MÚMF Levice

I. LIGA 25. KOLO
Komat predbehol
v tabuľke Medinu
LVT - Real Drink 7:1 (4:1), góly: Mészáros 3, Š. Pap 2, F. Sebelédy, S. Holubík - Fašánek
Mészáros z LVT hneď v úvode zápasu dvakrát prekonal brankára Horňáka a udal tón zápasu. Fašánek síce ešte znížil, ale bez mladej krvi boli Drinkáči proti svojmu súperovi oddaným súperom. LVT ešte do polčasu dvoma gólmi upravilo na 4:1 a získalo rozhodujúci náskok. Po obrátke LVT opäť dominovalo na hracej ploche, strelilo ďalšie tri góly a zápas sa skončil preto jasným víťazstvom o šesť gólov.
VÚEZ - ŠKP 2:3 (1:3), góly: A. Lévai, P. Krivočenko - G. Csala, R. Račko, V. Kúdela
Lepší vstup do zápasu mali Policajti, keď sa po góloch Račka a Csalu dostali do dvojgólového vedenia. Lévai odpovedal znížením na 1:2, ale Kúdela ešte do prestávky zvýšil vedenie ŠKP opäť na dva góly. V druhom polčase VUEZáci znížili na 2:3, keď presne mieril Krivočenko. ŠKP už potom víťazstvo ustrážilo a získalo vydreté tri body.
Sporting-Sabrina - Siwel 5:2 (0:1), góly: B. Kondrčík 2, M. Búry 2, T. Matuška - M. Minár, S. Minár
Prvý polčas začal lepšie pre Siwelákov, keď sa ujali vedenia gólom M. Minára. Sporting do prestávky nedokázal nájsť kľúč na prekonanie obrany súpera a prehrával 0:1. Po zmene strán sa však pomer síl na ihrisku zmenil, Sporting dokázal pritlačiť svojho súpera pred svojho brankára a výsledkom toho bolo päť strelených gólov jednom slede až na 5:1. To preto, lebo Sporting zefektívnil svoju útočnú hru a skóre sa otočilo v jeho prospech. Siweláci v závere už len korigovali na konečných 5:2 S. Minárom.
Help - Deportivo 0:6 (0:1), góly: Ľ. Čvirik 2, P. Monár 2, P. Bongya, B. Frajka
Do polčasu sa strelci oboch mužstiev príliš nevyznamenali, keď presne mieril iba Bongya, čo značilo tesné vedenie Deportiva. Po obrátke Deportivo zvýšilo aktivitu, bolo útočnejšie a zaslúžene pridalo ďalšie góly za chrbát gólmana Števka. Útočnou hrou Deportivo rozleptalo obrannú ulitu Helpu, ktorému sa zranil Maslen a obrana zostala bez neho bezradná.
Komat - JHJ Kovex 3:1 (1:0), góly: M. Jakab, R. Meiling, S. Janeček - Šmirina, ŽK: Krivočenko, Pechovský - P. Éhn
V šlágri kola sa hral dobrý zápas a to zásluhou oboch mužstiev. Skóre otvoril strelou z diaľky Jakab, keď prekvapil brankára Éhna v bráne Kovexu. Ďalšie šance na oboch stranách už brankári hravo vyriešili a do kabín odchádzali o niečo spokojnejší Komaťáci. Komat chcel v tabuľke predbehnúť Medinu, ktorá mala voľno a Meiling pridal druhý presný zásah. Kovexáci však nezložili zbrane a Šmirina znížil na 2:1. Rozhodnutie však padlo po zásahu Janečka, keď tesne pred bránou umiestnil loptu za chrbát bezmocného gólmana Éhna - 3:1.
Dukla - MFC 04 Levice 4:3 (3:3), góly: M. Šimon 2, Š. Vetor, M. Čuvara - ľ. Somolay, M. Gábriš, L. Bilčík, ŽK: R. Bačík - Š. Víg, M. Plašek
Zápas mal neuveriľný priebeh, v ktorom hráči MFC viedli pomerne rýchlo trojgólovým rozdielom, ale aj tak sa z víťazstva radoval ich súper. Góly Gábriša, Somalaya a Bilčíka značili jasné vedenie MFC, ale po treťom góle sa do brány Dukly postavil Bačík a súper mu streliť gól už nedokázal. Vojaci postupne strieľali jeden gól za druhým a už do prestávky bolo vyrovnané. V 2. polčase mal presnú mušku jedine Čuvara a z víťazstva sa tešili vojaci.
Geodet Juhász - KaMi 2:5 (1:2), góly: J. Kukel, V. Horský - B. Hlôška 2, S. Hronec, J. Ivančo, I. Bátovský
Favorizovaný líder I. ligy vstúpil do zápasu ako sa patrí a po góloch Bátovského a Hlôšku viedol o dva góly. Hneď na to však Horský odpovedal znížením na 1:2 a na prestávku išiel favorit len s gólom k dobru. Po obrátke Hronec strelil tretí gól KaMi, ale Kukel odpovedal podobne - 2:3. Posledných 10 minút sa hralo útočne na oboch stranách, ale góly strieľali už len hráči KaMi a Hlôška s Ivančom upravili stav na konečných 2:5
Sampdoria – Tlmače 0:5 (0:1), góly: Jašek 2, J. Kinčok 2, Koláček
Sampdoria dokázala potrápiť ďalšieho súpera, ale len prvý polčas. To sa zo všetkých aktérov na ihrisku trafil Koláček a stav bol 0:1 v prospech favorizovaných Tlmáč. Po zmene strán už Tlmačania na hracej ploche dominovali, keď Kinčo s Jašekom strelili zhodne po dva góly a zvýšili náskok svojho družstva až na 0:5. Hoci Sampdorii snahu uprieť nemožno, na skúsenejšieho súpera to nestačilo.
Sektor – Energo 6:3 (4:0), góly: F. Krako 3, R. Moravčík 2, M. Baranyai – Janíček, Ildža, P. Suchánsky
Sektor sa tentoraz na svojho súpera poriadne pripravil a už do polčasu rozhodol o svojom víťazstve, keď zo štyroch gólov Sektoru dva strelil Moravčík. Energo sa síce snažili hlavne po prestávke ešte čosi s výsledkom urobiť, ale stačilo to len na zníženie priebežného stavu. Sektor si postupom času svoje vedenie udržiaval a zápas doviedol do víťazného konca.
Slovan – Eurosport 3:6 (1:3), góly: J. Kaminský st., J. Kaminský ml., Tirpák – Rafael 2, Mokoš, Pišák, D. Lakatoš, Pavolka
V prekvapení kola porazil Eurosport hráčov Slovana, čo nečakal azda nikto. Skóre otvroil Mokoš z Eurosportu, ale na druhej strane vyrovnal J. Kaminský ml. Pavolka s Pišákom však ešte do prestávky strhli vedenie na stranu svojho družstva. Po obrátke Slovanisti znížili na rozdiel jediného gólu, ale Eurosport ďalšími troma trefami do čierneho definitívne rozhodol o svojom nečakanom víťazstve.
H. Seč – Hypernova 14:4 (7:1), góly: M. Horváth 5, M. Sakoš 5, Nádaždy 2, Čornák, J. Horváth – Kohári 2, Brunclík, P. Titurus
Sečania boli od úvodného hvizdu rozhodcu I. Baláža jasne kvalitnejším družstvom a otázkou preto bolo, s koľkými gólmi odprevadia svojho súpera zo zápasu. Už do polčasu mal líder II. ligy dostatočný gólový náskok, ktorý po zmene strán neustále zvyšoval. napokon sa skóre zastavilo na čísle 14, čo značilo víťazstvo vedúcej H. Seče nad Hypernovou rozdielom dvoch tried.
Dynamo – Rapid 6:5 (2:2), góly: Petrík 4, Mucha, Andruška – R. Dubovský, V. Konde, R. Mihálka, M. Šipoš, J. Jágerský
Rapid mal lepší vstup do zápasu a v priebehu 1. polčasu viedol dvojgólovým rozdielom. Lenže dvojgólové vedenie ho uspokojilo až natoľko, že Dynamo v pohode dokázalo otočiť skóre vo svoj prospech. Ešte do polčasu bolo 2:2, po ňom Kozmálovčania ďalšími troma gólmi upravili až na 5:2. Rapid síce ešte v samom závere znížil na rozdiel gólu, ale na vyrovnanie mu už nestal čas.
1. H. Seč 22 16 3 3 139:73 51
2. Tlmače 22 14 2 6 119:72 44
3. Slovan 22 12 6 4 90:71 42
4. Sektor 22 12 3 7 91:68 39
5. Dynamo 22 10 4 8 93:83 34
6. Rapid 22 8 1 13 92:92 25
7. Eurosport 22 8 1 13 94:99 25
8. Energo 22 6 4 12 70:88 22