Levická futbalová mlaď

I. LSD
FK Matador Púchov - FK Slovan Levice 1:0 (1:0)
FK Slovan: J. Molnár - Horniak, M. Kosák, R. Fogad, Varga - Pilinský, Huszár, Parrák, Kovács - Martinček, Dálnoky (Torda, Drenka, A. Kosák)
Keďže ešte ani domáci nemali prvoligovú príslušnosť potvrdenú, bol podobne dôležitý zápas pre nich, no ešte dôležitejší pre našich chlapcov. Tí sa snažili hrať v prvom rade zodpovedne v obrannej fáze a do polčasu nepustili Púchovčanov do čistej gólovej šanci. V 2. polčase rozhodca poslal pod sprchy nášho Fogada po zákroku, ktorý videl asi len muž v čiernom. Domáci prevzali iniciatívu, ale po vylúčení domáceho hráča sa hra vyrovnala. Keď sa zdalo, že sa zápas skončí nerozhodne, dve min. pred koncom rozhodca vymyslel penaltu pre domácich a tí ponúknutú šancu využili na strelenie víťazného gólu.
I. LMD
Matador Púchov - FK Slovan Levice 2:0 (2:0)
FK Slovan: Horváth (Kuruc) - Flídr, M. Fogad, Novák, Bogár - Nasvady, Janšík, Tinák, Mészáros, Kosmály - Žilka (M. Kováč, M Torda, Rakica, Andrášik)
Levičania sa chceli pobiť o prvé víťazstvo, ale z dobrých šancí do polčasu gól nedali, keď presnú mušku nemali Žilka a Kosmály bránu prestrelil. Púchovčania z troch šancí dve premenili, keď v oboch góloch mal prsty gólman Horváth a tréner Tariška ho musel cez prestávku vymeniť Kuruczom. Po zmene strán mali loptu opticky viac na svojich kopačkách hostia, ale gólmana domácich prekonať nedokázali. Najväčšiu spálil Bogár a body zostali domácim.
I. LSŽZ
AS Trenčín - FK Slovan Levice
1:0 (0:0)
FK Slovan: Valkovič - Vanya, Lešťan, Predajniansky, Juhász - Klačko, Začka, Šimonovič, Solčiansky - Kotora, Nasvady
Oba zápasy žiakov sa hrali na hlavnom ihrisku na umelej tráve a povrch určite viac vyhovoval domácim mladým futbalistom. Trenčania boli do polčasu aktívnejším družstvom, dokázali v určitých fázach zápasu zatlačiť Levičanov pred ich pokutové územie, ale tí dokázali odolávať. Po obrátke sa hra viac menej vyrovnala, útoky sa striedali na obidvoch stranách, ale ani jedno z mužstiev si čistú gólovú šancu nevytvorilo. Nakoniec bola rozhodujúca 2. min. nastaveného času, keď domáci strhli víťazstvo na svoju stranu po pohotovej strele spoza šestnástky. Levičania zahrali v tomto dueli asi najslabšie počas jarnej časti, keď im chýbalo nasadenie, pre nich typické.
SFM Senec - FK Slovan Levice 1:1 (0:0), gól: Kotora
FK Slovan: Valkovič - Vanya, Lešťan, Budovec, Nasvady - Predajniansky, Kotora, Šimonovič - Začka, Andrášik, Baráti (Juhász, Bôžik, Solčiansky, Hladík)
Aj keď levickí starší žiaci podali kvalitný výkon, o body opäť prišli v nastavenom čase. Hlavný rozhodca ukázal, ako by sa pískať v I. lige nemalo, keď doslova tlačil domácich k zisku aspoň bodu. Takéto niečo rozhodne na prvoligové trávniky nepatrí. Už do prestávky prisúdil hráčom Senca množstvo štandardiek, ale Levičania odolávali. Aj po zmene strán pokračoval tlak mužov v čiernom proti hosťom. Nariek všetkému sa naši chlapci ujali vedenia, keď si na prihrávku Bôžika nabehol Kotora a strelou popri brankárovi otvoril skóre. V nastavenom čase rozhodca dožičil domácim ďalšiu štandardku a po nej vyrovnali na konečných 1:1.
I. LMŽZ
2:0 (0:0)
FK Slovan: Kučerka - Sásik, Švirik, Pastierovič, Kačmárik - Balczárek, Zoller, Nemček, Horváth, Chlpík - Molnár (Birdáč, Šabler, Slúka, Ábelovský, Dúchaj)
Levičania nastúpili s jasným cieľom - pozornou obranou nepustiť domácich do nejakého väčšieho tlaku. Do prestávky im táto taktika vychádzala k spokojnosti. V závere 1. časti po rýchlom protiútoku hostí lopta putovala po osi Balczárek, Molnár k Nemčekovi, ale jeho samostatný nájazd na domáceho gólmana sa gólom neskončil. Po zmene strán sa opäť viac hralo na polovici našich a domáci sa ujali vedenia gólom z priameho kopu. Domáci svoje vedenie poistili gólom po rohovom kope, keď defenzíva Levičanov nestála na pevných nohách. Z našich mohol znížiť Zoller, ale jeho strelu z 20-tich metrov gólman Trenčína zázračne zneškodnil a po rohu ďalšiu jeho strelu obrana zblokovala. V závere po prestriedaní už gól nepadol, Levičania svoj výkon oproti poslednému zápasu zlepšili a výborne sa uviedol o rok mladší Švirik.
SFM Senec - FK Slovan Levice
2:0 (0:0)
FK Slovan: Dúchaj - Sásik, Švirik, Pastierovič, Kačmárik - Balczárek, Chlpík, Horváth, Šabler, Nemček - Molnár (Macko, Kučerka, Slúka, Zboroň)
Mladší žiaci pokračovali v nie práve ideálnom výkone a neúspešných posledných výsledkoch. Do prestávky boli o niečo futbalovejší, ako ich hostitelia, ale gól nedali. Najbližšie mal k nemu Kačmárik, keď sa dostal po centri k lopte päť metrov od brány, ale len nastrelil gólmana domácich. Po obrátke domáci zlepšili svoju hru, hostia prestriedali s úmyslom streliť gól. Opak bol však pravdou, keď sa Senec ujal v 35. min. vedenia. O ďalších 5 minút domáci poistili svoje vedenie, keď hostia viacerí, nepokryli hráča domácich. V závere Levičania mohli dokonca aj vyrovnať, ale Molnár, Nemček a Macko svoje šance využiť nedokázali a body zostali v Senci.
II. LSŽZ
FK Slovan Levice B - FK Piešťany
2:1 (0:1), góly: Klačko, Lešťan
FK Slovan: Kubinec - Lešťan, Budovec, Vanya, Hladík - Birdáč, Klačko, Baráti, Vida - Čejtei, Solčiansky (Tran Ahn, Mazúch, Chudý)
Levičania začali zápas dobre, ale už v 3. min. nepremenil penaltu Lešťan. Domáci mali niekoľko čistých gólových šancí, ale ich koncovka bola nepresná. Hostia po chybe domácich trafili raz bránu a to úspešne - 0:1. Druhý polčas začali naši opäť s náporom a o vyrovnávajúci gól sa postaral Klačko. O pár minút neskôr strhol víťazstvo na stranu domácich Lešťan, keď sa najlepšie orientoval v šestnástke súpera po rohovom kope, čím odčinil nepremenenú penaltu. Výsledok však vôbec nezodpovedá dianiu na hracej ploche, domáci mali vyhrať ďaleko vyšších rozdielom.
II. LMŽZ.
1:3 (0:1), gól: Predajniansky
FK Slovan: Meszáros - Šebo, Rafael, Jasenek - Tóth, Hengerics, Švirik, Gaži, Predajniansky - Kováčik, Hypský (Birdáč, Brza, Krako, Lieskovský)
Hostí favorizovalo postavenie v tabuľke, ale domáci sa svojho súpera nezľakli a začali pomerne svižne. Lenže po rýchlom brejku hostí a následnej hlavičke naši inkasovali ako prví. Po zranení Rafaela, ktorého musel nahradiť Švirik zo zálohy, sa otupilo ostrie domácej ofenzívy. Piešťany pridali druhý presný zásah, na ktorý naši odpovedali znížením Predajnianskeho desať minút pred koncom zápasu. V snahe vyrovnať naši viac otvorili obranu, čo hostia využili na strelenie tretieho, rozhodujúceho gólu.
Text a foto: ROMANUHNÁK