgiňa)
V. Kozmálovce: J. Tariška - M. Jančo, M. Andruška, Marian Trnkus, F. Jančo, Michal Trnkus, M. Ambrózay, M. Mucha, M. Tariška, M. Graus, J. Mucha (P. Bielik)
Mužom zápasu a hlavne 1. polčasu bol gólman hostí J. Tariška, ktorý domácim vychytal aj oči... Chytil dokonca aj penaltu v 5. min. domácemu Mészárosovi, preto bol stav do prestávky bezgólový. Po obrátke domáci prevzali iniciatívu úplne pod svoje krídla a dvoma krásnymi strelami z diaľky M. Trgiňu nakoniec získali povinné tri body. Hostia nakoniec mohli byť radi, že neinkasovali viackrát, lebo v 2. polčase takmer neprešli polovicu.
Kalinčiakovo - N. Dedina 3:1 (3:0), góly: 11. Struhár, 19. Horniak, 30. H. Taňaši - 70. Jurík, (Sekereš, Gálik, Bojda)
Kalinčiakovo: P. Mikula - J. Éhn, Š. Pap, P. Cheben, M. Kollár, Holubík, V. Horňák, L. Struhár, Š. Tanaši, H. Taňaši, Ľ. Fürješ (Ľ. Somolay, M. Kováč, R. Kurucz, T. Jókuš, Stančík, I. Csomor)
N. Dedina: D. Hríbik - M. Mráz, J. Mráz, R. Harmady, A. Šebo, P. Salaj, T. Pastier, K. Nádaždy, S. Jakubis, G. Alföldi, M. Jurík (P. Bob, P. Lohyňa, M. Maľa, M. Kollár)
V obojstranne kvalitnom zápase sa hral dobrý, útočný futbal. Domáci už za polhodinku vyhrávali o tri góly, čím vlastne rozhodli o svojom víťazstve. Po prestriedaní domácich sa hra v poli vyrovnala a hostia vycítili svoju šancu, no stačilo im to len na konečné zníženie. Víťazstvo domácich je preto zaslúžené, aj keď im napokon stačilo odohrať dobre iba polovicu zápasu.
Demandice - H. Vrbica 2:1 (1:1), góly: 31. Látečka (z 11 m), 81. vlastný - 36. Valentík (M. Štrba, Gregor, Moravčík R, D. R. Kubica)
Demandice: J. Šipoš - R. Benca, M. Látečka, J. Pavlík, P. Šebo, M. Krammer, R. Kluka, B. Straňák, P. Tóth, L. Mészáros, J. Mäsiar (I. Sebelédi, P. Medveď, A. Kántor, J. Pastucha, J. Líška, D. Kazár)
H. Vrbica: O. Výbošťok - M. Špaňo, I. Siksay, K. Kačmárik, P. Páchnik, A. Jakubík, Patrik Pilinský, L. Kurucz, V. Horský, M. Sliačan, J. Valentík (A. Kačmárik, M. Haščák, J. Ivančo, J. Hovan, J. Kukel)
V šlágri kola sa dal čakať ťažký zápas, úvod lepšie zvládli hostia a mali prvú šancu skórovať. Potom však domáci hru v poli vyrovnali a mali oni územnú prevahu. Domáci sa ujali vedenia gólom v 31. min. keď z bieleho bodu sa nemýlil Látečka. Hostia odpovedali pomerne rýchlo a o päť minút bolo vyrovnané, keď sa presadil Valentík a zrovnal skóre. Po zmene strán sa domáci snažili o nátlakovú hru, ale gólman Výbošťok mal skvelý deň. Vrbičania naopak hrozili rýchlymi kontrami, ale gól sa im tiež streliť nepodarilo. Napokon rozhodla 81. min. keď prudký center domáceho Bencu skončil po teči za chrbtom hosťujúceho gólmana. Záverečná snaha hostí o vyrovnanie už gól nepriniesla. Zápas sledovalo 350 platiacich divákov. Škvrnou bol nervózny odchod hráčov z ihriska a pozápasové strkanice medzi tábormi fanúšikov oboch aktérov, kde údajne lietali aj kopance, či päste...
Žemberovce - Lok 6:1 (2:0), góly: Studenka 2, Chovan 2, Mikula, Rádik - Szilváš (z 11 m), (Havran, Kokavec, Tóth)
Žemberovce: R. Štefanča - B. Homola, R. Ťažký, M. Flašík, Ľ. Nedorolík, M. Vrecník, J. Vrecník, M. Šinkovič, M. Rádik, P. Mikula, M. Chovan (I. Slúka, J. Studenka, M. Uhnák, I. Vrecník)
Lok: Š. Sliezik - P. Hajko, M. Béreš, M. Kočí, V. Polák, J. Mózeš, Pleva, M. Škorupa, Šebeštín, O. Szilváš, Kollár, (E. Mészáros, Ľ. Húdik, M. Török, Marföldi, Obert, Matyaš)
Domáci sa pustili do svojho súpera hneď od úvodných minút, keď zatlačili hostí pred svojho gólmana. Už do prestávky trvalý tlak domáci korunovali dvoma gólmi Mikulu a Rádika. Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil, hostia síce znížili z penalty na 3:1, ale Žemberovčania dotiahli zápas v pohode do víťazného konca. Kvalitné posledné výkony domácich v poslednom období pretavili v zisk ďalšieho víťazstva.
Kozárovce - H. Turovce 5:0 (1:0), góly: Koláček 2, Demian, Ďurkovič, Mir. Švolík, (Mizerák, Jakubcová, Zaimi J)
Kozárovce: M. Ridzoň - I. Červenák, R. Gaži, T. Kacian, M. Švolík, J. Graus, R. Demian, V. Hoľka, S. Benčať, R. Priecel, M. Koláček (J. Havran, A. Benčať, J. Ďurkovič)
H. Turovce: J. Bublos - P. Csáky, P. Zsóka, L. Szabó, V. Csáky, F. Balázs, P. Varga ml., N. Baltazár, P. Tóth, N. Pásztor, T. Sztyahula (P. Varga st., T. Fabian)
Hostia boli lepší, ale len do 25. min., keď mali jednu vyloženú šancu. Potom už domáci dokonale ovládli dianie na ihrisku, no do polčasu dokázali prekonať súperovho brankára len raz. V 2. polčase už hostia odpadli aj kondične, čo Kozárovčania z množstva šancí štyri razy využili na pomerne hladké a zaslúžené víťazstvo. Hostia mohli inkasovať možno aj dvojciferne, ale Bublos v bráne ich od blamáže aspoň čiastočne uchránil.
Podlužany - Čaka 1:1 (1:1), góly: Víg - Pleva (z 11 m), (Kolev I, Petrík, Kolev A, D: Šafár)
Podlužany: J. Kupča - G. Búry, E. Szalma, J. Uhnák, P. Šebo, L. Hinzeller, E. Frajka, M. Čuvara, Š. Vetor, Š. Víg, M. Zlatňanský (F. Sebelédy, V. Porubský, M. Červenák, Ľ. Kováčik, E. Cziria)
Čaka: B. Mikula - V. Ondrušek, T. Fonody, R. Mudroň, J. Dobrota, G. Bombicz, T. Špaňo, T. Pleva, I. Tušan, R. Meiling, M. Viglaš (M. Dorník, I. Stojka, M. Viglaš)
Bol to pre domácich, veľmi dôležitý, možno existenčný zápas. Z oboch strán sa hral kvalitný a útočný futbal. Domáci sa ujali v 30. min. vedenia, keď presne mieril Víg. Hostia Plevom z pok. kopu ešte do polčasu vyrovnali. Po obrátke zápas gradoval, domáci chceli rozhodnúť, ale hostia boli proti. V 70. min. mohol domáci Hinzeller rozhodnúť duel, ale poslal loptu z bieleho bodu mimo brány súpera. Potom ešte inkasoval ČK hosťujúci Meiling, ale domáci ani túto možnosť na vytúžený gól nevyužili.
7. Čaka 23 12 2 9 52:39 38 (5)
8. Kalinčiakovo 23 10 3 10 42:46 33 (-3)
9. D. Pial 23 9 4 10 48:50 31 (-5)
10. Kozárovce 23 9 3 11 40:39 30 (-6)
11. N. Dedina 23 7 6 10 39:47 27 (-6)
12. Podlužany 23 7 2 14 26:62 23 (-13)
13. H. Turovce 23 6 4 13 33:60 22 (-8)
14. Plášťovce 23 6 1 16 35:76 19 (-17)
15. V. Kozmálovce 23 5 3 15 28:67 18 (-15)
16. Lok 23 4 2 17 23:53 14 (-19)
Prekvapivá remíza Šaroviec v Tešmaku
Santovka - Bátovce 4:1 (1:1), góly: Hudec 2, Gazdík, Meňuš – Skladan, (Svetlošák)
V Santovke sa hral futbal dobre úrovne a v 20. min. poslal svojich do vedenia hosťujúci Skladan. Domáci v 44. min. skorigovali na 1:1. V druhej časti si hosťujúce mužstvo vytvorilo tlak na bránu domácich, ale góly inkasovali Bátovčnia.
Pukanec - Keť 0:1 (0:1), gól: Farkaš, (Barcík)
V prvom polčase sa hral v Pukanci vyrovnaný zápas, ale hostia sa z brejku ujali vedenia. V druhom dejstve sa domáci snažili, vypracovali si aj dobré gólové šance, ale nedokázali vsietiť vyrovnávajúci gól. Hosťujúce mužstvo hralo ku koncu zápasu, tak, aby neinkasovalo a po poslednom hvizde rozhodcu si odviezlo z Pukanca všetky tri body.
V. Turovce - Rybník 1:3 (1:3), góly: Kóša – P. Lulčo 2, Jahôdka, (Dálnoky)
Domáci sa už v 8. min. ujali vedenia a zdalo sa, že konečne zabodujú naplno. Lenže Rybníčania od 20. min. prevzali iniciatívu a hrali v týchto fázach lepšie. Dva góly Paľa Lulča a jeden Dana Jahôdku znamenali už dvojgólové vedenie hosťujúceho mužstva. V druhom polčase už diváci gól nevideli a preto si Rybníčania zaslúžene odviezli tri body.
Tešmak - Šarovce 0:0, (Meňhart, Kopanicová)
V Tešmaku sa hral od začiatku bojovný zápas. Domáci podali najlepší výkon v sezóne a aj keď neskórovali, bod s lídrom má pre nich cenu zlata. Ani jedno mužstvo si v priebehu stretnutia nedokázalo vytvoriť vyloženú šancu, preto sa diváci gólu nedočkali ani v druhom polčase.
P. Ruskov - P. Vozokany 1:0 (0:0), gól: Šinko, (Bakači, Kupča)
V slabom zápase hostia sklamali hlavne v útočnej fáze. V poli boli síce výraznejším mužstvom Vozokančania lenže pred domácu svätyňu sa dostávali len sporadicky. Ruskovčania jednu zo svojich mála šancí premeniť dokázali a aj preto ostali všetky body doma.
Čata - N. Tekov 3:1 (2:0), góly: Babinský, Varga, Struhár (z 11 m) – Šipoš, (Holman)
Skóre dobrého zápasu otvoril v Čate hlavičkou domáci Babinský. O 22. min. už bolo 2:0, keď sa presadil kanonier Varga. V druhom polčase sa Tekovčanom podarilo skorigovať na 2:1, ale keď Struhár bezpečne premenil pokutový kop, domáci zaslúžene vyhrali.
H. Trsťany - Vyškovce 2:1 (1:1), góly: S. Torda, Petráš – Székely (z 11 m)(Ábel)
Vyškovčania nastúpili v Trsťanoch v značne oklieštenej zostave, ale cez prestávku držali prijateľný výsledok. V druhej časti sa už viac presadzovali domáci hráči a Petráš v 75. min. stanovil konečný výsledok na 2:1.
Domáce víťazstvá favoritov z čela
Bory - Beša 4:0 (1:0), góly: Szudy, Račko 2, Mirjak, (Žirko)
Domáci v nedeľu potvrdili úlohu favorita a hladko si poradili so svojim súperom. V prvom polčase ešte hostia ako-tak odolávali sústavnému tlaku domáceho mužstva, ale v druhom dejstve Borania poistili svoje vedenia ďalšími troma gólmi a zaslúžene vyhrali.
H. Kosihy - M. Ludany 4:0 (2:0), góly: D. Rafael, Varga (11 m), Čenger, Obert, (Žirko)
V šlágri kola sa hralo výborné stretnutie. Hostia hrali otvorený futbal, lenže domáci to absolútne dokonale využili a už do prestávky viedli rozdielom dvoch gólov. V druhom polčase sa presadzovali už Kosičania a nakoniec si zaslúžene po výbornom výkone pripísali všetky tri body.
Jur n/Hr. B - Podlužany B 4:0 (1:0), góly: Belecký, Erfaňuch, M. Čech, P. Molnár, (Meňhart)
Aj v Jure nad Hronom mal zápas od začiatku jasného favorita. Domáci nenechali nič na náhodu a keby sa ujali aj ďalšie gólové šance Beleckého, skóre mohlo byť aj dvojciferné. Skóre zápasu uzavrel v 80. min. P. Molnár po umiestnenej strele zo šestnástich metrov.
N. Dedina B - Veľký Ďur 3:2 (1:0), góly: Frtús, Jakubík 2 – P. Lipták, R. Pavlík, (Kokavec)
V zápase priemernej úrovne domáci od začiatku diktovali tempo hry a Frtús otvoril skóre. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil a aj keď hostia v 80. min. skorigovali na 3:2, rezerva Novej Dediny už výsledok ustrážila a zapísala si ďalšie tri body.
Horný Pial - Vyšné 1:4 (1:2), góly: Alkus – Čonka 2, S. Minár, Z. Palonder, (Pál)
V Hornom Piali mali viac hru pod kontrolou hosťujúci hráči a po dvoch strelených góloch odchádzali do šatní spokojnejší. Domáci sa v druhom polčase snažili vyrovnať, ale dobre hrajúci hostia pridali ďalšie dva góly a k dresom si mohli pribaliť aj všetky tri body.
T. Lužany 4FSC - Lontov 3:2
(1:1), góly: Kosák, Guzman 2 – Szabó 2, (Szikora st.)
Rezerva lídra piatej ligy sa s chuťou pustila do svojho súpera. Domáci si dokázali vytvoriť značný tlak, no ich tutovky ostali nevyužité. V druhom polčase sa konečne gólovo presadil Guzman a v 80. min. upravil na 3:1. Hostia potom ešte dokázali po náhodnom góle znížiť, no to už bola len kozmetická úprava na výsledku.
I. Sokolec - Sikenica 3:1 (1:1), góly: Šrajer 2, Kačírek – Kántor, (Macho)
V Ipeľskom Sokolci sa diváci ešte ani neusadili a Šrajer načal Sikenicu –
1:0. Hostia po góle hru vyrovnali a pred odchodom do šatní sa im podarilo stav zrovnať. Hneď v úvode druhého polčasu naklonil misky váh na stranu Sokolčanov opäť Šrajer a v 80. min. o všetkom definitívne rozhodol dobre hrajúci Kačírek.
Farná - Hrkovce 3:1 (0:1), góly: Sulka 2, B. Lauko – T. Varga, (Bakači)
Šláger III. triedy juhovýchod sa odohral vo Farnej kde sa stretli prvé dve mužstvá. Domáci začali aktívne, ale Sulka v 15. min. nariadenú penaltu zahodil. Domácich tento moment akosi zaskočil a hosťujúci T. Varga poslal svoje mužstvo do vedenia. V druhom polčase už domáci ukázali, prečo sú na čele tabuľky a Sulka sa uviedol dvoma gólmi. Účet kvalitného zápasu uzavrel B. Lauko a tri body nakoniec ostali vo Farnej.
Tupá - Málaš 0:1 (0:0), gól: Lacuška, (Ďurina)
Domáci hráči boli v prvom polčase mierne lepším mužstvom, lenže Konôpka s Nagyom hosťujúceho gólmana neprekonali. Tento fakt ich v druhom polčase musel poriadne mrzieť, pretože v 80. min. Lacuška premenil nariadený pokutový kop a hostia si už víťazstvo nenechali vziať.
Hronovce - Pastovce 3:0 (0:0), góly: Urbančok 2 (1 z 11m), Tóth, (Holman)
V Hronovciach tiež dominovali domáci hráči, lenže podobne ako v Tupej spálili aj nemožné. O svojom víťazstve však rozhodli v rozpätí šiestich minút – v 65. 67. a 70. Toto hosťujúce mužstvo dostalo do kolien a zápas sa už len dohrával.
H. Semerovce - Hokovce 4:1 (2:0), góly: Balogh 2, Tóth – Lupták, (Dálnoky)
V susedskom derby zápase sa hral dobrý futbal. Domáci sa ukázali v dobrom svetle a prítomní diváci mohli byť spokojní. Polčas domáci hladko vyhrali rozdielom dvoch gólov, a keď v druhom dejstve pridali ďalšie dva góly, o víťazovi bolo rozhodnuté. Hostia korigovali v závere zápasu, ale to bolo z ich strany všetko.
1. Farná 18 14 2 2 66:26 44 (17)
2. Hrkovce 18 11 3 4 60:25 36 (9)
3. Málaš 17 11 2 4 39:37 35 (11)
4. H. Semerovce 17 10 1 6 44:21 31 (7)
5. Pastovce 17 7 4 6 27:26 25 (1)
6. M. Ludince 17 7 3 7 33:42 24 (-3)
7. Hronovce 18 8 0 10 29:40 24 (-3)
8. Lontov 18 7 2 9 36:41 23 (-4)
9. T. Lužany 4FSC 17 6 3 8 29:35 21 (-6)