Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Futbal - IV. liga dospelých: Hliník dal v Tomášovciach štyri góly, Dolná Ždaňa doma nezaváhala

20. kolo:
Tomášovce - Hliník nad Hronom
1:4 (0:1)
Hosťom sa darí viac na ihriskách súperov. Nebolo tomu ináč ani v Tomášovciach, kde boli Hliníčania od začiatku lepší, čo aj vyústilo do polčasového vedenia. Na začiatku druhého polčasu domáci s pokutového kopu vyrovnali, ale hostia mali prevahu aj naďalej, čo dokumentovali ďalšie tri góly v sieti domáceho brankára.
Góly: 50. Dibala (z 11 m) – 22., 63. V. Pilnik, 75. M. Demko, 84. Páleník. ŽK: Packo (Hliník nad Hronom). Pred 100 divákmi rozhodoval Löcsös.
HLINÍK NAD HRONOM: Packo – Netolický, R. Šimko (55. Svatený), Sviržovský, V. Pilnik, Lupták, Krčmárik, M. Demko, Šopa, Blaho, R. Demko (80. Páleník)

Dolná Ždaňa - Revúca
3:1 (0:1)
Hostia vyrukovali s agresívnou hrou. Domáci mali tlak, ale gólové šance nepremeiňali. Trest prišiel v 34. min v podobe úvodného gólu hostí. Už na začiatku druhého polčasu bol vylúčení hosťujúci Urc a o pár minút prišlo aj vyrovnanie, keď si center Lavrova hostia sami zrazili do bránky. V 63. min po faule na Zuberníka kopali domáci pokutový kop, ale Mikuška trafil iba žrď. V 70. min prišla ďalšie 11 – ka, ktor´už tentokrát premenil Flašík. Domáci svoju veľkú prevahu potvrdili ešte tretím gólom, ktorého autorom bol v samom závere Pinka.
Góly: 51. vlastný, 70. Flašík (z 11 m), 88. Pinka – 34. Šestina. ŽK: Varecha – Urc, Medvec, Volinger, Maté. ČK: 46. Urc (Revúca) – za faul. Pred 400 divákmi rozhodoval Kuteľ.
DOLNÁ ŽDAŇA: Gašpir – Varecha, Flašík, Sekereš, Kukučka, S. Urgela (60. Pinka), Sepeši, Zuberník (71. Dulaj), Lavrov, Mikuška, R. Urgela (84. Rozemberg)

Ostatné výsledky: Brusno - Poniky 4:0 (2:0). Góly: Jančiar 2, Hauer, Kováč, ČK: Kliment (Poniky), rozhodoval Sitarčík, 350 divákov. Dolná Strehová - Selce 1:0 (0:0). Gól: Gluch, ŽK: Karasy, Golian, Chromek - Adam, Jarkulič, Kmeť, Chaban, ČK: Adam, rozhodoval Matoš, 250 divákov. Poltár - Králiky 0:3 (0:2). Góly: Valigura, Hamšík 2, ŽK: Turic, Meszáros, Rutkaj - Pagáč, Hamšík, rozhodoval Bajús, 300 divákov. Jesenské - Tisovec 0:1 (0:0). Gól: Slašťan, ŽK: Váradi, Juhász - Figľuš, I. Vengrín, ČK: Figľuš, rozhodoval Petrinec, 260 divákov. Veľký Krtíš - Kalinovo 2:0 (0:0). Góly: M. Chromek, Kostúrik, ŽK: Varholák - Máč, rozhodoval Vojtek, 350 divákov.
dohrávané 14. kolo: Tomášovce – Poltár 1:3 (1:0). Góly: Dibala - Rutkaj 2, Mesároš, ŽK: Dibala - Rutkaj, Petrík. Pred 200 divákmi rozhodoval Zelezník. Jesenské – Dolná Strehová 1:3 (0:0). Góly: 50: Hugyár - 55. a 57. Žingor 2, 87. Gluch. ŽK: Šár, Gluch, Hromek (D. Strehová). Pred 210 divákmi rozhodoval Sitarčík. Veľký Krtíš – Brusno 1:0 (1:0). Gól: Šmíd, ŽK: Kováč - Ernek, Haver. Pred 300 divákmi rozhodoval Tapfer. Dolná Ždaňa – Hliník n/Hronom - nehrali pre nepriaznivé počasie. Revúca – Poniky 2:1 (1:0). Góly: 77. Švec, 85. Medvec - 41. Hríbik, ŽK: Švec, Wollinger - Maľa, Hríbik, Kováč, Sláva. Pred 400 divákmi rozhodoval Doboš. Kalinovo – Selce 2:1 (1:1). Góly: Dirbák (vlastný), Rapi - Tomčík, ŽK: Čipčala, Karásek - Chaban, Tomčík, Adam. ČK: Škubák, Ďurana (Selce). Pred 110 divákmi rozhodoval Parobek. Tisovec – Králiky 1:0 (0:0). Gól: I. Vengrín, ŽK: Šándor, Hurák, Vývlek - Kubát, Martinec. Pred 160 divákmi rozhodoval Fábry.

1. D. Strehová 19 13 3 3 45:20 42
2. D. ŽDAŇA 17 12 5 0 51:19 41
3. Králiky 18 12 2 4 57:24 38
4. Brusno 19 12 1 6 38:27 37
5. V. Krtíš 19 11 2 6 38:28 35
6. Tisovec 19 8 6 5 35:2 30
7. Kalinovo 19 8 3 8 40:40 27
8. Selce 19 7 5 7 37:31 26