Futbalové súťaže ObFZ Levice

Favoriti svoje zápasy zhodne povyhrávali
Starý Tekov - Tlmače 1:2 (0:1), góly: Hajko - Titurus (z 11 m), Hajtó, (Sekereš, Svetlošák, Bakači, D: Šafár)
Starý Tekov: R. Bačík - M. Krnčan, R. Máčaj, B. Halabuk, M. Senci, Š. Kollár, Ľ. Tariška, R. Hajko, R. Bátovský, Š. Galgóci, V. Kúdela (V. Šuchter, P. Béreš, J. Angleta)
Tlmače: P. Kotora - M. Gábriš, M. Havran, Pavol Švolík, B. Hamar, J. Izakovič, J. Kissimonyi, M. Hajtó, R. Kollár, T. Titurus, J. Jašek (T. Fraňa, L. Zapletaj, P. Kopka)
Domáci mali do polčasu územnú prevahu a miestami mali na svojich kopačkách veľký tlak. Hostia hlavne skvelému Kotorovi v bráne dokázali odolávať. Tekovčania dokonca nepremenili ani pok. kop a prišiel trest, keď sa na druhej strane z bieleho bodu nemýlil Titurus. Domáci mali prevahu aj v 2. polčasu, ale umne hrajúci hostia zvýšili svoje vedenie gólom Hajta. Domáci potom dokázali už len skorigovať na konečných 1:2 a hostia si zo sebou vzali všetky tri body.
H. Kľačany - Podlužany 5:3 (2:3), góly: 42. Chano, 44., 75., 83. M. Bôžik, 50. J. Krivočenko (z 11 m) - 7. L. Hinzeller, 16. a 31. (z 11 m) Víg, (Meňhart, Kupča, Zaimi J, D: Drappan)
H. Kľačany: P. Molnár - P. Krivočenko, M. Halabuk, M. Hancko, J. Poláčik, P. Štipka, J. Krivočenko, J. Vydra, M. Bôžik, M. Chano, M. Kúdela (M. Krkoš, J. Garaj, P. Kováčik)
Podlužany: J. Kupča - Ľ. Kováčik, E. Szalma, J. Uhnák, P. Šebo, L. Hinzeller, E. Frajka, M. Čuvara, Š. Vetor, Š. Víg, M. Zlatňanský (F. Sebelédy, V. Porubský, M. Červenák, M. Búry, E. Cziria)
Zostupom ohrození hostia začali zápas ako z veľkej knihy a viedli po pol hodine rozdielom troch gólov. Domáci sa zo sladkého sna našťastie rýchlo prebudili a dokázali ešte do prestávky znížiť na rozdiel gólu. Po prestávke domáci prestriedali a mladučký M. Krkoš mal prsty vo všetkých troch góloch domácich po prestávke. Hostia po jasnom vedení 0:3 odchádzali napokon z ihriska sklamaní.
Čaka - Kozárovce 4:1 (2:1), góly: Tušan 2, Bielik, Fonody - A. Benčať, (Žirko, Holman, Kopanicová)
Čaka: B. Mikula - M. Dorník, M. Krnčan, R. Mudroň, J. Dobrota, G. Bombicz, T. Špaňo, M. Viglaš, I. Tušan, V. Ondrušek, E. Bielik (T. Pleva, T. Fonody, I. Stojka, M. Viglaš)
Kozárovce: M. Ridzoň - I. Šinkovič, R. Gaži, I. Červenák, S. Benčať, J. Graus, R. Priecel, V. Hoľka, A. Benčať, J. Ďurkovič, M. Koláček (J. Havran, T. Kacian)
Čakania boli po celý zápas lepším družstvom a zaslúžene zápas do viedli do víťazného konca. Skóre otvoril krásnou strelou Tušan a po chvíli hlavou ten istý hráč dal na 2:0. Hosťujúci A. Benčať síce ešte znížil, ale domáci po obrátke zvýšili Bielikom na dvojgólový rozdiel. Posledný gól zápasu strelil Fonody a všetky tri body zostali v Čake.
H. Turovce - Žemberovce 2:2 (2:1), góly: P. Csáky (z 11 m), P. Varga, - P. Mikula, J. Vrecník, (Gregor, Havran, Sasko, D: Hengerics Š)
H. Turovce: J. Bublos - P. Varga st., P. Zsóka, P. Varga ml., P. Csáky, V. Csáky, F. Balázs, L. Szabó, N. Baltazár, P. Tóth, N. Pásztor (T. Sztyahula, Zs. Mihály. M. Bazsó, R. Fógel)
Žemberovce: R. Štefanča - B. Homola, R. Ťažký, M. Flašík, Ľ. Nedorolík, M. Vrecník, I.. Vrecník, M. Šinkovič, M. Rádik, M. Ármai, P. Mikula (J. Studenka, I. Vrecník)
Hostia sa ujali vedenia hneď v úvode zápasu, ale domáci odpovedali vyrovnaním tiež pomerne rýchlo. Vo vyrovnanom zápase išli domáci do vedenia, keď Csáky premenil pok. kop. Hostia sa po zmene strán zlepšili, domáci mali síce optickú prevahu, ale Žemberovce hrozili brejkmi a trafili trikrát brvno. Ak by boli mali hostia viac streleckého šťastia, mohli odísť domov ešte spokojnejší. Žemberovčanom ešte nebol uznaný gól, keď bol odmávaný ofsajd.
Lok - Demandice 0:5 (0:2), góly: Benca 3, Látečka (z 11 m), Pavlk, (Ďurina, Morvay, Szelényi, D: Kysel)
Lok: Š. Sliezik - Marföldi, M. Török, M. Kočí, V. Polák, Obert, Pleva, M. Škorupa, Šebeštín, O. Szilváš, Mózeš (E. Mészáros, Mátyaš)
Demandice: J. Šipoš - M. Krammer, M. Látečka, J. Mäsiar, L. Mészáros, R. Kluka, P. Tóth, J. Pavlík, B. Straňák, R. Benca, J. Líška (Pastucha, A. Kántor, P. Medveď, I. Sebelédi, Baráti, D. Kazár)
Hráči Loku nastúpili proti jasnému favoritovi, no do polčasu mu cestu za troma bodmi chceli sťažiť. Napriek tomu futbalovejší hostia dvoma gólmi dali domácim jasne najavo, že s ničím takým počítať nemajú. V 2. polčase už mali hostia prevahu ešte väčšiu, Ločania sa snažili o to, aby veľa neinkasovali a jesenný šok sa preto opakovať už nemohol.
H. Vrbica - Kalinčiakovo 6:1 (3:0), góly: Jakubík, M. Sliačan, Hovan (z 11 m), K. Kačmárik, A. Kačmárik, Prištiak - J. Éhn (z 11 m), (Kolev I, Szikora ml., Kolev, A, D: Rosipal)
H. Vrbica: O. Výbošťok - A. Kačmárik, I. Siksay, K. Kačmárik, P. Páchnik, A. Jakubík, J. Hovan, L. Kurucz, V. Horský, M. Sliačan, J. Valentík (Peter Pilinský, J. Ivančo, T. Bogár, Prišťák)
Kalinčiakovo: G. Gega - J. Éhn, Š. Pap, P. Cheben, M. Kollár, R. Kuruc, V. Horňák, L. Struhár, Š. Tanaši, H. Taňaši, Ľ. Fürješ (S. Holubík, Ľ. Somolay, P. Mikula)
Vrbičania v komornej atmosfére dominovali po celých 90 minút, keď hostia sa sústredili skôr na to, aby veľa neinkasovali. Už do polčasu získali domáci rozhodujúci trojgólový náskok, ktorý po zmene strán ešte zvýšili. Krásnym gólom na 5:0 sa blysol A. Kačmárik, keď strelou z voleja trafil šibenicu hosťujúceho gólmana. Víťazstvo Vrbice je určite zaslúžené, v zápase zaujal duel bratancov Kuruczovcov, po ktorom bol spokojnejší domáci Ladislav.
N. Dedina - Dolný Pial 2:1 (2:0), góly: Nádaždy 2 - Magda (Moravčík, Jakubcová, Macho, D: Kubica)
N. Dedina: D. Hríbik - M. Mráz, J. Mráz, P. Bob, P. Lohyňa, M. Maľa, A. Šebo, K. Nádaždy, M. Kollár, S. Jakubis, P. Salaj (J. Šebo)
Dolný Pial: P. Trgiňa - A. Sladíček, M. Valach, M. Húdik, T. Magda, M. Ledényi, R. Lukáč, P. Valach, O. Füri, T. Meszáros, M. Markovič
Hostia mali problémy so zostavou, aby vôbec na zápas mohli nastúpiť. Domáci túto skutočnosť chceli využiť, vypracovali si množstvo dobrých streleckých príležitostí, ale len dvakrát dokázali prekonať gólmana hostí. Domáci sa doslova predbiehali v zahadzovaní šancí. Aj po zmene strán mal zápas podobný priebeh, ale hostia po ojedinelom protiútoku znížili na konečných 2:1. Novodedinčania si za jednostranný priebeh zaslúžili vyhrať vyšším gólovým rozdielom.
V. Kozmálovce - Plášťovce 0:1
(0:0), gól: J. Nanias, (Lieskovský, Petrík, Bakači, D: Drappan)
V. Kozmálovce: J. Daniš - Mar. Trnkus, M. Andruška, I. Bohunický, F. Jančo, Mich. Trnkus, V. Katona, M. Mucha, Martin Tariška, I. Daniš, J. Mucha (M. Jančo, M. Amrózai, M. Graus)
Plášťovce: M. Matúš - G. Kneizel, R. Križan, Sz. Szabó, T. Jelen, E. Fabian, M. Kneizel, I. Šereš, L. Križan, J. Velebný, J. Nanias (Sz. Bencsok, A. Farkas)
V zápase mužstiev zo spodku tabuľky sa hral do prestávky vyrovnaný zápas, kde obe mužstvá mali šance na skórovanie a domáci trafili raz žrď. Hostia po zmene strán prevzali taktovku do svojich rúk, keď domáci postupom času odišli kondične. O rozhodnutie sa napokon postaral kanonier hostí Nanias a všetky tri body putovali do Plášťoviec.
7. S. Tekov 24 13 1 10 41:36 40 (4)
8. Kalinčiakovo 24 10 3 11 43:52 33 (-3)
9. D. Pial 24 9 4 11 49:52 31 (-5)
10. Kozárovce 24 9 3 12 41:43 30 (-6)
11. N. Dedina 24 8 6 10 41:48 30 (-6)
12. H. Túrovce 24 6 5 13 35:62 23 (-10)
13. Podlužany 24 7 2 15 29:67 23 (-13)
14. Plášťovce 24 7 1 16 36:76 22 (-14)
15. V. Kozmálovce 24 5 3 16 28:68 18 (-18)
16. Lok 24 4 2 18 23:58 14 (-22)
Vysoká prehra Čaty sa vôbec nečakala
Bátovce - I. Úľany 1:1 (1:1), góly: Janeček – G. Morvai, (Klabníková)
V Bátovciach sa pred 80 divákmi hral dobrý futbal s množstvom šancí na oboch stranách. Domáci od 35. min. prehrávali 0:1, keď hosťujúci Morvai využil zaváhanie v obranných radoch a poslal Ip. Úľany do jednogólového vedenia. Bátovčania však zásluhou Janečeka dokázali vzápätí vyrovnať na 1:1. V druhom polčase už gól nepadol, preto sa zápas skončil zmierlivo.
Vyškovce - Čata 6:0 (4:0), góly: A. Székely 3, G. Csala, P. Kováčik, L. Gálik, (Tóth, Kokavec)
Vo Vyškovciach mali domáci jasnú prevahu od samého začiatku a už do prestávky rozhodli o zápase. Hostia pôsobili kŕčovito, nedarila sa im hra, a keď v druhom polčase domáci pridali ďalšie dva góly, nikto nemohol pochybovať o tom, že tri body ostanú vo Vyškovciach.
Nový Tekov - P. Ruskov 4:2 (2:0), góly: Šipoš, Jašek, Kubinec, D. Nagy – Szabó, Janko, (Pál, Petrík)
Tekovčania mali od úvodných minút viac z hry a zaslúžene sa ujali vedenia. Hosťujúce mužstvo hralo ustráchane, a tak mohli domáci hráči v druhom dejstve poľahky pridať ďalšie góly. Ruskovčania korigovali až v samom závere, keď už bolo o všetkom rozhodnuté.
P. Vozokany - Tešmak 4:1 (1:1), góly: Janšík 2, M. Bandzi, Štec – Dian, (Križan)
Hosťujúce mužstvo predviedlo v prvom polčase sympatický výkon. Na konci prvého polčasu uvidel domáci Buchlovič červenú kartu a zdalo sa, že druhý polčas môže byť zaujímavý. Domáce mužstvo však nič nenechalo na náhodu a aj v početnom oslabení dokázalo nastrieľať Tešmaku tri góly. Hostia tak napokon odišli s dlhým nosom.
Šarovce - V. Turovce 10:1 (4:1), góly: L. Gáloš 4, P. Madaj 2, G. Gunič 2, Michalík, D. Horváth – M. Jaďuď, (Lieskovský)
Hostia podali u lídra súťaže odovzdaný výkon, čo Šarovčania dokonale využili. Domáci si schuti zahrali a zastrieľali a štyri góly dali hlavou. Na 2:0 upravil priamo z rohového kopu P. Madaj, tretí gól pridal z 18 metrov perfektnou strelou do šibenice L. Gáloš. V druhej časti sa obraz hry nezmenil a preto odišli Turovčania zo Šaroviec s desiatimi banánmi.
Rybník - Pukanec 5:2 (1:1), góly: D. Jahôdka 2, I. Graus, M. Kováčik, J. Lulčo – Cipov, Ďurčinka, (Szikora st)
Domáci funkcionári odmietli zápas pre charakter mužstva komentovať... Ako nás informovali zástupcovia Pukanca, domáci I. Graus nepremenil v prvom polčase pokutový kop. V druhom polčase Rybníčania pridali a po štyroch pekných góloch si zabezpečili ďalšie tri body.
Keť - Santovka 4:2 (3:0), góly: Gál 2. Bényi 2 – Hudec, Križan, (Dálnoky)
V prvom polčase hrali domáci naozaj dobre, čoho dôkazom sú aj tri góly v sieti svojho súpera. V druhom polčase sa však karta obrátila, hostia pridali v aktivite a znížili na 3:2. Keď sa hosťujúce mužstvo snažilo o vyrovnanie domáci Bényi štvrtým gólom zabezpečil pre svoje mužstvo všetky tri body.
V súboji vedúcej dvojice Málaš víťazne
H. Semerovce - Hronovce 8:1 (2:1), góly: Balogh 4, Kern 2, Prokoš, Tóth – vl., (Gregor)
V suverénnom zápase mali domáci zápas od začiatku pod kontrolou. Aj keď Semerovčania prehrávali 0:1, ešte do prestávky Kern dvoma gólmi zvrátil skóre na stranu svojho mužstva. V druhej časti už domáci nenechali nič na náhodu a šiestimi gólmi stanovili na konečných 8:1
Pastovce - Tupá 3:2 (1:2), góly: Majer, Š. Tóth 2 – Nagy, Baláž, (Kokavec)
V Pastovciach sa hral vyrovnaný zápas, v ktorom sa prvý polčas lepšie vydaril hosťujúcim hráčom. V druhom polčase sa hralo prevažne medzi šestnástkami, ale domáci hrdina Š. Tóth dvoma gólmi rozhodol o tom, že tri body ostanú v Pastovciach.
Málaš - Farná 3:1 (1:0), góly: Lacuška 2, Víglaš – Vrábel, (Žirko, Holman)
Šláger kola mal v Málaši vynikajúcu úroven. Domáci išli do vedenia v 20. min., keď Lacuška z 20 metrov prekonal gólmana hostí. Líder v druhom polčase vyrovnal na 1:1, ale Víglaš dostal svoje mužstvo opäť do vedenia. Pár minút pred koncom pečatil zaslúžené víťazstvo domácich svojim 21. gólom opäť Lacuška.
Hrkovce - I. Sokolec 3:3 (1:1), góly: Duchoň, G. Varga (z 11m), Šaláta – Csellahó, Šrajer, (Havran)
Domáci nastúpili na zápas v oklieštenej zostave a nezastihla ich práve najlepšia forma. Hostia hrali dobre a držali Hrkovčanov na dostrel od vlastnej brány. Góly začali padať v druhom dejstve, ale po konečnom hvizde rozhodcu boli s remízou viac spokojní hostia.
Sikenica - T. Lužany 4FSC 2:0 (1:0), góly: Kulik, Kántor, (Dálnoky)
Na jar dobre hrajúci Lužania prekvapujúco podľahli domácim Sikeničanom. Domáci boli v prvom polčase dôraznejší a zaslúžene išli do vedenia. V druhom polčase sa hostia snažili vyrovnať, ale Potocký obrovskú príležitosť nevyužil. Zákonite prišiel trest a Kántor zabezpečil pre svoje mužstvo tri body.
Lontov - M. Ludince 5:1 (2:0), góly: Műller, Žembery, Szabó, T. László, A. Kovács – R. Lackó (z 11 m), (Tóth)
Domáci začali zápas svižne a hneď v úvode si vypracovali dobré strelecké príležitosti. Skóre sa však menilo až v 19. min., keď nikým nekrytý Műller poslal loptu do opustenej brány. V 36. min. uvidel hosťujúci Jakab červenú kartu a s Ludincami to išlo od tejto chvíle dolu vodou. Polčasové skóre uzavrel bombou z 35 metrov Žembery. V druhom polčase boli domáci opäť aktívnejší a zaslúžene svojho súpera zdolali o štyri góly.
9. I. Sokolec 18 6 4 8 29:35 22 (-5)
10. T. Lužany 4FSC 18 6 3 9 29:37 21 (-6)
11. Sikenica 19 5 3 11 35:44 18 (-12)
12. Tupá 19 4 6 9 34:50 18 (-9)
13. Hokovce 18 3 0 15 27:65 9 (-18)
Bory stále na dostrel jurskej rezerve
Domadice - Horný Pial 1:2 (1:2), góly: Šuhaj – P. Szilva, P. Mokoš, (Meňhart)
V Domadiciach sa stretol posledný s predposledným, ale za osem minút padli tri góly. V ďalšom priebehu boli lepší hosťujúci hráči, ale Majo, Alkus ani Szilva sieť domácej svätyňe nerozvlnili. Domáci sa síce snažili no ich útoky končili na obrane hosťujúceho mužstva. Preto sa aj v Domadiciach potvrdilo porekadlo, že chudobnému aj z hrnca vykypí.
Vyšné - N. Dedina B 1:3 (0:1), góly: Čonka – Selka 2, Bob, (Ďurina)
V prvom polčase nepotvrdili domáci vzostup formy z predchádzajúcich zápasov a hostia išli zaslúžene do vedenia. V druhej časti sa už karta obrátila, ale Čonka ani Štrbka v domácom drese neboli úspešní. Hostia čakali na kontry, a keď sa im dve podarilo premeniť o majiteľovi troch bodov bolo rozhodnuté.
Podlužany B - H. Kosihy 2:2 (1:2), góly: Kováči, Budovec – Čenger, Bránik, (Szikora st)
V susedskom derby zápase sa zrodila zaslúžená remíza. Hostia ašpirujúci na postup do II. triedy síce v polčase viedli najtesnejším rozdielom, ale domáci hráči v druhom polčase podali dobrý výkon a zaslúžene vyrovnali.
M. Ludany - Bory 0:1 (0:0), gól: Szudy, (Križan)
Šláger kola mal dobrú úroveň. Domáci mali v zápase územnú prevahu, z čoho rezultovali aj nastrelené tyčky. V druhom polčase hrali obe mužstvá zo zabezpečenej obrany a útočníci sa k zakončeniu dostávali len sporadicky. Keď sa už v Jure nad Hronom tešili, že zápas sa skončí nerozhodne, hosťujúci Szudy využil v 85. min. zaváhanie domácej obrany a zabezpečil pre svoje mužstvo cenné tri body.
1. Jur n/H. B 15 11 2 2 40:15 35 (14)
2. Bory 16 10 4 2 39:14 34 (13)
3. H. Kosihy 16 9 5 2 43:17 32 (5)
4. M. Ludany 15 9 1 5 32:22 28 (4)
5. V. Ďur 15 8 1 6 36:20 25 (1)
6. N. Dedina B 16 7 2 7 28:21 23 (2)
7. Podlužany B 15 5 4 6 22:26 19 (-2)
8. Beša 16 5 3 8 28:30 18 (-6)